mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:16:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624452 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #195 : sreda, 03.02.2010 : 14:50:36 »

http://24ur.com/novice/slovenija/minister-zavraca-krivdo-za-napad-psov.html

''Tako kot noben minister ali varuh človekovih pravic ni odgovoren za posamezne primere nasilja, ki nastaja med ljudmi, objestnosti na cestah in drugih asocialnih pojavov, ki se z enakimi rezultati, kot se je zgodilo včeraj v obravnavanem primeru, dogajajo vsak dan, tako tudi ministrstvo ali veterinarska uprava ne moreta biti odgovorna za odnos med ljudmi in živalmi,'' je splet dogodkov in okoliščin pojasnil minister.''

''Meni, da ne ministrstvo ne republika Slovenija ne druge veje oblasti niso krive za napad. ''Imetnik je spoštoval predpise, a znotraj štirih sten ne moremo preprečiti vsega,'' je še povedal na novinarski konferenci.''
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #196 : sreda, 03.02.2010 : 14:50:57 »

Zanimivo branje- mnenje strokovne komisije:
http://image.24ur.com/media/document//60405203.pdf
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #197 : sreda, 03.02.2010 : 14:53:56 »


* Za psa, ki ga pripeljes k veterinarju na cipiranje in cepljenje, te vprasajo, kaksne pasme je in ti poves. Med 160.000 registriranimi psi je le cca 40.000 rodovniskih. Torej lahko le vsak 4. lastnik pove po resnici tisto, kar pise v rodovniku. Vsi ostali si lahko malo namisljajo, malo pa pomaga veterinarski tehnik, ali celo veterinar. Gledajo psa, pa recejo, da je cist tak, kot zlati prinasalec, ali pa cist tak, kot shih-tzu (to je precej moderno za vse dlakaste majhne pse) ... In tak podatek gre v register.


Evo primer v praksi: ko sem mojo psico prvič peljala k vetu, so jo vnesli kot rottweilerja (ocenili so jo po barvah in po izjavi zavetišča, da je njena mati bila rottweiler) in so popravili podatek šele, ko sem ponorela in zahtevala oznako "mešanec". Vas zanima njena današnja plečna višina? 43 cm. Teža: 19.8 kg.
Rottweiler, a? Ja, stvari potekajo točno tako, kot opisano v Janinem postu. Po domače.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #198 : sreda, 03.02.2010 : 15:01:14 »

Žalostno je, da mora človek umret, da se kakšna zadeva začne premikati. Sedaj poslušamo na 3 minute komentarje o 3 podivjanih psih. Ne glede na to, da se sprašujem, iz kakšnega razloga si človek omisli 1,2,3 ali več psov, ki jih ne obvladuje. Ja, je ekces in upajmo izjema. Mene je čudilo že prej, zakaj so mu vrnili te pse... sploh ker so sosedje videli in vedeli, da jih s partnerico nista obvladovala.

In se sprašujem, koliko je še takšnih tempiranih bomb, zaradi neuravnovešenih lastnikov. Morda sem čudna, ampak pes nima kaj gristi ljudi, ne v igri ne zares.

Ja, sem ogorčena, zaradi neodgovornosti in brezbrižnosti... in ker v tej majhni državi lahko vse dosežeš, če poznaš nekaj ljudi na pravih mestih...

Tudi jaz! zakon naj bi bil za vse enak...pa še zdaleč ni tako. Eni igramo po pravilih  ...drugi pa vlečejo nitke po vezah in poznanstvih.
Najbolj me pa moti, da vsi mi z davki plačujemo te ljudi ,ki naj bi upoštevali zakonik in izvajali da je zakon za vse enak.
Fuj in fej... ta gnila država.
Čas bi bil ,da začnejo odgovarjati da se jih zvleče v javnost in da v javnosti pojasnijo  zakaj delajo tako- da jih doleti kazen in da se doživljensko spokajo od vseh dosedanjih funkcij...in da nikoli več ne dobijo prilike o čemer koli odločati .
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #199 : sreda, 03.02.2010 : 15:02:33 »

Kapitan_Nemo, je ze kaksno stran nazaj ustrezno komentiran Smiley
Odgovorov seveda ne pricakujem. Morda le odgovor ministra, da je vsa drzavna uprava zdaj zasciten "Ljubljanski narodni park kocevskega medveda".
Logiran

arika
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #200 : sreda, 03.02.2010 : 15:53:59 »

Ne morem verjeti, ampak v Avstriji je zgleda še slabše http://kaernten.orf.at/stories/420457/

Trije irski volčji hrti so napadli starejšo žensko in jo hudo poškodovali. Lastnik je dobil 2.250 eurov kazni, ženska pa 500 EUR !!!! odškodnine. Psi so bili že prej agresivni do ljudi in drugih psov, trikrat je bil lastnik zaradi psov že na sodišču. Pse je lahko obdržal, moral pa je povišati ograjo...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #201 : sreda, 03.02.2010 : 15:58:36 »

Ne morem verjeti, ampak v Avstriji je zgleda še slabše http://kaernten.orf.at/stories/420457/

Trije irski volčji hrti so napadli starejšo žensko in jo hudo poškodovali. Lastnik je dobil 2.250 eurov kazni, ženska pa 500 EUR !!!! odškodnine. Psi so bili že prej agresivni do ljudi in drugih psov, trikrat je bil lastnik zaradi psov že na sodišču. Pse je lahko obdržal, moral pa je povišati ograjo...

Jaz in ogromna večina slovenskih državljank in državljanov davkov ne plačujemo avstrijski državi, posledično mi je vseeno, če je tam slabše (kar iz tega posta sicer ni razbrati).
Logiran
arika
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #202 : sreda, 03.02.2010 : 16:08:03 »

Seveda ne, samo ko berem kako vas je sram živeti v Sloveniji, se bere tako, kot da je povsod po svetu vse dobro poštimano, samo pri nas ne.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #203 : sreda, 03.02.2010 : 16:14:43 »

arika, živimo pač tu, tu plačujemo davke, prispevke, plačujemo položnice in v zameno imamo (tudi) to, da za tak dogodek ni nihče odgovoren (no ja, v resnici odgovorni obstajajo, ampak se skrivajo in igrajo nedložne prizadete duše), stanje na splošno pri "živalski" problematiki je najmanj skrb vzbujajoče če ne kar katastrofalno in se omejujem na "živalsko" problematiko, ker smo pač na forumu mojpes.net
Če že iščemo primerjave, dajmo se osredotočiti na tiste države, kjer so stvari veliko bolje urejene - stremimo k boljšemu, ali k slabšemu? Tolažba z domnevno slabšimi pa ne pomaga en klinc.
Ja, mene osebno je sram, da plačujem take uslužbence in tak sistem. Imam pravico, da me je sram ali ne? Imam.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #204 : sreda, 03.02.2010 : 16:20:45 »

Na sosednjem forumu sem prebrala, da naj bi Vidic na radiu izjavil, da je na sprehod peljati več kot 2 psa neodgovorno. Torej en lastnik, en pes. Sam pa naj bi svoje pse, tudi po tri na enkrat sprehajal.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #205 : sreda, 03.02.2010 : 16:24:03 »

Na sosednjem forumu sem prebrala, da naj bi Vidic na radiu izjavil, da je na sprehod peljati več kot 2 psa neodgovorno. Torej en lastnik, en pes. Sam pa naj bi svoje pse, tudi po tri na enkrat sprehajal.

Saj veš kako pravi izrek: " Poslušajte, kaj govorim in ne glejte, kaj delam!" Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #206 : sreda, 03.02.2010 : 16:37:42 »

Zalarjeva, nic novega, to izjavlja prav ob vsaki priloznosti in slisimo vsako leto nekajkrat Smiley. V kaksni drugi izjavi pa pove, kako on sprehaja pse Wink. Videvajo ga pa tudi nekateri ze vsa leta.
Mu pa priznavam odlicno odlocitev, da ni hotel biti v komisiji MKGD.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #207 : sreda, 03.02.2010 : 17:49:53 »


Nika2, ne spet s členi in odstavki no, nismo upravna enota Wink

Nismo upravna enota, smo pa pravna drzava, ki ima veljavno zakonodajo, ki jo moramo vsi (tako institucije kot posamezniki) upostevati. Zakonodaja na podrocju zascite zivali je zal taka, kot je. Vendar kljub temu: ce bi zakonodajo vsi vpleteni uporabljali z zdravo pametjo (in ne namesto tega iskali lukanj v zakonu v svojo korist), do taksnih in mnogih ostalih dogodkov ne bi prihajalo.
Logiran
gobc
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #208 : sreda, 03.02.2010 : 18:15:55 »

Jaz sem prebral, da mora imeti oseba ki sprehaja psa na povodcu 30kg več kot pes, če hočemo da ga obladamo ( seveda če se nezmeni na naš ukaz ! )
Jaz osebno ne obsojam pse temveč lastnika, človek ima pamet !!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #209 : sreda, 03.02.2010 : 18:40:02 »

Samo upam, da bodo novinarji vztrajali DO KONCA, razkrili vsa mogoča ozadja, tudi to "o strokovni komisiji po izboru ****" in da bodo oblasti ter stroka ustrezno odreagirale.
Logiran

Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines