mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:54:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50715 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #90 : petek, 25.11.2005 : 12:33:39 »

Grda jaz sem letos spomladi dala cepit vse psice. Nezaželenih reakcij ni bilo, koliko je pa cepivo učinkovito pa ne morem reči, baje pa noben od cepljenih psov ni zbolel ( ker itak ne zboli posebno veliko psov pa se iz tega seveda še ne da nič sklepati).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #91 : petek, 25.11.2005 : 12:35:56 »

Zakaj grda ti?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #92 : petek, 25.11.2005 : 12:48:23 »

Zato, ker sem dala pse cepiti čeprav sem vedela za nejasnosti v zvezi s tem cepivom. Vendar so se nam letos začeli pojavljati klopi tudi na domačem vrtu, kjer jih prej ni bilo (očitno so jih prinesli ježi). Letos niso bile cepljene s koktejlom, tako da niso bile pretirano obremenjene. Res je sicer, da je treba na klope vseeno paziti. Če zadeva  deluje, pa se znebiš vsaj ene packarije od treh.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #93 : petek, 25.11.2005 : 12:51:39 »

Aja. Na napakah, se ucimo, ane. Smiley

Sicer se pa s cepljenjem ne znebis vsaj ene packarije, ker je vrsta, proti kateri naj bi cepivo scitilo, pri nas izmed vseh treh iz skupin BB najredkejsa.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #94 : petek, 25.11.2005 : 13:38:08 »

Zato sem tudi napisala če deluje. zanimivo bo videti rezultate ko bo če bo cepljenih več psov. Škode vsekakor ni bilo nobene. ježe so tudi psice pridno polovile, tako da mogoče drugo leto ne bo več klopov (upanje umre zadnje)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #95 : petek, 25.11.2005 : 13:43:45 »

Tudi ce deluje, se ne znebis, ker je narejeno, da deluje samo proti eni vrsti v sklopu borelije.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #96 : petek, 25.11.2005 : 14:03:02 »

Saj se razumeva, ampak jaz zadevo poenostavim. Zame cepivo deluje, če zaščiti proti boreliji - bolezni, ne glede na to, katere vrste bakterija je povzročitelj. Če dejansko zaščiti le proti vrsti, ki je pri nas skorajda ni, potem zame ne deluje. se bo videlo, ko bodo zboleli cepljeni psi - če bodo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #97 : petek, 25.11.2005 : 17:24:09 »

Jou, sciti proti B. burgdorferi, ki pri nas predstavlja cca. 10%.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #98 : petek, 25.11.2005 : 17:47:45 »

Oz. naj bi scitilo proti B. burgdorferi s. str., ce smo natancni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #99 : ponedeljek, 28.11.2005 : 16:35:41 »

vem. samo nisem se toliko poglabljala, da bi ugotovila, ali je proti drugim vrstam cepivo neučinkovito. včasih ni povsem vrstno specifično - cepljenje proti kravjim kozam je recimo delovalo tudi proti črne koze če se ne motim.
Logiran
šnufi
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #100 : petek, 18.08.2006 : 13:58:56 »

Mene zanima, kako hitro po klopu se pokažejo znaki borelije?
lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #101 : petek, 18.08.2006 : 14:05:07 »

S predavanja o klopnih boleznih:
- borelioza: znaki obolenja so silno razlicni, predvsem otekli sklepi (lahko tudi samo eden), bolecine, porusena "kemija" v telesu; inkubacijska doba je 2 do 5 mesecev, zato ne smemo zanemariti sprememb pri psu, ki se pojavijo sredi zime, saj lahko gre za izbruh borelioze, ki jo je nas pes staknil ze poleti; obstaja cepivo merilin, ki uspesno varuje pred boleznijo, saj ni povratnikov v ambulanto med cepljenimi psi; ugotavlja se s testiranjem, predvsem pri psih, ki sepajo, pa za sepavost ne najdemo drugega vzroka v kosteh ali misicah; zdravi se z antibioticno kuro najmanj 30 dni do 6 tednov, pozdravi se ne nikoli, saj parazit ostane v telesu.
Logiran

Evč
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 91


« Odgovor #102 : torek, 10.10.2006 : 13:59:35 »

Tudi moj kuža je bil pred enim tednom testiran na borelijo pozitivno. Začel je šepati na prednjo tačko in postal čisto len. Po enem tednu zdravljenja s Clinofugom (2x11 tablet na dan) je popolnoma nehal šepati in je spet bolj živahen.

Imam pa ogromno težavo. Nikakor noče več pojesti tablete in se sploh ne pritakne več hrane, v katero mu jo hočem skriti. Tako ne ovoha niti salame več, pa četudi ni tablete nikjer blizu. Tudi če mu hočem tableto spraviti z roko v grlo, jih sicer požre, potem pa vse izbruha, zeleno tekočino.

Ali mi lahko kdo pove svoje izkušnje z dajanjem tabletk in kako so jih vaši psi prenašali.

Hvala!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #103 : sobota, 14.10.2006 : 18:20:44 »

Mi je zal, da ste pozitivni ... Undecided

Spela Clinofug super prenasa, prvi teden je bila takoj po dozi tablet sicer zelo zaspana, stanje se je pa hitro bistveno izboljsalo. Jaz Speli dam tablete kar med hrano, ampak mi smo itak na kuhani hrani, tako da jih ni problem "zamaskirat". Poskusi mu jih skrit v kaksno pasteto, v konzervo, v kos mesa ...
Kolko je pa kuza tezek oz. koliko ima titer, da ima tako "konjsko dozo" ? Spela ima npr. med 50 in 60 kg (zdaj je nekaj izgubila) in dobiva 2x dnevno 6 tablet, je pa res, da smo imeli nizek titer. (aja, Spela ima erlihijo)
m.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #104 : torek, 21.11.2006 : 14:14:50 »

Spet pozitivni...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines