mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:02:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624582 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #975 : torek, 09.02.2010 : 18:27:14 »

Če prav razumem, je peticija trenutno bolj ali manj pripravljena, vprašanje je
njena objava in njeno širjenje. Avtorice, popravite me, če razumem narobe.

Podatkov je v javnost vmes pricurjalo dovolj, da se lahko javno postavi konkretna
vprašanja pristojnim. Večji del vprašanj je v bistvu nanizan v tej temi, potreben
je naslednji korak, ki bo ta vprašanja spravil do pristojnih in do širše javnosti.
Verjetno ni smiselno, da čakamo na novinarje, ki se bodo morda zganili, morda
pa tudi ne.

Pripravlja kdo odprto pismo, namenjeno pristojnim, ki bi ga poslali na vse medije?

So društva pripravljena, v kolikor se strinjajo z vsebino in zahtevami besedila, seveda,
odprto pismo v večjem številu podpisati?

Pripravljena sem pismo spisati, lahko ga pošljem tudi v svojem osebnem imenu,
vendar rezultat potem nikakor ne bo pritisk civilne družbe.

Predstavniki in predstavnice društev, ki to berete, kakšna je vaša pozicija.


Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #976 : torek, 09.02.2010 : 19:07:27 »

Evo, G. Žerjava mučenje bulmastofov ne zanima. To zanj ni tema. SRAMOTA!!!
In očitno ni edini, ki ga to ne zanima. Zato pa je tišina v tej smeri.
Pol se pa čudimo, da je vse tako kot je??? Cry


Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #977 : torek, 09.02.2010 : 19:19:08 »

Tudi mene je to izredno zmotilo. Očitno gre strankam res le za izpodbijanje kredibilnosti nasprotnikov. Kako to ni pomembno? Itak imam občutek, da bodo vse to močno zavili v celofan.
Se strinjam z zadnjim postom Jane - prekleta banana republika.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #978 : torek, 09.02.2010 : 19:23:32 »

Sicer se ne navezuje na to kar debatirate trenutno v tej temi, me je pa v nedeljo močno pogrelo, ko vidim, kako je sedaj ta ˝nesreča˝ vplivala na mišljenja laikov. In celo moj bljižnji sorodnik se je spravili kregati z mano ( jaz sem le hotela razložiti kako je res) in podajati svoje strokovne ugotovitve glede nevarnih pasem.

Začelo se je z izjavo da so bullmastifi psi vzrejeni za borbe. In seveda jaz odgovorim, da to ni res. Da so to čuvaji, sorodnik pa me dalje podočuje da  psi čuvaji, so  psi za borbe. Rečem dobro, potem torej pomeni da so tudi kraški ovčarji psi za borbe, saj so vendar tudi čuvaji? In takoj odgovori z vso svojo pametjo, da ne, da to ni isto. Ker kraševci so pasma, ki se je naredila sama iz volkov, medtem ko so bullmastife naredili ljudje. In da so kraševci ena izmed najstarejših pasem na svetu, stara 150 let.
Res nisem vedela ali se naj smejem, ali kaj, ko sem razložila da pred 150 leti je obstajalo že zelo veliko pasem. IN on mi še vseeno zatrjuje, da je takrat na svetu obstajalo 5 pasem.
Ko je ugotovil, da imam v tej smeri vse obrazložitve, se je prestavil na rotweilerje. Da je to pasma narejena za borbe. Spet zatrim, da to ni res. In veselo pametuje, da je bila ta pasma nareta samo za policaje in to pomeni, da so psi za borbe. Ker spet nisem znala razložiti bolj normalo na enostaven način ( saj smo se sukali kar v krogu), sem dala spet primerjavo z drugimi pasmami. Če je torej rotweiler borbeni pes, ker se uporablja v policiji, potem sta to tudi nemški in belgijski ovčar? In takrat je z jezo odkorakal stran, ker ni več vedel, kaj naj reče oz. je sam sebe zaj.. s svojimi izjavami.
Ampak sem bila tako jezna, da sem se zvečer spravila sestaviti izvlečke opisov pasem, ter mu jih poslala po mail-u, da si lahko malo več prebere zakaj so se uporabljale in se uporabljajo, kdaj so nastale, karakterje... In srčno upam, da nasledjič ne bo več takih trobentic ven metal, ker sem resnično mislila, da se je od vseh mojih razlag do sedaj kaj naučil in me je zaradi takšnih izjav sram.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #979 : torek, 09.02.2010 : 19:25:49 »

Jaz pa pri vsem tem res racunam na novinarje, da ne bodo odnehali, da ne bodo klonili pritiskom in bodo razkrivali vsak dan znova in znova mahinacije, ki so se in se dogajajo. Na politiko ni racunati. Vsi strankarski prvaki so odklonili komentiranje zlorabe psov. Torej? Od njih ne pricakujete nicesar. S tem samo kazejo, da so jim zivali deseta briga. Spomnite se vsi volivci na to, ko bodo volitve. V naslednji fazi ne bodo hoteli govoriti o zlorabi ljudi, ce bo slo to ravno v kontekst trenutne politicne situacije. Da je zdajle totalna stala, kazejo s svojim molkom. Da jih ni sram. Vse!
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #980 : torek, 09.02.2010 : 19:27:47 »

Jana tudi jaz upam, da bodo vsaj na pop tv še naprej tečni in vztrajali.

Ika glede nevednosti laikov - ravno zadnjič sem slišalka bučo, da dobermanom zraste kost v možganih in se jim zato vsem utrga.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #981 : torek, 09.02.2010 : 19:36:51 »

Gospod kinolog, ki je bil tudi v komisiji, ki je pse vrnila lastniku, je podal izjavo, da psov nikakor ni mogoče spolno zlorabiti. Ker pes ugrizne, če je spolno zlorabljen. In gospod temu ne verjame. Samo pozabili so ga vprašati kako si potem razlaga, da je bil pokojni gol pri psiih pa kaj je umetni penis delal tam.

Ne vem no, jaz nekak nimam navade se slečt do golega pa se iti s psi ukvarjat.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #982 : torek, 09.02.2010 : 19:39:15 »

Evo, G. Žerjava mučenje bulmastofov ne zanima. To zanj ni tema. SRAMOTA!!!
In očitno ni edini, ki ga to ne zanima. Zato pa je tišina v tej smeri.
Pol se pa čudimo, da je vse tako kot je??? Cry

A ni zanimivo.... noben več tega ne omenja... ni po Tv več tega ne omenjajo.

Pa še nekaj... takrat, ko so mu prvič odvzeli pse in dali v "Burj Al Arab -gmajnice" Evil...katere- stroške smo plačevali davkoplačevalci...
A takrat niso imeli nobenega veterinarskega pregleda... a takrat ni nihče opazil , da so psi zlorabljeni
A to jih je šele sedaj zadnji usodni dan?Huh Roll Eyes


In potem iz ene skrajnosti v drugo

Minister za kmetijstvo in VURS se ne počutijo krive, ker se je ta dogodek zgodil v privat hiši in ne na javnem mestu....
Ampak vseeno bi oni en nov zakon kjer se opredelijo nevarne pasme  ....zakaj že?

KJE JE TUKAJ POVEZAVA.
Logiran
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #983 : torek, 09.02.2010 : 19:44:58 »

Sicer se ne navezuje na to kar debatirate trenutno v tej temi, me je pa v nedeljo močno pogrelo, ko vidim, kako je sedaj ta ˝nesreča˝ vplivala na mišljenja laikov. In celo moj bljižnji sorodnik se je spravili kregati z mano ( jaz sem le hotela razložiti kako je res) in podajati svoje strokovne ugotovitve glede nevarnih pasem.

Začelo se je z izjavo da so bullmastifi psi vzrejeni za borbe. In seveda jaz odgovorim, da to ni res. Da so to čuvaji, sorodnik pa me dalje podočuje da  psi čuvaji, so  psi za borbe. Rečem dobro, potem torej pomeni da so tudi kraški ovčarji psi za borbe, saj so vendar tudi čuvaji? In takoj odgovori z vso svojo pametjo, da ne, da to ni isto. Ker kraševci so pasma, ki se je naredila sama iz volkov, medtem ko so bullmastife naredili ljudje. In da so kraševci ena izmed najstarejših pasem na svetu, stara 150 let.
Res nisem vedela ali se naj smejem, ali kaj, ko sem razložila da pred 150 leti je obstajalo že zelo veliko pasem. IN on mi še vseeno zatrjuje, da je takrat na svetu obstajalo 5 pasem.
Ko je ugotovil, da imam v tej smeri vse obrazložitve, se je prestavil na rotweilerje. Da je to pasma narejena za borbe. Spet zatrim, da to ni res. In veselo pametuje, da je bila ta pasma nareta samo za policaje in to pomeni, da so psi za borbe. Ker spet nisem znala razložiti bolj normalo na enostaven način ( saj smo se sukali kar v krogu), sem dala spet primerjavo z drugimi pasmami. Če je torej rotweiler borbeni pes, ker se uporablja v policiji, potem sta to tudi nemški in belgijski ovčar? In takrat je z jezo odkorakal stran, ker ni več vedel, kaj naj reče oz. je sam sebe zaj.. s svojimi izjavami.
Ampak sem bila tako jezna, da sem se zvečer spravila sestaviti izvlečke opisov pasem, ter mu jih poslala po mail-u, da si lahko malo več prebere zakaj so se uporabljale in se uporabljajo, kdaj so nastale, karakterje... In srčno upam, da nasledjič ne bo več takih trobentic ven metal, ker sem resnično mislila, da se je od vseh mojih razlag do sedaj kaj naučil in me je zaradi takšnih izjav sram.

http://www.dogsbite.org/bite-fatalities-2008.htm
Tvoj sorodnik je imel kar prav.Kar se tiče Rotvajlerjev pa je imel 100% prav.Pameten ćlovek je ta tvoj sorodnik.
Na tej povezavi so statistčni podatki o napadih psov na ljudi v ZDA.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #984 : torek, 09.02.2010 : 19:52:25 »

Gospod kinolog, ki je bil tudi v komisiji, ki je pse vrnila lastniku, je podal izjavo, da psov nikakor ni mogoče spolno zlorabiti. Ker pes ugrizne, če je spolno zlorabljen. In gospod temu ne verjame. Samo pozabili so ga vprašati kako si potem razlaga, da je bil pokojni gol pri psiih pa kaj je umetni penis delal tam.

Ne vem no, jaz nekak nimam navade se slečt do golega pa se iti s psi ukvarjat.


sasenka, mislim da si narobe razumela. G.kinolog je mnenja DA SO bili zlorabljeni.

http://24ur.com/novice/slovenija/interpelacija-zaradi-napada-bulmastifov.html#comment
Logiran
harti
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #985 : torek, 09.02.2010 : 19:56:34 »

Sicer nimam izkušenj s pasmo buullmastif, imam pa izkušnje z drugimi pasmami in če pes ubije svojega lastnika, mora biti s tistim lastnikom nekaj zelo hudo narobe.
Psi, ki so rasli in se razvijali v takem okolju najbrž niso imeli možnosti za normalni razvoj. Vprašanje kaj se je dogajalo na Oražnovi ulici.

Kljub pieteti do umrlega, je vprašanje, ali bo prišla na dan resnica o zlorabi bullmastifov, bodo veterinarji lahko podali poročilo za javnost, ali se bo vse "pometlo pod preprogo" in speljalo javnost v druge vode (kar nekako so "izginili" določeni članki).

http://www.zurnal24.si/crna-kronika/sonja-pogacnik-bulmastifi-sekretarka-baricevic-159104

lp




 
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #986 : torek, 09.02.2010 : 19:57:07 »

mišo pa si ti sploh prebral, kakšen stavek od tega kar sem jaz napisala? kje živiš ti? na planetu 51?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #987 : torek, 09.02.2010 : 19:58:38 »

Tale komentar pa niti ni tako mimo.... Angry Angry Angry   (kopirano iz požarja)

"Grozijo nam z globami in težkimi davki, z raznimi šolami, nagobčniki in ne vem še s kakšnimi patetičnimi zahtevami in zakoni. In kdo bo odločal kakšne zakone nam BODO postavili – SOUDELEŽENCI PASJIH ORGIJ?! NE NOČEMO TIŠINE in NOČEMO MIRU. In kaj bo šola pripomogla še kakšni takšni mučeni živali – mogoče jo bodo naučili govoriti da jo bo razumela sodnica na zatožni klopi ali policist preden mu bo pognal kroglo?! Kateri strokovnjaki nas bodo učili kako ravnati s psi in kako prepoznati njihove psihične lastnosti, ko pa sami »izkušeni« in oh in sploh kinologi in razni strokovnjaki, niso prepoznali, da je šlo za mučene živali. VSI so v en rog tulili, da so psi tempirana bomba vendar NIHČE in še enkrat NIHČE ni raziskoval vzroka!"

Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #988 : torek, 09.02.2010 : 19:59:42 »

mišo57,
saj te ne zelim zmesti z dejstvi, ker si si ocitno ze ustvaril svoje mnenje, ampak pasma rottweiler ni nastala z namenom, da bo to borbena pasma, ampak so bili ti psi varuhi cred govedi, ki so jo po potrebi tudi vkup zganjali. Ta namembnost pa nikakor ni trpela popadljivosti  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #989 : torek, 09.02.2010 : 20:02:37 »

Uradni rezultati obdukcije psov bodo baje jutri. Zanima pa me, ce jih bo javnost smela videti.
Logiran
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines