mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 00:26:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 639868 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2130 : nedelja, 14.02.2010 : 14:30:11 »

Zanimivo, da potem par let sploh nista vedela, da je imel pokojni pse...
Ma tu očitno vsi po vrsti lažejo, kolikor so dolgi in široki.

Se strinjam.
Prav tako, da nikoli niso slišali laježa..pri treh pseh???
Kam so pa psi hodli lulat??
Saj žrtev je menda bila pretežen del dneva v službi, glede na delo...predvidevam....
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2131 : nedelja, 14.02.2010 : 14:32:18 »

Ne Jana, to ni moje delo.

Po vsem pisanju v tej temi in v korespondenci med nami, je bilo meni kristalno jasno, da ti ne želiš biti avtor te peticije!

In tudi nisi, niti ni Mojpes.net. Sestavile in oblikovale smo jo posamezne uporabnice, v njo pa vključile stvari, ki so pereče in znane vsem že dalj časa, pa so ob tem dogodku priplavale na vrh.

To je peticija lastnikov psov, ljubiteljev živali in ostalih, kot je napisano tudi v peticiji sami.

Zato prosim vse ostale: bodite dosledni in na to opozarjatjetudi ostale. Najmanj kar si žellim je, da bi bila s tem povzročena škoda komurkoli.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2132 : nedelja, 14.02.2010 : 14:58:47 »


Človek na naključnem sprehodu ali na poti iz službe ponavadi ne fotografira psov, ki jih lastnica ravno spravlja v prtljažnik. Če izjava Rotnerjeve ne drži in ni imel pri sebi nobenega fotoaparata in je šel mimo, ne da bi kakorkoli dvigoval roke nadnjo, je čudno, kaj točno je izzvalo napad. Če pa drži, potem je zadeva spet nekoliko nenavadna. Zakaj bi nekdo slikal neke neznane pse na poti iz službe. Po drugi strani pa, kaj če izjava drži? Da so psi napadli moškega, ki je dvignil roke nad žensko (v smislu, da je vzel fotoaparat, ne da jo je tepel)?


Na tole moram replicirati.
Prvič: fotoaparat. So obdobja, ko ga kot amaterski fotograf vlačim čisto povsod s seboj, ker se pač motivi največkrat ponudijo sabi od sebe, zato me absolutno ne bi čudilo, če bi g. Meglič dejansko želel fotografirati pse. Se dogaja tudi meni, da mi je včasih čisto brezvezen in drugim neopazen motiv izjemno zanimiv in če bi me nekdo sodil po tem, kaj slikam, bi že bila na kakšnem zaprtem oddelku.

Drugič: agresivno reagiranje na dvignjene roke nad "lastnikom" psa. Moja psica spada v to meni malce zoprno kategorijo, vzroka ne poznam, ali pa sem ga spregledala. Dejstvo je, da je ne morem vzeti s seboj niti v kafič, ker ponori, če jaz sedim in se mi približa nekdo, ki stoji NAD menoj. Pred tremi leti je nič hudega sluteči natakarici tudi "priredila" predpasnik in od takrat ostane lepo doma, ko imam za spit kofe na javnem kraju.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2133 : nedelja, 14.02.2010 : 15:00:06 »

Sami od sebe, ne sabi od sebe. Sori.
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #2134 : nedelja, 14.02.2010 : 15:50:44 »

Da ne bo kakšne pomote, jaz sem samo razmišljala, ker mi stvari ne grejo in ne grejo skupaj, daleč od tega, da bi mislila, da je, kako je že en rekel, kriv vsak, ki je šel po Oražnovi  Smiley It was just a thought, ne se razburjat  Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2135 : nedelja, 14.02.2010 : 15:57:43 »

 Smiley
Saj se ne razburjam, samo povem svoje mnenje (priznam, da sem skorajda patološko navezana na fotoaparat in posledično se moram oglasiti v zvezi s tem  Wink)
 Cool
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2136 : nedelja, 14.02.2010 : 16:52:46 »

Javilo se je Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice

http://www.zurnal24.si/slovenija/zivali-ne-morejo-biti-spolni-suznji-160023
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #2137 : nedelja, 14.02.2010 : 16:53:48 »

Meni je čudno še nekaj. Zadnja leta opažam, da kadar eliti zagusti, zgine na bolniško. Kdo jim jo odobri. In ali v takih primerih ni nadzora in preverjanja s strani zavarovalnice ZZZS, kakor npr. za druge državljane. Sicer pa čez kak teden bo potekla doba, ki jo lahko odobri osebni zdravnik. Bomo videli, če jo bo podaljšala Zavarovalnica?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2138 : nedelja, 14.02.2010 : 16:56:19 »

http://www.zurnal24.si/novice/najprej-zrtev-moci-na-koncu-ljubljencev-159876
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2139 : nedelja, 14.02.2010 : 17:39:21 »

Moj naslednji komentar ni za tiste s slabim želodcem..

Pišem sem, ker sama ne znam razrešit naslednjih dilem:

1. na slliki na tleh ni nobene krvi, kljub hudim poškodbam pokojnika.
Odgovora, ki se mi ponujata sta dva:
a) truplo ne leži na kraju, kjer se je vse skupaj dogajalo temveč je bilo prenešeno od nekje drugod, v tem primeru verjetno iz hiše. Naprej: če je bila hiša kraj kjer se je vse skupaj začelo, zakaj ni bilo hišne preiskave?
b) pokojnik je bil že mrtev, ko so ga psi začeli trgati. To bi pojasnilo odsotnost krvi na kraju samem (kri ne odteka, če ni več cirkulacije). Kaj je bil v tem primeru vzrok smrti?

2. Če bi pokojnika raztrgali psi in bi bil to razlog za smrt, bi bili psi pošteno krvavi po glavah. Na sliki, kjer enega od psov nesejo iz garaže, ni videti, da bi bil ta pes zamazan s krvjo.
a) Ali to pomeni, da niso bili vsi soudeleženi pri napadu? Če niso bili, zakaj sta bila tudi ostala dva po hitrem postopku evtanazirana?

3. Še vprašanja iz policijskih postopkov:
a) Splošno znano je, da se preiskovalnega sodnika kliče na vsak kraj nesreče s smrtnim izidom (npr prometne). Zakaj ga ni bilo tukaj? Kdo je bil tisti strokovnjak, ki je na mestu samem ugotovil vzrok smrti?
b) Ali je to običajno postopanje policije ("ekonomičnost postopka", kot g poznamo iz formiranje 3. komisije)? 
c) Kdo je v tem primeru prevzel odgovornost nase in ni zahteval prisotnosti sodnika?
d) kdo ima sploh prisojnost (ali pa vpliv), da odredi kaj takega?

Meni še vedno deluje, kot da je nekdo deloval iz ozadja in koordiniral vse skupaj. Le da so se stvari prehitro odvijale, preveč podrobnosti je prišlo v javnost in ko je koordinacija med vpletenimi in odgovornimi odpovedala (izjava VDČ), so se tudi naši vrli policaji splašili in hitro sklicali tiskovko. Pika na i je bila pa seveda prijava DZZZ Wink
Vrgli so ven podatke o obdukciji, kot kost, ki naj zadovolji tiste, glodanja željne Wink

Še nekaj o drži naveze Kresal&Senica: njun molk in odsotnost s pogreba meni še najbolj deluje kot strategija:umakni se, naj nasprotnik pokaže svoje orožje in potem obramba z napadom. In ko se po 10 dneh ni zgodilo nič, sta se pač morala skrajno previdno in piarovsko pojavit v javnosti. Upam, da ni ostalo neopaženo, da je bil nastop Kresalove na 24ur vnaprej zrežiran in z vnaprej pripravljenimi vprašanji Wink Gospa zelo dobro igra, vendar ogorčenja, ko ji je eden od voditeljev postavil dodatno vprašanje, če smo pred zakonom res različni, pa le ni znala skrit pred kamero Wink

Njuno skrivanje mi da upati, da nekdo ve še kaj več od tega kar je do sedaj prikapljalo v javnost. In upam, da ima tudi dovolj moče dokaze.

Mi lahko kdo pomaga rešit zgornje dileme?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2140 : nedelja, 14.02.2010 : 17:54:41 »

Glede peticije:
Podpisni list mora OBVEZNO imeti naslov: podpis k peticiji tej-in-tej... To potem priklopiš k originalni peticiji in je lahko podpisnih listov kolikor hočeš, samo zaporedne številke podpisnikov naj grejo na vsaki strani naprej.
Ali pa kopiraš na A3 format, npr. levo besedilo in desno kvadratki za podpise. Je lahko dvostransko, tako da spraviš po 50 podpisov na list.

Sklamfani listi brez naslova niso vredni nič. Prav tako niso vredni nič podpisni listi, ki imajo na hrbtni strani peticijo.
Toliko, da ne bi porabljali časa in energije, potem bi bilo pa zavrnjeno zaradi možnosti ponarejanja.
 

To si pa zelo dobro razmislila in je zelo smiselno. Citiram zato, da ne bo ostalo neopaženo.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #2141 : nedelja, 14.02.2010 : 18:02:54 »

A mogoče kdo ve, kateri pes je pil ustreljen in katera dav sta zatekla v lopo in bila kasneje usrmrčena?

Še vedno v tujini ni nič več o dogodku. Samo skopa poročila o napadu, objavljenja 3.2. in še to največkrat pod rubriko "weird news", npr. tukaj:
http://www.msnbc.msn.com/id/35219677/



Nekaj na kratko je tukaj:
http://austriantimes.at/news/Around_the_World/2010-02-11/20556/Mastiff_mistake

in tukaj:
http://www.theglobeandmail.com/news/world/pet-owner-killed-by-dogs-after-saving-them-from-death-row/article1454280/
Tu so zanimivi komentarji:
Very sad. My neighbor has two pit bulls and they don't look like the friendliest dogs, pretty aggressive around other dogs and I worry about my 3 year old getting too close to them as well. He does keep them in an enclosed kennel but I see them always trying to get out and I worry one day they will succeed.

A, vidim, da se je Jean že oglasila s pojasnilom. Super.


Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2142 : nedelja, 14.02.2010 : 18:17:07 »

saba:

1. Jaz slike nisem videla. Možno, da je truplo premaknjeno, možno tudi da so ga policisti premikali ker je bil baje ob prihodu policistov še živ.

2. Mogoče je to eden od psov, ki je bil precej časa v uti in se je vmes umil/prelizal? Lahko pa tudi, da pri napadu ni sodeloval (Atos?) ampak takrat so itak samo razmišljali da je pse treba uspavat.

3. Zakaj ni bilo preiskovalnega sodnika bodo morali odgovorit pristojni. Mislim, da na kraju policist oceni in ga pokliče. V medijih je bilo rečeno, da so ga klicali, in da je precenil da mu ni treba prit.

Kar se tiče Kresalove: itak imajo politiki skoraj vedno vprašanja znana vnaprej oziroma ne pridejo, če niso pripravljeni. To, da so čakali na to, kaj vse pride ven se pa tudi meni zdi najverjetneje. Sej ima (sama zase) prav - je bila pametna in je bila tiho. Zdaj bo lahko manevrirala z več informacijami oziroma ve, kaj je prišlo ven in bo lažje preslalomirala.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #2143 : nedelja, 14.02.2010 : 18:20:03 »

Kolikor se jaz spomnim, so očividci povedali, da je bil Baričevič še živ in tiho ponavljal "Ne, ne", ko so ga našli na tleh. To se pravi, da teorija o predhodni smrti in poznejšem trganju odpade. Če so očividci povedali resnico.

Logiran
chory
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


WWW
« Odgovor #2144 : nedelja, 14.02.2010 : 18:50:34 »

Enkrat mi je en znan vzreditelj rekel po domače: lej ko jih prodam zarad mene lahko delajo klobase.
In glede na izvor psov mi je jasno da so taki tudi vzreditelji. Dvomim da so kadarkoli od novih lastnikov dobli slike al pa se videli.
To niso vzreditelji,to so navadni rejci,ki štepajo za denar in če psičkov ne prodajo ,jih tudi pobijajo.
Logiran
Strani: 1 ... 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines