mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:57:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 629703 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #1710 : petek, 12.02.2010 : 10:14:10 »

Še ena izjava tedna:

Premier Borut Pahor pa je v Bruslju na novinarski konferenci po neformalnem vrhu EU glede dogajanja v zvezi z bulmastifi dejal, da se nobenega problema ne sme podcenjevati, vendar da pa se moramo Slovenci zavedati, da je trenutno bistveno vprašanje to, kje želimo biti čez nekaj let, ko bo konec gospodarske krize. To je namreč vprašanje, ki zadeva kakovost življenja naše generacije in tiste za našo.

"In temu problemu želim danes na tej tiskovni in jutri v državnemu zboru dati osrednjo pozornost. Bomo reševali tudi druge probleme - vem, da zanimajo ljudi, naj ne mislijo, da jih želim pometati pod preprogo -, vendar moramo vedeti, kaj so bistveni, ključni, strateški problemi," je povedal. STA, B.S.

Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #1711 : petek, 12.02.2010 : 10:16:03 »

Hmmmm, le kaj bi rekli vzreditelji Joy in Knighta na vse to.....
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1712 : petek, 12.02.2010 : 10:17:21 »

Še ena izjava tedna:

Premier Borut Pahor pa je v Bruslju na novinarski konferenci po neformalnem vrhu EU glede dogajanja v zvezi z bulmastifi dejal, da se nobenega problema ne sme podcenjevati, vendar da pa se moramo Slovenci zavedati, da je trenutno bistveno vprašanje to, kje želimo biti čez nekaj let, ko bo konec gospodarske krize. To je namreč vprašanje, ki zadeva kakovost življenja naše generacije in tiste za našo.

"In temu problemu želim danes na tej tiskovni in jutri v državnemu zboru dati osrednjo pozornost. Bomo reševali tudi druge probleme - vem, da zanimajo ljudi, naj ne mislijo, da jih želim pometati pod preprogo -, vendar moramo vedeti, kaj so bistveni, ključni, strateški problemi," je povedal. STA, B.S.



Tega pa ne morem več ne gledat ne poslušat. Pa še volila sem ga..joj joj joj
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1713 : petek, 12.02.2010 : 10:21:51 »

Bistvena zadeva za naso prihodnost in obstoj so vrednote, zato se naj Pahor spelje nekam, ko pravi, da je tole minorni problem. S tremi pikami tam, kjer bi moral biti mozak, lahko ugotovi vsak cepec, da se prave razseznosti tega, kar smo doziveli do sedaj, se niti niso pokazale, oz. smo sele na zacetku. Prepricana sem, da se bomo sele zdaj zaceli cuditi vsemu

Recimo, da na kraju dejanja ni bilo preiskovalnega sodnika.
Po hisi se je takoj po dogodku sprehajala xy oseba, ki s preiskavo ni imela nic. Lahko bi se tudi vi ali kdorkoli, ki bi se mu v tistem trenutku dalo. Berite o tem, tudi to, kaj vse se je tam dogajalo, glede na to, da je kljucna sluzba tam manjkala.

Ok, grem naprej, ker sem v zamudi Grin

Se enkrat, nehajte s fehtarjenjem za revijo tukaj. Tole ni edina tema tega foruma in tole pac tudi ni edini vir za menjavo tistega, kar iscete. Poste v zvezi s tem bom brisala.
Logiran

evelinas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 208


WWW
« Odgovor #1714 : petek, 12.02.2010 : 10:32:31 »

Šampion v sprenevedanju - Senica na 24.ur
Na vprašanje, ali bi prevzel njegov primer, tudi če bi se namigovanja o domnevni spolni zlorabi psov izkazala za resnična, pa je odgovoril, da temu še vedno ne verjame in ne bo verjel, dokler ne bo "realnih dokazov".
...no comment Lips Sealed
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #1715 : petek, 12.02.2010 : 10:42:53 »

Citiram iz pozareporta, komentarji:
Citat
#  razocarana
# 12.02.2010 08:29:06
# POZAR, ŠE TO RAZIŠČI!!! # Varnostnik iz KC danes, 8:19 Odgovori (0) Dober komentar Slab komentar Iz zanesljivih virov vam lahko povem da sta bili na prizorišče klicani dve vozili, da sta poškodovani dve osebi, na kraju samem pa je bil samo en poškodovan (rečeno jim je bilo da se je bila ena oseba odpeljana z privatnim vozilom) # Anonimni danes, 8:17 Odgovori (0) Dober komentar Slab komentar Kdo je pa bil v tistem času dežuren Preiskovalni sodnik ? Zalar povej ,razloži nam kako in zakaj ne ,saj si jim ti šef. Pri nas navadni letijo za bagatelo iz službe po tej logiki bi tu morala odleteti najmanj pol ducata državnih uslužbencev ,ker niso opravlili tega kar bi morali. Ali pa niso smeli ?

Zanimivo.
Sem namesto da bi delala šla iskat zakaj mi je tako logično, da bi morala bit obdukcija že po napadu g.Megliča.
ZZZiv:

Citat
26.b člen

Če je pes z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi smrti človeka ali suma posebno hude telesne poškodbe, uradni veterinar zaradi odvrnitve splošne nevarnosti in opazovanja na steklino z ustno odločbo odvzame psa in odredi skrbniku takojšnjo namestitev psa v izolatorij pristojne veterinarske organizacije za obdobje do izključitve suma na steklino.

Če skrbnik psa pri izvedbi ukrepov iz prejšnjega odstavka ne sodeluje, se namestitev psa v izolatorij na njegove stroške odredi zavetišču.

Uradni veterinar odredi usmrtitev psa:

– če je z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi smrti človeka;

– če je iz obvestila iz prvega odstavka prejšnjega člena razvidno, da je pes z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi posebno hude telesne poškodbe.

Usmrtitev iz prejšnjega odstavka se ne sme opraviti pred zaključkom pregledov psa na steklino.

Uradni veterinar lahko za izvedbo odrejenih ukrepov iz tega člena zahteva pomoč policije, zavetišča ali pristojne veterinarske organizacije.

Če je na kraj dogodka iz prvega odstavka tega člena prva prišla policija, mora poleg izvajanja ukrepov v skladu s svojimi pooblastili glede odvrnitve splošne nevarnosti o dogodku nemudoma obvestiti uradnega veterinarja.

Če se sum posebno hude telesne poškodbe ne potrdi z obvestilom iz prvega odstavka prejšnjega člena, se psa vrne skrbniku, ki mora omogočiti dokončanje pregledov na steklino.

Skrbniku psa, ki je povzročil smrt ali posebno hudo telesno poškodbo človeka, upravni organ, pristojen za veterinarstvo, prepove gojitev, posedovanje in vodenje psov, če je že pred tem posedoval psa, ki je povzročil smrt ali posebno hudo telesno poškodbo.

Pritožba zoper odločbe iz tega člena je dovoljena v roku osmih dni od vročitve odločbe.

Stroški, nastali zaradi ukrepov iz tega člena, bremenijo skrbnika živali.


Torej je potreben pregled za steklino in Knighta bi po moji logiki morali poslat na obdukcijo, ker: (citiram prijateljico iz "foha")
Citat
se stekilina ugotavlja z opazovanjem izolirane živali ali na podlagi preiskave možgan mrtve živali.

Na koga lahko naslovim(o) zahtevek kopije obdukcije Kinighta? VURS? Gmajnice?

Hmmmm, le kaj bi rekli vzreditelji Joy in Knighta na vse to.....
Veš da resno razmišljam, da bi jim link do angleškega prevoda poslala
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1716 : petek, 12.02.2010 : 10:43:32 »

Dajajte linke virov zraven, prosim.
Trenutno sama nimam casa it sistematicno pregledat vseh danasnjih objav.

Ena zanimiva, ki razkriva nove razseznosti:

petek, 12.02.2010
Tekst: Tatjana Pihlar, Peter Lovšin
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042337135
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1717 : petek, 12.02.2010 : 10:44:13 »

Nisem se vsega prebrala, zato zdajle samo link

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14697
Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1718 : petek, 12.02.2010 : 10:47:40 »

Mene pa v bistvu zanima, zakaj se je Zora V RESNICI fentala.

Katarina

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1719 : petek, 12.02.2010 : 10:47:51 »

Tudi meni se je že od vsega začetka porajalo vprašanje, če je bil edini poškodovani/vpleteni v dogajanje le Baričevič, ali je bila prisotna še kakšna oseba/e, ki so jo/jih zatuškali.
Glede na to, da so snemali/slikali zadevo baje tudi sosedje, bi znala kmalu še kakšna fotka od kje priletet.... Samo moje razmišljanje.

Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1720 : petek, 12.02.2010 : 10:48:09 »

Senica si v intervjuju sam nasprotuje: http://www.finance.si/klik.php?artid=99271349&url=http://www.finance.si/271349/Intervju-Miro-Senica-odvetnik---Ni-mi-žal-da-je-Baričevič-dobil-pse-nazaj

Citat
V katerem primeru bi zavrnili stranko?

Ne bi hotel zastopati tistih, ki so povzročili hudo nasilje nad nemočnimi, otroki, nebogljenimi, prizadetimi. Sovražim nasilje.

Citat
Če bi vedeli za vse, sicer še nedokazane in domnevne zlorabe psov, ki naj bi jih zagrešil Saša Baričević, ali bi prevzeli njegov primer?

Še vedno ne verjamem, da je to res, in ne bom verjel, dokler ne bo realnih dokazov. Če bi mu to bilo dokazano, bi to bilo kaznivo dejanje mučenja živali in bi ga preganjal tožilec. Verjetno bi primer prevzel, saj je bil moj prijatelj.
Logiran

daisy85
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #1721 : petek, 12.02.2010 : 10:48:28 »

Tega pa ne morem več ne gledat ne poslušat. Pa še volila sem ga..joj joj joj
Še dobro, da ga jaz nisem:)
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1722 : petek, 12.02.2010 : 10:49:18 »

OMG  jezen


Po nekaterih informacijah naj bi obstajala tudi skrita dokumentacija, ki priča o tem, da so bili psi zlorabljeni že pred leti, ko so bili prvič pripeljani v zavetišče na Gmajnici.

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14697
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1723 : petek, 12.02.2010 : 10:50:11 »

Citiram iz pozareporta, komentarji:
Zanimivo.


Si me prehitela Smiley

Tale informacija že dolgo kroži.. vse od dneva incidenta dalje.
Upam da bo na dan prišlo še ime te  skrivnostne osebe
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1724 : petek, 12.02.2010 : 10:51:17 »

Joj tole vse bolj smrdi!

Logiran
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines