mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:09:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50712 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #30 : četrtek, 11.11.2004 : 01:13:28 »

Čakaj malo Nanook, kako iz Idrije? Moji prijatelji v Postojni pravijo , da je nekdo za v Idrijo, tako kot mi rečemo, da je za v Polje  Grin


Če rabiš kake antidepresive, mi kar piši! Če je Srčku uspelo, ni vrag , da nebi še tebi, hehehehe!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #31 : četrtek, 11.11.2004 : 10:01:30 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Ja, pri meni bi pomoje kar oboje veljalo.  Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #32 : torek, 20.09.2005 : 10:49:30 »

Samo intermezzo: v Polju imamo veze...oz. tisti ki poznate mene...jih imate Smiley
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #33 : ponedeljek, 26.09.2005 : 10:19:47 »

Zanima me, če so pri psih, ki so že preboleli borelijo ostale kakšne posledice.

Bolečine, umirjenost psa ali kaj podobnega.
Moj im borelijo in jemje trenutno že 5 tednov antibiotike Clinofug 50 D. Vendar še vedno zajoka ko se vstane.  Predvsem ko premakne glavo. Opažam, da ima bolečine v vratnem delu. Je pa res, da je občasno bolj igriv in boljše volje.

Kako dolgo traja zdravlenje in kako so psi po ozdravitvi?
Vem, da lahko ostanejo posledice na sklepih.

Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:06:42 »

furby ali so pri tvojem psu naredili tudi test za Erlichio?
Drugače res lahko borelia pusti posledice. Bolečine, umirjenost vse to lahko traja kar nekaj časa. Ali pa se (na žalost) tudi ponovi.
Če so bolečine v vratnem delu hujše potem ti svetujem, da greš ponovno do veterinarja. Koliko pa je pes star?
Kakšen pa je bil titer pri boreliji?
Zdravljenje traja 4-6 tednov lahko tudi dlje če ni izboljšanja.
Če je bil titer nizek in se je na kontrolnem pregledu po koncu zdravljanja znižal potem je boljša prognoza.
Lp K
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #35 : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:28:44 »

Po vseh testih je bil končni rezultat borelija. Bili so pa zelo niski trombociti. Pravtako je bol  "faktor" pri boreliji zelo viskok, mislim, da je bil 400.
Bolečine niso hujše, so manjše kakor na začetku, vendar še niso povsem prenehale.
Star je 5 in pol let. Vem pa, da se lahko bolečine ponavljajo ali pa sploh ne izginejo.
Sva pa pred izidi za borelijo že dala skozi enotedensko kuro z antibiotiki. Ko sva pa dobila rezultate pa sedaj jemlje že 5 tednov antibiotike.
Lp F
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #36 : ponedeljek, 26.09.2005 : 15:20:49 »

Furby,

moji psici so po nekaj mesecih težav z nogami ugotovili borelijo in erlihijo. Pred enim mesecem smo končali z 8 tedensko terapijo s Clinofugom (+ na začetku še nekim antibiotikom v injekcijah). Po končani terapiji je bila sicer nekoliko manj depresivna, vendar še vedno neješča in z bolečimi nogami (en teden pred koncem terapije je začela šepati še na eno sprednjo nogo, za katero prej ni kazala, da bi jo bolela). Potem se je začela ponovna kalvarija od veterinarja do ortopeda itd., ampak končni rezultat je bil, da nihče pravzaprav ne ve, kaj naj sploh naredimo. (Ortoped mi je dal Medrol za noge, po katerem je začela spet težko dihati (eden izmed znakov erlihije pri psici), moj vet mi je jemanje Medrola pri njej odsvetoval...) V glavnem ugotovila sem, da pravzaprav nihče točno ne ve, kaj sploh lahko pričakujem in ali je zdaj po tej terapiji ozdravljena ali ne... Tako da sem na koncu poiskala pomoč homeopata. Po dobrih treh tednih homeopatske terapije, bachovih kapljic in bioresonance, počasi psica spet postaja taka, kot je bila včasih. Šepat na sprednjo nogo je nehala, ima apetit, je zelo živahna, kljub temu pa po večji obremenitvi z zadnjimi nogami hodi zelo na trdo...
Pred časom pa sem pri veterinarju srečala punco s psom, ki je erlihijo preživel pred nekaj leti. K veterinarju je prišla na vsakoletno testiranje. Povedala je, da njen pes, ki je včasih bojda celo tekmoval v agilitiju, od takrat živi bolj umirjeno. Še skoraj eno leto po zdravljenju, so ga vidno bolele noge, še danes pa ni tak, kot je bil prej...
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #37 : ponedeljek, 26.09.2005 : 15:30:20 »

Če je bil titer nizek in se je na kontrolnem pregledu po koncu zdravljanja znižal potem je boljša prognoza.

Oliver,
kdaj je smiselno ponovno narediti teste za titer pri boreliozi in erlihiozi? Ker meni je bilo rečeno, da naj ponovno te teste delam šele čez kakšnih 9 mesecev. Da prej ni smiselno, ker se titri ne zmanjšajo v tako kratkem času...
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 26.09.2005 : 16:39:58 »

Po mojih izkušnjah se lahko titer pri boreliozi hitreje zmanjša kot pri erlihiozi, kjer lahko tudi mesece vztraja na istem nivoju. So pa seveda izjeme. Moj je imel titer pri erlihiozi pred začetkom terapije > 1:2048 po 4 tedenski terapiji pa 1:1024. Tako da na žalost ni pravila.
Koliko časa je sedaj od začetka terapije?
Kakšna pa je bila osnovna krvna slika?
Če finance niso problem bi jaz vseeno naredila ponoven test.
Lp K
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #39 : ponedeljek, 26.09.2005 : 16:46:51 »

Ponoven test na erlihijo in krvno sliko? Mi gremo v sredo k vetu in bi rada vedela kaj naj zahtevam, da naredijo.

Maša
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #40 : ponedeljek, 26.09.2005 : 17:58:03 »

Bonie
Koliko tablet si pa morala dajat psu na dan glede na težo ?  Mojemu so predpisali 8 tablet na dan. Ima pa 40 kg.

Lp F
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 26.09.2005 : 22:28:54 »

Bučka ti povej, da bi rada da naredijo hemogram pa kontrolni test na erlichio!
Če ne bodo hoteli, ti svetujem Kliniko Loka iz Škofje Loke, tam te ne bodo prepričevali da ni treba. http://www.klinikaloka.com/index.htm
Lp K
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #42 : torek, 27.09.2005 : 09:43:42 »

Bonie
Koliko tablet si pa morala dajat psu na dan glede na težo ? Mojemu so predpisali 8 tablet na dan. Ima pa 40 kg.

Moja psica ima 43 kg, dobivala pa je 12 tablet na dan (6 zjutraj, 6 zvečer) in to 8 tednov. Samo je bila zelo slaba, pa tudi zelo slabo je na sploh prenašala terapijo. Izboljšanje (apetit, živahnost...) se je začelo kazati šele po cca. mesecu in pol terapije...
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #43 : torek, 27.09.2005 : 10:13:39 »

Na katerega homoterapevta pa bi se lahko obrnil ?
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #44 : torek, 27.09.2005 : 10:22:29 »

Na katerega homoterapevta pa bi se lahko obrnil ?

Ne vem, od kod si... Mogoče vprašaj v temi o homeopatskem zdravljenju...
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines