mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:59:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624246 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #75 : torek, 02.02.2010 : 22:03:18 »

sarabenji, vsekakor bo "akcija" Smiley
sicer pa, ja, od 19h do zdajle (3 ure) je bilo tule vec kot 1300 razlicnih oseb, torej za zacetek nas je ze nekaj Wink
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #76 : torek, 02.02.2010 : 22:04:21 »

Trenutno na odmevih.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #77 : torek, 02.02.2010 : 22:11:06 »

Jana, razumem server, ampak meni poleg tega še net crkuje (sej, če ne motijo moji ponovljeni odg, mene nič ne moti  Tongue).

sarbenji, sem še vesela.  Smiley

Peticija za? Jst bi raje imenovala zahteva Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #78 : torek, 02.02.2010 : 22:22:38 »

Če sem ob novici bila besna, me je zdaj tudi strah. Na prvem mestu posledic, ki jih bo to imelo na moje, na naša življenja s psi, na naše pse. Takoj za tem pa me je strah in hkrati sram države kateri plačujem davke in vseh njenih klečeplaznih in pokvarjenih uradnikov, ki dovoljujejo, tolerirajo in podpirajo tako stanje.
Prosim, lepo prosim, dajmo našo jezo uporabiti in izkoristiti na najboljši možen način. Zahtevajmo odstope, zahtevajmo spremembo zakonov, dajmo že enkrat nekaj narediti.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #79 : torek, 02.02.2010 : 22:36:31 »

peticija v smislu, da se zbira podpise.
poimenuješ jo lahko kakor želiš.
v njej zahtevaš to in ono, glavni moto pa bi lahko bil, da želimo živeti varno in v slogi.

torej varno = naj nas zaščitijo.
naj se vzpostavi en precedens, kako se:
1) kaznuje nevestne lastnike nevarnih psov
2) take pse zavaruje na tak način, da nikoli več ne morejo ponoviti (nisem stroka, ne vem, kako se to doseže, ampak kot so rpvič naredili, očitno ne - smo sicer vedeli že prej)

v slogi = da ne bodo ljudje, ki jim psi niso blizu, zdej vsi panični skakali stran od nas v parkih, pa se kregali z nami, ki imamo vzgojene dobrodušne pse. jaz sem imela nekaj verbalnih konfliktov (neizzvanih z moje strani, kjer so mi s prvim napadom teh psov opletali... kaj imam jaz veze s tem?  Huh aja, nekaj prijazno mahlja z repom na koncu povodca, saj res!)

ker tega dvojega niso dosegli oz so celo ogrozili, naj lepo odgovarjajo za to. (kdo točno, bomo pa še pobrskali)

lahko se pa samo recimo javno distanciramo od takega lastništva, ki povzroča nevšečnosti, strah, poškodbe itd, tako,  da naredimo en kolektrivni mojpes.net sprehod z našimi zverinami po mestu in do parlamenta, pa s tem pokažemo simbolno, da se da sobivat z večino nas čisto ok. malo se pa ustavimo še pri VURSu, pa pri policiji,... pa jim predamo kako pobudo/zahtevo.


hrtje-mastifji marš nad parlament.  Smiley
malo samopromocije pa mora bit, a ne?   Wink
Logiran
fishy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 97


WWW
« Odgovor #80 : torek, 02.02.2010 : 22:38:36 »

Če sem ob novici bila besna, me je zdaj tudi strah. Na prvem mestu posledic, ki jih bo to imelo na moje, na naša življenja s psi, na naše pse. Takoj za tem pa me je strah in hkrati sram države kateri plačujem davke in vseh njenih klečeplaznih in pokvarjenih uradnikov, ki dovoljujejo, tolerirajo in podpirajo tako stanje.
Prosim, lepo prosim, dajmo našo jezo uporabiti in izkoristiti na najboljši možen način. Zahtevajmo odstope, zahtevajmo spremembo zakonov, dajmo že enkrat nekaj narediti.

Sem za!!Ljudje vsepovprek po raznih forumih pljuvajo po  PASJELJUBCIH!!!Groza me je brati...
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #81 : torek, 02.02.2010 : 22:48:07 »

Tisto, kar res, zares manjka, je zdrava pamet. Samo to. Ne moreš presodit, da dva hrta v Kranjski Gori živita v skladu z zakonodajo; in ne moreš presodit, da je trop bulmastifov, ki so že napadli, lahko vrnjen lastniku. In ne moreš reči tegale, ko spodbiješ odločbo uradnega veterinarja o evtanaziji: "Čadonič-Špeličeva te očitke zavrača in pojasnjuje, da je le sledila procesnim določbam 2. odstavka 92. člena zakona o veterinarskih merilih skladnosti, ki pravi, da sme organ, pristojen za odločanje o pritožbi, izjemoma dovoliti, da se izvršitev odrejenih ukrepov odloži, če bi z njihovo izvedbo nastala nepopravljiva škoda, ki je drugače ni mogoče odvrniti, z odlogom pa zdravje ljudi in živali ni ogroženo.". Ni ogroženo, ga. Čadonič Špelič? Valda da ne, ker življenja sploh več ni. Kolikor se jaz spoznam na raznorazne politične interese, ne bo odgovarjal prav nihče. Žal vsa ta gospoda z gospo na čelu ni posredno odgovorna le za smrt človeka, pač pa tudi za neznano število živali, ki jih ravnokar njihovi lastniki po vaseh streljajo (ker so vendar slišali ravno včeraj njihovega psa nekaj renčati, pa se ne bodo zajebavali, sploh ne zdaj, ko so videli, kaj se lahko zgodi), za neznano število nezaželenih (kar je tudi prav vaša posredna odgovornost, če ne že skoraj neposredna) živali, za katere smo komaj vzpostavili nekakšen odnos - da je lastnik vsaj poklical in prosil za pomoč, preden bi vzel "pravico" in njihovo usodo v svoje roke. Odgovorni ste za veliko število evtanaziranih živali v zavetiščih, v katerih se bo oddaja drastično ustavila, sploh za vse, ki so višji od 20 cm plečne. Vi, ki s svojimi neodgovornimi ravnanji dirigirate, kako naj jaz živim, ko sem se prisiljena odločat o njih, jo boste odnesli brez vseh posledic. Ko bi se vsaj ob tem, da boste še naprej nemoteno opravljali svoje cenjeno delo, zdrznili, kadar se zagledate v ogledalu in si nekajkrat na dan ponovili, takole sami pri sebi, da ste zaradi svojih napačnih odločitev (naj spomnim: izjemoma dovoliti, da se izvršitev odrejenih ukrepov odloži, če bi z njihovo izvedbo nastala nepopravljiva škoda, ki je drugače ni mogoče odvrniti, z odlogom pa zdravje ljudi in živali ni ogroženo.") sokrivi za smrt človeka (ste si sposobni predstavljati, kako zelo neopisljivo kruta smrt je to bila?)... pa se bojim, da niti tega ne bo. V raznih izjavah za javnost bomo spet poslušali, "kako zelo vas boli, če kdo misli, da VURS ni subtilna služba, ki se trudi".... in "kako veliko vam pomeni zdrava kmečka pamet", pa "kako grozno žal vam je, če vas ne razumejo".
Ob tem, da se bo sprožila cela histerija (oz. se je že) pred vsemi, ki so na štirih tacah, me zanima, kako boste sploh zagotovili še tisto minimalno od minimalnega izvajanja Zakona o zaščiti živali (ki se bo nenadoma dopolnil v smislu zaščite ljudi), kar vam mimogrede že zdaj gre slabo od rok? No, kako?
Že zdaj me je tiščalo, ker sem odgovorna za razliko od mnogih, žal tudi mojih kolegov - kako bom oddala tri mešanke med rotvajlerjem in šarplanincem, četudi so stare komaj 9 tednov. Ker mi za razliko od mnogih seže kam dlje kot do prvega ovinka v Žažarju oz. do tretjega meseca starosti takšnega psa. Pa zdaj? Lahko jih jutri peljem na evtanazijo. Zakaj, anede? Zato, ker je opevana zdrava kmečka pamet odpovedala, soodgovorni ste pa vi in prav čisto nihče drug.
Uradni veterinarji so samostojni, kajne? In pritožba na zadrži tega, o čemer je uradni veterinar odločil? In vpletete se lahko takrat, kadar bi z izvedbo ukrepov nastala nepopravljiva škoda, ki je drugače ni mogoče odvrniti, z odlogom pa zdravje ljudi in živali ni ogroženo? A bejžte....
Odgovorni se boste izgovarjali na zakone in na takoimenovana "strokovna mnenja". To je itak jasno. Upam le, da se bo zgodil taprav in zdrav kmečki punt, ki bo odnesel v nepovrat tiste, ki delajo neumnosti brez primere. Kaj ti bo stolček, ki ga greješ brez trohice kredibilnosti in spoštovanja?

P.s. Najslabše od vsega je podcenjevanje. Škoda, ker si VURS-ovci mislite, da so na drugi strani računalnikov ljudje, ki ne znajo mislit niti z desetinko svojih sivih celic.

Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : torek, 02.02.2010 : 22:48:20 »

fishy, kar beri forume in se privajaj na jutri, kajti jutri bo to realnost na cesti in iz oci v oci se bos srecala s takimi, ki zdaj "napadajo" pasje lastnike samo po netu, jutri zjutraj pa nas bodo se v realnosti.

Po prejsnjem napadu je bilo hudo, verjetno bo zdaj se huje.

Pa mislite na vse pse, ki bodo danes, jutri, pojutrisnjem padli pod roko lastnikov, ce so jim kdaj (cetudi v hecu) pokazali zobe.
Pa pazite, kaj bodo v prihodnjih mesecih po tleh vasi psi pobirali in podobno.
Se najmanj, kar se nam bo zdaj zgodilo, bo lajanje nepasjeljubcev nad nami in pasjim osebkom na nasem striku.

Za to stanje se ne cutim niti najmanj kriva ali odgovorna, se manj sem ga s katerimkoli svojim dejanjem ali besedo kot skrbnica psa ali tega portala spodbudila. Bom pa ga morala ziveti, kot mi vsi.

sarabenji, na vseh tvojih idejah se bo v prihodnjih dneh zagotovo delalo.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #83 : torek, 02.02.2010 : 22:49:29 »

Ok. Glavni moto:

v njej zahtevaš to in ono, glavni moto pa bi lahko bil, da želimo živeti varno in v slogi.

torej varno = naj nas zaščitijo.
naj se vzpostavi en precedens, kako se:
1) kaznuje nevestne lastnike nevarnih psov
2) take pse zavaruje na tak način, da nikoli več ne morejo ponoviti (nisem stroka, ne vem, kako se to doseže, ampak kot so rpvič naredili, očitno ne - smo sicer vedeli že prej)


Dodamo:
- odstop odgovornih, ki so dopustili, da je do tega prišlo
- strožji nadzor (ali več aktivnosti) na področji neodgovornega skrbništva (vsi psi brez nadzora, necepljeni, neoznačeni,...) in dosledno sankcioniranje (ne da že 15. privlečem psa v zavetišče, kjer le-tega spoznajo že na daleč in že kličejo lastnika, hkrati pa mi skomignejo z rameni in rečejo "tako pač je" - in razen tega, da sem imela s psom stroške (prevoz, briketi, pranje avta) in mi je šlo nekaj živcev, ni nobenega učinka).

Recimo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
spelamg
rad pišem
****
Sporočil: 266


« Odgovor #84 : torek, 02.02.2010 : 22:53:15 »

Stanujemo cca 300 metrov stran od kraja današnje tragedije. Praktično bi se lahko vsak dan sprehajali tam mimo... Vendar se ne, ker je našo psico preveč strah hoditi po pločniku mimo tiste hiše. Čeprav za betonsko ograjo in železnimi vrati brez odprtin, do tal (še pasji smrček ne more izpod njih pogledati), so ti bulmastifi ustrahovali mimoidoče, okolico. Tega ni opisovala nobena upravna odločba, nobeno veterinarsko, policijsko... poročilo. Ker če bi, potem gotovo ti psi ne bi bili vrnjeni lastniku. Govorila sem s starejšimi ljudmi, ki stanujejo v bližnji okolici in povedali so, da se tudi sami ne upajo hoditi mimo ograje te hiše, ker se ti psi najprej potuhnejo, nato pa čez nekaj metrov na svoji strani ograje "napadejo" nevidnega mimoidočega. Človek se ustraši, jasno. Pes pa to začuti še preden pride do ograje... Se pravi, da je psa strah že davno preden pride do tja!  Shocked

Šokirana sem. Še posebej, ker je bojda eden od treh bulmastifov nekaj časa blodil po okolici. Našo Tajgo smo sprehajali ob cca 19h, ko smo prišli domov, pa smo šele izvedeli, kakšno štalo imamo v sosednji ulici. Jaz ne vem, ampak tisti, ki so dopustili vrnitev psov lastniku, bi morali odgovarjati - kazensko in odškodninsko.

Upam, da bo zdaj v tej ulici mir. Žal je cena visoka, zato bi bilo res dobro, da se kdo iz tega kaj nauči. Psov, ki niso pri sebi, je v tej državi očitno še več. Ste gledali poročilo o dveh psih (eden je nemški ovčar, za drugega pa ne vem, kakšne pasme je), ki sta danes poklala del črede jelenov v SV Slo? In potem gredo v odstrel volkov... na podlagi odločbe pristojnega ministrstva... Mislim, pa kaj se grejo?!

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #85 : torek, 02.02.2010 : 22:53:29 »

In grem stavit, da bo to zensce, ki je odgovorno za smrt cloveka, danes mirne duse spalo. Obup.
In res se bokjim, da s ene bo zgodilo nic, da v koncni fazi ne bo odgovarjal nihce, posledice bomo pa cutili vsi lastniki psov.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #86 : torek, 02.02.2010 : 22:58:38 »

Ta trenutek kakršnokoli aktivnost onemogoča ljudska histerija. Nihče ne bo slišal prav ničesar, dokler ne bo v zakonu o zaščiti živali (kakšen absurd!) pisalo, da imamo toliko in toliko nevarnih pasem, ki se ne smejo gibati niti okoli svoje osi, kaj šele kje drugje), da se bodo lahko ljudje počutili varne. Potem se bo morda z veliko truda in po preteku veliko časa dalo prodreti s tistimi idejami, ki že dolgo so in so dobre, pa so za VURS le bedastoče nedojebanih blondink. Ker oni so vendar subtilni in jih vse boli, ker vendar naredijo vse, kar je v njihovi moči in v skladu z zakonom.... kakor trdi direktorica.
Ampak seveda... akcija pač mora imeti za posledico reakcijo.

Upam, da bo čim več psov preživelo napad v obliki strupa in vseh ostalih možnih načinov v prihodnjih tednih.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #87 : torek, 02.02.2010 : 23:10:16 »

Žal vsa ta gospoda z gospo na čelu ni posredno odgovorna le za smrt človeka, pač pa tudi za neznano število živali, ki jih ravnokar njihovi lastniki po vaseh streljajo (ker so vendar slišali ravno včeraj njihovega psa nekaj renčati, pa se ne bodo zajebavali, sploh ne zdaj, ko so videli, kaj se lahko zgodi), za neznano število nezaželenih (kar je tudi prav vaša posredna odgovornost, če ne že skoraj neposredna) živali, za katere smo komaj vzpostavili nekakšen odnos - da je lastnik vsaj poklical in prosil za pomoč, preden bi vzel "pravico" in njihovo usodo v svoje roke. Odgovorni ste za veliko število evtanaziranih živali v zavetiščih, v katerih se bo oddaja drastično ustavila, sploh za vse, ki so višji od 20 cm plečne.

!!!!!!!!!!!!!!!!
po zdravi kmecki pameti je povedala v intervjuju za eno od revij, da so imeli tudi muco, pa je "nekega dne preprosto odsla".


Kako zalostno, res.

Ps. sem definitvno za akcijo/poziv/zahtevo. samo povem ze vnaprej Smiley, ce se ne bom mogla vec priklikati do sem.
Logiran
majnim
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #88 : torek, 02.02.2010 : 23:15:59 »

jezna k svina. spet bo v ospredju vsak ugriz, napad...zakaj pride do napadov? ker so LJUDJE neodgovorni. ker imajo ljudje pse na ketnah, ker nimajo časa zanje. ker jih sem pa tja spustijo s ketne, če sploh. ker se z njimi ne ukvarjajo. ker si omislijo pasme, ki jim niso kos. ker se ob grozovitih dogodkih kot je današnji nihče ne razpiše v medijih o resničnih vzrokih, ampak se stvari rešuje s povodci, nagobčniki in se ljudi straši, namesto ozavešča...pred kratkim je pes na povodcu ugriznil človeka, kar je bilo po vseh medijih, rezultat strašenja je bil edino ta, da so prestrašeni še bolj prestrašeni. torej povodec ni rešitev. vsakodnevno ljudje mučijo zivali. VSAKODNEVNO in množično, pa še vedno nimamo ukrepov, ki bi to v kali zatrli. in potem je halo, ko se lastna neumnost obrne proti nam. če bi prešteli zločine človeka nad živaljo in obratno, ni dvoma o tem, kdo je "zmagovalec".  do tega kar se je zgodilo danes v ljubljani in v prekmurju pride zaradi ljudi, ki so neodgovorni. uvedla bi obvezno šolanje, (kot je uvedeno čipiranje, ki pa se očitno ne izvaja, pa lastniki nečipiranih psov še vedno niso kaznovani), delež dobička od šolanja bi šel zavetiščem oziroma skrbi za živali. šolanje je potrebno zaradi ljudi. ker smo si ljudje podredili živali in je najmanj kar v zameno lahko naredimo, da smo tudi odgovorni z njimi. spodbujat bi bilo treba človeško odgovornost, ki pa se je s povodci in nagobčniki ne naučiš. seveda da naj bo žival, ki je potencialno nevarna drugemu živemu bitju, na povodcu. ampak to ne pomeni, da je ni treba ven peljat. ma vem, tule ni nikogar, ki tega ne bi vedel. grozno je to, da neodgovornemu nobeno dejstvo ne odpre oči in tukajle nekaj pizdim. jezna sem, ker se ob novico o bulmastifih takoj pripopa še tisto o pokolu srnjadi, jutri bo pes spet nekje nekoga ugriznil,... ja, a je čuuudnooo! ob vseh primerih zanemarjanja in zdravljenja lastnih frustracij z nakupom psa, ki mu nisi kos. pa zakaj nihče na tv ne reče, da je LASTNIK DOVOLIL in OMOGOČIL, da so psi poklali jelene!? no, super, na pop tvju na poročilih je čez cel ekran ogromna strašljiva odprta pasja čeljust. na živce mi gre vse to.            
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #89 : torek, 02.02.2010 : 23:17:07 »

Preostala 2 psa od 4 so tudi že evtanazirali...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines