mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:43:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624560 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #690 : sobota, 06.02.2010 : 21:31:38 »

Ja pa kaj, èe je kdo koga osebno poznal. To še ne pomeni, da mu je gledal pod rjuhe in vedel, kaj kreten tam poène. Jaz tudi marsikoga osebno poznam, pa mi niti malo ni jasno, kaj komu sede v spalnici.
To ne sme biti razlog, da se zavijajo v molk zdaj, ko je to prišlo (sicer neuradno) na dan.
In da novinarji kar utihnejo je res èudno, glede na to, da gre za senzacionalistièno novico. Upam, da samo èakajo na uradne rezultate obdukcije in da bo v torek kaj veè jasno. Da bo kdo dal kakšno uradno izjavo in da mediji ne bodo utihnili v kritiènem trenutku.
Pa tuji mediji?
Logiran
Rs-gent
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #691 : sobota, 06.02.2010 : 22:13:59 »

http://news.sky.com/skynews/Home/World-News/Dog-Mauling-In-Slovenia-Doctor-Killed-By-Bullmastiffs-He-Spent-Four-Years-Trying-To-Save/Article/201002115541747?lpos=World_News_Second_World_News_Article_Teaser_Region_5&lid=ARTICLE_15541747_Dog_Mauling_In_Slovenia%3A_Doctor_Killed_By_Bullmastiffs_He_Spent_Four_Years_Trying_To_Save__


Tole je edino pametno kar najde stric google, sicer pa so pozabili dati dog lover v narekovaje.


Kar pa se konkretnega primera tiče, je vse skupaj odličen "tutorial" izigravanja zakonov.


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #692 : sobota, 06.02.2010 : 22:18:29 »

Ja, vsaj na Popu se govori o tem. Kaj pa nacionalka? A je kdo kaj zasledil?
Maja, dober prispevek!!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #693 : sobota, 06.02.2010 : 22:24:06 »

Na nacionalki so povzeli včerajšnji prispevek s Kanal A. Svojega prispevka niso imeli.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #694 : sobota, 06.02.2010 : 22:34:36 »

Na nacionalki so objavili povzetek v Utripu na http://tvslo.si/predvajaj/utrip/ava2.59526788/ (13:25)
Samo v zadnjem stavku so omenili, da prihajajo na dan nove podrobnosti, ki bodo sprale stigmo z bulmastifov.
Logiran

Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #695 : sobota, 06.02.2010 : 22:41:25 »

Precej izčrpen članek je objavljen na tem blogu:
http://www.dogsbite.org/blog/2010/02/bullmastiffs-kill-owner-after-owner.html

Žal ta stran--http://www.dogsbite.org/about-dogsbite.htm-- obstaja za lobiranje proti pitbulom. Ampak sam članek je dokaj natančen. Omenja med drugim vplivnost lastnika in kako je lahko potem manipuliral sistem. Kar je žal res.
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #696 : sobota, 06.02.2010 : 23:41:02 »

A se kdo najde?  Roll Eyes http://tvslo.si/predvajaj/psi-bi-morali-biti-na-povodcih-pa-niso/ava2.59275263/
Logiran
teycha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 69


WWW
« Odgovor #697 : sobota, 06.02.2010 : 23:43:19 »

Prejšni smeško ne paše k tistemu linku - da ne bo kdo mislil, da koga obsojam ali kaj podobnega  Wink
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #698 : nedelja, 07.02.2010 : 09:04:04 »

Ne morem si pomagati in kar naprej mislim na ta primer in na uboge pse. Zanimivo se mi zdi, da v medijih še nihče ni opazil, da se je zdaj vse spremenilo:
Zdaj bi morala teči beseda o tem, zakaj za zlorabljevalcu vrnili zlorabljene pse in ne zakaj so mu vrnili agresivne pse.
Debata v medijih bi se morala obrniti v popolnoma drugo smer - ali je kdo iz komisij vedel/opazil, da so psi zlorabljeni?
Če bi pse takrat evtanizirali, bi v resnica o zlorabi nikoli ne prišla na dan in psi bi ostali zapisani v zgodovino, kot klavci (brez razloga, zaradi pasme ...)
Kdo je vedel za neprimerno vedenje omenjenega (in morda tudi njegove partnerice) in ni storil nič?
Z zakonom morajo na podlagi teh dokazov počakati, da se definira tudi vpliv lastnika na popadljivost oziroma agresivnost in kaznovanje le-tega, ne psov. V primeri agresivnih psov bi se moralo raziskati ozadje vzgoje in okolja.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #699 : nedelja, 07.02.2010 : 09:21:17 »

Po moje bi morali (zaradi higiene javnih služb) odstopiti vsi - minister, pomočnica, direktorica VURSa, veterinarji, ki so bili vpleteni - skratka vsi, ki imeli opravka s tem primerom.
Tisti, ki so samo koristili usluge medicinskega centra (ki je velik - sem brala, da je preko 40 zaposlenih), pa najbrž niso kompromitirani, ker pač takšne stvari težko predvidevaš.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #700 : nedelja, 07.02.2010 : 09:34:29 »

Samo tole bi povedala: delam v državni upravi in sem bila v situaciji, da sem za en in isti predmet trikrat pisala negativno mnenje. Zadeva je šla naprej in končala na sodišču, pa ne zaradi mene, ampak zato, ker je v javnost pricurljalo, kakšne malverzacije so bile v ozadju. Zase in za svojega takratnega šefa in direktorja lahko rečem le to, da nobenega niso ganili pritiski. Napisali in podpisali smo tisto, za čem smo stali. Šlo je za poskus zavarovalniške goljufije, in tudi na strani zavarovalnice je bil nek cenilec, ki je, ne glede na vse pritiske, vztrajno pisal negativna mnenja na zahtevke vplivne stranke.

Zato pozdravljam pokončnost veterinarja, ki je večkrat napisal enako, negativno mnenje o vrnitvi psov istemu lastniku.  Saj vem, da je le opravljal svoje delo. Toda prevečkrat pozabimo pohvaliti tistega, ki ga opravlja dobro.
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #701 : nedelja, 07.02.2010 : 09:40:58 »

Cats, se strinjam.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #702 : nedelja, 07.02.2010 : 10:27:47 »

Če bi bili ti psi še živi (tudi to je zdaj vprašanje, če so jih smeli kar takoj usmrtiti - predvidevam, da so jih, ker je takrat še veljala teza o njihovi nasilnosti, kar tako), bi v tem trenutku, potrebovali svojega odvetnika. To je pri nas še SF ampak v tujini jih imajo, kolikor razumem. Morda se motim. Morda sem pa čisto zatavala Wink
Cats se strinjam, da se odgovornost prenaša po hiearhiji in tisti, ki so v tej verigi delovali pravilno, so seveda izvzeti.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #703 : nedelja, 07.02.2010 : 10:34:44 »

cicibesika, nedvomno je bilo cel kup reči nepravilno izpeljanih. Vendar... konkretni psi imajo precej napadov na vesti, ne glede na razlog. Prepričana sem, da jih na sprehodu s svojim psom ne bi želela srečat - že samo zaradi svojega psa, kaj šele zaradi sebe; in sem tudi prepričana, da nobenega od njih ne bi imela posebne želje posvojiti. Pretiravat ni treba, bili so nevarni. Zakaj - to je drugo vprašanje, vendar ne spremeni dejstva, da je prav, da jih ni več.
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #704 : nedelja, 07.02.2010 : 10:39:04 »

Ne bi jih rada srečala vendar razmišlajm bolj o tem, kakšna vprašanja bi ta primer lahko odprl.
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines