mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:52:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624243 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #150 : sreda, 03.02.2010 : 10:52:58 »

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano bo danes predvidoma sklicalo novinarsko konferenco, na kateri naj bi se odzvalo na torkov napad psov s smrtnim izidom.

Vir: http://www.vecer.com/clanekslo2010020305509238

Naj jih prosim kdo vpraša, kako mislijo nadzirat tole uvedno oznak nevarnih pasem oziroma karkoli bodo že probali uvajat. Velik procent psov je nečipiranih, neregistriranih, štepajo se vsepovsod in uvažajo iz vzhoda. Če že zdaj ne nadzirajo označevanja psov, lastništva in oskrbe, kako to mislijo kar naenkrat in full-proof uvesti na brzino? Če že zdaj ne morejo za dva psa privezana sredi gozda po hitrem postopku ugotovit, kdo je lastnik in odgovoren in ga kaznovat, kako bodo to ugotavljali za vse novoskotene, uvožene in naštepane pse? Kako bodo ugotavljali kam gre pes, kupljen prek b***e in ali je nevarne pasme, če je naštepan med bohve čem vse?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #151 : sreda, 03.02.2010 : 10:53:20 »

Penny ni slabo kar pišeš... Wink
Ampak meni bi bila ljubša kakšna "nova" komisija, ki bi vršila nazdor nad prodajo in oddajo psov. Se bojim, da bi KZS tukaj samo zbiral dobiček, ...ne vem no.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #152 : sreda, 03.02.2010 : 10:55:06 »

Meni ni bilo nikoli jasno, kako lahko zagovorniki lastnika rečejo, da je tisti gospod, ki so ga psi prvotno pogrizli, izzival pse s tem, ko je imel v roki telefon, telefoniral in pse (kera groza) še slikal. Bil je kriv edino za to mogoče, da ni lastnice prosil za dovoljenje za slikanje. In kako to, da strokovnjaki niso psov prepoznali kot zrele za odvzem/usmrtitev po tem, če je pse domnevno razpištolilo in izzvalo k napadu samo to, da je imel en mimoidoči v roki telefon?
Sicer se vračam na stari napad, ampak tako za lase privlečenega izgovora pa še ne. Telefoniral je in so ga napadli.... Pol si je pa še sam kriv. Kaj pa hodi po cesti z mobitelom v roki....
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #153 : sreda, 03.02.2010 : 11:00:31 »

Še en dokaz več,da nevarne pasme psov obstajajo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #154 : sreda, 03.02.2010 : 11:05:30 »

Se enkrat se javljam okrog solanja - dokler je sistem solanja psov tak, kot je, nikakor ne podpiram prav nobenega predloga o obveznem solanju kogarkoli ali cesarkoli. Najprej se je treba poigrati s strokovnostjo instruktorjev, potem ni problema. Pa nadzor je treba dati ven iz KZS ali pac najti ustrezno drugo resitev. Tudi izpite.

Glede seznama prepovedanih pasem - Povsem jasno je, da nekatere pasme potrebujejo vec pri vzgoji in nekatere manj. Jasno je, da je tu zraven tudi veliko genetike. To, na kar tudi vecina tukaj pisocih pozablja, je dejstvo, da je treba pred kakrsnimkoli seznamom dolociti povsem jasno in zakonsko zapisano mejo, kdo je kdo. Kdo je pasemski pes in kdo ni. Sele v tistem trenutku bo lahko kdorkoli delal kaksen seznam "prepovedanih pasem". Dokler pa vodijo med ugrizi vse rumene srednje velike in srednje odlakane pse pod zlate prinasalce in vse rjavocrne srednje velike in srednje odlakane pse kot nemske ovcarje, takih predlogov ne bom podprla pod nobenim pogojem. Tukaj bo MORALA svojo vlogo odigrati KZS. Zdaj ima priloznost, da tudi sama izpostavi dejstvo (ki ga zanemarja vecina), da vsi psi niso pasemski. Skoda, ki se dela pasemskim psom, tako z navajanji vsakega mesanca pod neko pasmo kot tudi z ignoranco tega dejstva, je vsak dan vecja. K temu je dodatno dodal se vcerajsnji dogodek, ko se bo nekaj predstavnikov ene pasme, ki so imeli bogato napadalno kartoteko, pa zaradi neustrezne oskrbe skrbnikov, posplosevalo na vse pasme in na vse pse.

Vsekakor skrbnik ni zasluzil taksne smrti. Vsekakor se dogodek ne bi smel zgoditi in vsekakor bi morali tako "strokovnjaki" (ocitno sta bila dva kinologa) in "uradniki" odlociti drugace. Da bodo zdaj vsi pametnjakovici s pooblastili vlacili razne strikce, ki verjetno na koncu spet ne bodo imeli ne glave in ne repa, nam tudi mora biti jasno.

Kot lastnici psov in (vsaj po mojem mnenju) odgovorni skrbnici mi je jasno tudi to, da se bomo morali odgovorni skrbniki spraviti nekako skupaj in povedati, da:

- je treba vse pse najprej oznaciti,
- razcistiti kam spada kaksen pes,
- nagnati vse, ampak res vse pooblascene na teren, da poberejo kazni za vse nepravilnosti, tudi za pse brez strika (seveda tudi za vse neprimerne oskrbe)
- organizirati solanja in druga izobrazevanja za pse in skrbnike tako, da ne bo vec mogoce, da te bo kot tecajnika dobil osebek, ki je do konca male sole spravil samo svojega psa,
- da bodo obnasanje psov in lastnikov na izpitih ocenjevale zunanje osebe oz. komisije, oz. organizacije ...

Uh, se mnogo tega. Dokler bo tako, kot je sedaj, se samo obracamo okrog svoje riti. V sosednji temi smo po izginotju hrtov ugotavljali, da je Slovenija stopila za desetletje nazaj na zivalovarstvenem podrocju. Pri tem dogodku lahko ugotovimo, zal, da smo stopili za nekaj desetletij nazaj na zivalovarstvenem, pa tudi na kinoloskem podrocju.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #155 : sreda, 03.02.2010 : 11:09:03 »

Še en dokaz več,da nevarne pasme psov obstajajo.

Jas se s tem ne strinjam.

Vsekakor pa obstajajo psi, ki lahko bolj poškodujejo kot drugi (tukaj mislim na velikost psa in moč, prav tako na nekaj genetike, vse skupaj zasoljeno z neprimernim okoljem kjer živijo in neprimernimi skrbniki......).
Nad samimi morebitnimi zakoni o nevarnih pasmah (kar se sedaj toliko govori) nisem navdušena. Kako pa z t.i. mešanci? A bo potem pa le obveljalo tako "od oka"... Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #156 : sreda, 03.02.2010 : 11:10:41 »

A na novinarsko konferenco smejo samo novinarji? A se lahko spiše en dopis o vsem tem, kar piše Jana pa še čem drugim in ga poslat na tiskovko ali kot odprto pismo v medije? Podpišejo ga pa čimveč društev in posameznikov.

Zdaj so oči javnosti uprte v problematiko. Naj sedaj odgovorijo za vse nazaj in naprej, kar (ne) delajo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #157 : sreda, 03.02.2010 : 11:13:34 »

Klavdija, ce drugega ne, bodo vrli "strokovnjaki" odlocali o tem, kaj je kaksen pes. To ze zdaj delajo tako veterinarji, kot kinologi, ki pac zal vecinoma nimajo pojma. Eni z namisljenim poznavanjem in priznavanjem vsega, kar pride v ambulanto pod imeni pasem, ki jih navedejo skrbniki (ali celo sugerirajo veterinarji), drugi z ignoranco enega najosnovnejsih problemov v kinologiji sploh. Saj se boste najbrz strinjali, da kinologija niso samo pasemski psi? Ce bi bilo tako, potem bi morala KZS iz svoji drustev pometati od prvega do zadnjega tecajnika in tekmovalca vse, ki imajo pse brez rodovnikov. Upam, da nam je to vsem jasno.

Sicer me pa zanima, ali se je KZS ze odzvala s kaksno uradno izjavo za javnost? Ali tiscijo glave v pesek?
Vidica so predstavili kot veterinarja in kinologa, omenjeno je bilo tudi, da je izvedenec v kinologiji. Torej, ni bil predstavnik KZS. Kje so?
Logiran

Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #158 : sreda, 03.02.2010 : 11:15:18 »

Kot lastnici psov in (vsaj po mojem mnenju) odgovorni skrbnici mi je jasno tudi to, da se bomo morali odgovorni skrbniki spraviti nekako skupaj in povedati, da:

- je treba vse pse najprej oznaciti,
- razcistiti kam spada kaksen pes,
- nagnati vse, ampak res vse pooblascene na teren, da poberejo kazni za vse nepravilnosti, tudi za pse brez strika (seveda tudi za vse neprimerne oskrbe)
- organizirati solanja in druga izobrazevanja za pse in skrbnike tako, da ne bo vec mogoce, da te bo kot tecajnika dobil osebek, ki je do konca male sole spravil samo svojega psa,
- da bodo obnasanje psov in lastnikov na izpitih ocenjevale zunanje osebe oz. komisije, oz. organizacije ...

Uh, se mnogo tega. Dokler bo tako, kot je sedaj, se samo obracamo okrog svoje riti. V sosednji temi smo po izginotju hrtov ugotavljali, da je Slovenija stopila za desetletje nazaj na zivalovarstvenem podrocju. Pri tem dogodku lahko ugotovimo, zal, da smo stopili za nekaj desetletij nazaj na zivalovarstvenem, pa tudi na kinoloskem podrocju.
To so pač ekscesi ki se sporadično zgodijo in so hudo senzacionalni, ampak tega se na da preprečiti, ne z nabijanjem ministra na kol, ne z nevemkakšnimi zakonskimi regulativami in uredbami, ne s povečanjem nadzora na terenu, skratka z ničemer. Lahko se vleče nevemkakšne ukrepe, lahko padajo glave nekih kaopristojnih birokratov, ampak ekscesi se bodo še naprej dogajali, tako pri nas kot povsod na svetu. Iz tega pa še ne sledi, da je situacija, kot opisuješ, generalno porazna. Morda je celo res, kar praviš v zadnjem stavku, vendar tega ne moremo izpeljati iz tega konkretnega primera.
Da so zadeve neurejene je precej na dlani, ampak problem ekscesov v to debato ne spada
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #159 : sreda, 03.02.2010 : 11:16:15 »

Citat
Saj se boste najbrz strinjali, da kinologija niso samo pasemski psi?
Sigurno.

Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #160 : sreda, 03.02.2010 : 11:16:55 »

Ja sej, koliko strokovnosti premorejo strokovnjaki, se je žal na krut način izkazalo včeraj.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #161 : sreda, 03.02.2010 : 11:19:03 »

Ja sej, koliko strokovnosti premorejo strokovnjaki, se je žal na krut način izkazalo včeraj.

Ko imamo opraviti s človeškim faktorjem so zadeve takšne kot so bile, so in žal še bodo.
Človek je pač podkupljiv, čustven, ohranja sorodstvena in posebej prijateljska razmerja (ki kaj prinašajo, seveda in so koristi,...itd).
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #162 : sreda, 03.02.2010 : 11:22:33 »

Mene pa bolijo izjave, ki se zdaj kopičijo. Ena izmed njih:
Danes so v naši državi psi bolj zaščiteni,kot ubogi delavci!!!!

na povezavi:
http://www.dnevnik.si/novice/kronika/1042301366
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #163 : sreda, 03.02.2010 : 11:23:27 »

Še en dokaz več,da nevarne pasme psov obstajajo.

in pa tudi ti ja. Le kam to vodi zdaj?
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #164 : sreda, 03.02.2010 : 11:26:13 »

/.../  ampak tega se na da preprečiti, ne z nabijanjem ministra na kol /.../

" Čeprav je veterinarski inšpektor Uroš Andrenšek izdal kar tri odločbe, po katerih bi bilo treba psa humano uspavati, je minister s pomočjo ljudi v svojem kabinetu, pravnikov na ministrstvu in posebne strokovne komisije, ki jo je pomagal sestavljati kar Baričević, odločil drugače."

Mislim, da se da nekaj preprečiti vsaj sedaj. Da si ne drzne vsak vtikati svojega nosu v stvari, ki jih ne pozna. S tem, ko je nasprotoval mnenju veterinarskega inšpektorja, je prevzel odgovornost vsaj za trenutno grozljivko. In za to bi ga morali, kot praviš, nabiti na kol. Po moje ...
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines