mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 14:48:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 637288 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2415 : torek, 16.02.2010 : 13:42:23 »

Peticije so na voljo tudi v vseh trgovinah Tukano po slo.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2416 : torek, 16.02.2010 : 13:48:42 »

Kolikor jaz poznam pasmo niso ravno pri lajavcih. Čist možno da so zalajali zgolj izjemoma in še to ne v času, ko so sosedje doma. So pa bile tudi govorice, da si jih itak ni upal sprehajat (od kar so mu bili vrnjeni). Zato sem jaz, preden so se sprožili namigi o spolnih zlorabah, najprej  pomislila na višek energije, ki sproži in razplamti marsikatero "čudno" reakcijo mnogo prej kot bi se sicer. Po drugih virih pa jih je občasno peljal  na sprehod z avtom ( v garaži v avto in ob vrnitvi v garaži iz avta).
Tako da se meni ne zdi nič nenavadnega, če jih sosedje niso opazili.
Naj za primer povem,da moji sosedje sicer vedo, da imam psa, ne vedo pa vsi koliko (razen onih ,ki tudi imajo pse in kdaj poklepetamo), pa sem v bloku in grem vsak dan po 5 x po stopnicah in lajajo tudi vsi vsakič, ko pridem domov.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2417 : torek, 16.02.2010 : 14:16:04 »

No saj, moraš biti kar car, da tri pse ločeno vsak dan voziš na sprehod in to na odmaknjeno lokacijo z avtom. Če kdo verjame... da je to počel dnevno, ločeno, trikrat na dan. Torej - 9 sprehodov, vsakič z avtom. Japajade. Res, psom se je moralo nakopičit energije za znort, predvidevam, da so opravljali potrebe noter (hiša/garaža/pesjak)... in občasno na vrtu in sprehodu.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2418 : torek, 16.02.2010 : 14:26:55 »

deteljica,
saj vem, da ljudje velikokrat zamizimo ali pa enostavno namenoma spregledamo, ampak... ce bi v neposredni blizini mojega doma nekdo dobil nazaj tri popadljive pse, verjemi, da bi vedela vse, tudi ce bi se jim samo 1x kolcnilo, ze zaradi svoje varnosti in varnosti svojih domacih, ce nic drugega. Ma me ne preprica niti 5 meterska zidana ograja brez odprtin.
Tu pa nihce nic ne ve, niti tega, da so sploh bili tam. Pa ja menda ne verjamete, da je to res?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2419 : torek, 16.02.2010 : 14:35:48 »

saj vem, da ljudje velikokrat zamizimo ali pa enostavno namenoma spregledamo, ampak... ce bi v neposredni blizini mojega doma nekdo dobil nazaj tri popadljive pse, verjemi, da bi vedela vse, tudi ce bi se jim samo 1x kolcnilo, ze zaradi svoje varnosti in varnosti svojih domacih, ce nic drugega. Ma me ne preprica niti 5 meterska zidana ograja brez odprtin.
Tu pa nihce nic ne ve, niti tega, da so sploh bili tam. Pa ja menda ne verjamete, da je to res?


od vseh zgodb okoli teh bulmastifov se mi zdi ta še najmanj neverjeta   Cheesy
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2420 : torek, 16.02.2010 : 14:36:40 »

Lastnik ima posestvo na lokaciji Javorje (odločba je bila izdana za obe lokaciji) in lahko, da so bili psi večino časa tam. Da bi vsakega posebej vozil na sprehod je malo verjetno.
Me pa preseneča lahkomiselnost ministrstva, ki mu je v odločbo zapisalo, da pse lahko tudi prevaža iz ene lokacije na drugo, pod pogojem, da imajo psi nagobčnik (in zatezno ovratnico?).
Kdo je preverjal ali so psi res opremljeni z nagobčnikom?
Je...š tak inšpekcijski nadzor, ko greš pogledat, če ograja še stoji (baje še to po telefonu).

Me veseli, da lastnik v tem času ni imel nobene prometne nesreče, kjer bi se po nesreči odprla kakšna vrata avtomobila in bi psi noreli naokrog Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2421 : torek, 16.02.2010 : 14:38:02 »

Spet nas nekaj zanima....

Milan Pogačnik, minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, 24 ur.com, dne 05.02.2010:
Minister še danes trdi, da ni odgovoren. "Jasno sem pojasnil, da so vsi postopki, ki so bili vodeni glede vrnitve živali, zakoniti in da so bili strokovni," je povedal.
vir http://24ur.com/novice/slovenija/sls-minister-je-objektivno-in-politicno-odgovoren.html
Tanja Hofman, pravna služba na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Info TV, oddaja Vroči stol, dne 10.2.2010, 2. del posnetka, 17. minuta,
vir http://www.infotv.si/?p=novica&id=4566
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Odločba MKGP o vrnitvi dveh psov
vir http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/Aktualno/Bulmastifi/Odlocba_MKGP.pdf

NI DOVOLJ!

Prosimo novinarje, da povprašajo odgovorne namesto vseh nas:

okoliščina št. 2: Vročitev odločbe o vrnitvi psov

Vprašanja Milanu Pogačniku, odgovornemu za zakonitost postopkov na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano:

1. Ali je način vročitve, zapisan kot sestavni del odločbe, zavezujoč za izdajatelja odločbe?
2. Ali je vročanje odločbe v nasprotju z v odločbi zapisanim načinom vročanja zakonito in po vseh predpisih?
3. Ali se šteje odločba, ki je vročena v nasprotju z v odločbi zapisanim načinom vročanja, za vročeno?

In konkretno:

1. Kdo (ime in priimek, položaj) je odločil, da se Odločba MKGP št. 3449-13/2009/14 z dne 22.6.2009 ne vroči tako, kot je zapisano v odločbi?
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2422 : torek, 16.02.2010 : 14:41:39 »

deteljica,
saj vem, da ljudje velikokrat zamizimo ali pa enostavno namenoma spregledamo, ampak... ce bi v neposredni blizini mojega doma nekdo dobil nazaj tri popadljive pse, verjemi, da bi vedela vse, tudi ce bi se jim samo 1x kolcnilo, ze zaradi svoje varnosti in varnosti svojih domacih, ce nic drugega. Ma me ne preprica niti 5 meterska zidana ograja brez odprtin.
Tu pa nihce nic ne ve, niti tega, da so sploh bili tam. Pa ja menda ne verjamete, da je to res?

Točno tako.

 že same izjave sosedov ( tudi za medije)so čudne. Kdo naj bi sedaj že klical policijo? Sosed?... stric/ teta, katera naj bi tam živela?( čeprav naj bi Baričevič živel sam Roll Eyes) Kdo naj bi k neki ograjo večkrat poklical pse?... a to te iste pse ki so skoraj "pojedli" Megliča?
Ne vem no...... Huh Cool
Živimo v Sloveniji.
Moji sosedje vejo več kot" vidijo" slišijo" veselje

Vidijo tudi pse, ki sploh niso moji kje opravljajo potrebo, in ne pozabijo omenit ..oz zvalit krivdo name - tudi zaradi drugih Grin
Logiran
feminine
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 107


« Odgovor #2423 : torek, 16.02.2010 : 14:46:26 »

Je lahko peticija sprintana obojestransko?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2424 : torek, 16.02.2010 : 14:55:41 »

deteljica,
saj vem, da ljudje velikokrat zamizimo ali pa enostavno namenoma spregledamo, ampak... ce bi v neposredni blizini mojega doma nekdo dobil nazaj tri popadljive pse, verjemi, da bi vedela vse, tudi ce bi se jim samo 1x kolcnilo, ze zaradi svoje varnosti in varnosti svojih domacih, ce nic drugega. Ma me ne preprica niti 5 meterska zidana ograja brez odprtin.
Tu pa nihce nic ne ve, niti tega, da so sploh bili tam. Pa ja menda ne verjamete, da je to res?


Če so se jih bali naključni mimoidoči, se jih je moralo videt ali vsaj slišat.
Torej so jih morali videt ali vsaj slišat tudi sosedje.
Ne nas vse skupaj vlečt za j****, no!
Logiran
zm4j4
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #2425 : torek, 16.02.2010 : 14:57:45 »

zm4j4, kolikor vem, v Zakonu o zasciti zivali pise, kaj je opredeljeno za mucenje zivali (pri posameznih clenih spodaj) in to je potem podlaga za kaznivo dejanje.
Ali se motim in je presoja, kaj je prekrsek in kaj kaznivo dejanje prepusceno presoji posameznikov?

Kazniva dejanja so le tista, ki so opredeljena v KZ in ne tista v drugih zakonih. Izjemoma je tako le, če bi npr. KZ določal, da stori kaznivo dejanje mučenja živali tisti, ki ravna npr .v nasprotju z Zakonom o zaščiti živali.

Torej, če ni v KZ, ni kaznivo dejanje. Kar je v zakonu o zaščiti živali, je prekršek... za prekrške se lahko da globa in izjemoma uklonilni zapor (če ne plača globe). Za kazniva dejanja je lahko predpisana denarna sankcija ali zapor. Tudi sicer je za mupčenje živali predpisan zapor do 6 mesecev, kar je SMEŠNO :/

Moralo bi biti kaznivo dejanje.
Logiran
zm4j4
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #2426 : torek, 16.02.2010 : 14:58:53 »

torej občevanje z živalmi bi moralo biti kaznivo dejanje - mogoče nisem bila jasna Smiley
Logiran
zm4j4
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #2427 : torek, 16.02.2010 : 15:03:56 »

KZ:

Mučenje živali
341. člen

(1) Kdor surovo ravna z živaljo ali ji po nepotrebnem povzroča trpljenje, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.

(2) Kdor z dejanjem iz prejšnjega odstavka muči več živali, ali mučeno žival trajno hudo pohabi ali na krut način povzroči njen pogin, se storilec kaznuje z zaporom do enega leta.


To je torej edino, kar se šteje za kaznivo dejanje. Žal.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2428 : torek, 16.02.2010 : 15:15:35 »

Ok, potem razlozi, kaj sploh pomeni mucenje zivali in kako sploh pride do kazenskega zakonika kakrsnakoli kriminalna dejavnost, ce ni ze prej slo za krsenje kaksnega drugega zakona oz. ce celo tak zakon opredeljuje termin "mucenje zivali", ali pa zakonodaja v Sloveniji sploh ni povezana v celoto, temvec deluje vsak zakon zase. Ce prav razumem, pravis, da se KZ ne nadaljuje iz Zakona o zasciti zivali, temvec je mucenje zivali po KZ kaznivo dejanje, po ZZZiv pa samo prekrsek? S tem se strinjam vse do tedaj, dokler ne preberem stavkov v ZZZiv, kot so:

Če je ravnanje iz prvega odstavka tega člena storjeno naklepno in zaradi tega nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.
vir ZZZiv

Torej, kam naprej gres, ko se konca ZZZiv? Kaj potem pomeni ta stavek? Da se pac za mucenje zivali ne da kaznovat, ker to ne pise v KZ?
No, jaz berem stvar tako, pa ocitno drugi tudi, da prav ta stavek, skupaj s 4. clenom ZZZiv vodi v KZ in potegne za seboj kaznivost in pregon zaradi kaznivega dejanja. Ce tako ne bi bilo, potem sta oba clena v KZ popolnoma nesmiselna, saj se ne da nikogar kazensko ovaditi za kaznivo dejanje mucenja zivali.

Pa bom dala celoten 15. clen, da ne bo kdo mislil, da si izmisljujem, ker ocitno beremo precej povrsno:

ZZZiv
15. člen

Prepovedana ravnanja so:
- zbadanje živali, stiskanje, natezanje ali zvijanje delov telesa živali, obešanje, če ne gre za strokovne posege, udarjanje, potapljanje ali drugačno dušenje živali, metanje, suvanje ali namerno povoženje živali ter spolna zloraba živali;
- izpostavljanje živali ognju, vročim, jedkim ali strupenim sredstvom ter drugim fizikalnim ali kemičnim učinkom v nasprotju z določbami tega zakona;
- prisilno hranjenje, če to ni v zdravstvene ali v znanstveno-raziskovalne namene, puljenje perja živi perjadi, trganje rib s trnkov in druga podobna dejanja v nasprotju z določbami tega zakona;
- streljanje živali ne glede na vrsto orožja oziroma strelne naprave;
- obmetavanje s petardami ali drugimi pirotehničnimi sredstvi, obmetavanje s kamenjem ali drugimi predmeti, nastavljanje pasti, razen tistih, ki živali usmrtijo v trenutku in so namenjene za usmrtitev gospodarsko škodljivih glodalcev, zank in limanic razen uporabe lovilnih naprav, ki živali ne poškodujejo;
- organiziranje borb živali, uporaba živali za borbe, spodbujanje ter šolanje živali za borbo z drugo živaljo;
- uporaba živih živali za hrano ali vabo; izjemoma je dopustna uporaba živih živali za hrano, če so pogoji približani pogojem v naravi;
- preobremenjevanje živali, uporaba plemensko nezrelih živalih (premladih ali spolno nezrelih živali), onemogočanje potrebnega počitka, uporaba bolne, ranjene, poškodovane ali ustrahovane živali oziroma njeno fizično izkoriščanje, preobremenjevanje s tekom ob prometnem sredstvu ter vzpodbujanje živali s poživili (doping);
- vzreja, vzgoja in šolanje na način in s pripomočki, ki živali povzročajo bolečine ali kako drugače škodijo njenemu zdravju;
- preganjanje v naravnem ali urbanem okolju živečih živali in preganjanje s pogonom, strašenjem ali z nepotrebnim pregonom iz njihovih zavetišč ali gnezdišč; to ne velja za lovski pogon, brakado ali pritisk, če se izvede v skladu s predpisi o lovstvu, ter za izvajanje veterinarskih ukrepov;
- lov na divjad v času lovopusta, lov na vodeče samice v času poleganja in dojenja mladičev ter neupravičena opustitev zasledovanja obstreljene divjadi;
- namerna trajna ali začasna zapustitev živali;
- krmljenje živali s snovjo, ki ji povzroča, trpljenje, poškodbe ali smrt;
- izpustitev prostoživeče živali, ki je bila vzrejena s pomočjo človeka, v naravo, če ni pripravljena za preživetje v naravnem okolju;
- lov divjadi z namenom gojenja v nasprotju s predpisi o lovstvu in ribištvu;
- zadrževanje prostoživečih živali v neregistriranih živalskih vrtovih;
- reja vretenčarjev, ki kažejo sami ali njihovi potomci dedne napake, ki povzročajo trpljenje živali; ta prepoved ne velja za rejo gensko spremenjenih organizmov v zaprtem sistemu, če reja poteka v skladu s predpisi, ki urejajo ravnanje z gensko spremenjenimi organizmi;
- posegi na živalih, opravljeni v nasprotju s predpisi.

Ne glede na določbe prejšnjega odstavka so dovoljena naslednja ravnanja:
a) odlov živali v skladu s predpisi o lovstvu in ribištvu;
b) odvzem živali iz narave v skladu s predpisi, ki urejajo ohranjanje narave, lovstvo in ribištvo;
c) streljanje gojene divjadi v oborah, kadar živali ni mogoče fiksirati z namenom zakola oziroma bi to dejanje ogrožalo varstvo in zaščito ljudi oziroma živali;
d) omama, anestezija ali usmrtitev nevarnih živali, če je to povezano z varstvom in zaščito ljudi ali živali.

Če je ravnanje iz prvega odstavka tega člena storjeno naklepno in zaradi tega nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.

Morda pravis zm4j4, da dejanja z bulmastifi niso bila naklepna, temvec so se sami bulmastifi natikali na balanco od picikla (nek picikel je bil na sliki, ki je krozila okrog) in si poskodovali anuse?

Jao.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2429 : torek, 16.02.2010 : 15:15:45 »

Zakon o zaščiti živali

15. člen

Prepovedana ravnanja so:

– zbadanje živali, stiskanje, natezanje ali zvijanje delov telesa živali, obešanje, če ne gre za strokovne posege, udarjanje, potapljanje ali drugačno dušenje živali, metanje, suvanje ali namerno povoženje živali ter spolna zloraba živali;

– izpostavljanje živali ognju, vročim, jedkim ali strupenim sredstvom ter drugim fizikalnim ali kemičnim učinkom v nasprotju z določbami tega zakona;

– prisilno hranjenje, če to ni v zdravstvene ali v znanstveno-raziskovalne namene, puljenje perja živi perjadi, trganje rib s trnkov in druga podobna dejanja v nasprotju z določbami tega zakona;

– streljanje živali ne glede na vrsto orožja oziroma strelne naprave;

– obmetavanje s petardami ali drugimi pirotehničnimi sredstvi, obmetavanje s kamenjem ali drugimi predmeti, nastavljanje pasti, razen tistih, ki živali usmrtijo v trenutku in so namenjene za usmrtitev gospodarsko škodljivih glodalcev, zank in limanic razen uporabe lovilnih naprav, ki živali ne poškodujejo;

– organiziranje borb živali, uporaba živali za borbe, spodbujanje ter šolanje živali za borbo z drugo živaljo;

– uporaba živih živali za hrano ali vabo; izjemoma je dopustna uporaba živih živali za hrano, če so pogoji približani pogojem v naravi;

– preobremenjevanje živali, uporaba plemensko nezrelih živalih (premladih ali spolno nezrelih živali), onemogočanje potrebnega počitka, uporaba bolne, ranjene, poškodovane ali ustrahovane živali oziroma njeno fizično izkoriščanje, preobremenjevanje s tekom ob prometnem sredstvu ter vzpodbujanje živali s poživili (doping);

– vzreja, vzgoja in šolanje na način in s pripomočki, ki živali povzročajo bolečine ali kako drugače škodijo njenemu zdravju;

– preganjanje v naravnem ali urbanem okolju živečih živali in preganjanje s pogonom, strašenjem ali z nepotrebnim pregonom iz njihovih zavetišč ali gnezdišč; to ne velja za lovski pogon, brakado ali pritisk, če se izvede v skladu s predpisi o lovstvu, ter za izvajanje veterinarskih ukrepov;

– lov na divjad v času lovopusta, lov na vodeče samice v času poleganja in dojenja mladičev ter neupravičena opustitev zasledovanja obstreljene divjadi;

– namerna trajna ali začasna zapustitev živali;

– krmljenje živali s snovjo, ki ji povzroča, trpljenje, poškodbe ali smrt;

– izpustitev prostoživeče živali, ki je bila vzrejena s pomočjo človeka, v naravo, če ni pripravljena za preživetje v naravnem okolju;

– lov divjadi z namenom gojenja v nasprotju s predpisi o lovstvu in ribištvu;

– zadrževanje prostoživečih živali v neregistriranih živalskih vrtovih;

– reja vretenčarjev, ki kažejo sami ali njihovi potomci dedne napake, ki povzročajo trpljenje živali; ta prepoved ne velja za rejo gensko spremenjenih organizmov v zaprtem sistemu, če reja poteka v skladu s predpisi, ki urejajo ravnanje z gensko spremenjenimi organizmi;

– posegi na živalih, opravljeni v nasprotju s predpisi.

Ne glede na določbe prejšnjega odstavka so dovoljena naslednja ravnanja:

a) odlov živali v skladu s predpisi o lovstvu in ribištvu;

b) odvzem živali iz narave v skladu s predpisi, ki urejajo ohranjanje narave, lovstvo in ribištvo;

c) streljanje gojene divjadi v oborah, kadar živali ni mogoče fiksirati z namenom zakola oziroma bi to dejanje ogrožalo varstvo in zaščito ljudi oziroma živali;

d) omama, anestezija ali usmrtitev nevarnih živali, če je to povezano z varstvom in zaščito ljudi ali živali.

Če je ravnanje iz prvega odstavka tega člena storjeno naklepno in zaradi tega nastanejo posledice iz 4. člena tega zakona, se šteje, da gre za mučenje živali.



46. člen

Z globo od 1.600 do 42.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki:

1. takoj ne oskrbi bolnih, poškodovanih in onemoglih živali (prvi odstavek 8. člena);

2. ne nadzira rejnih in hišnih živali v skladu s tretjim odstavkom 8. člena tega zakona;

3. ravna v nasprotju s prvim odstavkom 9. člena tega zakona;

4. ne zagotovi rezervnega sistema prezračevanja v skladu z drugim odstavkom 9. člena tega zakona;

5. proda ali podari hišno žival v nasprotju z 10. členom tega zakona;

6. ne zagotovi osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali v skladu s prvim odstavkom 11. člena tega zakona;

7. ne zagotovi ustrezne vzgoje in šolanja oziroma drugih ukrepov in je zato žival nevarna okolici (drugi odstavek 11. člena);

8. zaupa v vodenje nevarnega psa osebi, ki je mlajša od 16 let (tretji odstavek 12. člena);

9. opravlja dejavnost hotela za živali, ne da bi za to izpolnjeval predpisane pogoje (drugi odstavek 14. člena);

10. stori katero od ravnanj iz prvega odstavka 15. člena tega zakona;

11. natovori, prevaža, pretovori ali raztovori živali v nasprotju s prvim odstavkom 16. člena tega zakona;

12. ne zahteva pravočasno veterinarske pomoči in oskrbe bolnih ali poškodovanih živali, veterinarske pomoči pri porodih, kadar je potrebna, ali ne zagotovi ustrezne nege bolnih, poškodovanih in onemoglih živali (18. člen);

13. opravlja dejavnost organizacije na področju vzreje, reje, dobave poskusnih živali ali izvajanja poskusov na živalih v nasprotju s prvim odstavkom 20.a člena tega zakona;

14. opravlja znanstveno-raziskovalno ali izobraževalno delo na izoliranih organih, tkivih ali truplih predhodno usmrčenih živali v nasprotju s prvim ali šestim odstavkom 22.a člena tega zakona;

15. ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim ali četrtim odstavkom 26.a člena tega zakona;

16. goji, poseduje ali vodi psa kljub prepovedi iz osmega odstavka 26.b člena tega zakona;

17. ne zagotovi šolanja psa v skladu s prvim odstavkom 26.c člena tega zakona;

18. izvaja šolanje psov po programu, ki ni potrjen v skladu z drugim odstavkom 26.c člena tega zakona.

Z globo od 800 do 2.000 eurov se za prekršek iz prejšnjega odstavka kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe ali odgovorna oseba samostojnega podjetnika posameznika.

Z globo od 400 do 800 eurov se kaznuje posameznik za prekršek iz prvega odstavka tega člena.
Logiran
Strani: 1 ... 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines