mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:17:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 632293 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4215 : torek, 16.03.2010 : 18:49:17 »

Jaz bi ob vsem tem želala opozoriti tudi na Vido Čadonič Špelič, ki za izjave ni prav nič manj odgovorna. Njeni ljudje naj bi uspavali in evtanazirali dva psa. Ali so ju res? So morda uspavali in evtanazirali že ustreljena psa?

Ljubljana, 02.02.2010, 23:42 | T.Š./I.A./U.Z./B.K.
Vsi trije psi že mrtvi
Policisti so streljali na dva psa, enega ubili, drugi, ki je bil ranjen, se je skupaj s tretjim, ki ni bil poškodovan, zatekel v bližnjo uto, ki so jo policisti zaradi varnosti zaklenili. "Naši možje so sicer še na kraju dogodka, ki so ga zavarovali, da ne bi prišlo do pobega, a psa sta zdaj v pristojnosti Vursa," so še pojasnili policisti.
Policija je počakala na prihod posebne enote, ki je oba psa najprej uspavala, nato pa so ju evtanazirali. Takojšnjo usmrtitev dveh psov je takoj po napadu odredil dežurni uradni veterinar. "En pes je bil ob našem prihodu že mrtev. V tem trenutku sta tudi ostala dva psa že usmrčena, odpeljala jih je veterinarsko-higienska služba, je za 24UR ZVEČER potrdila Vida Čadonič Špelič, direktorica Veterinarske uprave RS (Vurs).

http://24ur.com/novice/crna-kronika/psi-raztrgali-cloveka-sredi-ljubljane.html
Logiran

Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #4216 : torek, 16.03.2010 : 18:54:36 »

Samo en medklic, pa mi povejte če sem pre-naivna:
Glede na vse napisano v medijih do sedaj... a ne moremo sklepat, da je povprečnemu človeku, s povprečim IQ kristalno jasno kaj se je dogajalo z ubogo pasjo trojko? In tudi, če bi mediji objavili nekaj čisto tretjega, tega mnenja ni mogoče spremeniti? Saj nismo nori, al kaj?
Da ne bo pomote, sem zelo hvaležna Pozarreport tako za objavljeno poročilo, kot prvo sliko, ki je sprožila odvijanje klobčiča. In kaj bi bilo, če je preganjani avtor ne bi poslal?
Še za Evo v: če sem prav razbrala ste iz veterinarske postaje Slo. Bistrica? Ne samo, da čipirate mladičke, ampak ste tudi drugače tako dobri - Človeški - da lahko napišem samo Kapo dol! in  še tako naprej! lp
Jasi & ostareli tibetanci & Pon
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4217 : torek, 16.03.2010 : 18:56:03 »

Policija: Posredovali smo verodostojne in objektivne informacije

"Vodstvo policije je na novinarskih konferencah in v različnih izjavah že večkrat posredovalo verodostojne in objektivne informacije o postopkih policije in ugotovitvah kriminalistične preiskave primera na Oražnovi ulici ter tako zavrača navedbe v nekaterih medijih, da bi pri tem javnosti posredovalo neresnične informacije. Generalni direktor policije tako ne razmišlja o odstopu in ga tudi ne bo ponudil ministrici za notranje zadeve," so danes sporočili iz policije.

http://www.finance.si/274308/Policija-Gor%B9ek-ne-razmi%B9lja-o-odstopu
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4218 : torek, 16.03.2010 : 19:09:39 »

Vsi Baričevičevi psi naj bi bili po poročilu Nacionalnega veterinarskega inštituta ustreljeni
Policija je ob napadu psov na Baričeviča, ta se je zgodil 2. februarja, trdila, da so policisti enega izmed njih ustrelili, dva pa naj bi bila pod nadzorom. Kasneje naj bi veterinar odredil njuno usmrtitev. Direktorica Veterinarske uprave RS Vida Čadonič Špelič za STA ni bila dosegljiva za izjave.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042345431
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #4219 : torek, 16.03.2010 : 19:24:10 »

A je VČŠ kdaj poimensko omenila, katerega psa naj bi ustrelili in katera evtanazirali?
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #4220 : torek, 16.03.2010 : 19:26:41 »

A je VČŠ kdaj poimensko omenila, katerega psa naj bi ustrelili in katera evtanazirali?

Kolikor moj spomin seže nazaj, ni nobenega poimensko omenjala. Je pa res, da tudi nisem čisto vsega gledala/brala - določene teme so bile že umaknjene preden sem jaz prišla do njih.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4221 : torek, 16.03.2010 : 19:27:28 »

Kaj Požar je objavil kaj novega s tem poročilom patologov (razen da je poročilo v celoti)? Se mi zdi, da so bili ti izseki, ki so označeni, že objavljeni nekje v začetku afere.

Samo en medklic, pa mi povejte če sem pre-naivna:
Glede na vse napisano v medijih do sedaj... a ne moremo sklepat, da je povprečnemu človeku, s povprečim IQ kristalno jasno kaj se je dogajalo z ubogo pasjo trojko? In tudi, če bi mediji objavili nekaj čisto tretjega, tega mnenja ni mogoče spremeniti? Saj nismo nori, al kaj?
Ja, saj to je verjetno jasno celi Sloveniji, pa še komu zraven. Roll Eyes Saj kakšne druge logične povezave, na podlagi znanega, se ne da narediti. Samo tisti, ki bi morali podati epilog - kar se od njih tudi pričakuje, se sprenevedajo.

In še vedno se sprašujem, zakaj VURS molči?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #4222 : torek, 16.03.2010 : 19:36:07 »

ej  men ko tole berem pride samo ena na pamet od Slon in Sadež

Mali daj mi dva uka,
če ne ta Alen prec sprefuka.
iN MOBITEL MI POKAŽI...
MALI NEA LAŽI KER
če se boš zlagal boš še dva dni zobe sral

(in pol bistvo...)

AJA, ZAJ SI SE SPOMNU DA SI GA DAL V BUNDO
ČE SE BOŠ LAGAL BOŠ ŠEL ZA ENO RZNDO NA PRIVATNO ŠTUNDO
in če boš doma komu kaj povedo svoje zobe za svoji zajtrk boš pojedo

Mislim da direktor polcije pa še kdo drug pa predvsem prva vrsta zaščite državljanov, torej polcaji na terenu in šefi ki so dajali navodila (obveščanje tožilstva itd) ZA eno rundo na privatno štundo POTEM PA
svoje zobe za svoji zajtrk NAJ POJEJO. <POL PA ŠE BRCO V RIT IZ POLCIJE IN PREPOVED DELA V DRŽAVNI UPRAVI. Če bi bil jaz šef države, bi jim še volilno aktivno in pasivno pravico vzel, pa za par let v arest.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #4223 : torek, 16.03.2010 : 19:39:37 »

aja pardon...slon in sadež rečeta

svoje jajce za svoji zajtrk boš pojedo

lol
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4224 : torek, 16.03.2010 : 19:41:05 »

Patapižu, velika razlika je med tem, kar je objavljeno zdaj in med tistim, kar so nam ponujali do sedaj - zdaj se da prebrati, kaj vse so nasli v telesih teh psov iz cesar izhaja vprasanje,
1. ali se je zgodilo: en pes ubit s strelnim orozjem, eden obstreljen, potem uspavan in humano evtanaziran, tretji pa samo uspavan in humano evtanaziran;
2. ali se je zgodilo: vsi trije psi ubiti s strelnim orozjem, od tega pa se dva uspavana? in humano usmrcena?

Kje naj bi bil razlog, da se kakorkoli manipulira s podatkom, da so bili psi na prizoriscu ubiti s strelnim orozjem? Zakaj bi s tem podatkom manipulirala direktorica VURS Vida Cadonic Spelic?

Ce je kdo danes gledal Svet na Kanalu A, je lahko videl, da se je oglasila Tamara Gregorčič, vodja Okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani. S svojim pismom naj bi  postavila Policijo na laz glede obvescanja javnega tozilca in preiskovalnega sodnika. Upam, da bo posnetek kmalu na voljo.
Logiran

Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #4225 : torek, 16.03.2010 : 19:49:02 »

Epilog ...
kako že gre tista: enaga človeka lahko imaš dolgo za norca, nekaj ljudi malo dlje, množice pa ne moreš imet predolgo...
bo že držalo
lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4226 : torek, 16.03.2010 : 20:15:09 »

Clanek z naslovom "Vsi Baričevičevi psi naj bi bili po poročilu Nacionalnega veterinarskega inštituta ustreljeni" je ze spremenjen:

Policija je potrdila, da so bili vsi Baričevičevi bulmastifi usmrčeni s strelnim orožjem
Na generalni policijski upravi pojasnjujejo, da so ob prihodu na kraj dogodka na Oražnovi ulici policisti enega psa s strelnim orožjem usmrtili, ostala dva psa pa sta se zatekla v uto na dvorišču. Delavca Živalskega vrta Ljubljana sta psa, ki so jih varovali policisti, omamila, vendar sta psa kljub temu postala napadalna, zato so ju policisti usmrtili s strelnim orožjem. Po strelih sta delavca živalskega vrta psom vbrizgala še evtanazacijsko sredstvo. Ves postopek evtanizacije je vodil veterinarski inšpektor, še zatrjujejo.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042345431
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #4227 : torek, 16.03.2010 : 20:19:53 »

to je prvi članek z dnevnika:

Vsi Baričevičevi psi naj bi bili po poročilu Nacionalnega veterinarskega inštituta ustreljeni

Slovenija - torek, 16.03.2010 18:41 Tekst: (sta)

Ljubljana - Poročilo o obdukciji in patohistološki preiskavi bulmastifov Saše Baričeviča naj bi dokazovalo, da so bili vsi trije psi ustreljeni in spolno zlorabljeni, je razvidno iz omenjenega dokumenta, ki ga je objavil spletni portal Požareport. V petek je policija navedla, da utemeljenega suma, da so bili psi zlorabljeni, ni mogoče ne potrditi ne zavreči.

...slika vmes...

Poročilo o obdukciji, ki sta jo opravila Nacionalni veterinarski inštitut in inštitut za patologijo, sodno in upravno veterinarstvo kaže, da so bili vsi psi ustreljeni, kar je policija vedela že 10. februarja, ko je bilo navedena preiskava končana.

Poročilo prav tako kaže, da je imel pes Atos tri strelne rane, pes Atlas dve strelni rani, psica Joy pa eno strelno rano v glavi. Po mnenju patologov sta bila Atlas in Joy ustreljena od zgoraj, najverjetneje z garaže. Poročilo tudi dokazuje, da bi lahko bili vsi trije bulmastifi spolno zlorabljeni, še poroča spletna stran.

Policija je ob napadu psov na Baričeviča, ta se je zgodil 2. februarja, trdila, da so policisti enega izmed njih ustrelili, dva pa naj bi bila pod nadzorom. Kasneje naj bi veterinar odredil njuno usmrtitev. Direktorica Veterinarske uprave RS Vida Čadonič Špelič za STA ni bila dosegljiva za izjave.

Na petkovi novinarski konferenci je vodja sektorja kriminalistične policije pri Policijski upravi Ljubljana Branko Japelj med drugim dejal, da na podlagi zbranih obvestil ni podan sum o morebitnem umoru ali uboju Saše Baričeviča, prav tako pa tudi ne sum, da bi bila na kraju navzoča še kakšna oseba.

Policija je tudi sporočila, da na podlagi izsledkov preiskave dogajanja na Oražnovi ulici in mnenj strokovnih inštitucij utemeljenega suma, da so bili psi Saše Baričevića spolno zlorabljeni, ni mogoče ne potrditi ne zavreči.

Afera Bulmastifi že dober mesec dni buri duhove v slovenski javnosti in v političnem prostoru. Z dogajanjem na Oražnovi in domnevne nepravilnosti pri vračanju psov, ki so pred leti že napadli človeka, lastniku, je povezan tudi odstop kmetijskega ministra Milana Pogačnika, očitki pa letijo tudi na notranjo ministrico Katarino Kresal.

na koncu pa video
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4228 : torek, 16.03.2010 : 20:25:56 »

Bulmastifi so bili usmrčeni s strelnim orožjem
http://www.delo.si/clanek/101608

Atlas in Joy dvakrat usmrčena
http://www.zurnal24.si/slovenija/vsi-trije-bulmastifi-so-bili-ustreljeni-163724
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4229 : torek, 16.03.2010 : 20:36:32 »

"Psi res ustreljeni, poročilo pa ne dokazuje spolne zlorabe"
http://www.rtvslo.si/slovenija/psi-res-ustreljeni-porocilo-pa-ne-dokazuje-spolne-zlorabe/225907
Logiran

Strani: 1 ... 277 278 279 280 281 [282] 283 284 285 286 287 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines