mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:23:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632248 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #4170 : ponedeljek, 15.03.2010 : 14:38:57 »

Očitno se ne izvaja povsod. Jaz sem šla na izpit z rodovniškim nemškim ovčarjem, bilo je tudi še več ovčarjev, pa sodnik tega preizkusa ni izvajal.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4171 : ponedeljek, 15.03.2010 : 17:22:36 »

Ok, tole je pa res mal prevec:

Joy je kot mati vodila trop
Ljubljana, 04.02.2010, 16:52 | Špela Zupan
Trije bulmastifi so v torek okoli 16. ure na dvorišču domače hiše raztrgali 52-letnega gospodarja Saša Baričeviča. Sosedje so slišali njegove krike in poklicali policiste. Ob prihodu na kraj so poskušali odvrniti napad psov na lastnika in sebe, pri čemer so enega s strelnim orožjem usmrtili, drugega pa ranili. Še živa psa sta se nato zatekla v uto na dvorišču, kjer so ju imeli pod nadzorom do prihoda veterinarskega inšpektorja. Pozneje so ju uspavali, lastnik je bil mrtev na kraju dogodka. Pogreb bo jutri na Žalah.

http://24ur.com/novice/slovenija/ogledalo-psa-je-na-drugi-strani-vrvice.html

Revija Reporter
št. 11, 15.3.2010, stran 42 in 43
Avtor Silvester Surla, foto arhiv Reporter


klik na sliko za povecavo


klik na sliko za povecavo

Prepis iz članka:
Obdukcija je potrdila, da so bili vsi trije Baričevičevi bulmastifi pokončani s strelnim orožjem. Psica Joy je podlegla strelni rani na temenici, na sredini med obema uhljema. Pri psu Atlasu so ugotovili dve strelni rani. Atlasa je en naboj zadel v teme, drugi pa v trebuh. Pri obdukciji je bil najden še en naboj v mišičini desne plečke, ki je bil obdan z vezivno ovojnico, kar po mnenju veterinarskih patologov kaže, da je bil v telesu že dlje časa (najbrž od prvega napada Baričevičevih bulmastifov na Stanislava Megliča marca 2006). Tretji pes Atos je bil pokončan s tremi naboji - eden ga je zadel v levi rebrni lok, drugi v levo trebušno steno in tretji v ledja.

Spletna varianta članka je na http://www.revija-reporter.si/index.php?option=com_content&task=view&id=2900&Itemid=59

Ali je patologija Veterinarskega inštituta v Kočevju?
Ne vtikam se v to, da so bili vsi trije psi pokončani s strelnim orožjem, me pa zanima, kje je razlog za izmišljanje o streljanju enega in uspavanjem drugih dveh.
Kdo si sploh izmišljuje? Policija in VURS ali Reporter?
Ce ni odstranjena, se zagotovo najde kje tudi posneta izjava VCS o tem, da je bil en pes ustreljen, dva pa so uspavali veterinarski inspektorji na kraju dogodka.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4172 : ponedeljek, 15.03.2010 : 17:34:41 »

Tole je ob zgornjem Reporterjevem clanku, ki ocitno izhaja iz obdukcijskega porocila, se bolj cudno:

FOTO: Psa, ki sta ubila lastnika, že evtanazirana
Ljubljana, 02.02.2010, 23:42 | T.Š./I.A./U.Z./B.K.
Vsi trije psi že mrtvi
Policisti so streljali na dva psa, enega ubili, drugi, ki je bil ranjen, se je skupaj s tretjim, ki ni bil poškodovan, zatekel v bližnjo uto, ki so jo policisti zaradi varnosti zaklenili. "Naši možje so sicer še na kraju dogodka, ki so ga zavarovali, da ne bi prišlo do pobega, a psa sta zdaj v pristojnosti Vursa," so še pojasnili policisti.
Policija je počakala na prihod posebne enote, ki je oba psa najprej uspavala, nato pa so ju evtanazirali. Takojšnjo usmrtitev dveh psov je takoj po napadu odredil dežurni uradni veterinar. "En pes je bil ob našem prihodu že mrtev. V tem trenutku sta tudi ostala dva psa že usmrčena, odpeljala jih je veterinarsko-higienska služba, je za 24UR ZVEČER potrdila Vida Čadonič Špelič, direktorica Veterinarske uprave RS (Vurs).

http://24ur.com/novice/crna-kronika/psi-raztrgali-cloveka-sredi-ljubljane.html
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4173 : ponedeljek, 15.03.2010 : 18:20:53 »

Jaz sem že kmalu po dogodku slišala verzijo da so policaji vse tri ustrelili, da se ne bi spet ponavljalo to z vračanjem. En policaj naj bi celo 'zaglumil' da so ga psi poškodovali na roki da bi upravičili povod, tudi takoj je v medijih pisalo da je en od policajev iskal pomoč reševalcev zaradi roke, potem je pa to potihnilo.

Uradna verzija potem je bila 1 ustreljen in 2 uspavana. Verjetno bodo rekli, da so jih kugle poškodovale, pokončal pa T61. Ampak potem se nekdo moti - ali Policija/VURS ali patologi (na njihovih dognanjih so pa zaključili da ni zlorabe).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4174 : ponedeljek, 15.03.2010 : 18:33:20 »

Zala_, vsekakor nimam popolnoma nic proti, da so psi mrtvi, cetudi so jih postrelili. Je pa zadeva smrdljiva v toliko, da gre za ogromno sprenevedanj in laganj, saj o laganju zdaj lahko pisemo, ne glede na to, ali lazejo eni ze od 2.2., ali lazejo pri cajtngah danes. Oboje pac ne gre skupaj in ce so slucajno lagali policaji in VURS, si lahko samo mislimo, o cem vse so se lagali v tem mesecu in pol, ce se omejimo samo na ta primer.
Ce se toliko sklicujemo na zakonitost, strokovnost in resnico, potem pac tole ne gre skupaj, pa kakorkoli obracamo. In ce je lagal tisti, ki se je nekajkrat na vsaki tiskovni skliceval prav na to zakonitost, strokovnost in resnico, potem res ne vem, kaj se verjeti in cemu zaupati.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #4175 : ponedeljek, 15.03.2010 : 18:43:08 »

Jaz nimam več besed........................................
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4176 : ponedeljek, 15.03.2010 : 18:46:34 »

Jana, podpis. Saj bi lahko že takrat rekli da so bili ustreljeni, mislim da vsi vemo da so bili nevarni.

Al je torej lagala Policija in VURS ali pa strokovnjaki. Se nagibam k prvi možnosti in lahko spet vidimo, kako delujejo.
Logiran
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #4177 : ponedeljek, 15.03.2010 : 18:56:48 »

Ne vem, zakaj bi bili tu potrebno lagati. Če so vse tri ustrelili, naj bi vsaj enkrat (za spremembo) povedali resnico.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4178 : ponedeljek, 15.03.2010 : 19:35:58 »

Kdo bo pa zdaj padel?

Nisem veliko slisala, je pa bilo pravkar javljeno po TV, da so trije bulmastifi na Oražnovi v Ljubljani ubili lastnika. Dva psa so ubili, tretjega še iščejo.

Jana, a se še spomniš kako si odprla to temo? Če ne, poglej zgornji citat. In tako je bilo javnosti tudi najprej javljeno. Durga varianta pa, kot je napisano na 24ur. Vendar bo ob popolnoma vseh in do sedaj povedanih od vseh popolnoma nasprotujočih si izjav in informacij kar verjeti tej iz reporterja. NVI pa je ta priložena poročila poslal VURS-u Izpostavi v Kočevju.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4179 : ponedeljek, 15.03.2010 : 19:39:00 »

Jana, a se še spomniš kako si odprla to temo? Če ne, poglej zgornji citat. In tako je bilo javnosti tudi najprej javljeno.

To pa res, ja. Se spomnim še opozorila simi na sosednjem forumu, da naj bodo ljudje pozorni zaradi enega od psov, ki ga še iščejo...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4180 : ponedeljek, 15.03.2010 : 19:49:18 »

Hehe, seveda se spomnim, kaj sem napisala ob 19:04 tistega usodnega 2.2.2010. Vendar sem tudi menila (naivno, seveda), da so informacije v tistem trenutku se nekoliko preuranjene in "v afektu" porocevalcev ... Tako sem nekako "verjela" (vladajocim, posebej pa policiji vendarle drzavljani moramo verjeti brezpogojno Grin) navedbam, ki so bile lansirane istega dne nekoliko kasneje zvecer, da je bil en pes ustreljen, dva pa so nagnali v hisko (saj vemo vsi za tiste famozne posnetke, ko policaji skacejo po snegu in mecejo kapce okrog) in so ju potem veterinarji usmrtili.
Hm ..., drago placujem svojo naivnost, ker trdo padem na rit, ko me spet in spet nategnejo sram
Logiran

taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4181 : ponedeljek, 15.03.2010 : 20:06:59 »

Pa še enkrat. Tale link sem že enkrat prilepila v to temo.

Ob dogodku Baričevič, 2.2.2010, jih je odpoklicala ženska, ki je sploh niso poznali!!!
http://poptv.si/multimedia/24ur-zvecer-357.html

Zdaj pa je zadnji čas, da se vsi odgovorni in morebiti vpleteni nehajo sprenevedati. Vse še enkrat pozivam, da si dobro preberete izvedensko mnenje 1. komisije!
KZS in ostali odgovorni pa se naj končno vprašajo, kdo je Rotarjevi šolal pse in kako so, oz. v kakšne namene so bili šolani.


Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4182 : ponedeljek, 15.03.2010 : 20:28:35 »

"In potem so prišli policaji..." Bi bilo upravičeno, da bi 24ur spustil v eter celotni posnetek tega pogovora.
Ali pa "In potem so prišli policaji", dalje pa lahko beremo v Reporterju.
Gospod sosed, ki je bil, kot izgleda edina priča, pred prihodom policajev, pa je tudi nazorno pokazal, kje je S.B. ležal.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #4183 : ponedeljek, 15.03.2010 : 20:50:15 »

Torej v poročilu patologov je kot berem jasno napisano, da potrjujejo sum spolne zlorabe, torej to pomeni, da je sum potrjen. Ali pa se po novem prav vsak stavek bere drugače, tako kot komu paše?Policaji pa so "na ta njihov veliki" petek v javnost dali izjavo, da poročilo patologov ne more ne potrdit in ne ovreč spolne zlorabe. Pa še tele laži o streljanju ali nestreljanju.  In Kresalka skupaj s svojimi generalnimi direktorji še vedno greje stolček.
Toliko jeze, razočaranja, naveličanosti nad izkoriščanjem in delanju budal iz nas so zasejali med ljudi, a oni si še vedno zatiskajo oči in ušesa, do kdaj še?

In zanima me kako podrobno so sploh zaslišali tele sosede in ali so sosedje povedali resnico, ki je resnica, ali resnico, ki jo je nekdo mastno plačal.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4184 : ponedeljek, 15.03.2010 : 20:52:15 »

Zdaj jim gre na roko, da pišejo, da sta bila dva uspavana. Ker baje T61 pač povzroči take krvavitve in odprte tazadnje.
Če so bili takoj vsi ustreljeni, potem ta nebulozna pojasnila, od kod odprte tazadnje sploh ne bi bila mogoča in bi morali najti drug vzrok, kako je do poškodb prišlo.
Logiran
Strani: 1 ... 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines