mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:11:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624259 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1110 : sreda, 10.02.2010 : 18:02:21 »

Jaz se prebijam cez odlocbe (priznam, da sem sele pri 2. Grin), pa je ze tukaj en kup vprasajev. Najprej sem ob ministrovem porocilu mislila, da je inspektor, ki je po sodbi upravnega sodisca kar 2x usekal direkt na isto foro in izdal na podlagi prav tistega clena in tistega zakona, katerega mu je upravno sodisce ocitalo kot napacnega, se dve odlocbi. Na prvi pogled izgleda, kot da je slo za igrico, kdo bo koga na isti stos nategnil. Ko malo bolje pogledas odlocbe, pa ugotovis to, na kar se inspektor ves cas sklicuje - famozni 27. clen Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o zasciti zivali (ZZZiv-B).

ZAKON O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ZAKONA O ZAŠČITI ŽIVALI (ZZZiv-B)

27. člen

Obstoječe organizacije iz prvega odstavka 20.a člena zakona se morajo uskladiti z določbami tega zakona v roku enega leta po uveljavitvi tega zakona.

Začeti postopki v zvezi z nevarnimi psi se dokončajo v skladu z določbami tega zakona.

Podatke glede EMŠO lastnika psa začnejo vnašati pristojne veterinarske organizacije v register psov ob cepljenju psov proti steklini šest mesecev po uveljavitvi tega zakona. Za že registrirane pse se podatki glede EMŠO lastnika psa vnesejo ob prvem naslednjem cepljenju.

Obstoječi skrbniki prosto živečih živali iz skupin velikih sesalcev in velikih plazilcev ter živali, ki izločajo strupe, morajo prijaviti posedovanje živali upravnemu organu, pristojnemu za veterinarstvo, v roku treh mesecev od uveljavitve tega zakona.


A je kje kaksen brihten pravnik, ki tole bere tako, kot se mora brat?
Porocilo sem prebrala do tam, kjer pise ta stos o hecnem vursovem inspektorju, potem sem sla na odlocbe, zdaj pa poslusam napovednik na Svet na Kanalu A, kjer pravijo, da je se nekaj hujsega v odlocbi sodisca Smiley
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1111 : sreda, 10.02.2010 : 18:03:20 »

Kaj se pa ugotavlja s histološkimi testi?
S histološkimi testi pod mikroskopom se ugotovijo bolezenske spremembe tkiva, mogoče tudi kaj drugega, to pa ne vem.
V kolikor vem, je histološki pregled tkiva bistvenega pomena pri sumu na tumorje - zato sem včeraj nekaj na to temo pripomnila. Trije psi s tumorjem na možganih ali pa en pes s tumorjem na možganih, ponori, napade lastnika, druga dva potegneta z njim. Ja vem, imam fejst domišljije, ampak to mi je prišlo včeraj na um, ko sem slišala za histološke preglede.
 
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1112 : sreda, 10.02.2010 : 18:04:27 »

Kako se pa ugotavlja prisotnost zdravil, mamil in podobnih substanc?
Logiran

Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #1113 : sreda, 10.02.2010 : 18:10:30 »

http://www.vest.si/2010/02/10/zavajanje-javnosti-glede-obdukcije-bulmastifov/#comments

sprenevedanje živčne Čadoničeve Roll Eyes
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1114 : sreda, 10.02.2010 : 18:16:43 »

Saj, vsi se sprenevedajo....čakajo, da se malo vse poleže, vsi se pripravljajo kaj bodo rekli - tudi glede rezultatov obdukcije.
Tako kot pišejo komentatorji - obdukcija traja uro - dve....eh.... Undecided Lips Sealed
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1115 : sreda, 10.02.2010 : 18:19:34 »

Kako se pa ugotavlja prisotnost zdravil, mamil in podobnih substanc?

Misliš pri psih ali S.B.?
Kakorkoli, očitno gre za škandal in še kaj zraven - oz. vsaj predvideva se. In potem tako hitro "pospravijo" žrtev...ne razumem....kaj če bodo potrebni še kakšni testi?
Eh...jaz več nimam besed in očitno nas imajo res za velike bedake.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1116 : sreda, 10.02.2010 : 18:21:38 »

Rodovniška imena psov:

Joy - Somogyvary-Vitez Joy, uvožena iz Madžarske, potomka evropskega prvaka

Knight - Aldoricka Bronson, uvožen iz Anglije, potomec Crufts zmagovalca

Atlas in Atos sta njuna potomca.

Še ena zanimivost - nekje na netu sem našla te podatke z ene od razstav leta 2006. Kot vzrediteljica Atlasa in Atosa je vpisana Zora Roter, kot lastnik Sašo Baričevič

119   ATOS, SLRBM 000105, 30.12.2004, O: ALDORICKA BRONSON, M: SOMOGYVARI-VITEZ JOY, V: ZORA ROTER, L: SAŠO BARIČEVIČ, ORAŽNOVA 11, 1000 LJUBLJANA, SLOVENIJA
ODSOTEN

120   ATLAS, SLRBM 000104, 30.12.2004, O: ALDORICKA BRONSON, M: SOMOGYVARI-VITEZ JOY, V: ZORA ROTER, L: SAŠO BARIČEVIČ, ORAŽNOVA 12, 1001 LJUBLJANA, SLOVENIJA
PRVAK RAZREDA MLADIH, MLADI KLUBSKI PRVAK

Po netu se pojavljajo informacije, da je Joy dobila vzrejno dovoljenje, ker vzrejna komisija ni bila seznanjena z njeno nasilno preteklostjo (?).
To je pa res. KZS ni pravna oseba ki ima pooblastila države kot recimo Študentska organizacija. Torej ne razpolaga z podatki iz državnega registra ker ni organizacija z "pooblastilom države".

izven konteksta....nikoli ne bi smela biti ker je do konca skorumpirana in pokvarjena. Ko sem prenehal s politiko leta 1997 sem si oddahnil. Ko sem se kot ljubitelj in hardcore politični aktivist vklopil v en pasemski klub sem videl da je politika kakec proti kinologiji. To je šele štala.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1117 : sreda, 10.02.2010 : 18:26:30 »

fuj, s kakšnim krznenim ovratnikom se "krasi" VČŠ ravno na kanalu A bruham
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1118 : sreda, 10.02.2010 : 18:27:36 »

Če komentiram:

Standard za bullmastife FCI iz leta 1987 pravi: Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

Vzrejni pravilnik iz leta 2000, ki je veljal do 2005 pa ni vseboval določila, da se vzrejno dovoljenje ne izda popadljivim živalim oziroma se jim izreče vzrejna prepoved.

A se hecajo? To še pri teh naših tamalih velja...  butnglavc

Pod vzrejnim pravilnikom je pa podpisan Šinko. 
hec je da je šinko tudi ****
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1119 : sreda, 10.02.2010 : 18:29:10 »

Klavdija, Baričevič me ne zanima, ker ima dovolj svojih sivih eminenc.

Zanimajo me psi in ugotavljanje morebitnih pomirjeval ali drugih substanc v njihovih truplih.
Vsak med vami si lahko sam ustvari mnenje o tem, zakaj sprasujem.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1120 : sreda, 10.02.2010 : 18:29:18 »

pojma nima, in se gre nekaj. če ni vnjegovem interesu odjebe. tudi res dobre primerke iz pasem ki jih obvlada. upam da mu bo žena kaj ruske pameti vcepila
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1121 : sreda, 10.02.2010 : 18:30:14 »

To je pa je preobrat! Smiley Smiley Smiley

BRAVO NOVINARJI!!

Aja, Svet na Kanalu A... Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1122 : sreda, 10.02.2010 : 18:48:30 »

Po tem prispevku je tudi povsem jasno, zakaj se je inspektor prav drzal kot pijanec plota istega clena, po katerem je dajal odlocbe za usmrtitev obeh psov. V ministrovem porocilu pa so napisali to kot napako inspektorja.

Ministrski nesposobnezi, al placanci?


* sodba.jpg (49.24 KB, 300x300 - pogledano 526 krat.)
Logiran

Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #1123 : sreda, 10.02.2010 : 18:54:37 »

Točno, vse tole pisanje in papirologija Ministrstva za kmetijstvo je brezzredmetno, ker je Kmetijsko ministrstvo enostavno prikrilo in ignoriralo odločbo sodišča, kar je nezakonito. Povsem NEZAKONITO!!!
Pravijo, da je minister Pogačnik to prikril tudi v poročilu Pahorju. Pa tega ne moreš verjeti, pa kaj ti "strokovnjaki" sploh delajo v službah?
Logiran
harti
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1124 : sreda, 10.02.2010 : 18:56:37 »

Zanimajo me psi in ugotavljanje morebitnih pomirjeval ali drugih substanc v njihovih truplih.
Vsak med vami si lahko sam ustvari mnenje o tem, zakaj sprasujem.

Mene tudi to zanima, ampak ne zaradi možnosti, da bi bili psi pod vplivom zdravil, ker bi bili bolani (tumor,...).

Meni je prišlo na misel, da bi lahko bili npr. pod vplivom raznih substanc, da se lahko z njimi dela, preiskuša, ....v končni fazi, če je nekdo zdravnik najbrž ni problem, da pride do določenih substanc, ali pa?Huh
Logiran
Strani: 1 ... 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines