mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:46:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624467 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4245 : sreda, 17.03.2010 : 11:16:33 »

Možna sta 2 zaključka:

1. - da so policaji tolk nesposobni, da ne znajo dovolj natančno streljat od blizu, da psa na pomirjevalih ne znajo ubit ampak ga samo obstreljo.

2. - da so Vidin vet ki je nadziral in delavci ZOOja tolk nesposobni, da ne znajo ugotovit al je pes ustreljen v glavo mrtev ali ne in raje dajo še T61.

Po uradnih razlagah seveda.

Brez njih so lagali od začetka, psi so bili verjetno samo postreljeni in nič uspavani, torej so gladko lagali tudi in predvsem o možnih vzrokih sprememb na anusih. Ta uradna razlaga je zdaj taka zato, da pokrije vse kar so do sedaj natvezili.

Amapk kakorkoli obrneš, al nam lažejo, se sprenevedajo, alpa so totalno nesposobni. Verjetno vsega po malo.

Mene še vedno zanima kaj je z izsledki iz dildota. Sem vedno mislila da se ne upošteva VSEH možnih razlag za nekaj (pa naj dokažejo da niso bli vesoljci) ampak najbolj verjetno glede na situacijo (dildo + sledi + poškodovani psi = zloraba)
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4246 : sreda, 17.03.2010 : 11:19:26 »

Eh, po mojem so se jih tako znebili, stvar je za njih zaključena, zdaj se morejo še samo bolj ali manj uspešno prebiti skozi nove špekulacije, potem pa bo mir-si oni mislijo. Fuj.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4247 : sreda, 17.03.2010 : 17:02:26 »

Nekaj poslanskih vprasanj:

- v zvezi z izdajo vzrejnih dovoljenj za bulmastife
- v zvezi s plačilom članov izvedenske komisije za njihovo opravljeno delo
- v zvezi s Strokovnim svetom za zaščito živali[/b] po 38. členu Zakona o zaščiti živali
- v zvezi z izdajo pooblastila za zastopanje javnega interesa za katerega je v primeru zadeve Beričevič leta 2009 zaprosilo generalno državno pravobranilstvo
- v zvezi z delovanjem veterinarske inšpekcije v zadevi Baričevič
- v zvezi z napako Upravnega sodišča Republike Slovenije v zadevi Baričevič
- v zvezi s storilci kaznivih dejanj v zadevi Baričevič
- v zvezi z njegovimi pritiski in poskusi vplivanja na pravne strokovnjake in predstavnike sodne oblasti
- v zvezi z vročanjem odločbe o vrnitvi psov
- v zvezi z dogodkom, ko so bulmastifi do smrti poškodovali lastnika
- v zvezi s prepovedjo nevarnih psov
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4248 : sreda, 17.03.2010 : 18:03:29 »

'Policija ne bo služkinja ne škandalom, ne medijem, ne politiki'
http://24ur.com/novice/slovenija/policija-ne-bo-sluzkinja-ne-skandalom-ne-medijem-ne-politiki.html

Goršek glede preiskave v aferi bulmastifi ponovno zanikal, da policija kaj prikriva
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042345769

"Ne bom dovolil, da se politične bitke bijejo na plečih policije"
http://www.rtvslo.si/slovenija/ne-bom-dovolil-da-se-politicne-bitke-bijejo-na-plecih-policije/225970

''Policija ne bo služkinja nikomur''
http://www.zurnal24.si/slovenija/kletvanje-v-maniri-kavarniskih-pogovorov-163870
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4249 : sreda, 17.03.2010 : 21:35:36 »

'Tožilstvo vodim jaz in ne minister Zalar'
Tožilstvo je bilo glede preiskave na Oražnovi pomanjkljivo obveščeno. Niso namreč vedeli, da gre za sum kaznivega dejanja, kar je merilo za odločitev za ogled kraja dogodka, je povedala Brezigarjeva.
Na novinarsko vprašanje, v čem je bila torej težava v primeru preiskave na Oražnovi ulici, je Brezigarjeva dejala, da "v tem primeru imamo podatek z ljubljanskega tožilstva, da so bili res pomanjkljivo obveščeni in to je bilo narobe. Pomanjkljiva obveščenost, pomanjkanje podatkov, da gre za sum kaznivega dejanja, ki je edino merilo za to, da se tožilec odloči za ogled kraja dogodka, seveda, to je predstavljalo problem in prav je, da se to preišče in ugotovi vzroke za to ter se zadeva ustrezno zaključi".

http://24ur.com/novice/slovenija/zalar-politika-se-o-brezigarjevi-ne-bo-izrekala.html
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4250 : četrtek, 18.03.2010 : 07:28:22 »

te povezave ne delajo direktno.
Kateri poslenec je postavil ta vprašanja? Ali je to samo predlog , kaj naj bi poslanci vprašali?
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #4251 : četrtek, 18.03.2010 : 07:44:50 »

Povezave delajo. Ko si na strani, klikneš na Pisno poslansko vprašanje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4252 : četrtek, 18.03.2010 : 09:49:51 »

Povezave sem dala na komplet zato, ker so pri nekaterih tudi ze odgovori in tako bomo najlazje sledili tudi tistim, ki odgovorov se nimajo, saj se sicer iz poslanskega vprasanja ne da priti enostavno nazaj na morebiten odgovor, temvec te vrze na seznam vseh poslanskih vprasanj Undecided
Logiran

uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #4253 : četrtek, 18.03.2010 : 09:59:25 »


Zanima me tudi, ali ste v postopku vračila dveh psov bulmastifov omenjeni strokovni svet, na podlagi določbe, da le ta daje mnenja in predloge tudi o drugih zadevah (4 alinea drugega odstavka 38. člena Zakona o zaščiti živali) zaprosili za mnenje v zvezi s primerom bulmastifi?

Ne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4254 : četrtek, 18.03.2010 : 10:08:52 »

Zalar padel na realna tla, policist Goršek na robu živčnega zloma
http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=15109
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4255 : četrtek, 18.03.2010 : 10:14:32 »

Prikrojene razlage poročil patologov
Strokovno mnenje NVI že od prvih poročil, ki so jih oddali, zaradi razlage evidentiranih ugotovitev, ki so nedvoumne, da ne morejo potrditi in ne ovreči suma, zbujajo sum o ustrahovanosti patologov.
Prav strokovno mnenje NVI pa že od prvih poročil, ki so jih oddali (in jih imamo v uredništvu, gre namreč za natančno tista poročila, ki so skenirana zdaj objavljena na portalu Požareport), zaradi razlage evidentiranih ugotovitev, ki so nedvoumne, da ne morejo potrditi in ne ovreči suma zbujajo sum o ustrahovanosti patologov NVI. Ljudi torej, ki so na teh delovnih mestih hote ali ne pod nadzorom odhajajočega ministra veterinarja Milana Pogačnika, dolgoletnega dekana veterinarske fakultete (in še vedno rednega profesorja na njej), NVI pa je del te inštitucije. Zapisnik je napisan njemu na kožo, če ne čisto po njegovem naročilu, kar je, pravijo neimenovani veterinarji (zaradi strahu pred maščevalnim Pogačnikom) njegova metoda dela. Prav to je najbolj podlo, ker ljudje v strahu za svoj obstoj ne smejo delati strokovno, opozarjajo.

Kako strokovno je njihovo delo po zapisanem v poročilu, ki so ga predstavljali na policiji, povedo tudi besede študentke medicine in članice društva za zaščito živali (njeno ime je znano uredništvu), ki se je zgrožena odzvala ob izjavah, da pri odpovedi cirkulacije lahko pride do takih sprememb sluznice, o katerih so govorili na policiji pri podajanju poročila NVI. Zato pravi, da bi bilo zanimivo pridobiti na podlagi vse dokumentacije tudi mnenje kakšnega tujega profesorja veterinarske sodne stroke, ki bi lahko kompetentno ovrgel njihove trditve.

http://www.delo.si/clanek/101723
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4256 : četrtek, 18.03.2010 : 10:39:02 »

Goršek glede preiskave v aferi bulmastifi ponovno zanikal, da policija kaj prikriva
Direktor policije Janko Goršek je danes vnovič zatrdil, da je policija odgovore o dosedanji preiskavi v zadevi bulmastifi podala, in zanikal, da bi kaj prikrivala. "Vse ostalo je stvar dostojnosti ali pomanjkanja dostojnosti ljudi, ki na tragičnem dogodku bijejo politične bitke. Ne bom dovolil, da jih bijejo na plečih policije," je poudaril.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042345769

Sporocam g. Gorsku, da imam dovoljsnjo mero dostojnosti, vendar ne morem mimo dejstva, da je bilo ocitno tukaj storjeno kaznivo dejanje nad tremi psi, kar je edini razlog, da zelim prave informacije. Dostojnost do morebitnega kriminalca, ki naj bi kriminalno dejanje zagresil, me ne zanima, kot me tudi ne zanima on sam. Dostojno do mucenih psov bi vsekakor bilo, da se s preiskavo pride do tja, kjer bi se lahko reklo, ali so bili spolno zlorabljeni ali ne, oz. kaj je povzrocilo taksne poskodbe. Kdo je dolzan to narediti, me ne zanima, nic pa ne pripomore k razjasnitvi stalno metanje kamna na druge (ocitno zdaj na politiko in "neke portale").
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4257 : četrtek, 18.03.2010 : 10:45:19 »

Goršek brani policijo
Povedal je tudi, da so policisti ob dogodku na Oražnovi ulici opravljali ogled, obveščen je bil preiskovalni sodnik in državni tožilec. Z ogledom se je po njegovih besedah predvsem ugotavljalo, ali je smrt pokojnega posledica kaznivega dejanja. "Ogled se je namreč prvenstveno opravljal zaradi smrti človeka," je poudaril. Sum kaznivega dejanja o tem ni bil potrjen in o teh ugotovitvah sta bila "v celoti in povsem korektno" obveščena tudi preiskovalni sodnik in državni tožilec.

http://www.revija-reporter.si/index.php?option=com_content&task=view&id=2920&Itemid=59

Res me zanima, ali nas ima g. Gorsek vse za cepce, ki nismo opazili njegovega kreganja v javnosti, 11.2.2010 z Vido Cadonic Spelic, kdo je na prizoriscu prvi izrekel SUM o kaznivem dejanju mucenja zivali? A taksnega suma in taksnega kaznivega dejanja ni treba preiskovati po mnenju generalnega direktorja slovenske policije? A so bili ti trije psi po njegovem mnenju pac smeti, stvari, kriminalci, ki so ubili lastnika?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4258 : četrtek, 18.03.2010 : 13:45:10 »

Čas sežiga čarovnic je mimo
Glede na potek policijske preiskave smrti Saše Baričeviča Kresalova poudarja, da je policija spoštovala predpise, v skladu s katerimi je treba ministrico in državnega sekretarja tekoče obveščati. Poudarja, da je obvestilo o dogajanju na Oražnovi dobila od Generalne policijske uprave in ne operativno-komunikacijskega centra. Po besedah Kresalove so sodnika na dan dogodka poklicali dvakrat, vendar se je obakrat odločil, da se z državno tožilko ogleda nesreče ne bosta udeležila.

Tudi glede najdb predmetov v Baričevičevi hiši in njeni okolici vsakršne sume zavrača: "Najdba predmetov na kraju dejanja nikakor ni bila dovolj za sklepanje o mučenju psov, bila je indic, ki ga med ogledom policija še ni mogla potrditi. Zato o sumu kaznivega dejanja preiskovalni sodnik in državni tožilec nista bila obveščena."

http://www.zurnal24.si/slovenija/cas-seziga-carovnic-je-mimo-163966

O cem potem govori Gorsek tule:

12.2.2010
http://24ur.com/novice/slovenija/zloraba-psov-ni-bila-predmet-preiskave.html

in Jevsek tule:

15.2.2010
http://24ur.com/novice/slovenija/veterinarji-potrebujejo-policijski-zapisnik.html
Logiran

Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #4259 : četrtek, 18.03.2010 : 13:52:01 »

Jaz probam temule slediti, ampak izgubljam pregled. Ali je policija zasegla "najdene predmete", takoimenovane "indice", in z njih pobrala odtise in sledove, ali ne?
Logiran
Strani: 1 ... 279 280 281 282 283 [284] 285 286 287 288 289 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines