mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:04:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50691 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #45 : torek, 27.09.2005 : 09:39:46 »

Sem iz MB
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #46 : torek, 27.09.2005 : 12:50:45 »

Furby, imaš ZS
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #47 : nedelja, 23.10.2005 : 17:58:49 »

kakšna je krvna slika pri boreliji?

Če je fabija imela zvišane samo levkocite, trombocite pa normalne ali je to izključitev borelije?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : torek, 25.10.2005 : 15:44:13 »

Animal Findings Regarding in utero Lyme borreliosis
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #49 : torek, 25.10.2005 : 15:54:18 »

Fabija, krvna slika pri Boreliozi je, po mojih izkušnjah s klinike,  lahko popolnoma normalna. Normalno število trombocitov ne izključuje ne Borelioze ne Erlihioze.
Moj pes je imel, letos junija, najboljšo krvno sliko (vsi parametri - tudi trombociti v mejah normale) v petih letih, pa je bil pozitiven na Erlihiozo in to v visokem titru >1:2048!
Lp K
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #50 : nedelja, 30.10.2005 : 14:36:28 »

LP!
Cakam na izvide..za boreliozo in erlihijo..naj bi prisli naslednji teden.Ker se pes (doberman) pocuti zelo slabo,mu dajem tablete sedaj ze 4 dan.Me pa moti doza.Sem brala vase poste pa se mi zdi,da ste vsi dajali vec...
Men je predpisano 300mg na dan..za 31 kg tezkega psa. Huh

KOK ste vi dajali??
Prosim..nujno....  sram
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #51 : nedelja, 30.10.2005 : 17:33:58 »

Moja psica je tezka 38, 5 kg in ji daajem 2krat po 8 tablet... . misalim, da to znese 400g??
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #52 : ponedeljek, 31.10.2005 : 10:52:53 »

Moja psica je tezka 38, 5 kg in ji daajem 2krat po 8 tablet... . misalim, da to znese 400g??

kok sem jaz zmedena ej...
ti dajes 8 tablet zjutraj...pa se 8 tablet zvecer??

Ja..8 tablet je 400mg Clinofuga.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #53 : ponedeljek, 31.10.2005 : 12:27:29 »

ops   2krat po 4... vse skupaj 8... pomoje maš kar tapravo dozo..
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #54 : ponedeljek, 31.10.2005 : 13:09:46 »

WA,a ti ves kaj..kako pa potem,ce s testi izkazejo za negativne?
Kar nehamo z antibiotiki? Shocked

A Fabija ima se kake zdravstvene tezave?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #55 : ponedeljek, 31.10.2005 : 13:20:59 »

K vetu sem šla ker je pokašljevala.. seveda takoj panika, da gre za srce. Po ultrazvoku, rentgenu in ekg-ju smo ugotovili, da je vse ok z njo. Krvna slika je pokazala povišano raven levkocitov. Naredili so še test za erlihijo in je dala te antibiotike zaradi kašlja in s tem povišanih levkocitov, pa še za vsak slučaj ravno ta clinofug, če bi bila pozitivna na erlihijo... tako da bomo ubili dve muhi na en mah... tako si jaz to predstavljam... nima pa nobenih zdravsvenih težav, tudi kašlja ne več. upam, da bo test negativen. Je pa treba kuro z antibiotiki v vsakem primeru dat skoz!!
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #56 : ponedeljek, 31.10.2005 : 18:40:01 »

Evo ..spet jaz. sram
Pred slabe pol ure me je poklical veterinar.Nas peso ima borelijo. Undecided
Bom kasneje,ko bom imela vec casa,napisala moje oz.nase izkusnje//simptome.
Mogoce kdaj komu kaj pomaga....
LP
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #57 : torek, 01.11.2005 : 19:49:12 »

Klavdija,

za vsak slučaj testiraj še za babeziozo. Če veterinar ne bo za, idi k drugemu vetu. Test ne stane toliko...

Moja psica je bila pozitivna tako za borelijo, kot tudi za erlihijo in babeziozo. V prvi rundi smo testirali samo za erlihijo in borelijo. Šele dva meseca po koncu terapije s Clinofugom (ko psica še vedno ni bila v redu, veterinarji - vsi po vrsti - pa so me samo začudeno gledali in skomigali z rameni) sem čisto po naključju prišla do še nekega drugega veterinarja, ki je edini doslej naredil komplet preiskave krvi in urina in ugotovil, da ima še babeziozo in posledično da je že zelo anemična... In v zadnjih štirinajstih dneh, odkar je dobila prvo injekcijo proti babeziozi je čisto druga psica... Celotna kalvarija pa je trajala že od marca  Angry

Glede doze Clinofuga: moja psica je dobivala 6 tablet 2x na dan in ima 43 kg. Zdaj se več ne spomnim priporočene doze, ampak mislim, da je Bonijina doza bila nekje v sredini med minimalno in največjo priporočeno dozo. Poišči malo po internetu, je povsod polno podatkov. Tako na pamet se meni zdi tudi 4 tablete na dan za 38kg psa malo...

Glede odziva na Clinofug pa tole: meni so povsod rekli, da se večinoma pri pseh v 2 dneh pokaže bistveno izboljšanje, ampak pri Bonie izboljšanja (niti minimalnega) ni bilo vsaj en mesec od začetka terapije. V bistvu je zadevo ful slabo prenašala in imela polno stranskih učinkov, tako da smo še take stvari sproti reševali (bruhanje, popolna neješčost, srbeča ušesa, glivice, ogromen hematom na hrbtu...). Res pa je, da je Bonie ob začetku terapije bila že čisto uboga... pa čeprav sem jo že od marca vozila od enega veta do drugega... In te celo mastno plačevala... in to za bedarije... da so mi rekli, npr. da težko diha, ker nima kondicije in ker je vroče, da je to taka pasma itd... Raje sploh ne govorim o tem...

V glavnem, hotela sem reči, da ne obupajte. Če je kuža ob začetku terapije že dalj časa okužen, je velika verjetnost, da bo terapija prijela počasneje... Jaz sem tudi en čas paničarila, da mogoče ima Bonie premalo dozo Clinofuga, pa vse mogoče... ker ji ni in ni bilo boljše... Ampak sčasoma pa so se stvari začele izboljševati... Čeprav noge pa so jo še vedno nenormalno bolele, celo tik po koncu terapije je spet zamenjala nogo, ki jo je bolela... Nisem pa vedela, da ima še babeziozo, ki se ne zdravi s Clinofugom...

Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #58 : torek, 01.11.2005 : 22:45:32 »

LP...
Hvala Bonie..za napisano.
Nasa kalvarija se je zacela pred 1 mesecem.
Psa je bolelo,ko si ga pac zategnil  s povodcem...zmeraj je zacvilil.Mislili smo,da si je pac kaj pretegnil vrat,kajti se zmeraj vlece kot nor na sprehodih... ::)Doma imamo le tri stopnice in zmeraj ,ko je sel dol je zajavkal.Potem so bile bolecine ze opazne v zadnjem delu telesa..zadnje noge,kolki.Po treh dnevih ugibanj..kaj bi lahko blo...smo sli k vetu.Aja...pa se ocko je dobil vneto in z nosa mu je kapljalo.
Veterinar je rekel,da se je menda prehladil...dobil je inekcijo antibiotikov in kapljice za oci.Nas to ni pomirilo.
Drug dan smo takoj sli k drugemu vetu.Ta je naredil navaden pregled krvi,zmeril temperaturo,celega pretipal..gor in dol.,se celo analne vrecke sem rekla naj mu ocisti.. Sad...NIC.Nic ni nasel.Dobili smo antibiotike za 1 teden..tablete in tablete proti bolecinam.Omenim klopne bolezni...."Neeeeee..to pa ne more biti"!in se mi lepo on smeji v fris.... Angry
Spet smo sli nezadovoljni domov....
Ampak psu je blo resda bolje po  5 dneh....
Vendar izboljsanje je blo le tocno za 18 dni. Huh
Cez noc je psa se bolj odzadaj bolelo..vsaj take znake je kazal...javkal je ob skoraj vakem gibu,ni se hotel vsest...spal je stoje....
Klicemo veta po telefonu...da se je vse vrnilo...on nam rece,naj pridemo se po tablete proti bolecinam.. Undecided (pa to ne more bit res ej..)
Mi vseeno k njemu...
Naredil je spet navadni krvni test...NIC,.vse OK.
Rentgen...cele hrbtenice..gledal v grlo....NIC ni blo za videt....
Dobili se 30 tablet proti bolecinam..in napotek naj gremo na CT na Dunaj.
Mi spet domov.
Spet k drugemu vetu. Roll Eyes Shocked
ta pogleda rentgenske slike...in rece..ste dali pregledat kri za klopne bolezni??
Evo si ga na....pa smo tam...
In drug dan takoj...kri....na pregled.
In to je to....Naj povem da je pes spal stoje,to pocne se zdaj.. :-XKo ze cist omaga,se le vleze..s tezavo.Mislim,da ga vse boli...javka-joce,vcasih se mi zdi cez dan ,da se stanje za kako urco-dve izboljsa...pol pa spet ta grozna noc.Ne spim ze kar lep cas ne...skupaj z psom. Cry
Cel cas je na sreco jedel...danes pa je vecerjo odklonil :(Kreeza....

Z tabletami smo zaceli kar takoj..preden smo dobili izvide.

Testirali smo le erlihijo(negativno) in borelijo.(pozitivno).

Bomo videli kaj bo spet noc prinesla...Moram rect,da sem res v skrbeh,saj pes res trpi....

LP

Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #59 : torek, 01.11.2005 : 22:48:33 »

se to... sram
Bonie ..kako pa je tvoj peso danes?

***

Ja..nas veckrat trese z glavo.To mi zgleda ful grozno... Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines