mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:12:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624438 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
harti
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #990 : torek, 09.02.2010 : 20:06:48 »


sasenka, mislim da si narobe razumela. G.kinolog je mnenja DA SO bili zlorabljeni.

http://24ur.com/novice/slovenija/interpelacija-zaradi-napada-bulmastifov.html#comment

sasenka, mislim da si narobe razumela. G.kinolog je mnenja DA SO bili zlorabljeni.

http://24ur.com/novice/slovenija/interpelacija-zaradi-napada-bulmastifov.html#comment

Saj je ugriznil, ali ni?

Vsi, ki imamo doma pse, se z njimi ukvarjamo in jih poznamo (ne glede na pasmo) ter razmišljamo, vemo, da pes v osnovi ni bitje, ki bo napadlo in ubilo predstavnika svojega "tropa", razen če bo tako ogrožen, da ne bo imel 2.variante.

Če se pasja samica ne goni, ne bo dovolila samcu, da jo naskoči, ampak ga bo napadla.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #991 : torek, 09.02.2010 : 20:12:30 »

Tole pa niti ni tako mimo.

Do zdaj sem razmišljala enako kot Deso - da je edina možnost, da se pes brani, bolečina. Ampak v bistvu drži tvoj zadnji stavek - s tem popravkom: ne bo napadla, bo opozorila. Ampak če samec vztraja, in če je zadaj krdelo...

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #992 : torek, 09.02.2010 : 20:13:15 »

Dvomim, da so psi to sprejeli kot gonjenje.
Logiran
harti
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #993 : torek, 09.02.2010 : 20:17:57 »

Seveda niso sprejeli kot gonitev, temveč kot prisilo.

Še nekaj v razmišljanje.
Oseba je bila popolnoma gola. Psi ne morejo nekoga sleči, ne da bi ostale sledi vlaknin v ranah,... halo?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #994 : torek, 09.02.2010 : 20:19:15 »

Presneto, čustveno ali ne, mene to zelo boli. V duši...Cela vlada bi morala se skinit iz stolčkov...Ampak ne, mučenje živali ni pomembno..... Cry Cry
Tudi jaz lahko samo še rečem, zakaj revčkov niso usmrtili že zdavnaj...

harti, se strinjam s teboj. Gospod B, ni imel niti zoknov....
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #995 : torek, 09.02.2010 : 20:32:58 »

Meni je pa kar naenkrat padlo na pamet:
Glede na patologijo lastnikov (neklje sem zasledila, da je pokojna lastnica uživala ob tem, ko so psi raztrgali psičko in tudi ob napadu na g. Megliča ni posredovala), sta jih morda trenirala za nasilje.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #996 : torek, 09.02.2010 : 20:34:46 »

Nekaj o tem je ravnokar na Preverjeno.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #997 : torek, 09.02.2010 : 20:39:59 »

.Zanimiv prispevek Janija Severja http://www.vest.si/2010/02/09/ogledalo-druzbe/ in več, ko bi bilo takšnih prispevkov, boljše bo.

Tako kot večina od vas, tudi jaz spremljam vse, kar se dogaja. Žal, ugotavljam, da se že dvigujejo nasprotniki psov, tako s pisanjem in "pljuvanjem" po psih, kot tudi že v reali. Kličejo me znanci, prijatelji, skrbniki mojih mladičev in vsak s svojo slabo izkušnjo, ki so jo doživeli od mimoidočih, sosedov, znancev....
In še bolj me je pa prizadel naslednji dogodek: sorodnik, ki je velikokrat pri meni na obisku, zelo dobro pozna moje pse, jih vedno pockrlja in jih ima rad, kot tudi oni njega, je prišel v nedeljo s hčerko na obisk. Sediva in kofetkava, Feld, jaz mu vsa razgreta in jezna pravim o aktualnih zadevah,moj kraški, sedi ob njem in uživa v čohljanju, Ula, lakelandka pa na fotelju pri njegovi hčerki. Nato vstaneta, da bosta šla, poslavljamo se in jaz čisto avtomatično vzamem Ulo v naročje, ta pa  zarenči na Felda, ker je pač bolj ljubosumne sorte in se ji je zdelo, da je kraševec preblizu mene. In moj sorodnik se je ustrašil, resnični strah mu je gledal iz oči pa je že ničkolikokrat bil priča občasnim Ulinim izpadom proti kraševcu. Haloooo, mu rečem, saj jo poznaš, saj veš, da ne renči nate, ampak na Felda.
In zato sem žalostna, prizadeta, saj bomo zaradi neodgovornosti in malomarnosti tistih, ki bi morali biti odgovorni ter sprevrženosti nekega mogočneža z dobrimi vezami, trpeli vsi, mi in naši štirinožni prijatelji. Cry
In hudo mi je za trpinčene bulmastife, le kaj vse so morali pretrpeti in res upam, da novinarji ne bodo utihnili, ravno tako pa tudi mi ne smemo!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #998 : torek, 09.02.2010 : 20:45:01 »

Žerjav se pomojem ne bo spuščal v dogodke po vrnitvi.

Če se ne motim, je Čadonič-Špeličeva iz njihovih vrst (nekje sem jo zasledila kot možno kandidatko za županjo iz vrst SLS Roll Eyes ), torej njeno ne-delo in ne-strokovnost zanj nista in ne bosta problem. Važno kam pašeš, ane?
Logiran
harti
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #999 : torek, 09.02.2010 : 21:00:06 »

Tu in na podobne forume pišemo pesjanarji, ki pse poznamo in vemo, da to ni bila normalna reakcija in da pes ne ubije svojega lastnika kar tako.
Tudi v primeru dominantnosti pes podredi člana tropa, mogoče rani, ubije pa ne.

To kar je navedeno v zgornjem odgovoru, je pa na žalost normalna reakcija tistih ljudi, ki pse ne poznajo oz. ne vedo, kako funkcionirajo.
In če je nekaj neznano, je potencialno nevarno. Jaz poskušam v svoji sredini govoriti o tem, kako pes funkcionira.

O tem se je potrebno pogovarjati, ljudi izobraževati.
Lastniki psov bi naj bili toliko odgovorni, da z psom naredijo B-Bh. Tudi če nas naš pasji ljubljenček uboga in vemo, da mimoidočemu ne bo ničesar naredil, imejmo psa ob sebi, da se bo mimoidoča oseba počutila varno.
Sicer pa, saj vsi vemo kako gredo te stvari.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1000 : torek, 09.02.2010 : 21:00:55 »

Zdaj pa jaz nisem vec pri pravi. Mi lahko nekdo pove, kaksno sprenevedanje je spet to. Na http://image.24ur.com/media/document//60407912.tif je spet prilimano izvedensko mnenje, v katerem so podpisi na koncu, nad podpisi, torej pred koncem papirja pa pise, da naj ima nespostovanje teh predpisov za posledico odvzem psov lastniku. Med pravili so tudi pesjaki na obeh lokacijah, pise pa res tam, da "predlagajo". Shit, ej. Predlagajo in na koncu pisejo o odvzemu, ce se ne bo lastnik drzal predlaganega? A sem ze cist skisana, al kaj?

Na http://24ur.com/novice/slovenija/interpelacija-zaradi-napada-bulmastifov.html pa pise tole:
Komisija je na podlagi temeljitih ogledov in preverjanj med drugim soglasno ugotovila sledeče, da je Baričevič na lokacijah, kjer bi psi z njim skupno živeli, poskrbel za primerne in za okolico varne bivalne pogoje za pse.

Prav zaradi tega ministrstvo v odločbo kot pogoj ni navedlo, da mora lastnik na obeh lokacijah izdelati zunanje pesjake z ločenimi bivališči za pse, ki imajo tudi zagrajene primerne izpuste. To je bilo priporočilo, s katerim se je seznanil lastnik psov na ustni obravnavi Ta zapisnik potrjuje, da je članica komisije izvedencev, izvedenka Alenka Černe, stranki ustno pojasnila pogoje, pod katerimi se psa k njej lahko vrneta.


in

"Baričevič je na lokacijah, kjer bi psi z njim skupno živeli, poskrbel za primerne in za okolico varne bivalne pogoje za pse. Dodatno pa predlagamo, da na obeh lokacijah izdela zunanje pesjake z ločenimi bivališči za pse, ki imajo tudi zagrajene primerne izpuste", so sporočili z ministrstva.

Predlagali?

Zelo zanimiva je tudi odlocba o vrnitvi psov http://image.24ur.com/media/document//60407915.tif

V njej pise, da je Baricevic spodbijal Megliceve poskodbe, ces da ni nikjer navedeno, da so "posebno hude". Razmisljam, kam se lahko cim prej preselim.
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1001 : torek, 09.02.2010 : 21:04:28 »

Po internetu že kroži fotografija pokojnega Baričeviča.
Sem jo pa dobila še na mail bruham

Nekaj o tem je ravnokar na Preverjeno.

In kakšen zaključek teme..... spoštljivo in dostojanstveno do mrtvih , saj se sami ne morejo braniti..
 Angry Angry
Psi so se pa branili..in so sedaj v večnih loviščih Angry
Pa ožigosani za zveri in mesarje.
F......Off ane...
a to je svoboda medijev.... da bi bilo to v Angliji ali kje drugje ma obglodajo v detajle.....
Pri nas smo pa " fina družba" al kaj...Ah ne ne ... samo pokojnik je imel denar Tongue Roll Eyes..in žlahta  nadaljuje donacije...očitno Sad.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #1002 : torek, 09.02.2010 : 21:05:17 »

http://www.rtvslo.si/slovenija/izvidi-obdukcije-psov-bodo-znani-v-kratkem/223197#comments
Logiran
harti
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1003 : torek, 09.02.2010 : 21:14:09 »

Mogoče bodo znani izvidi obdukcije, vendar če bodo kompromitirali Baričeviča, dvomim, da bodo glede na vsa poznanstva in veze te družine, dejansko v celoti dani v javnost.

Enostavno ne verjamem, mogoče pa, pustimo se presenetiti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1004 : torek, 09.02.2010 : 21:18:41 »

Ce kdo ni gledal danasnjega Dnevnika na TV Slo http://tvslo.si/#ava2.59834011;; (15:10)
Logiran

Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines