mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:04:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624257 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #840 : nedelja, 07.02.2010 : 23:48:34 »

Moksa nikdar nisem trdila da gre za tvoje mnenje. Se opravičujem če je tako zvenelo.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #841 : nedelja, 07.02.2010 : 23:50:08 »

Minister se ne čuti krivega, "stric kinolog" (se mi ne da iskat imena) iz tretje komisije je pa prepričan, da je delo opravil korektno. Za kozlat bruham bruham.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #842 : nedelja, 07.02.2010 : 23:51:06 »

Da ni bil cas popolnoma vrzen stran imam(o) sedaj vsaj jasno sliko kaj tocno je bilo zapisano glede nevarnih zivali in psov v ZZZiv iz l. 2006 in kaj dodano v ZZZiv v letu 2007.
napaka - misljeno ZZZiv iz leta 2004 (se mi ze blede vegi)
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #843 : nedelja, 07.02.2010 : 23:51:51 »

Tako nekako, ja. S tretjo komisijo, ki pravzaprav ni tretja, ampak prva  Roll Eyes, ker sta bili prejšnji dve sklicani zaradi drugih ugotavljanj  Roll Eyes, so vendarle uspeli pse spravit tja, kamor so jih hoteli. Odvetnik trdi, da je bil pač profesionalec, komisija trdi, da je zajebal VURS, ker jih ni vzel, ker je lastnik kršil, kar so mu zapovedali, minister pravi, da niti slučajno ni nič kriv, direktorica VURS-a se pa spomni le tega, da so izdali (jebemti množino) kar tri odločbe o evtanaziji. Ne spomni se pa, da jih je ona v zadnjem trenutku preklicala. Vsi skupaj so si enotni, da je kriv lastnik, ker jih je hotel imeti.

Nauk te zgodbe: vse se da, če se hoče. Če se prav pišeš, poznaš prave ljudi in imaš dovolj denarja.

Zgodba se v bistvu ponavlja, le da v tisti drugi ni mrtev človek, pač pa nešteto psov (in mačk). Mileni je taisti VURS po tem, ko je bila pravnomočno obsojena zaradi mučenja živali potrdil rejo psov. In jih lahko ima, ne glede na vse. Ne sicer 330, pač pa 35. Kot tule. Lahko jih imaš, ampak jih ne spuščaj ven.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #844 : nedelja, 07.02.2010 : 23:57:46 »

Maja, vceraj sem prosila mag. Sajovica za nov predlog in cakam odgovor. Ko bo, ali ce prisiba po drugih kanalih, bo na netu.

Smetka, tocno tako. K prvemu odstavku bi dodala (saj vem, da se ponavljam), da dober neodvisen strokovnjak kdaj na narocilo rece tudi "ne", ce ve, kam narocnik taco moli. Ok, kakor kdo.

V drugem primeru me je pa se vedno sram, da nismo takrat sli na cesto, al kaj vem kaj. Nekaj. sram
Naj nam bo dana moc, znanje in jajca, da storimo zdaj, kar bi morali ze takrat. Nekaj. sram
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #845 : ponedeljek, 08.02.2010 : 00:02:24 »

Maja, vceraj sem prosila mag. Sajovica za nov predlog in cakam odgovor. Ko bo, ali ce prisiba po drugih kanalih, bo na netu.

hvala  Kiss Ker je ful pomembno in ker bo najbrz edini predlog, ki bo romal v DZ in je treba zelo pazit (!!!!) kaj bo not in kaj ne. Ce bo ponovno neka hibridna zadeva med pasemskim in nepasemskim (in bo sprejet) nobeno metanje na trepalnice ne bo pomagalo (pa tebi bo potem res sel server Tongue)
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #846 : ponedeljek, 08.02.2010 : 00:35:37 »

Na današnji skupščini ŠD Flipsi smo se strinjali, da podpišemo peticjo/izjavo v imenu kluba. Ne vem, kaj bi bilo najbolj učinkovito/odmevno--samo množično podpisovanje neke elektronske peticije ne doseže prav veliko. At the very least, bo treba takšnoo izjavo posredovati mediji in skrbeti za to, da je objavljeno. Ali je dovolj, če posamezni ljudje in posamezna društva neformalno sodelujemo med sabo, ali bi bilo potrebno ustanoviti neko novo civilno iniciativo, ki bo delovala na tem področju?

Bodo MORALI dati ven v javnost VSE relevantne uradne podatke, od raznih poročil (z imeni odgovornih) v zvezi z vsemi incidenti, ki so jih povzročili ti psi, do raznih odločb in rezultatov obdukcije. Če se člani politične elite sprenevadajo ali prikrivajo zadevo, gremo z nogami in s tačkami pred Parlamentom/Ministrstvom za kmetijstvo in zahtevamo resnico, pravičnost, in odgovornost. Naj bo čimveč društev in pasjih disciplin zastopano, in naj bo dogodek dobro medijsko pokrit. Mimogrede, naša mlada članica Amadea Colja in njena borderka sta bili danes izbrani za avdicijo za Slovenija ima talent. Wink

Ko že govorimo o mediji...jaz mislim, da ta "pavza"/"začasni molk", ko nihče noče govoriti odkrito temveč samo z namigi je dejansko samo začasna. Delno zaradi spoštovanja do pokojnega--naj ga svojci vsaj pokopajo--delno zato, ker tisti, ki kaj več vedo in so morda vpleteni so si borili čas za dogovrjenje, kako naprej, delno zato, ker je vikend/praznik in novinarji morajo počakati, da so uradniki spet v službi. Sem prepričana, da od torka naprej se bo kar dogajalo.

Morda bo nekaj več kmalu v tujem tisku, ampak ne bo nepristransko poročilo, kar bo izhajalo od te organizacije "DogsBite.org". Danes zjutraj sem pustila komentar na njihovem blogu ampak ga niso objavili ker sem preusmerila krivdo od psov na človeka, kar jim ne paše. Administratorka pa je napisala tole:

"We realize that new information has been revealed about this incident. Yet we are deadline for a large U.S. story and must place all of our attention there for the next few days."

Torej je za pričakovati, da bo nekaj v stilu "savage beasts turn on owner and eat man alive".

Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #847 : ponedeljek, 08.02.2010 : 09:58:07 »

Jean, sem zraven za podpis peticije  Wink
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #848 : ponedeljek, 08.02.2010 : 10:18:41 »



Kot drugo pa: kdaj si pa slišala za interes javnosti v policijsko mafijski državi? Interes imajo lahko samo nomenklature. Naš interes je lahko samo v tem da jim z veseljem plačujemo davke in jih kot ovce volimo na volitvah. In da tiste ki jih izvolijo izvoljenci ne sprašujemo preveč in nadlegujemo.


Ker pa za pse davka ne plačujemo so zadeve takšne kot so. Boli državo džon za pse.
Vse bo šlo pod tepih.
Kriv je pa sedaj itak pokojni...prej ni bil nihče....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #849 : ponedeljek, 08.02.2010 : 10:29:46 »

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=14635
Logiran

zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #850 : ponedeljek, 08.02.2010 : 10:39:02 »

Ja in še enkrat JA.Mogoče pa za nas pasjeljubce še ni vse v vodo padlo in obstaja žarek upanja?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #851 : ponedeljek, 08.02.2010 : 10:50:30 »

Sem vedno bolj prepričana, da bo jutrišnji dan odločilen. Me pa po svoje veseli tišina vseh ostalih slovenskih medijev (ali skoraj vseh) - s tako tišino in umikom novice so povedali več, kot si sicer upajo.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #852 : ponedeljek, 08.02.2010 : 10:51:09 »

Jean, splet je zelo močan medij in zbiranje elektronskih podpisov najhitrejše in najbolj množično. Strinjam pa se, da je vzporedno potrebno obvestit tudi ostale medije, tisk, TV, radio,...
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #853 : ponedeljek, 08.02.2010 : 11:00:58 »

Hm, pasjeljubci, živalovarstveniki, kinologi... kaj pa je/bi sploh lahko padlo v vodo? Resno in profesionalno delo do sedaj?

Menda je bilo jasno vsem, da Požar sodomije ne bi obelodanil, če za to ne bi imel nečesa trdnega zadaj?

Stanje na današnji dan bi torej bilo: Pahor razmišlja, Pogačnik zlepa ne bo odstopil, na Čadoničevo so vsi pozabili. Psi, ki bi itak napadli, kogar bi le mogli, so bili vrnjeni lastniku, ki ga ni več. Zato, da so bili za povrh lahko še spolno zlorabljeni, kot piše Požar. Mediji so se več ali manj usrali in odgovarjal ne bo nihče, ker krivca sploh ni. Dobili bomo nov, do skrajnosti glup zakon, da ne bo kdo predolgo piskal, kako se nič ne naredi in to je to.

Kaj že bi lahko v vodo padlo?






Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #854 : ponedeljek, 08.02.2010 : 11:02:17 »

Vsekakor bo imel poziv civilne iniciative, posredovan javnost preko medijev, veliko večji vpliv in domet kot posredovanje kakršnekoli spletne peticije. Med drugim tudi zato ker bodo to brali novinarji, ki bodo nato tudi na podlagi posredovane vsebine postavljali vprašanja pristojnim.

Logiran
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines