mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:49:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 631234 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #4275 : torek, 23.03.2010 : 18:52:17 »

glih bral...točno scenarij ki sem ga pričakoval, vključno z intervjujem z KreSnico v sobotnem delu.
Tudi golobič je imel šanso dat tristranski intervju po svoji aferici ki ni bila niti za črno na nohtu blizu temu sranju ki sta si ga privoščila policija in tožilstvo....ki sta kao strokovni službi znotraj ministrstev ki ju vodita dva iz iste stranke. En pudelj...pudljica, drugi pa škartiran šef sodišča ki je očitno toliko nesposoben da mu še advokatura ni šla in je prestopil tja kamor gredo vsi nesposobni: MED POLITIKE.

Sploh je pa sobotni intervju s kresničko povedal vse. Ona je za pravno državo in ob tem je pravzaprav kot vsi hitlerjevi možje: DELALI SMO PO ZAKONU. ZAKON PRAVI DA JE TREBA ŽIDE UBIT. ZAKON PRAVI DA JE TREBA:::::
ma dej me basat. hvala bogu da dajem tej državi samo davek za lastnino in sem pa tja kak kolek plačam in pa minimalen davek...ta pička se sprašuje kako je mogoče da je padlo spoštovanje do države in odločitev institucij....ja kako že??? Ker konc koncev ne znajo enkrat v neki orenk aferi posekat par glav in pokazat da niso servis sranjem. IN MAGAR POVOTIT NEODVISNOST VSEH DELOV SODNE OBLASTI. V imenu pravice, bi komot zaprli gobce odvetnikom, in stisnili jajca sodnikom in tožilcem, ter polciji in rekli naj delajo , pa naj ne bluzijo z iskanjem zakonskih lukenj. NAJ DELAJO PO DVEH ČLENIH in basta. Oni so pa naredili vse da so od sodišča do polcije do nevemkoga najdli vsak svojo mišjo...ardon zakonsko luknjo, da so vanjo zbežali in zdaj neumnega Toma, mišek Jerry jebe u glavo, na konc bom pa spet Tomi dobili petardo u glavo (to je pa zadnja stran sobotne, parafrazirana)
****
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4276 : torek, 23.03.2010 : 21:41:30 »

"Mučenja bulmastifov ni mogoče dokazati, ovadba zavrnjena"
Na tožilstvu pojasnjujejo, da so se tako odločili zato, ker ni dokazov, da bi bila na kraju tragedije poleg zdravnika še tretja oseba. Ker je edini osumljenec umrl, so okoliščine take, da izključujejo kazenski pregon, so dodali.
Je torej odločitev okrožne državne tožilke zadnje dejanje v aferi z bulmastifi?

http://www.rtvslo.si/slovenija/mucenja-bulmastifov-ni-mogoce-dokazati-ovadba-zavrnjena/226396
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4277 : sreda, 24.03.2010 : 10:37:27 »

Ovadba zaradi mučenja zavržena
http://www.zurnal24.si/slovenija/ovadba-zaradi-mucenja-zavrzena-164568

"Baričevičevih psov ni mučil neznanec!"
http://www.zurnal24.si/documents/411008.pdf 3. stran

Bi bilo fajn, ko bi na Zurnalu preverili, zakaj se nekdo ne oglasi na telefon Huh
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4278 : sreda, 24.03.2010 : 11:18:49 »

Kako oslarije meso postanejo Shocked
Da jih ni sram pisat blesarije!

Bulmastif deklici odgriznil čeljust
Francoski bulmastif so po navadi mirni. Veljajo za izredno zveste, potrpežljive in vdane pse. Do drugih psov so lahko agresivni, razen če se z njimi ne družijo od mladosti. Kljub zastrašujočemu videzu so do otrok ponavadi nežni. Potrebujejo mirnega, a odločnega lastnika, ki pokaže naravno oblast nad njim.

http://www.zurnal24.si/crna-kronika/bulmastif-deklici-odgriznil-celjust-164589

First picture of girl, 2, whose jaw was ripped off in horrific attack by family dog before father kills it with a kitchen knife
The French Bullmastiff is also referred to as the Dogue de Bordeaux and the Bordeaux Bulldog and is known as the National Guard Dog of France

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1260070/Girl-2-jaw-ripped-family-dog.html

V vsej histeriji, ki vlada v Sloveniji glede bulmastifov ze vse od 2006, bi bilo korektno, da tisti, ki povzemajo tuje clanke, ob tem napisejo tudi, za katero pasmo naj bi slo in jo naj imenujejo z imenom, ki je prepoznavno v Sloveniji, ne pa da kretenasto navajajo vsepovsod bulmastif, kot da je to edina pasma na svetu.
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4279 : sreda, 24.03.2010 : 11:26:27 »

Jaz sem klicala na Žurnal pravkar, vedenje gospe s katero sem se pogovarjala je...primerno članku bi rekla. Za Bordojsko dogo je prvič slišala. Strašno me je iztirilo to, vsa se tresem, grem raje eno rundo v gozd s psom.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4280 : sreda, 24.03.2010 : 11:31:08 »

Da napišejo da policija sumi, da je pes postal napadalen zaradi sezonskega parjenja...svinjarija. Kako lahko tak primer preučujejo ljudje brez kančka kinološkega znanja?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4281 : sreda, 24.03.2010 : 12:15:41 »

No ob vseh bedarijah (enkrat pišejo o francoskih bulmastifih potem o bordojskih dogah, na sliko pa dajo bulmastifa...) je ta o sezoni parjenja še najmanj čudna. Domača psica se jim je gonila in psi takrat včasih res postanejo malo čudni. Ampak v tem konkretnem primeru je bila krivda verjetno drugje, nekaj se je kuhalo že dlje časa (tako kot vedno) isti pes je pred časom že ugriznil enega od otrok, veterinarji pa niso dovolili evanazije ampak predpisali prevzgojo.

V žurnalu je samo povzetek iz originalnega članka.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4282 : sreda, 24.03.2010 : 12:21:10 »

Ni ga čez prevzgoje  Roll Eyes
predvsem pri istem lastniku  Angry

Pa da ne bi o tem, da je tako in tako "super" pustit, da so mali otročki skupaj s psi  brez ali s pomanjkljivm nadzorom  Angry
100% sem, da ni do ugriza prišlo tako, da bi pes ker od nekje (npr od psice,ki mu ni dala) stekel kar nekam k otroku, ki se je sam zase igral in mu  berz razloga za sprostitev odgriznil pol obraza  Roll Eyes.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4283 : sreda, 24.03.2010 : 13:03:26 »

To prav gotovo ne, sem pa že doživela, da je (tuj) potreben samec postal nevarno "trd", ko sem prijela "njegovo" mojo psico.
Glede na to, da so imeli pri bajti dva samca in gonečko, do katere verjetno nista mogla, bi znala biti bolj živčna in vzdražljiva kot običajno. Pa pri psih je podobno kot pri ljudeh: šef te razdraži, streseš se pa potem nad mulcem doma, če si šefu ne upaš povedati nazaj.
Zakaj so imeli psa, ki je že ugriznil domačega otroka in so se ga očitno bali (če so ga hoteli že dati stran zaradi agresije) spuščenega skupaj z otroki - no tega pa ne morem razumeti.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4284 : sreda, 24.03.2010 : 13:11:36 »

Vsekar je z amene vbistvo:
Še ena težka poškodba, ki se je zgodila doma in z domačimi psi. Hiter pregled smrtnih in težkih poškodb pokaže ,da so te 90 % od poznanih , domačih psov in v domačem okolju.
Kar pomeni, da ger v veliki večini primerov za pomanjkljivo poznavanje vedenja psov, za naivno zanašanje na "človekoljubnost" in "nadnaravno potrebo psov zgolj po pomoči ljudem".

Teh dogodkov ne bo preprečila nobena zakonodja, ki se bo spravljala nad pse na javnih mestih z nagobčniki, vrvicami in varnimi visokimi ogradami ali omejitvijo bilo česa. Še manj članki in prispevki s pocukranimi slikami in vsebinami.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4285 : sreda, 24.03.2010 : 13:52:01 »

No ob vseh bedarijah (enkrat pišejo o francoskih bulmastifih potem o bordojskih dogah, na sliko pa dajo bulmastifa...) je ta o sezoni parjenja še najmanj čudna. Domača psica se jim je gonila in psi takrat včasih res postanejo malo čudni. Ampak v tem konkretnem primeru je bila krivda verjetno drugje, nekaj se je kuhalo že dlje časa (tako kot vedno) isti pes je pred časom že ugriznil enega od otrok, veterinarji pa niso dovolili evanazije ampak predpisali prevzgojo.

V žurnalu je samo povzetek iz originalnega članka.
Na sliki v Žurnalu ni bulmastif temveč bordojska doga. Ali si morda mislila kateri drugi članek?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4286 : sreda, 24.03.2010 : 14:02:31 »

na tega sem mislila:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1260070/Girl-2-jaw-ripped-family-dog.html

Deteljica: nekdo (mislim da je bila Pridna) je napisal, da so ljudje izgubili občutek za samozaščito in da zdrava pamet izginja. Kar drži. Sem pa prepričana da se temu ne bi smeli prilagoditi.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4287 : sreda, 24.03.2010 : 14:19:18 »

Haha, so pa hitro sliko spremenili, očitno so še bolj zaostali kot sem mislila...besedilo naj spremenijo ne sliko!
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4288 : sreda, 24.03.2010 : 14:20:35 »

Dobro, so spremenili tudi besedilo in zdaj piše bordojska doga...vsa čast za hitrost Wink
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #4289 : sreda, 24.03.2010 : 16:59:41 »

"...ženski dosodili 20 let zapora, ker je spoznana za krivo, da je umorila svoja otroka. Namreč ni sledu o kakšnem nasilnem vstopu druge osebe...."

V nekaterih primerih pa imamo opraviti s poškodbami na riti in v notranjosti telesa, pa še čudni predmeti najdeni, ...pa ne vem kaj še vse, pa ni možno ničesar dokazat. Hja..takle imamo to pri nas...... Roll Eyes Angry
Logiran
Strani: 1 ... 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines