mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:00:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50703 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #75 : ponedeljek, 07.11.2005 : 11:10:40 »

Hvala andi...

Moram rect,da sedaj dva dni ni tresel glave Huh...

Bom pa posredovala linke naprej;eni kolegici se to tud dogaja,tud pri dobermanu.

LP
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #76 : torek, 08.11.2005 : 11:10:07 »

Mene zanima tud..kako dalje..mi bomo pocasi 14 dni na tabletah...a se odmerek kaj zmansuje...tekom zdravljenja...?

A ste ostali dali pred koncem zdravljenja se enkrat kri pregledat?

Brala sem,da nekateri zravijo celo 8 tednov?

Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #77 : sreda, 09.11.2005 : 13:25:30 »

Kolikor jaz vem, je odmerek cel čas zdravljenja enak. Mi smo tablete jemali 8 tednov. Kolikor pišejo po tujih forumih za klopne bolezni, je 8 tednov priporočljivo zdraviti, ker je tako baje manj možnosti, da bolezen ponovno vdari ven. Čeprav naši veterinarji radi zdravijo z manjšimi dozami in manj časa...

Osnovno krvno sliko smo dali pregledati po koncu terapije, pa nato še 2 krat (konec avgusta ob koncu terapije, potem še enkrat konec septembra in konec oktobra). Samo Bonie je imela še babeziozo, kot smo zdaj naknadno ugotovili... Ponovni test za borelijo in erlihijo pa še nismo delali, ker baje naj bi se visoki titri ohranili še cca. 9 mesecev po zdravljenju...
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #78 : četrtek, 10.11.2005 : 23:50:58 »

lp-
Moram povedat,da je nasemu pesotu dobro.... Smiley
Apetit ima spet,pocasi bodo vse kosti spet skrite Roll Eyes,bolecin ni opazit,glave vec ne trese Smiley...skratka..zaenkrat gre vse "navzgor".
LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #79 : četrtek, 24.11.2005 : 17:33:53 »

Pred dnevi sem imela Bali na "rednem zakonsko obveznem cepljenju" Wink in izvedela, da je tudi na nasem trziscu (baje) zelo ucinkovito francosko cepivo, ki sciti pse proti boreliozi. Cepi se:
- recimo danes
- cez en mesec
- vsako leto
Razlozeno mi je bilo, da je zdaj pravi cas za cepljenje psov, saj do pomladi, ko klopi zacnejo napadati, pasje telo ze razvije obrambo pred njihovimi strupenimi ugrizi. Predvsem se priporoca cepljenje za tiste pse, ki so vec v gozdu, po grmovju..., oz. na katerih pogosto najdemo klope.

Zadevo mi je razlozil dr. Matko. Za vec informacij ga lahko vsak poklice. Je pa tale borelioza kar nekako zavzela slovensko obmocje in slovenske pesjane. Zna biti tudi silno huda in nevarna.

Maks je zbolel za boreliozo pri dveh letih. Slo je za "napad na zivcni sistem", bal se je vode, ki je "migala", bal se je crt na tleh, bal se je hitrih gibov, "zadnji konec" ga ni drzal, lezati zaradi nam neznanih razlogov ni upal... Zelo hitro po prvih znakih je dobil prvo injekcijo antibiotika, potem pa se 8 dni (eno zjutraj in eno zvecer). Napad se je ponovil po sestih mesecih, potem pa do smrti nic vec. Lahko, da so bili kasnejsi epilepticni napadi kako povezani z boreliozo, vendar tega nismo nikoli raziskovali.

Zaenkrat se nismo cepili nase pasje vojske, ker obicajno ne cepimo dveh zadev naenkrat, temvec pocakamo, da med enim in drugim cepljenjem mine nekaj casa.
Logiran

Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #80 : četrtek, 24.11.2005 : 18:05:31 »

Mene pa zanima, kako ucinkovito je to cepivo proti razlicnim sevom borelije - ali vrstam, skratka, pri nas je vec povzrociteljev borelije - proti kolikim zasciti?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #81 : četrtek, 24.11.2005 : 19:06:38 »

Jana, pa to govorimo o istem cepivu, o katerem smo se že pogovarjali tu? http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2983.0.html

Kajti takrat je bilo rečeno, da zadeva vseeno ni tako nedolžna...

LP,
Diana


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : četrtek, 24.11.2005 : 19:39:32 »

Uh, zna bit Smiley.
Sorry, gledala, pa ne dovolj dobro videla, da zadeva tukaj ze obstaja. Ok, saj ni skode Wink.
Za vec info je pa vsekakor Matko pravi naslov. Jaz nisem veliko sprasevala, ker me ta trenutek to ne zanima prevec.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 24.11.2005 : 20:05:44 »

Ja, mislim da gre za isto zadevo, ker je tudi Oks prisla z info. od Matkota. Ne cepim, pa ce mi placa. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #84 : petek, 25.11.2005 : 10:50:01 »

Jana, lani je taisti dr. Matko za to isto cepivo razlozil, da je popolnoma neuporabno, ker sciti proti popolnoma drugim vrstam borelije kot je pri nas ... Pa nisem bila edina, ki je to slisala (na predavanju o klopnih boleznih v organizaciji kluba za bernske plansarske pse)
m.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #85 : petek, 25.11.2005 : 10:50:59 »

Jaz sem sigurno na tujih straneh prebrala vse kar je možno o boreliozi in erlihiozi in kolikor vem vsa cepiva proti klopnim boleznim za pse prej odsvetujejo kot priporočajo...

Jana, zdaj si mi dala komaj misliti. Poleti, ko smo bili z Bonie na morju, se je Bonie tudi ful čudno obnašala. Vsakega najmanjšega ropota se je ful prestrašila in postala čisto panična. Tako sma jo potem nehala jemati s seboj v restavracije, ker je nekdo z vilico bolj udaril ob krožnik, in je postala čisto panična in ni mogla več biti na tistem mestu. Na vso silo in cela paranoična je vlekla vstran. Šele kakšnih 100 metrov vstran se je za silo pomirila... In jaz sem mislila, da je to od tablet (takrat je jedla 12 tablet Clinofuga na dan).
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #86 : petek, 25.11.2005 : 11:30:05 »

Torej borelija vpliva tudi na dojemanje psa na okolico, šume in ropot? Lahko to že smatramo za enega od pokazateljev, ali so prej vidni znaki kot je bolečina itd.?

LP,
Diana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : petek, 25.11.2005 : 12:22:10 »

Jana, lani je taisti dr. Matko za to isto cepivo razlozil, da je popolnoma neuporabno, ker sciti proti popolnoma drugim vrstam borelije kot je pri nas ... Pa nisem bila edina, ki je to slisala (na predavanju o klopnih boleznih v organizaciji kluba za bernske plansarske pse)
m.

A se mogoce spomnis, katere vrste je omenjal? Jaz imam v spominu, da je rekel, da sciti proti B. burgdorferi s. str..
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #88 : petek, 25.11.2005 : 12:23:41 »

ne, to se pa ne spomnim ... :/ Saj sem ze rekla, bo treba zapisovat take reci ...
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #89 : petek, 25.11.2005 : 12:30:20 »

Uh, upam da bo kmalu spet kako predavanje na to temo, pridem z zvezkom in svincniki! Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines