mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:41:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624308 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #525 : petek, 05.02.2010 : 20:37:02 »

Jbmti, no, mišo57, a si dojel, da so temle psom dildote v rit porivali, ti pa o nekih procentih iz ZDA bluziš? A se ti res zdi, da so ugriznili, ker so 'nevarna pasma'?? Psi, ki so jih zlorabljali in ki niso imeli nikogar, ki mu bi lahko zaupali svojo stisko? A se ti zdi čudno, da jim je udarilo ven? Še komu drugemu bi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #526 : petek, 05.02.2010 : 20:40:03 »

Simi: preden gre reševalni pes v akcijo, ga je treba naučiti. In tega ne moreš narediti tako da držiš štrikce v roki. Za poslušnost  si ga lahko pripraviš na vadbišču, za kaj več pa že ne.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #527 : petek, 05.02.2010 : 20:41:10 »

Mišo57:
- v ZDA ima lahko tudi vsak orozje... EU in ZDA nista primerljivi, pa ce se se tako trudis (me vedno pogreje, ko kdo primerja "nas" z "njimi" - sicer se znamo tudi mi streljati, vendar statistika pravi kaj?)

- res je tisti eden izmed tvojih prvih postov, ki govori, da bi morali mi tukaj imeti vec otrok kot psov, ker:
     - ce bi mi tukaj (ki smo zate ?!), ki spostujemo zivali..., imeli vec potomcev, ki bi bili vzgojeni z istim spostovanjem...
     - ce bi vi, ki ne spostujete zivali... imeli vzrejno prepoved (beri, ne bi imeli otrok), bi cez 100 let bil svet boljsi (brez veliko
       problemov)

Skratka, punce na delo, delat vojsko, ki bo spostovala ljudi. Ti mišo57 pa bognedaj se kaksnega, saj takih pa res ne rabimo Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #528 : petek, 05.02.2010 : 20:41:41 »

Novinarji, kje ste?

Se pridružujem temu vprašanju. Je med člani foruma kakšen novinar/novinarka?
Nekateri vem, da imate vsaj dobre veze. A lahko kaj naredimo - kakšen res dober prispevek? Ali še bolje, več res dobrih prispevkov?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #529 : petek, 05.02.2010 : 20:41:41 »

A imamo morda 100% uradne podatke, da je tip spolno zlorabljal pse ali je to samo ena od bučk? V vsakem primeru je ogabno, tudi če je samo trač. A pa je sploh kaj 100% znano pri tej godlji? Jaz skoraj ne vem več, kdo je s kom proti komu in zakaj.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #530 : petek, 05.02.2010 : 20:41:54 »

Zala_, ce so bili ti psi zlorabljeni, je slo za dolgotrajno in hudo mucenje zivali, za kar bi morale oblasti pred sodisce strpati VSE, ki so imeli kakorkoli prste zraven. Za odkriti, kdo so to bili, so ustrezne, z nasim denarjem placane sluzbe.

V kolikor se to ne bo zgodilo, lahko pozabimo na vse ostale nepravilnosti, ki se z zivalmi dogajajo po Sloveniji. Ce tega primera ne bo razresil in ustrezno uredil nihce, potem tudi drugih problemov ne bo uredil nihce. Ce za drzavo, pristojne in za novinarje tukaj ni najprej za izpostaviti mucenja zivali, potem vedite, da prekratke ketne, nezavarovane ute in premajni pesjaki ne pomenijo popolnoma nic.

Tisti, ki imate stike s tujimi zivalovarstvenimi organizacijami, prevajajte clanke, seveda tiste, ki bodo najbolj osvetlili dogajanje, obvescajte zunanje organizacije in jih poprosite za izvajanje pritiska nad nasimi oblastmi, da storijo vse, da resijo primer. Ce sami ne zmoremo, morda bo pomagala tujina.

Srcno tudi upam, da je to dovolj velik primer, da bodo koncno slovenska zivalovarstvena drustva naredila nekaj skupaj - v korist vseh zivali, ki prav ta trenutek ali bodo v prihodnje takole trpele.
Logiran

Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #531 : petek, 05.02.2010 : 20:42:18 »

Ki bo spostovala zivali (pardon).
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #532 : petek, 05.02.2010 : 20:42:59 »

Aja pa še tole: Mišo57, brez zamere, ampak a si ti ušel iz kakšne posebne ustanove al kaj? Huh
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #533 : petek, 05.02.2010 : 20:49:07 »

Predlagam, da se miša ignorira, ker hodi samo provocirat. Eden od - na hitro pametnih pač
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #534 : petek, 05.02.2010 : 20:50:37 »

Ta zgodba bo spremenila življenje mnogih, mogoče se sploh še ne zavedamo, kako zelo.
Je pa zagotovo čas, da se preusmeri pozornost na okoliščine življenja psov, ki so oklali kogarkoli.
Zdaj, ko je šok je pravi čas za prikazovanje zlorab vseh vrst in VURS lahko samo strmi. Z vsemi, ki so videli grozote po vaseh in mestu in niso naredili nič.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #535 : petek, 05.02.2010 : 20:53:42 »

Mislim, da so /smo sedaj na potezi tako kinološka društva in tudi živalovarstvena.

Fino bi bilo, če bi kdo to strnil v nemščino in angleščino.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #536 : petek, 05.02.2010 : 20:55:55 »

Lepo prosim dajmo napast medije!! Dajmo govorit v imenu živali, ker ljudje moji tole je pa višek vsega! Svinjarija. Meni se iz minute v minuto bolj nabira. Država ignorira vsakršne namige in prijave mučenja živali. Še več, norčujejo se iz nas, češ, da smo za luno! Da pa zgodi takšna ogabna tragedija na očeh javnosti in bodo še dalje krivili živali, to je pa že bolezen norosti.
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #537 : petek, 05.02.2010 : 20:58:32 »

http://www.dogsbite.org/bite-fatalities-2008.htm

V ZDA predstavljajo Pit bulli 5% celotne populacije psov.58% vseh smrtnih primerov ljudi zaradi napadov psov povzročijo Pit bulli skupaj z Rotvajlerji pa 78%.itd.Ker anglešćine ne obvladam preveč sem se lahko kaj zmotil.Preverite.

Se opravičujem sem se zmotil.Ni 58% ampak je 65% in ni 78% ampak je 73%.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #538 : petek, 05.02.2010 : 20:59:52 »

Nič slabega nisem mislila, ko sem napisala ne vem kaj naj razumem pod to izjavo. Preveč boli, ko razmišljam o raznih opcijah in sem v stanju, ko moj želodec tega ne bi prenesel. Samo to...
Logiran
fishy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 97


WWW
« Odgovor #539 : petek, 05.02.2010 : 21:05:40 »

Me prav zanima če bo sedaj okrogla miza, preverjeno... o ZLORABI ŽIVALI!!! Angry
Koliko let so reveži to prenašali...

Ti Mišo57 si pa tečen kot podrepna muha
Logiran
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines