mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:57:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 630109 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #270 : četrtek, 04.02.2010 : 11:09:01 »

Klavdija, verjetno je bolj smiselno, da za objave drugje uporabis originalni dokument, ki ga najdes na linku pod kopiranim tekstom.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #271 : četrtek, 04.02.2010 : 11:10:57 »

chory, Novice so itak bullsh*t. Ne morem verjet, kaj vse dajo ven za senzacionalizem. Če prav vem so bilo to globoko osebne zadeve lastnika, ki nimajo veze s psi. In je prav bolano, če se bo zdaj privleklo ven in prežvekovalo v javnosti.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #272 : četrtek, 04.02.2010 : 11:17:31 »

O katastrofa..mislim bravo vsem vpletenim, res.
Kot da ni bilo za pričakovati.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #273 : četrtek, 04.02.2010 : 11:17:57 »

Današnje Slovenske Novice, so me do konca pretresle z vrstico(kr.tko omenjeno), da so na kraju napada našli večji umetni spolni ud ,ki je imel pas za privez na telo?HuhHuhHuh??

Od kdaj so pa Slovenske Novice relevanten in realen cajt'ng?
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #274 : četrtek, 04.02.2010 : 11:20:25 »

Področje kinologije je področje dela Kinološke zveze Slovenije, ki ji je bil v letu 2000 dodeljen status društva, ki dela v javnem interesu.


A to so zdaj opazili? Ko smo to trobili v zvezi z nerodovniškimi in zavrženimi psi, pa tega nihče ni hotel slišati.

Zdaj grem pa še ostalo prebrat.

Lp, Mojca
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #275 : četrtek, 04.02.2010 : 11:21:27 »

Se tudi na enem od forumov pojavljajo raznorazne govorice o spremembi spola, spolni usmerjenosti lastnika itd.
Ampak meni se zdi, da tole nima prav nobene veze s tragičnim dogodkom in da se bo vsak normalen človek od takih govoric, neglede na to ali so resnične ali ne, distanciral.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #276 : četrtek, 04.02.2010 : 11:24:51 »

še nekaj glede Senice, kako da ga je veliko plačal. Mislim, da niti ne, saj naj bi bila prijatelja.

In tako je to pri nas (pa še kje drugje), imaš vplivnega odvetnika za kolega, pa se vsi zakoni spregledajo  :S
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #277 : četrtek, 04.02.2010 : 11:35:02 »

Jana, kdo po tvojem mnenju naj bi bil bog in batina na področju kinologije?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #278 : četrtek, 04.02.2010 : 11:43:42 »

Jana, kdo po tvojem mnenju naj bi bil bog in batina na področju kinologije?
jaz vem za enega ..  Evil      .....

 pa ne vem če bi napisala Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #279 : četrtek, 04.02.2010 : 11:48:07 »

1. Enotna evidenca vseh psov (rodovniških, nerodovniških in mešancev), ki bo vodena v skladu z Zakonom o zaščiti živali (obvezna prijava vzrejališča). Evidenco in označevanje (tetoviranje ali čipiranje) naj bi izvajala Kiniloška zveza Slovenije preko svojih vzrejnih referentov ( to deluje brezhibno na področju čistokrvnih psov).

Zgornje razumem tako, da se KZS zavzema za prevzem okrilja nad vsemi psi (rodovniske ze ima, naj bi pa prisli k njim se nerodovniski), naj bi jih KZS cipirala in tetovirala in to naj bi poceli vzrejni referenti. Poleg tega bi evidence (berem kot: zdaj register) vodili na KZS.

Zato sprožite postopek priprave kinološke zakonodaje od reje, vzgoje, šolanja do nadzora ter postopek o sofinanciranju KZS iz proračuna za zadeve, ki jih bo KZS vodila v javnem interesu.

Zgornje berem kot zavzemanje za vse kinoloske pristojnosti, ki jih naj bi placevala drzava iz proracuna. Seveda tudi posamezniki iz svojih zepov, kot sedaj.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #280 : četrtek, 04.02.2010 : 11:50:49 »

Aja, ce kdo misli, da lahko kaj takega, kot se zgoraj omenja kot predvidene naloge vzrejnega referenta, pocnejo "ljubiteljsko", se najbrz zelo moti. Ce se kaj takega zgodi in res postanejo vzrejni referenti to, kar berem zgoraj, bodo morali to opravljati profesionalno.
Kje pa so sole za to in kje so kriteriji, kdo lahko postane vzrejni referent? In kdo bo zadevo (in ljudi) nadziral?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #281 : četrtek, 04.02.2010 : 11:53:11 »

Aja, sem pozabila: Prosim, da se ostali omejite na problematiko, sicer se boste izkazali za tipicne "bralce Slovenskih novic". Sama to nisem in ne zelim, da koristite mojpes.net za rumeni poligon. Problem ni spolna usmerjenost napadenega, temvec vse kaj drugaga. Upam, da se boste zaceli ukvarjati z resnimi problemi.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #282 : četrtek, 04.02.2010 : 11:58:51 »

Prebira se, da politika in kinologija ne gresta skupaj oz. da so o tem primeru odločali politiki oz. kinologi, ki niso politiki... Cool Al kako že, nek šmorn tega pač....Tongue
Hm, kdo pa je predsednik KZS-ja? Politik, a ne. Koliko je to dobro ali slabo, trenutno ne morem odločati...
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #283 : četrtek, 04.02.2010 : 12:12:05 »

Po trenutno veljavnem zakonu lahko ena oseba na javnih površinah z povodci vodi tudi večje število velikih psov med drugimi tudi večje število Bulmastifov,Rotvajlerjev itd.Iz vebine tega zakona je več kot očitno,da so za naše kvazi strokovnjake kinologije.veterine in pravne svetovalce kateri so prpravili osnutek tega zakona in poslance ki so osnutek tega zakona uzakonili veliko bolj pomenbni psi kot pa varnost ljudi in otrok.Po mojem trdnem prepričanju je varnost otrok daleč na prvem mestu.V kolikor tega kriminalno slabega zakona,ki je velika sramota za našo pravno stroko ne bodo v kratkem popravili se bo Oražmova z dne 4.feb.2010 prej ali slej ponovila še kje drugje.

Ta popravljeni zakon bi se moral po novem glasiti:

-Ena oseba lahko na vseh javnih površinah vodi največ enega velikega psa.
-Za vse velike pse in druge kot so Bulmastifi,Rotvajlerji itd. je obvezna uporaba povodca in nagobčnika na vseh javnih površinah.
-Za vse manjše pse pod 10kg telesne teže pa je obvezen samo povodec.Tudi za te manjše pse velja,da ena oseba na vseh javnih površinah lahko vodi največ enega manjšega psa.

Vsem tistim ki si želite imeti večje število psov pa toplo prporočam ,da raje spočnete ali rodite več otrok.Otroci so naše največje bogatstvo ne pa psi.
.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #284 : četrtek, 04.02.2010 : 12:15:42 »

Se to: KZS je zveza drustev

Statut KZS - KLIK

V drustva se vclanjujejo zainteresirani, prav tako se zainteresirana drustva vkljucujejo v zvezo. Zaenkrat, na sreco, za posedovanje psa se ni potrebno biti clan nobenega drustva, se manj s tem kaksne zveze. Se manj je treba komu za (ne)profesionalno delo (v smislu, da za vzrejne referente ni uradnih izobrazevanj s papirji, drzavno veljavnimi preizkusi znanj in podobnega) nam vsem placevati v proracun.
Logiran

Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines