mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 03:29:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 630044 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #1125 : sreda, 10.02.2010 : 19:03:15 »

Uradno naj se ne bi dalo tako zlahka prit do teh substanc, žal pa se marsikaj zve. Če bi imela dokaze bi še kaj povedala tako pa gre le za besede (sicer kredibilnih) oseb, ki si v javnost (zaradi svojih družin) ne upajo. Slika še zdaleč ni cela Lips Sealed
Ne samo banana republika, še nižje.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #1126 : sreda, 10.02.2010 : 19:07:54 »

Ali minister zavaja svojega šefa?

Kolegi s Sveta na Kanalu A so se prebili do ključne ugotovitve, ki naj bi dokazovala grobo kršenje ustavnega reda in neupoštevanje neodvisne sodne veje oblasti. Obstajal naj bi namreč sklep Okrajnega sodišča v Ljubljani, ki je odločilo, da se psa ne smeta vrniti lastniku. Vendar pa ministrstvo odločbe ni spoštovalo, Pogačnik pa naj bi to Pahorju gladko zamolčal.
http://24ur.com/novice/slovenija/pogacnik-odlocbe-o-vrnitvi-psov-nisem-podpisal.html
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1127 : sreda, 10.02.2010 : 19:14:21 »

Spet mimo teme, ampak danes me je nekaj zelo razveselilo, glede na vse kar se dogaja. Izvajali smo delavnice v domu ostarelih v Sevnici. V bistvu se gre bolj za starejše ljudi s posebnimi potrebami. In imajo svojega psa (prinašalca), ki biva z njimi in ga uporabljajo tudi kot terapevta.Zanj skrbijo osebe, ki delajo tam. Eden izmed njih je njegov ˝glavni˝ gospodar in sta zelo povezana. Prav lepo je bilo videti psa, ki prav uživa tam, je ves čas v družbi in se veliko ukvarjajo z njim. V bistvu ta čas, ko je njegov gospodar bil na delavnicah, je bil tudi pes zraven nas, se cartal malo pri enem, malo pri drugem...
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1128 : sreda, 10.02.2010 : 19:27:06 »

In, Upravno sodišče je ugodilo tožbi lastnika, ne iz razlogov, ki jih je navedel sam, temveč zato, ker določbe zakona ne morejo veljati za nazaj!!!!

NAŠA USTAVA pa pravi, da posamezne določbe novega zakona lahko veljajo za nazaj, ČE TO ZAHTEVA JAVNA KORIST! In novi ZZZiv ima ČLEN št. 27, ki določa, da se začeti postopki o nevarnih živalih dokončajo po NOVEM ZAKONU.

Nesposobneži Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1129 : sreda, 10.02.2010 : 19:28:38 »

Kinolog Rajko Rotner je mednarodni sodnik za bulmastife. Nanj se je po napadu leta 2006 obrnil Sašo Baričevič, da izdela strokovno mnenje, ali so psi res nevarni.

Rotner jih je ocenil kot zelo prijazne, opazil pa je, da ima psička, ki je bila hkrati vodja krdela, frustracije iz preteklosti. "Nekaj hudega se ji je moralo zgoditi," pravi Rotner.


pa se:

"Bila je izredno prijazna, kasneje sem videl, da ima neke prebliske, po domače povedano, vendar se mi ni zdela nevarna," pojasnjuje svojo odločitev, da psi niso nevarni.
vir http://www.zurnal24.si/slovenija/razlicna-mnenja-o-zlorabah-159572

Slovenska kinologija Grin Cheesy
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1130 : sreda, 10.02.2010 : 19:35:50 »

http://www.rtvslo.si/slovenija/vida-cadonic-spelic-nicesar-ne-bomo-prikrili/223278

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_zgodbe/1042336627

http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042336426
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1131 : sreda, 10.02.2010 : 19:42:57 »

Citat
Rotner jih je ocenil kot zelo prijazne, opazil pa je, da ima psička, ki je bila hkrati vodja krdela, frustracije iz preteklosti. "Nekaj hudega se ji je moralo zgoditi," pravi Rotner.

Kakorkoli...glede na neuradne rezultate, se vseeno sedaj tole ne bere dobro.......... Angry

Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #1132 : sreda, 10.02.2010 : 19:45:04 »

Hmmm, berem in berem in poslusam, gnusi se mi vse skupaj, komentarja raje ne pisem, ker kletvice menda niso zazelene  Tongue

Zdaj pa ne vem, a sem jaz totalno butasta - po novem ze Pogacnik obljublja nov zakon - pa ze tako menda vsaka stranka svojega pripravlja (a ni tako, da je treba zakon sprejeti, pa a ni se bolj tako, da naj bi upostevali ze obstojece zakone?)  butnglavc Kdo ve, kako je s tem? A pri nas zakone kar povprek obljubljajo pa sprejemajo, se preden sploh do drzavnega zbora pridejo? Imamo mi kaksno pravico izvedeti (zahtevati vpogled v to), kaj se dogaja? Mislim, karkoli pripravljajo, pripravljajo itak samo za tiste (nas, ocitne bedake), ki imamo "poslihtane" pse, za vse vaske casanove ipd. seveda nic ne velja. Naj mi, prosim, kdo razjasni pojme, ker ze razmiljam o farbanju na blond  predaja

Aja, pa nekaj strani nazaj ste se nekatere pogovarjale o sestavi besedil za peticijo/odprto pismo ipd. - ce potrebujete kaksno pomoc pri oblikovanju ali prevajanju, me, prosim, kontaktirajte, si bom vzela cas, ker sem besna ko ris  jezen
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1133 : sreda, 10.02.2010 : 19:53:44 »

Jean, a mojega maila (poslala včeraj) nisi dobila?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1134 : sreda, 10.02.2010 : 20:07:05 »

Glejte zdajle Info TV - vroči stol - Vodusek - gosti so vsi glavni akterji iz naših zgodb Smiley
Logiran

zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #1135 : sreda, 10.02.2010 : 20:11:05 »

Gledamo!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1136 : sreda, 10.02.2010 : 20:13:06 »

Gosti so:
- Milan Pogačnik - minister
- ga. Hofman - vodja pravne sluzbe ministrstva
- Radovan Žerjav - SLS
- Čadonič Špeličeva - vodja VURS
- Lucijan Bembič - pravobranilec
- Jože Vidic - kinolog
- Borut Sajovic - predlagatelj zakona o nevarnih pasmah
- Bojan Požar - pozareport
- Stanislav Meglič - napadeni 2006
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #1137 : sreda, 10.02.2010 : 20:14:13 »

A je to tudi na netu?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1138 : sreda, 10.02.2010 : 20:18:04 »

Ocitno nimajo predvajanja v zivo na netu, bo pa najbrz posnetek na http://www.infotv.si
Logiran

do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #1139 : sreda, 10.02.2010 : 20:53:47 »

Prvič v življenju mi je žal, da sem se odločila živet brez TV  Roll Eyes  Še dobro, da ste tukaj tako ažurni.

Me prav zanima, če bo še kdo kaj rekel o poostrenem nadzoru glede zaščite živali ali pa bodo morda celo napisali nov boljši zakon okoli tega, sedaj ko imamo tako pereč, v nebo vpijoč  problem izživljanja nad psi. Mogoče bo pa g. Sajovic še kaj takšnega bolj koristnega spesnil v korist živali. Ah, saj v resnici ne mislim , da bi se kdo od naše smetane kaj takšnega spomnil. Žal.
 Bodo raje trobili o nevarnih pasmah! In pomislite, kako hitro so vsi začeli pisati neke nove predloge o prepovedi nevarnih pasem. A je kdo od teh istih, ki so kar tekmovali med seboj, sedaj, ko se je zgodba obrnila povsem v nasprotno smer, napisal še kaj o zaščiti živali in odgovornem odnosu do njih?! A tukaj pa ne bo nobenih poostritev?!!! Ne?! Zanimivo!
Pha, saj še nadzora  izvajanja zdajšnjega zakona na to temo niso sposobni!


Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines