mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:29:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624250 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #420 : petek, 05.02.2010 : 11:46:43 »

jst, par strani nazaj poglej, pa bos nasla v grobem, kaj predlaga KZS.
Logiran

Mr.Puhi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #421 : petek, 05.02.2010 : 11:48:09 »

http://slowwwenia.enaa.com/prikaziCL.asp?clID=43759

 Huh Huh Huh
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #422 : petek, 05.02.2010 : 11:52:01 »

OMG!!!!

Po prvi novici o smrti sem bila pretresena, žal mi je bilo pokojnika in tudi njegovih psov! V drugaènih okolišèinah, pri drugih lastnikih, bi verjetno doživeli svoje življenje brez ekscesov.

Po evforiji, ki se je dvignila potem, gonji proti vsem lastnikom psom, zahtevam po strožji zakonodaji,... sem postala jezna, še veè besna! Kako je možno, da zaradi ignorance in arogance enega posameznika, ki ima dovolj vpliva, poznanstev in sredstev, da obide stroko, pravno ureditev in javno varnost, nastradamo vsi ostali pošteni, vestni "pasjeljubci"??

Iz zanesljivih virov sem izvedela za spremembo spola, s tem sem povezovala tudi najdbo (in nošenje) omenjenega predmeta. Na povezavo med napadom in najdbo, pa ne bi pomislila tudi v najbolj nemogoèem scenariju ne.
Nisem pa mogla sestaviti skupaj teh podrobnosti in me v mislim že dva dni preganja podoba golega telesa, najdenega pripomoèka in psov. Sedaj mislim, da razumem Sad
Glede na podatke in informacije, se bojim da tole ni novinarska raca, temveè žalostna resnica.
Ma kakšen pripomoček?
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #423 : petek, 05.02.2010 : 11:53:22 »

Ma kakšen pripomoček?
http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14611
Logiran
katja99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #424 : petek, 05.02.2010 : 12:00:36 »

mene pa zanima, kaj se bo zgodilo, če res omejijo število psov na manj kot 5, recimo na 3.
A to za tiste, ki imajo sedaj 5 psov, ne bo veljalo ali se bodo morali od 2 psov posloviti?

(se opravičujem, če je že kdo to vprašal, pa nisem zasledila)
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #425 : petek, 05.02.2010 : 12:03:04 »

Saj zakon za nazaj ne more veljat. Ali??? Huh
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #426 : petek, 05.02.2010 : 12:03:52 »

Mislim,da ni fora v številu psov,temveč v avtoritetnosti lastnika in njegovo delovanje do teh psov.Lahko imaš enega,pa če nisi dosleden in vztrajen in sploh neprimeren lastnik,je škoda vsega.Lepo je Vidic rekel,treba bi bilo prevzgojiti človeka.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #427 : petek, 05.02.2010 : 12:04:34 »

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14611

Tale pa res ni verodostojen, no.
In, kako potem obrazložit prve dva napada? Da je pudljica Joy spominjala na nevem kakšen pripomoček? In človek, ki so ga napadli, bog ve, kaj so si predstavljali, da je?  Lips Sealed
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #428 : petek, 05.02.2010 : 12:06:39 »

Mislim,da ni fora v številu psov,temveč v avtoritetnosti lastnika in njegovo delovanje do teh psov.Lahko imaš enega,pa če nisi dosleden in vztrajen in sploh neprimeren lastnik,je škoda vsega.Lepo je Vidic rekel,treba bi bilo prevzgojiti človeka.

Hja..ampak zakone nam bodo postavili politiki, ki niso kinologi. In zato je na celi črti šmoren.

Jaz sem slišala, da bi naj bila omejitev na 3 pse. Logike ni. A 3 psi pa niso krdelo? Se prav vidi, da ne vejo kaj in zakaj kaj počnejo.
Ta kmetijski minister bi samo rad nekaj na hitro zakuhal, me pa zanima koliko bodo upoštevana mnenja kinologov - strokovnjakov (kje so/ste??) za postavitvijo novih zakonov.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #429 : petek, 05.02.2010 : 12:08:36 »

Klavdija,ne, ne more Angry
Saj so mu ravno zato vrnili pse, ker zakonski predpis, na katerega so se sklicevali pristojni inšpektorji v odločbi ki nalaga, da mu pse vrnejo, ne more veljati retrogradno, ne glede na to, da v točno tem predpisu piše, da velja za vse pse z nasilno  preteklostjo tudi tiste, ki so bili nasilni pred sprejetjem tega predpisa. In ker je Senica dober poznavalec procesnega prava, je to osporaval v odločbi in zahteval izdajo nove odločbe/mnenja in Baričevič je pse dobila nazaj.
Torej še enkrat - ne, ne more Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #430 : petek, 05.02.2010 : 12:09:19 »

Upam, da kinologi (ne "kinologi") tudi delajo v ozadju in ne samo nastopajo v medijih.
Logiran

Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #431 : petek, 05.02.2010 : 12:09:49 »

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14611

Tale pa res ni verodostojen, no.
In, kako potem obrazložit prve dva napada? Da je pudljica Joy spominjala na nevem kakšen pripomoček? In človek, ki so ga napadli, bog ve, kaj so si predstavljali, da je?  Lips Sealed
Izgleda da je mogoče vseeno res, vsaj glede na to, kaj že 3 dni govori pol Ljubljane (danes že cela). Če je res, se da to lepo ratložiti tudi za prejšnje napade, ne upam pa naglas tega napisati,  ker se dejansko sliši skrajno pokvarjeno. Priznam, da močno upam, da vse skupaj ni res.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #432 : petek, 05.02.2010 : 12:10:50 »

Kremiranje je po novem krematiziranje. Pismenost na višku...

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14611

Tale pa res ni verodostojen, no.
In, kako potem obrazložit prve dva napada? Da je pudljica Joy spominjala na nevem kakšen pripomoček? In človek, ki so ga napadli, bog ve, kaj so si predstavljali, da je?  Lips Sealed

Če misliš psičko, ki jo je Joy fentala na morju, je bila mala mešanka Pikica, v skrbništvu vet. za konje in maskota klinike za konje v LJ
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #433 : petek, 05.02.2010 : 12:12:49 »

jst, par strani nazaj poglej, pa bos nasla v grobem, kaj predlaga KZS.

Uf, sori, bom kasneje, ko bom imela več časa, poiskala.
Samo vprašanje: a je ta nihov predlog romal na vlado ali ga imajo le na svojih spletnih straneh in forumih? (Se opravičujem, če sprašujem stvari, ki so bile že napisane.)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #434 : petek, 05.02.2010 : 12:13:20 »

No, minister zaenkrat misli omejiti število psov na 3. (ali bo potem, če bo folk še vedno jezen šel na 2, pa na 1...), pa kazni povečati...nič ne govori o povečanju svoje učinkovitosti.

Kar se tiče statistike ugrizov je pa tako. statistika upošteva vse ugrize enako. od praske do res hudih poškodb. In v taki statistiki seveda da vodijo golden - miksi, pa koker - miksi, pa kaj jaz vem kaj še majhnega miksi, potem enkrat pridejo NO miksi... (rodovniških je vseh skupaj tako malo, da se nekam visoko na lestvici niti ne morejo prebiti). Če pa upoštevamo samo statistihe hudih in najhujših poškodb, so pa te neizprosne. V ameriki vodijo "pitbuli" in "rotiji", v Evropi pa ravno oratno. Že leta in leta enako.

Predlog zakona, ki ga je pred leti predlagala LDS ni prepovedoval nobene pasme, so pa bile naštete pasme, ki naj bi bile potencialno nevarne in katerih lastniki bi morali opraviti nekakšno šolanje, ne spomnim se pa, če bi bili obvezni tudi nagobčniki. Posebej pa bi se vodila statistika nevarnih psov - to je tistih, ki so dejansko ugriznili. Psa, ki je ugriznil enkrat, pa po določenem času ni bilo z njim nobenega problema več, bi bilo mogoče iz tega seznama izbrisati....

Vsi zakoni, ki so prepovedovali  "nevarne pasme" so se v praksi izkazali za kontraproduktivne. Tam, kjer so sprejeli najbolj restriktivne zakone imajo največje število hudih in najhujših poškodb. (Anglija, Francija recimo)

Kar se pa lastnika tiče, pa se mi zaenkrat zdi povsem dovolj, da so ga raztrgali psi. Res ga ne bi bilo treba trgati še po cajtengah. če bo preiskava pokazala, da je tisto, kar so našli pred garažo dehjansko uporabljal na psih, bo pa zadeva vsekakor dobila čisto nove razsežnosti. Ki imajo s tem, koliko psov ima doma (normalna) oseba, koliko naenkrat jih pelje na sprehod in komu je treba natakniti nagobčnik še toliko manj zveze kot že sicer.
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines