mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:57:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 629662 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #285 : četrtek, 04.02.2010 : 12:16:21 »

Bog ne daj, da bi KZS prevzela register. Že tako je štala, tako bo še večja. Register kopitarjev npr. vodi Inšt. za zdr. varstvo kopitarjev in je vse skupaj tako zmedeno, da to res ni; na dokumente čakaš leta, konji so neprimerno popisani, ..., ..., ...
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #286 : četrtek, 04.02.2010 : 12:17:10 »

mišo57; ti si tud politik al kaj? Tongue Wink

Začuda jaz peljem zmeraj samo enega psa na sprehod. In zmeraj na povodcu.
Srečujem pa majhne pse brez povodca. Ampak ok - povsod so črne ovce in tukaj nismo in ne bomo odkrivali tople vode.

Kje pa so inšpektorji, ki nadzirajo skrbnike, ki imajo pse na javnih površinah spuščene? Saj imamo ta zakon, a ne.
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #287 : četrtek, 04.02.2010 : 12:20:59 »

Citat
Vsem tistim ki si želite imeti večje število psov pa toplo prporočam ,da raje spočnete ali rodite več otrok.

No comment.... slaba prebava
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #288 : četrtek, 04.02.2010 : 12:21:17 »


Vsem tistim ki si želite imeti veèje število psov pa toplo prporoèam ,da raje spoènete ali rodite veè otrok.Otroci so naše najveèje bogatstvo ne pa psi.

Si predstavljam, kakšno bogastvo si moral bit ti ja. Kaj bogastvo, božji dar.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #289 : četrtek, 04.02.2010 : 12:23:11 »

Kaj..zakon naredit koliko otrok MORAMO roditi ženske....... predaja
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #290 : četrtek, 04.02.2010 : 12:25:47 »

Popravljam datum Oražmova 2.feb.2010.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #291 : četrtek, 04.02.2010 : 12:26:29 »

Eh, ma dajte no, tudi če imaš enega samega psa na vrvici, popolnoma brez kontrole nad njim je isto, kot da nimaš nič in naj povem še enkrat....takšni grozni izgredi se zgodijo, ko pobegnejo psi, ki niso videli drugega kot ketne pred bajto ali svojih štirih sten, ki so brez lastnikov na pohodu (ko jih vestni lastniki spuščajo ponoči, da se razletajo) in z zavezovanjem psov vedno in povsod brez socializacije psov in izobraževanja lastnikov je to pljunek v morje. Pes se ti lahko tudi iztrga iz roke in če je njegova prosta vodljivost na nuli, ti en d.. pomaga še tako debela ketna. Prosta vodljivost in obvladljivost psa je ključna, ne vrvice in nagobčniki, ker tudi pes z nagobčnikom, ti lahko stre kosti, kaj pa boste potem, bomo pse vozili okoli v kletkah z odprtino pri riti?

Vedno se vse rešuje na najbolj enostaven način, napišimo kazni, pozaprimo in pobijmo vse, kar leze in gre, da pa bi se ljudje božji kaj zmigali in naredila kaj zase, za okolico in lastnega psa, da bi bival za psa primerno, uravnoteženo življenje, pa bog pomagaj ne, saj to stane časa in denarja. In sram vas bodi sploh za takšna razmišljanja in da primerjate pse in otroke. Nekateri tukaj imajo tudi več otrok in več psov, kaj takšni naj potem namesto psov naredijo še več otrok, da bodo mišoti in njemu podobni zadovoljni?
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #292 : četrtek, 04.02.2010 : 12:27:16 »

Popravljam datum Oražmova 2.feb.2010.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #293 : četrtek, 04.02.2010 : 12:31:27 »

mišo57, dajmo poskusit s cim bolj konstruktivnim, saj so taki predlogi, kot je tvoj, najmanj smesni, vsekakor pa zelo dalec od tega, da bi res vedel, kaj predlagas.

Problemi niso samo v poskodovanju cloveka (a je otrok kaj drugega, kot clovek?), temvec v normalnem sobivanju nas vseh - tistih, ki nimate zivali, tistih, ki jih imamo, tistih, ki imamo velike in tistih, ki imamo majhne pse, prav tako tistih, ki imamo malo tega in malo onega, pa se otroke? zraven.

Meni je mnogo, ampak res mnogo bolj motec cucek od 15 cm plecne visine od velikega bulmastifa (na sreco so bili problem ti stirje bulmastifi in ne vsi bulmastifi na svetu, prav tako ne vsi vecji psi na svetu). In jaz ZAHTEVAM, da me v novem zakonu, ki bo ocitno pripravljen in speljan po hitrem postopku, zascitijo pred VSEMI psi, ki bi mi lahko kaj naredili, ki bi lahko bevskali v moje pse ali vame tam, kjer nimajo kaj bevskati. Ali te ugrizne majhen ali velik pes, gre za ugriz, ki se MORA tretirati povsem enakovredno in enako. Nianse so samo pri obsegu poskodb.

mišo57, lahko tvoj predlog dopolnim tako, da dopisem:

-Ena oseba lahko na vseh javnih površinah vodi največ enega velikega psa.
-Za vse velike pse in druge kot so Bulmastifi,Rotvajlerji itd. je obvezna uporaba povodca in nagobčnika na vseh javnih površinah. vsem srednjim in majhnim psom pa mora biti onemogoceno gibanje vec od 1 m radiusa okrog lastnika in strogo jim mora biti prepovedano bevskanje na javnih povrsinah.
-Za vse manjše pse pod 10kg telesne teže pa je obvezen samo povodec.Tudi za te manjše pse velja,da ena oseba na vseh javnih površinah lahko vodi največ enega manjšega psa.

Da ne bo kdo slucajno bral, da je zgornji italic tekst moj in da je moj dodatek k drugi tocki resen.

mišo57, z idejami o otrocih si se znasel na povsem napacnem forumu. Predlagam, da se s svojo prosnjo obrnes na kaksen druzinski forum. Tukaj otrok s psi ne bomo mesali.
Logiran

Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #294 : četrtek, 04.02.2010 : 12:33:53 »

Zakaj vsa ta štala z odstopi, pisanjem zakonov, ustanavljanjem kanclagerjev za lastnike psov, križanjem ministrov,
   kamnjanjem članov raznih komisij....mogoče zato, da se v vsej histeriji ne bi videlo pravega problema?

   Zakone namreč že imamo.
   Prav tako ustanove, ki skrbijo za njihovo izvajanje.
   Mar ne?HuhHuh??

   Dajte no.
   Koliko let je minilo od zakona, da je treba imeti pse v urbanem okolju na povodcu? Pa poznate koga, ki je kazen plačal, ker
   je imel psa izpuščenega?
   Jaz tudi ne.
   Pa poznate koga, ki so ga vestni inšpektorji zalotili, da je njegov pes brez čipa in necepljen in je mastno plačal?
   Jaz tudi ne.
   Poznate koga, ki je moral prodati hišo in avto, da je plačal visoko kazen, ker je v gozd odnesel zavezano vrečo z neželenimi
   mladiči - in kršil (veljaven) zakon?
   Jaz tudi ne.
   Je že kakšen zverinski pokvarjen preprodajalec z mladiči iz vzhoda ostal brez posla, ker je kršil zakon?
   Niti slučajno.
   Pri nas je zakon tako prožna reč, da je ob zid prislonjena deska označena za "bivališče" za psa, prazna obtolčena skleda
   postane "hrana in voda", dvometerska veriga pa meri celih 5 m. Opisano seveda s strani inšpektorja in ne nevestnega
   lastnika.
   Pa če ostanemo samo pri psih.

   
   Ne, mi na misel ne pride, da bi pozivala ministra in Čadoničevo k odstopu zaradi nekega človeka, ki je bil v svojih in drugih
   očeh dovolj "pomemben", da je zakon obrnil po svoje.

   Bi jih pa pozvala k odstopu zaradi gornjih zadev, ki se dogajajo. Ljudje zločinsko kršijo ŽE NAPISANE IN VELJAVNE
   zakone VSAK DAN - (od tega so povodci in pobiranje drekov najmanjši problem) in se vsem, ki jih nečloveško ravnanje z
   živalmi moti, mirno režijo v obraz.
   In ja, mene to zelo moti.

   
   
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #295 : četrtek, 04.02.2010 : 12:41:07 »

Prejsnji njegov predlog najdete na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1063.

Lahko pricakujemo marsikaj.
Jaz mislim, da bo tule predvsem govora o "nevarnih pasmah" in tudi javnost se bo, če se ni že (ne berem kmetavzarskih komentarjev brez podlage in ne prenašam internet freakov ki živijo v teoriji in v zgodbicah iz časnikov ala Novice) obesila na te, se mi zdi da se vse skupaj niti ne bo obrnilo toliko proti psom nasploh, kot tem našim s kvadratnimi gobci pa temi nevarnimi zadevami.

Za odgovorne v tej zgodbi, od VURSA, veta in tistih iz kinologije pa nimam besed. Černetki še sojenje nekaterih pasem ne gre najbolj od rok, kako se bo potem v tako delikatne zadeve kot so morilsko navdihnjeni psi spuščala. Čadonička je nesposobna že odkar vem zanjo in je to da ji kmetavzarske pameti ne manjka dokazala že večkrat.

Mislim pa kje živimo in od kod so prilezli vsi tej na položajih? G O V E D O.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #296 : četrtek, 04.02.2010 : 12:44:10 »

mišo57; ti si tud politik al kaj? Tongue Wink
Ne, ta je bolj farški se mi zdi..pa sej je isti k:)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #297 : četrtek, 04.02.2010 : 12:45:24 »

Polzek, zal se je histerija na 100 potenco zacela in ne bo je mogoce ustaviti, prav tako bo izjemno tezko komu karkoli dopovedati, se najmanj tega, da se od leta 2003 ni oznacilo/pocipiralo 50% psov v tej drzavi, kar smo sicer res dolzni narediti sami lastniki, vendar ni VURS naredil NIC na podrocju nadzora, pri cemer mu ne moremo in ocitno po vursovsko ne smemo pomagati s prijavami. Namrec, ljudje svojih sosedov, za katere sumijo, da nimajo oznacenih in cepljenih psov, ne bodo prijavljali, ker je lahko sosed po telefonu ali faksu obvescen, da bo prisel inspektor in pelje psa pred inspektorjevim prihodom cepit in cipirat, inspektor pa potem nalozi kazen za lazno prijavo na pleca prijavitelja. No, na zalost ali na sreco ni veliko neumnih prijaviteljev, pa se raje izognejo specanju.

Trdim, da je za to, da psi niso oznaceni, objektivno odgovorna direktorica VURS. Iz tega izhaja vsa problematika - pes ni oznacen, ni mogoce najti lastnika (ko ugrizne cloveka, ubije zival, ko se izgubi, ko povzroci prometno nesreco ...) iz cesar izhaja, da gredo vsi stroski na pleca davkoplacevalcev ... karavana pa gre dalje in lahko smo brez skrbi, da bo slo tako hitro, da sploh vedeli ne bomo, kdaj. Nova pravila se bodo samo pojavila pred nasimi nosovi.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #298 : četrtek, 04.02.2010 : 12:46:52 »

Po trenutno veljavnem zakonu lahko ena oseba na javnih površinah z povodci vodi tudi večje število velikih psov med drugimi tudi večje število Bulmastifov,Rotvajlerjev itd.Iz vebine tega zakona je več kot očitno,da so za naše kvazi strokovnjake kinologije.veterine in pravne svetovalce kateri so prpravili osnutek tega zakona in poslance ki so osnutek tega zakona uzakonili veliko bolj pomenbni psi kot pa varnost ljudi in otrok.Po mojem trdnem prepričanju je varnost otrok daleč na prvem mestu.V kolikor tega kriminalno slabega zakona,ki je velika sramota za našo pravno stroko ne bodo v kratkem popravili se bo Oražmova z dne 4.feb.2010 prej ali slej ponovila še kje drugje.

Ta popravljeni zakon bi se moral po novem glasiti:

-Ena oseba lahko na vseh javnih površinah vodi največ enega velikega psa.

-Za vse velike pse in druge kot so Bulmastifi,Rotvajlerji itd. je obvezna uporaba povodca in nagobčnika na vseh javnih površinah.
-Za vse manjše pse pod 10kg telesne teže pa je obvezen samo povodec.Tudi za te manjše pse velja,da ena oseba na vseh javnih površinah lahko vodi največ enega manjšega psa.

Vsem tistim ki si želite imeti večje število psov pa toplo prporočam ,da raje spočnete ali rodite več otrok.Otroci so naše največje bogatstvo ne pa psi.


.



 Replika na zaključek!
Nekateri se leta in leta trudimo za naraščaj, to da imamo v lastništvu psa ne vpliva na to.
Tole je  pa skrajno žaljivo..in ti lahko samo rečem " postrgaj se s takimi izjavami !! ! "
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #299 : četrtek, 04.02.2010 : 12:49:12 »

  Bi jih pa pozvala k odstopu zaradi gornjih zadev, ki se dogajajo. Ljudje zločinsko kršijo ŽE NAPISANE IN VELJAVNE
   zakone VSAK DAN - (od tega so povodci in pobiranje drekov najmanjši problem) in se vsem, ki jih nečloveško ravnanje z
   živalmi moti, mirno režijo v obraz.
   In ja, mene to zelo moti.

Podpis!
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines