mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:07:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624500 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #1755 : petek, 12.02.2010 : 12:58:00 »

Res cenzura. Na 24ur.com mi nikakor ne odpre clanka "Domnevne zlorabe psov niso preverjali".

Veterinarska uprava RS-a je namreč dejala, da v obdukcijskem poročilo o treh bulmastifih, ki so prejšnji teden do smrti zgrizli svojega lastnika, "podatkov, da bi bili psi zlorabljeni ali zadrogirani, ni, saj policija tega ni posebej naročila". - tole imam skopirano iz clanka MMC RTV SLO 11.2.2010 z naslovom "Policija patologa opozorila ne enkrat, ampak dvakrat".

Iscem dalje, jaz imam tudi v spominu, da je bilo to na infotv, kjer je tudi razlagala, da nima uradnih rezultatov, in da so preverjali identiteto psov in vzrok smrti...  butnglavc

ja a ne znate googla uporabit???
saj imate oddajo na webu!!

http://www.infotv.si/?p=novica&id=4566
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #1756 : petek, 12.02.2010 : 12:59:17 »

Ona je to izjavila na INFO TV, Vroči stol.

http://www.infotv.si/?p=novica&id=4566 link do Vrocega stola, ampak tukaj flanca o identiteti in vzroku smrti psov, da bodo rezultati resnicni, in da je dobila neuradno porocilo ob sestih zvecer?
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #1757 : petek, 12.02.2010 : 13:01:47 »

Oddaja je gor ja in tudi jaz sem imela enako v spominu, da je to bilo na info tv, vem, ker sem se še zelo razburila, bilo je rečeno nekaj v smislu, da ni potrebe za preiskavo na zlorabo psov. Ampak tega zdaj ni, sem šla celo oddajo skoz!
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #1758 : petek, 12.02.2010 : 13:01:47 »

http://www.infotv.si/?p=novica&id=4566 link do Vrocega stola, ampak tukaj flanca o identiteti in vzroku smrti psov, da bodo rezultati resnicni, in da je dobila neuradno porocilo ob sestih zvecer?

točno tako. flanca da je za kozlat. pa saj je to vendno tudi počela.
Kje živimo.....Huh??
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1759 : petek, 12.02.2010 : 13:02:33 »

Tecka, zahtevaš lahko na prvi stopnji od zavetišča gmajnice, veterinarskega inštituta ali pa od ministrstva za kemtijstvo oz. Vurs-a in če zavrnejo tvojo zahtevo, na drugi stopnji lahko zahtevš to prekon informacijske pooblaščenke Wink
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #1760 : petek, 12.02.2010 : 13:08:09 »

Jaz sem sproti skopirala članke za lastno uporabo. Besedilo, ki je bilo na tem linku:
http://24ur.com/novice/slovenija/zloraba-psov-ni-bila-predmet-preiskave.html

je spodaj:

Policija skuša razjasniti dejansko stanje in vse okoliščine
Ljubljana, 11.02.2010, 11:38 | M.R.
Danes bo Vurs objavil poročilo o bulmastifih, v njem pa naj ne bi bilo ugotovitev o morebitnih zlorabah psov, ker tega ni naročila policija. Policija pa sporoča, da vodi preiskaov na način, da bi razjasnila vse okoliščine.
Z veterinarske uprave so sinoči poslali skopo pojasnilo: "Podatkov, da bi bili psi zlorabljeni ali zadrogirani, ni, saj policija tega ni posebej naročila." Popolno poročilo obdukcije psov bo znano danes, direktorica Vursa Vida Čadonič Špelič pa zagotavlja, da v njem ne bo nič prikritega. O izsledkih preiskave naj bi bila javnost obveščena v zgodnjih popoldanskih urah, a za zdaj še ni znano, ali bo poročilo javnosti predstavljeno v celoti.
Ob tem smo dobili odziv predstavnika policije za odnose z javnostmi Draga Menegalije, ki je zavrnil navedbe, da policija vodi postopek na način, ki ne bo pojasnil vseh okoliščin tega primera. Pri tem je dodal, da preiskavo "opravljajo kriminalisti, tako strokovno kot zakonito, z namenom razjasnitve dejanskega stanja in vseh okoliščin".  Več podrobnosti preiskave bo znanih popoldne.
V javnosti namreč krožijo namigovanja kinologov, da so bili psi v lasti zdravnika Saša Baričeviča spolno zlorabljeni in morda tudi zadrogirani. Včeraj je ministrstvo za kmetijstvo poslalo povzetek poročila o postopku, ki je pripeljal do vrnitve nevarnih bulmastifov lastniku. V sporočilu so poudarili, da se v nekaterih dokumentih pojavlja napačna informacija, da je odločbo o vrnitvi dveh psov podpisal minister Milan Pogačnik. V resnici pa naj bi to storila uradna oseba ministrstva, ki naj bi ji Pogačnik zaupal generalna pooblastila za vodenje in odločanje v tem konkretnem postopku.
Poročilo je minister za kmetijstvo poslal tudi predsedniku vlade Borutu Pahorju, ki ga je preučil in nato oznanil, da Pogačnika ne bo razrešil ter da mu popolnoma zaupa.

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1761 : petek, 12.02.2010 : 13:12:16 »

Kje pa lahko davkoplačevalci zahtevamo ODSTOP Vide Čadonič Špelič? Angry

A bo treba štante postavit v vsakem slovenskem mestu in zbirat podpise?
.... ali bo komu  v vladi le prebilo ,da ona NI PRIMERNA in je SRAMOTA za tako funkcijo kot jo opravlja?

Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1762 : petek, 12.02.2010 : 13:14:42 »

http://www.infotv.si/?p=novica&id=4566 Tukaj je link do oddaje, kjer je ČŠ dejala "o tem v tem poročilu ni nič napisano" na vprašanje, če bo v poročilu kaj, kar bi potrdilo/ovrglo spolno zlorabo.
To je citat iz 3. dela oddaje 1:10 (morate preskočit 1. in 2. del po 25 min).
Upam, da kaj pomaga.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1763 : petek, 12.02.2010 : 13:16:30 »

Sem šla tudi jaz oddajo skozi in ne najdem te njene izjave Shocked
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #1764 : petek, 12.02.2010 : 13:20:53 »

Tudi tukaj je nekaj:
http://www.vsenovice.info/zurnal24_novice/2010/02/11/_Vurs_naj_se_opravi%C4%8Di_

"Policija ostro zavrača včerajšnje navedbe Veterinarske uprave RS (Vurs), da avtopsija bulmastifov, zaradi katerih je umrl njihovih lastnik Sašo Beričevič, ni obsegala iskanja morebitnih znak zlorabe, saj da policija tega ni izrecno zahtevala. "

And under the article posted here:
http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-baricevic-zloraba-159659

it was originally written:
Policija in Vurs neusklajena
Z veterinarske uprave so nam včeraj sporočili, da kljub številnim namigom medijev in javno izrečenim mnenjem strokovnjakov za vedenje psov, da so bili ti spolno zlorabljeni, pri obdukciji živali tega niso preverjali. Matjaž Emeršič z Vursa je takšno odločitev včeraj pripisal policiji, ki naj tega ne bi naročila. Policija se je danes odzvala:
"Odločno zavračamo navedbe Vursa v nekaterih medijih, da policija vodi postopek na način, ki ne bo pojasnil vseh okoliščin tega primera." Drago Menegalija s kriminalistične policije je dodal, da kriminalisti opravljajo preiskavo o ozadju dogodka tako, da bo prišlo do dejanske razjasnitve smrti znanega zdravnika Saše Baričeviča, ki je umrl zaradi napada svojih treh bulmastifov.


The article now found at that link has been altered from the original. Curiouser and curiouser!
 


As far as I can remember, it was the PR guy from VURS (Emeršič)
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #1765 : petek, 12.02.2010 : 13:22:28 »

Tudi tukaj je nekaj:
http://www.vsenovice.info/zurnal24_novice/2010/02/11/_Vurs_naj_se_opravi%C4%8Di_

"Policija ostro zavrača včerajšnje navedbe Veterinarske uprave RS (Vurs), da avtopsija bulmastifov, zaradi katerih je umrl njihovih lastnik Sašo Beričevič, ni obsegala iskanja morebitnih znak zlorabe, saj da policija tega ni izrecno zahtevala. "

And under the article posted here:
http://www.zurnal24.si/slovenija/bulmastifi-baricevic-zloraba-159659

it was originally written:
Policija in Vurs neusklajena
Z veterinarske uprave so nam včeraj sporočili, da kljub številnim namigom medijev in javno izrečenim mnenjem strokovnjakov za vedenje psov, da so bili ti spolno zlorabljeni, pri obdukciji živali tega niso preverjali. Matjaž Emeršič z Vursa je takšno odločitev včeraj pripisal policiji, ki naj tega ne bi naročila. Policija se je danes odzvala:
"Odločno zavračamo navedbe Vursa v nekaterih medijih, da policija vodi postopek na način, ki ne bo pojasnil vseh okoliščin tega primera." Drago Menegalija s kriminalistične policije je dodal, da kriminalisti opravljajo preiskavo o ozadju dogodka tako, da bo prišlo do dejanske razjasnitve smrti znanega zdravnika Saše Baričeviča, ki je umrl zaradi napada svojih treh bulmastifov.


The article now found at that link has been altered from the original. Curiouser and curiouser!
 


As far as I can remember, it was the PR guy from VURS (Emeršič)

LINK:
http://24ur.com/bin/video.php?media_id=60409047&section_id=2&article_id=3223489
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #1766 : petek, 12.02.2010 : 13:28:25 »

Tudi jaz se spomnim, da je ona to rekla, da rezultatov teh preiskav ne bo, ker VURS takih preiskav ni zahteval in narocil. Mislim pa, da je to povedala na poptv pri 24 ur, ali pa mogoce na svet na kanalu a.
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #1767 : petek, 12.02.2010 : 13:28:51 »

oops, didn't finish my sentence: ...it was the PR guy from VURS (Emeršič) who told the media that possible sexual abuse was not being investigated because the police hadn't ordered it. Čadonič Špelič as far as I can recall in her public appearances merely stonewalled for as long as she could. Identity of the dogs, cause of death, rabies...all protocols are being followed...etc...I don't think she said anything one way or another about sexual abuse, she thought if she ignored the allegations they would just go away by themselves.

You can certainly tell, though, that VURS and VČŠ at its head is royally pissed at the police. And vice versa.

I'm definitely rooting for the police in this little interdepartmental spat. Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1768 : petek, 12.02.2010 : 13:31:30 »

tukaj na koncu izjavi, da njihov inšpektor ni poročal o sex. pripomočkih na kraju dogodka http://www.vest.si/2010/02/10/zavajanje-javnosti-glede-obdukcije-bulmastifov/
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1769 : petek, 12.02.2010 : 13:33:38 »

Spoštovani!

Ogorčeni smo in razočarani nad dogodki z dnem 2. februar 2010 v vezi z bulmastifi. Celotna veja kinologov, strokovnjakov, uradnikov, politikov, ki so poznali te pse in celoten primer že od leta 2006 je odpovedala. Želimo si, da smo se sedaj iz tega tako krutega primera vsi nekaj naučili. Mučenje živali ŽAL obstaja in tukaj ni na mestu nobeno sprenevedanje.
Potrebujemo strokovnjake in ljudi na odgovornih mestih, ki razumejo kaj pomeni zaščita živali! Naj se ne ponovijo takšni strahoviti primeri in primeri, katerim smo bili priča že v preteklosti.
Potrebujemo ljudi, ki bodo kontrolirali izvajanje že obstoječih zakonov. Novi zakoni niso potrebni. Vsaj ne za ceno psov in njihovih odgovornih skrbnikov.
Zahtevamo, da odgovarjajo vsi udeleženi v vseh postopkih "primera bulmastif" in da se nemudoma nehajo sprenevedati, ter da se razjasnijo popolnoma vsi postopki in okoliščine, ki so privedle do dogodka dne 2. februar 2010.
Naj odgovarjajo tisti, ki so vrnili pse in so v naših očeh soodgovorni za trpljenje teh ubogih psov in njihova dejanja.
V prihodnje si želimo več sodelovanja med ljubitelji živali, strokovnjaki, kinologi, zaščitniki živali in politiki, ki kreirajo zakone. Potrebujemo strokovnost in odgovornost! Za njih - za živali.

Društvo za pomoč psom pasme doberman - Dobermanklub.net






Logiran
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines