mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:12:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50709 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #60 : sreda, 02.11.2005 : 09:03:00 »

Se ena neprespana noc... Shocked
Zdaj je dobil se drisko... sram
Kaj naj?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #61 : sreda, 02.11.2005 : 09:35:51 »

Se ena neprespana noc... Shocked
Zdaj je dobil se drisko... sram
Kaj naj?

Nujno mi začni dajati 3 ure po tabletah probiotični jogurt!
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #62 : sreda, 02.11.2005 : 09:51:10 »

Nujno mi začni dajati 3 ure po tabletah probiotični jogurt!
pozdravljen/a!

saj sem poskusla..pa le dvakrat polize pa konc....
A je se kaj drugega...?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #63 : sreda, 02.11.2005 : 09:56:09 »

Vedno mu daj obrok hrane pol ure pred tableti!! Če ima težave z želodcem mu daj pol ure pred obrokom še ranital, da se naredi obloga v želedcu. Če ima pa samo drisko mu pa dajaj linex!!!

Joj boga... Fabija pa sploh ne vem, da je tablete... izvidov pa še ni...
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #64 : sreda, 02.11.2005 : 10:00:58 »

Katere veterinarje vse si pa obiskala in kje so ti predlagali testiranje na klopne bolezni?

Me je ful groza, ko berem kako tvoj pes trpi.

Glede odmerkov ranitala in linexa pa pojma nimam...
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #65 : sreda, 02.11.2005 : 10:20:22 »

Klavdija,

moja psica je skoraj ves čas jemanja Clinofuga imela drisko in posledično polne analne žleze...

Če opaziš, da psa po Clinofugu boli trebuh (moja psica se je čisto zvila v klobčič in nepremično ležala in cvilila), mu daj malo pred Clinofugom Ranital. Če pa ima samo prebavne motnje, pa mu daj obvezno vsaj enkrat na dan probiotični jogurt (samo ne skupaj s Clinofugom) ali pa tiste tablete za ljudi, ki se prodajajo kot dopolnilo k prehrani in vsebujejo probiotične bakterije. Jaz sem ji dajala te tablete, ker sem tako nasploh imela težave s tem, da je sploh kaj pojedla... Prvi teden sem ji dajala Ranital in probiotike, potem pa sem počasi Ranital opustila in dalje dajala samo probiotike. Ampak drisko je še vedno imela, samo trebuh je več ni bolel in ni bruhala.

Po tem, kar si napisala, pa sem še bolj prepričana, da daj psa testirati še za babeziozo. Pri moji psici se je vse začelo z bolečo zadnjo desno nogo (ni šepala, samo čisto počasi se je vstala in vsedla, pa nehala je skakati...), potem čez čas se je vse prestavilo na zadnjo levo nogo, tik pred koncem terapije s Clinofugom pa še na sprednjo levo nogo (na katero pa je prav šepala in ob dotiku zacvilila - čeprav ona zlepa ne pokaže, da jo kaj boli...). Potem je to vse za nekaj časa izginilo. Samo po večjih obremenitvah sem videla, da hodi kot penzionist, cela trda... Pred kakšnimi dvemi tedni (terapijo s Clinofugom smo končali že konec avgusta) pa se je vse poslabšalo. Tako kot si ti napisala, naenkrat je začela cviliti, če sem jo potegnila za ovratnico ali če sem ji samo hotela premakniti glavo (tudi mi smo ugibali, kaj ji je zdaj, če je prehlajena oz. če jo boli grlo itd.), spet je postala čisto mirna, samo ležala je, pa cvilila med ležanjem... Nekako sem potem ugotovila, da jo bolijo noge, pa hrbet in vrat. Najprej sem mislila, da je to od artritisa, ki naj bi ga že imela kot posledico borelije in erlihije (ravno v tistih dnevih je postalo malo bolj mrzlo), tako da mi ni preostalo nič drugega kot da sem ji začela dajati Rimadyl, ker jo je očitno vse ful bolelo. Po Rimadylu pa je bila občutno boljša. No, in potem sem vseeno šla še do tega zadnjega veta, ki je pogledal celo kolekcijo!!! njenih slik in rekel, da na slikah ni videti nič posebnega. Je pa takoj po opisu zadeve rekel, da ima najbrž še babeziozo, in da jo zato vse tako boli... In ji je dal injekcijo proti babeziozi še preden smo dobili teste pozitivne. Takrat sem potem tudi prenehala z dajanjem Rimadyla in ne boš verjela, v dveh dneh je spet nič ni bolelo...

To je bil zdaj samo kratek opis, ker spremljajočih zadev smo mi imeli malo morje (od težkega dihanja, do vnetij uči, ušes...)

V glavnem, jaz bi takoj na tvojem mestu zahtevala še test za babeziozo oz. se z vetom zmenila kar za zdravljenje (Imizol injekcije, ki se uporabljajo za babeziozo, se včasih uporabljajo tudi kot dodatno zdravljenje borelije..., tako da psu škodilo ne bo...). Kaj drugega pa ti svetovati ne morem. Tudi mi smo pač morali to dati skozi. Če psa tako boli kot praviš, mu daj kakšen Rimadyl (proti bolečinam), da mu ne bo tako hudo, čeprav jaz moji psici do zdaj pred 14 dnevi nisem nikoli dala Rimadyla, ker je že Clinofug tako slabo prenašala, to pa je še ena kemikalija. Samo če pes ne more niti ležati, bi mu jaz dala nekaj proti bolečinam...

Pa še to: ne dovoli, da bi psu dajali kakšen Medrol ali kaj podobnega, kar vpliva na oslabitev imunskega sistema. Moji psici je po koncu terapije s Clinofugom znan ortoped predpisal Medrol zaradi bolečin v nogah - vnetja sklepov (od borelije), pa je takoj drugi dan po tem Medrolu spet začela težko dihati (težko dihanje je bilo eden izmed znakov teh klopnih bolezni, ki je po Clinofugu, izginilo)...

Trenutno je moja psica zelo v redu, po večjih obremenitvah hodi sicer malo bolj na trdo, ampak se njene noge več ne poslabšujejo, kar je bilo prej konstantno. Ko je mirovala je bilo boljše, takoj ko je kakšen dan malo norela, pa je bilo naslednji dan slabše... Zdaj pa se celo igra z drugimi psmi in nima večjih težav. Je sicer malo počasnejša (pred vso to kalvarijo je bila prava divjakinja), še vedno tudi nima ful kondicije, malo bolj pazi na noge in gre... Ta moj sedanji veterinar je ful optimističen, pravi da bo še norela, kolikor bo hotela, čeprav ji je pred časom znani ortoped napovedal (tisti, ki ji je predpisal Medrol), da bo čez eno leto verjetno še komaj hodila, ker bo imela toliko artritisa (kot posledico teh bolezni)... Meni se vedno bolj zdi, da ti naši veterinarji nimajo kaj dosti pojma o teh boleznih in samo nekaj ugibajo... Tudi tisti, ki celo vedo, da te bolezni pri nas obstajajo...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #66 : sreda, 02.11.2005 : 12:58:12 »

Klavdija, kako trese z glavo?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #67 : sobota, 05.11.2005 : 12:05:21 »

Klavdija, kako trese z glavo?

LP-hmm...kak razlozit...*
Kot kak zivcni bolnik...sem in tja...levo desno..hitro....
Pa ne non stop...
ene dva do tri krat na dan..po kako minuto....
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #68 : sobota, 05.11.2005 : 12:16:09 »

Tako...da napisem kak nam gre... Huh

Na sreco...bolje!!!Ne "upam" se prevec hvalit..saj se ponavadi rade stvari hitr obrnejo.
Od vceraj cez dan se je stanje umirilo.Vleze se(pocasi),to noc je spal skozi.... Kiss,jamra ne,..je pa dost bolj umirjen.Drisko ima se zmeraj...kar tece.Jogurta mu ne spravim,noce ga vec niti polizat.Nasplosno ima slab apetit.Ful se mucim,da kaj vanj spravim.Polno kuhno imam loncev..samo zanj. Cheesy
Prejsno noc se je celo noc tresel...kot,da bi imel mrzlico.mislim,da je mel temperaturo.
Jaz se kar naprej "molim",da se stanje nebi nazaj poslabsalo...

***
Bonie...Blinku ni pomagal niti Rimadyl niti Kortizon.Nazadnje sem sedaj s e izvedela,da Kortizon oslabi imunski sistem... Angry..pocasi imam ze filing,da nam je Vet skoraj psa vstran spravil... Angry
me veseli,da gre tvoji psicki bolje...
Kok je bla p'a stara,ko je imela te bolezni?

**

WA..za klopne so mi predlagali ob drugem obisku..pri drugem veterinarju na sentiljski c.v mb...za klopne.
Samo jaz sem na to ze od zacetka sumila (hvala Bogu za te Forume),sam kaj ,ko me taprv Vet ni poslusal... Lips Sealed

Javi,ko bos imela izvide...


Mi smo testirali na Dunaju...pa je blo v 5 dneh fertig.


=============
Kaj pa Rupurut ni vredu?

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #69 : sobota, 05.11.2005 : 12:22:34 »

Ok, da vidim ce prav razumem... Klavdija, je tvoj vet psu HKRATI predpisal Rimadyl IN kortizon?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #70 : sobota, 05.11.2005 : 12:41:13 »

LP nanook.
Najprej me je odpravil z 30 tabletami..za 30 dni seveda... Shocked Rimadyla.Dajala sem mu le 5 dni (se to je prevec!!),ker mu ni NIC pomagalo.
Poklicemo Veta po telefonu...on pa:Pridite po kaj mocnejsega!
In to je bil Kortizon...te sem dajala le 3 dni...nic pomagalo,pa pol sem se klicala okoli..(mi ni dalo miru)...in dobila potrjeno,da pri boleriji ne pomaga nic,in da Kortison celo oslabi imunski sistem in so simptomi se hujsi... Shocked Shocked Sad
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #71 : sobota, 05.11.2005 : 13:52:55 »

Klavdija, probiotični jogurt je zakon. Poskušaj na različne načine - meni npr. je uspelo tako, da sem mu vanj zdrobila navadne kekse, spet drugi poskušajo finto s klobasami, makaroni.... Fora je v tem, da pet let ni jogurta niti povohal, zdaj pa je "manijak", po večerji vedno čaka, da ga dobi...
Zdravljen je bil sicer s clinofugom (takrat je jedel 2X na dan), od katerega je pokasiral (na srečo!) le ekceme, pol leta je nenormalno veliko spal, večjo živčnost, razdražljivost in predvsem požrešnost, drugače je zaenkrat (po 7 mesecih) OK.

Lp, Mateja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #72 : sobota, 05.11.2005 : 15:17:17 »

Če jogurta ne mara, mu daš lahko linex
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #73 : nedelja, 06.11.2005 : 17:13:04 »

LP---
Moram se se zmeraj pohvalit...da nam gre na bolje..z vsakim dnem.... Smiley Smiley
Drzimo se naprej pesti.... Cool
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #74 : ponedeljek, 07.11.2005 : 10:37:34 »

Klavidija, preberi tole; precej pogosta težava dobermanov:http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3067.0.html
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines