mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:45:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624284 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1725 : petek, 12.02.2010 : 10:51:40 »

Aja, Phorju pa  bruham
Prioriteta je gospodarski razvoj, ane, moji pamži bojo pa odraščali med korupcijo, lažnivostjo in kriminalom. Bom fejst razmislila, če jih ne bom začela drugače vzgajat, da bodo opremljeni s primernimi ˝znanji˝ lahko sploh preživeli čez kakih 10-15 let. Da jih ne bodo čist povozili, če bodo preveč pošteni....
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1726 : petek, 12.02.2010 : 10:57:36 »

Citat
Hmmmm, le kaj bi rekli vzreditelji Joy in Knighta na vse to.....

Bomo videli... Wink
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1727 : petek, 12.02.2010 : 11:01:48 »

Ne gre samo za to, da je moral biti Knight obduciran, temvec tudi za to, da so morali biti ostali psi 15.3.2006 v Gmajnicah PREGLEDANI in mora o tem obstajati porocilo. Kdo jih je pregledal, kaj je zapisal in kje je porocilo? Novinarji?

Obvladala nista niti enega psa
Revija Jana, 9.2.2010, str. 5. in 6.

Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #1728 : petek, 12.02.2010 : 11:07:57 »

Ne gre samo za to, da je moral biti Knight obduciran, temvec tudi za to, da so morali biti ostali psi 15.3.2006 v Gmajnicah PREGLEDANI in mora o tem obstajati porocilo. Kdo jih je pregledal, kaj je zapisal in kje je porocilo? Novinarji?

Obvladala nista niti enega psa
Revija Jana, 9.2.2010, str. 5. in 6.


Mi je jasno, samo bo zelo verjetno nemogoče do teh papirjev prit Undecided
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #1729 : petek, 12.02.2010 : 11:08:56 »

Eh prehitro kliknila.
Zato sprašujem kam naslovit "prošnjo" po njih
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #1730 : petek, 12.02.2010 : 11:14:20 »

Kdo je ta Hajdinjak iz zavetišča za pse, ki ga omenjajo. A je to Meli ?
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #1731 : petek, 12.02.2010 : 11:15:51 »

Ja.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1732 : petek, 12.02.2010 : 11:39:25 »

Okrog Hajdinjaka morate nekaj razumet. Sama nimam pojma, koliko je usposobljen za kinolosko delo. Ocitno ravno briljantno ne, kar kaze zgodba buulmastifov. Je podjetje, ki nastopa na trgu, ponuja pa pac vse sorte, med drugim tudi solanje psov. Tole ni tema, v kateri bomo razpravljali (ali delali reklamo) Hajdinjaku, zato ne pricakujem obicajnih izpadov forumovcev v zvezi z njim (bom brisala, razen ce se tice konkretnih zadev glede bulmastifov), zelim le pokazati, kje je razlog, da s KZS v zvezi s Hajdinjakom (in vsemi ostalimi izven KZS) prihaja do takih nastopanj.

Hajdinjak ni KZS-jev kinoloski strokovnjak in tukaj je problem. KZS namrec priznava strokovnost samo in izkljucno tistim, ki so pod njihovo kapo, torej ki spadajo pod KZS.
Logiran

alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #1733 : petek, 12.02.2010 : 11:47:29 »

Na vse zgoraj navedene naslove sem poslala naslednje sporočilo:

Spoštovani!
 
Kot skrbna vzrediteljica angleških koker španjelov ter ljubiteljica živali, se oglašam v zvezi z grozljivo tragedijo bullmastifov in vlogo, ki jo je ob tem odigrala direktorica VURSA dr Vida Čadonjič - Špelič.
 
Od vseh naslovljenih pričakujem, da boste zahtevali in podprli njeno razrešitev s tega položaja, ker je s svojimi izjavami v medijih pokazala, da je prvenstveno birokrat, ki mu je za dobrobit živali prav malo mar.
 
Na tem mestu kot vzrediteljica pričakujem kompetentnega človeka, s poznavanjem psov in pasem in z izkazanim pozitivnim odnosom do vseh živali. Od nje/njega pričakujem najmanj:
-da bo uredil CRP tako, da bo jasna razlika med pasemskimi psi in mešanci (tudi za nazaj) in ki bo vedel, da koker španjeli kot pasma prav gotovo ne morejo biti na tretjem mestu statistike ugrizov psov.
-ki bo resno stopil na prste trgovini s psi, preprodajalcem in uvoznikom psov iz pasjih tovarn ter nekontrolirani reji psov, t.i. "čistokrvnih brez rodovnika", kjer rejci neusmiljeno izkoriščajo psice za razplod.
-ki bo od svojih inšpektorjev zahteval, da z vso odgovornostjo pristopajo k prijavam o mučenju, zlorabah in zanemarjanju psov ter drugih živali ter od prijavljenih oseb zahtevajo več kot le minimalen standard.
 
S spoštovanjem,
 
Alenka Gvardjančič
psarna Tamalanna
 
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1734 : petek, 12.02.2010 : 11:56:18 »

A se kdo spomni v katerem prispevku je čadonička povedala, da preiskav v zvezi z zlorabo ne bo, ker policija ni tega naročila? Prosim, prosim, meni se že malo blede od vsega...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #1735 : petek, 12.02.2010 : 12:00:38 »

Na vse zgoraj navedene naslove sem poslala naslednje sporočilo:

Spoštovani!
 
Kot skrbna vzrediteljica angleških koker španjelov ter ljubiteljica živali, se oglašam v zvezi z grozljivo tragedijo bullmastifov in vlogo, ki jo je ob tem odigrala direktorica VURSA dr Vida Čadonjič - Špelič.
 
Od vseh naslovljenih pričakujem, da boste zahtevali in podprli njeno razrešitev s tega položaja, ker je s svojimi izjavami v medijih pokazala, da je prvenstveno birokrat, ki mu je za dobrobit živali prav malo mar.
 
Na tem mestu kot vzrediteljica pričakujem kompetentnega človeka, s poznavanjem psov in pasem in z izkazanim pozitivnim odnosom do vseh živali. Od nje/njega pričakujem najmanj:
-da bo uredil CRP tako, da bo jasna razlika med pasemskimi psi in mešanci (tudi za nazaj) in ki bo vedel, da koker španjeli kot pasma prav gotovo ne morejo biti na tretjem mestu statistike ugrizov psov.
-ki bo resno stopil na prste trgovini s psi, preprodajalcem in uvoznikom psov iz pasjih tovarn ter nekontrolirani reji psov, t.i. "čistokrvnih brez rodovnika", kjer rejci neusmiljeno izkoriščajo psice za razplod.
-ki bo od svojih inšpektorjev zahteval, da z vso odgovornostjo pristopajo k prijavam o mučenju, zlorabah in zanemarjanju psov ter drugih živali ter od prijavljenih oseb zahtevajo več kot le minimalen standard.
 
S spoštovanjem,
 
Alenka Gvardjančič
psarna Tamalanna
 


Za informacijo: za izjavo sem zaprosila tudi KTP
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1736 : petek, 12.02.2010 : 12:01:32 »

Ja, Pahor je v vsem tem neverjetno razočaral.
Želim verjeti da si je vzel še nekaj manevarskega prostora in da bo odstavil Pogačnika.
Nezaslišano je tudi kako Čadoničeva na vsakih par ur sprenevedavo prilagaja izjave v svojih nastopih v želji da obdrži direktorski položaj na VURS-u.
Odstop Pogačnika in Čadoničeve je najmanj kar se mora zgoditi .Državna sekretarka odleti že z nastopom funkcije novega ministra za kmetijstvo.

Pozdravljamo tožbo DZZŽ Lj in hkrati želimo da bi še vsa ostala društva za zaščito živali odreagirala enako.Tista ki se čutijo prizadeta spričo vsega sprenevedanja okrog psov.
Pri tem se sprašujem : KJE JE VARUH PRAVIC ŽIVALI ?
Kam se je skril ? Zakaj molči ?

Prizadeti smo predvsem zaradi psov samih.Že pred leti se je govorilo o tej družini ki da je sposobna spolno zlorabiti bullmastife.
In se strinjamo z ugotovitvijo da so vsi ki so kot strokovnjaki za pse kakorkoli o tem odločali ali se ukvarjali z njihovo prevzgojo, odpovedali ..( Hajdinjak, vodstvo Gmajnic, Vidic..)
Nazadnje so spolnemu isprijencu ubogi psi bili predani v skrb, ponovno..Na nadaljnja mučenja..

In bog ne daj , da bi ta dogodek bil povod za uvedbo zakona o nevarnih pasmah !
Ponovno naj bi nastradali psi ??
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #1737 : petek, 12.02.2010 : 12:03:03 »

A se kdo spomni v katerem prispevku je èadonièka povedala, da preiskav v zvezi z zlorabo ne bo, ker policija ni tega naroèila? Prosim, prosim, meni se že malo blede od vsega...

Ni povedala ona, ampak njen tiskovni predstavnik, ki je bil po njenem "narobe razumljen" Sad
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1738 : petek, 12.02.2010 : 12:05:20 »

Ne, jst sem njo poslušala (po moje). Njo. Ne njega.

Ok. Četudi on - kje?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #1739 : petek, 12.02.2010 : 12:06:01 »

Kaj bi pa lahko pri takšni izjavi narobe razumeli?
Z veterinarske uprave so poslali skopo pojasnilo: "Podatkov, da bi bili psi zlorabljeni ali zadrogirani, ni, saj policija tega ni posebej naročila."
Vir: http://24ur.com/novice/slovenija/pogacnik-odlocbe-o-vrnitvi-psov-nisem-podpisal.html
Logiran
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines