mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 06:09:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 630918 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1785 : petek, 12.02.2010 : 14:13:32 »

http://24ur.com/novice/slovenija/senica-spolnim-zlorabam-ne-verjame.html
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1786 : petek, 12.02.2010 : 14:14:03 »

ta iz ministrstva je na posnetku mislima da POPTV v naglici nekomu rekla, naj pokliče Mirota!!! katerega Mirota? Morda Senico? Le zakaj?
jaz sem ujela pogovor, ko jo je policistka spraševala če se bo sposobna peljat sama ali jo ona pelje....potem ji je zatvonil telefon , in je pogledala( ni se oglasila) in rekla uni drugi babnci ( ne vem točno katera je že bla) "Miro je, kaj naj mu rečem"

In ja.... na oknu una buča ji je ful podobna vsaj frizuro ima isto...
Ali pa ....Kaj če je VČŠ? ... mogoče se ni imela časa počesat Huh

smrdi, smrdi , kakao smrdi

Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #1787 : petek, 12.02.2010 : 14:15:38 »

LuncaKiančka, obdukcijo ljudi se dela vedno, ko je vzrok smrti neznan (torej da ni recimo smrt v zadnjem stadiju raka oz. v bolnici ob znani diagnozi) ali ob smrti, ki bi bila lahko posledica kaznivega dejanja.

Tole zal vem iz prve roke (pa skoraj ni bilo dvoma, kaj je bil vzrok), vsekakor pa bi jo takrat morali opraviti, ce je "padla po stopnicah".
Logiran
boyan64
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #1788 : petek, 12.02.2010 : 14:16:40 »

imaš prav, tak je bil dialog ja. Kje so sedaj vrli novinarji. Razen požarja in sveta na kanalu na ni prav dosti. Kje je sedar RECIMO, RECIMO, RECIMO....SLAK.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1789 : petek, 12.02.2010 : 14:23:55 »

Moksa pozdravljena,
KTP ze od jutra pripravlja izjavo. Dobili smo tudi vase vabilo. Ker bom od jutri za teden brez dostopa do interneta, sem pustila link in Janin mail naslov. lp Jasna
Hvala Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1790 : petek, 12.02.2010 : 14:25:20 »

imaš prav, tak je bil dialog ja. Kje so sedaj vrli novinarji. Razen požarja in sveta na kanalu na ni prav dosti. Kje je sedar RECIMO, RECIMO, RECIMO....SLAK.

Slaka, je pa Golobič odžagal, ker ga je takrat v trenjih zdeloval, zakaj je lagal.
.. tale tema bi pasa v oddajo trenja
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #1791 : petek, 12.02.2010 : 14:27:11 »

Tole zal vem iz prve roke (pa skoraj ni bilo dvoma, kaj je bil vzrok), vsekakor pa bi jo takrat morali opraviti, ce je "padla po stopnicah".

No sej - opravljena je verjetno bila, kaj pa svojci povejo znancem/novinarjem pa ni nujno to, kar piše na obdukcijskem poročilu. To poročilo verjetno dobi policija, in če zaključijo da ni bilo kaznivega dejanja ni nujno da pride ven (kot bi, če bi šlo na primer naprej na sodišče).
Če je ona torej naredila samomor in je to potrjeno, vedo pa to obducent, policija in svojci, lahko svojci komot rečejo, da je padla. Nihče ni dolžen razlagat, kaj je bil pravi vzrok (če ni bilo kaznivo dejanje). Pomojem no. In tudi ne vem, če ima kdorkoli (javnost) zdaj dostop do poročila - pomojem ne.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1792 : petek, 12.02.2010 : 14:28:48 »

jaz sem ujela pogovor, ko jo je policistka spra�evala �e se bo sposobna peljat sama ali jo ona pelje....potem ji je zatvonil telefon , in je pogledala( ni se oglasila) in rekla uni drugi babnci ( ne vem to�no katera je �e bla) "Miro je, kaj naj mu re�em"

In ja.... na oknu una bu�a ji je ful podobna vsaj frizuro ima isto...
Ali pa ....Kaj �e je VȊ? ... mogo�e se ni imela �asa po�esat Huh

smrdi, smrdi , kakao smrdi

***

To je bil pogovor med sestro Baričeviča in državno sekret-arko. Pozabili pa smo, ker je bilo vse okorog sekretarke, da je kamera takrat slišala še eno izjavo s strani sestre in sicer: preveč ljudi je videlo, ne bomo mogli skrit.
Logiran
xavier
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #1793 : petek, 12.02.2010 : 14:31:27 »

pa kje se zdaj ti posnetki skrivajo, link??
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1794 : petek, 12.02.2010 : 14:32:37 »

Ko že ravno zbirate članke :

http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Slovenske+novice

»Groza me je!«

Toda veterinarja, ki smo ju zaprosili za pomoč, pravita, da tudi nepopolno poročilo pove zelo veliko. Iz podatkov o preiskavah posameznih telesnih organov Atlasa, Atosa in Joy sta ugotovila naravnost grozljive stvari o spolnih zlorabah živali. Preiskava je po njunih besedah pokazala, da so bulmastifi že nekaj časa hudo trpeli, najbolj Atos, ki ga je – mimogrede – Baričevič dobil nazaj v last že leta 2007, Atlasa in Joy pa šele sredi lanskega leta, ko je prek svojih zvez dosegel, da nevarnih psov ne usmrtijo, ampak mu jih vrnejo.

»Atos je bil najbolj prizadet, imel je krvavitve v črevesni sluznici, velike raztrganine in močne krvavitve v prehodu iz anusa v rektum, torej iz debelega črevesja v rektalno odprtino. Sveže množične krvavitve nam potrjujejo, da je šlo pri njem za akutni proces in da se mu to, kar se mu je, ni zgodilo le enkrat ali dvakrat, ampak večkrat. Skoraj zagotovo je bil zlorabljen tudi tik pred smrtjo, toda trpljenje zaradi bolečin je bilo tako veliko, da ni več zdržal. Verjetno je prvi napadel človeka, druga dva psa pa sta se mu pridružila. Ne vem, s čim in zakaj so Atosu povzročili to stanje, toda zagotovo je šlo za precej dolg predmet.«

Poročali smo že o tem, da so po naših podatkih preiskovalci na prizorišču napada na dr. Baričeviča odkrili več deset centimetrov dolg umeten penis s pasom za pripenjanje okrog bokov. Po ocenah našega vira je bil dolg med 30 in 40 centimetri, neuradno kar 43 cm.

»Pri Atlasu je slika podobna, le da pri njem ne moremo govoriti o akutnem procesu, pač pa o kroničnem. Tudi on je bil žrtev dolgotrajnih zlorab, vendar je že minilo nekaj časa, odkar je bil nazadnje zlorabljen. Očitno se je tistemu, ki mu je to počel, ubranil uspešneje od Atosa. Toda raztrganine na mestih, kjer jih je imel tudi Atos, pričajo, da je bil Atlas v svojem življenju velikokrat zlorabljen.«

Še najbolje, če temu sploh lahko tako rečemo, jo je po mnenju strokovnjakov odnesla Joy. »Bila je starejša in očitno samosvoja, tak pes si že ne dovoli maltretiranja. Pa je bila tudi ona večkrat v svojem življenju zlorabljena, kar dokazujejo krvavitve v sečniku in prehodu iz anusa v rektum. Poškodbe, ki jih je tudi v njenem primeru zagotovo povzročil dolg predmet, so bile vaginalne in rektalne.«

»Groza me je. Lahko sklepamo, da si živali niso mogle same povzročiti takih poškodb, svežih raztrganin ali že kroničnih vnetij,« je sklenil eden od veterinarjev, drugi pa dodal: »Bilo je to človekovo delo.«
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #1795 : petek, 12.02.2010 : 14:34:34 »

No sej - opravljena je verjetno bila, kaj pa svojci povejo znancem/novinarjem pa ni nujno to, kar piše na obdukcijskem poročilu. To poročilo verjetno dobi policija, in če zaključijo da ni bilo kaznivega dejanja ni nujno da pride ven (kot bi, če bi šlo na primer naprej na sodišče).
Če je ona torej naredila samomor in je to potrjeno, vedo pa to obducent, policija in svojci, lahko svojci komot rečejo, da je padla. Nihče ni dolžen razlagat, kaj je bil pravi vzrok (če ni bilo kaznivo dejanje). Pomojem no. In tudi ne vem, če ima kdorkoli (javnost) zdaj dostop do poročila - pomojem ne.

Policija preverja tudi okoliščine smrti Zore Roter

Ob smrti znanega ljubljanskega zdravnika Saše Baričeviča so se pojavila tudi ugibanja o tem, ali je njegova življenjska sopotnica Zora Roter pred letom in pol res storila samomor. Pokojnica naj bi v domači hiši padla po stopnicah, ker pa ni bilo ogleda, ki bi izločil sumljive okoliščine, smo o tem povprašali Vinka Stojnška, tiskovnega predstavnika PU Ljubljana. Odgovoril je zelo na kratko: "Policija o smrti Zore Roter takrat ni bila obveščena in do sedaj v tej zvezi ni izvajala aktivnosti, trenutno pa preverjamo okoliščine tega primera." vi
vir: http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042336767
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #1796 : petek, 12.02.2010 : 14:35:12 »

Joj, nimam časa iskat, sem v službi, to je bilo na Svetu in POP-tv tisti večer, ko so objavili posnetke, da je bila skoraj takoj na prizorišču tudi državna sekretarka. Točno v teh posnetkih, ko se sliši tudi "Miro je, kaj naj mu rečem".

Me pa zanima kje je Kresalka, še zdaj smuča!!?? Upam, da se ni kaj poškodovala na smučanju.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1797 : petek, 12.02.2010 : 14:37:58 »

Samo padanje po stopnicah je res čuden način samomora...
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #1798 : petek, 12.02.2010 : 14:40:58 »

Toda veterinarja, ki smo ju zaprosili za pomoč, pravita, da tudi nepopolno poročilo pove zelo veliko. Iz podatkov o preiskavah posameznih telesnih organov Atlasa, Atosa in Joy sta ugotovila naravnost grozljive stvari o spolnih zlorabah živali. Preiskava je po njunih besedah pokazala, da so bulmastifi že nekaj časa hudo trpeli, najbolj Atos, ki ga je – mimogrede – Baričevič dobil nazaj v last že leta 2007, Atlasa in Joy pa šele sredi lanskega leta, ko je prek svojih zvez dosegel, da nevarnih psov ne usmrtijo, ampak mu jih vrnejo.

»Atos je bil najbolj prizadet, imel je krvavitve v črevesni sluznici, velike raztrganine in močne krvavitve v prehodu iz anusa v rektum, torej iz debelega črevesja v rektalno odprtino. Sveže množične krvavitve nam potrjujejo, da je šlo pri njem za akutni proces in da se mu to, kar se mu je, ni zgodilo le enkrat ali dvakrat, ampak večkrat. Skoraj zagotovo je bil zlorabljen tudi tik pred smrtjo, toda trpljenje zaradi bolečin je bilo tako veliko, da ni več zdržal. Verjetno je prvi napadel človeka, druga dva psa pa sta se mu pridružila. Ne vem, s čim in zakaj so Atosu povzročili to stanje, toda zagotovo je šlo za precej dolg predmet.«

Poročali smo že o tem, da so po naših podatkih preiskovalci na prizorišču napada na dr. Baričeviča odkrili več deset centimetrov dolg umeten penis s pasom za pripenjanje okrog bokov. Po ocenah našega vira je bil dolg med 30 in 40 centimetri, neuradno kar 43 cm.

»Pri Atlasu je slika podobna, le da pri njem ne moremo govoriti o akutnem procesu, pač pa o kroničnem. Tudi on je bil žrtev dolgotrajnih zlorab, vendar je že minilo nekaj časa, odkar je bil nazadnje zlorabljen. Očitno se je tistemu, ki mu je to počel, ubranil uspešneje od Atosa. Toda raztrganine na mestih, kjer jih je imel tudi Atos, pričajo, da je bil Atlas v svojem življenju velikokrat zlorabljen.«

Še najbolje, če temu sploh lahko tako rečemo, jo je po mnenju strokovnjakov odnesla Joy. »Bila je starejša in očitno samosvoja, tak pes si že ne dovoli maltretiranja. Pa je bila tudi ona večkrat v svojem življenju zlorabljena, kar dokazujejo krvavitve v sečniku in prehodu iz anusa v rektum. Poškodbe, ki jih je tudi v njenem primeru zagotovo povzročil dolg predmet, so bile vaginalne in rektalne.«

»Groza me je. Lahko sklepamo, da si živali niso mogle same povzročiti takih poškodb, svežih raztrganin ali že kroničnih vnetij,« je sklenil eden od veterinarjev, drugi pa dodal: »Bilo je to človekovo delo.«


Škoda, ker je umrl. Res škoda. Z največjim veseljem bi mu porinla tist 30-40cm pripomoček v njegovo smrdljivo rit.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1799 : petek, 12.02.2010 : 14:41:09 »

Ja to je mislila za taumetnega ... predvidevam...
Mene motijo predvsem izjave... da naj bi eden od sosedov klical policijo
in druga , da naj bi gospodinjska pomočnica klicala policijo...
mislim , pa da sigurno ni iz trte zvito da je tretja XX oseba klicala policijo...in to osebo naj bi iz kraja dogodka odpeljali z privat vozilom in ne z rešilnim?
Zanimiv podatek bi bil tudi iz urgence , kdo je tisto noč iskal zdravniško pomoč zaradi ugriza psov

Potem pa pridemo še do gospoda "uglednega odvetnika" Mira Senice.
Iz zanesljivih virov vem , da so iz lekarne barsos omenjenemu gospodi zdravila dostavljali kar v avtomobil.
Torej tel klic v lekarno in lekarničarka mu je zdravila nesla v avtomobil.

To itak ni nobena skrivnost. Vrabci čivkajo...in že prej si čivkali...
No pa še kaj v zvezi s Senico( kar lahko preberete v komentarjih na 24.ur.com)

Torej resnično dobro prijateljstvo,  in še danes trdi da ne verjame poročilom....
Po drugi strani, si pa ta njegov dobri prijatelj ni niti zaslužil, da bi omenjeni gospod prišel na pogreb. Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 115 116 117 118 119 [120] 121 122 123 124 125 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines