mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:06:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 285 286 287 288 289 [290] 291 292 293 294 295 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624449 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #4335 : torek, 13.04.2010 : 19:47:37 »

Nekaj bulmastifih
Polemika 12.4.2010
link:
http://tvslo.si/predvajaj/polemika/ava2.66061018/

glejte od 30. minute dalje
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4336 : četrtek, 15.04.2010 : 10:29:07 »

VURS po aferi Baričevič v mesecu aprilu izvaja poostren nadzor nad nevarnimi psi: Globa je od 800 do 1200 evrov
Vir: Dnevnik.si

Po napadu bulmastifov so se v Sloveniji pojavile zahteve po boljšem nadzoru nad nevarnimi pasmami, ...

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042352426
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #4337 : četrtek, 15.04.2010 : 13:43:45 »

Sem prebrala tale članek, pa mi ni čisto vse jasno. Ok nadzor nad nevarnimi psi, a zakaj poostren nadzor nad nevarnimi pasmami in njihovimi lastniki? Če imam jaz recimo amstaffa, ki ni v registru nevarnih psov, še nikomur ni nič naredil, je skrajno prijazen, jaz sem odgovorna lastnica,...kakšen nadzor se bo nad mano in mojim psom izvajal, ker imam "nevarno" pasmo?!
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #4338 : četrtek, 15.04.2010 : 14:22:34 »

Ta, ki je ta članek napisal, ne razume razlike med nevarno "pasmo" (ki v SLO uradno ne obstaja) in nevarnim psom => pes, ki je vpisan v register nevarnih psov. In tukaj gre za preverjanje lastnikov le-teh - se pravi psov, ki so vpisani v register nevarnih psov.

Če pes v ta register ni vpisan, potem se nad lastnikom takšnega psa ne more vršiti (in mislim, da se tudi to ne dogaja) poostren nadzor ne glede na pasmo psa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4339 : nedelja, 18.04.2010 : 22:21:57 »

Skrivnosti Baričevičeve garaže
Tekst: Biserka Karneža Cerjak
Po zadnjih informacijah naj bi bil primer Baričevič, trije psi Joy (psica), Atos in Atlas so napadli lastnika, v glavnem končan tako za policijo kot tožilstvo. Prav na tožilstvo smo naslovili prošnjo o vpogledu v tožilski spis, vendar nas je okrožna državna tožilka Katjuša Čeferin, namestnica vodje ODT Ljubljana, obvestila, da to ni mogoče, ker še vedno teče predkazenski postopek zaradi suma storitve kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja.

Vanj je vpletena tudi Sonja Bukovec, nekdanja sekretarka na ministrstvu za kmetijstvo. Bukovčeva naj bi po doslej dostopnih informacijah namreč večkrat telefonirala in »pritiskala,« da pse vrnejo Sašu Baričeviču, zdaj že nekdanji minister za kmetijstvo Milan Pogačnik pa je ob tem dejal, da bo treba ugotoviti, kakšna je bila njena vloga v za to odrejenem postopku.

http://www.revija-reporter.si/index.php?option=com_content&task=view&id=3126&Itemid=59
Logiran

Starka
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #4340 : ponedeljek, 19.04.2010 : 16:03:12 »

Standard, to kaj politikom ne paše gre pod preprogo, jalovo delo kinologije! Angry Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4341 : petek, 23.04.2010 : 12:13:50 »


Na vse troje zgornjih vprasanj so enaki odgovori:
Z obvestilom predsednika Vlade, da bo funkcijo ministra za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano začasno opravljal dr. Henrik Gjerkeš, je v skladu z 249.a členom Poslovnika Državnega zbora neodgovorjeno poslansko vprašanje postalo brezpredmetno.

Poslansko v zvezi z izdajo vzrejnih dovoljenj za bulmastife

Številka:
Datum: 16. april, 2010

Dr. Pavel Gantar,
predsednik

Zadeva: Ustno poslansko vprašanje

V skladu z 240. in 242. členom Poslovnika Državnega zbora vam posredujem ustno poslansko vprašanje za 16. sejo Državnega zbora v zvezi z izdajo vzrejnih dovoljenj za bulmastife, ki ga naslavljam na ministra za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano dr. Henrika Gjerkeša.

S spoštovanjem!

Janez Ribič
poslanec

V prilogi:
- ustno poslansko vprašanje

Ustno poslansko vprašanje ministru za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano

Spoštovani,

glede na nekatere informacije, ki so se tako ali drugače pojavile v medijih, in glede na to, da si kot "začasni" minister za kmetijstvo najverjetneje lahko pridobite željene podatke, Vas prosim, da mi odgovorite na naslednja vprašanja:
Ali je bil res junija 2006, torej tri mesece po napadu štirih bulmastifov na mimoidočega državljana g. Megliča na Oražnovi ulici v Ljubljani, v imenu vzrejne komisije za molose opravljen vzrejni pregled za te iste bulmastife, in če je bil me zanima kdo in kdaj točno je v imenu vzrejne komisije za molose ta pregled opravil?

V zvezi s tem me zanima tudi točno za katerega od teh psov, ki so napadli g. Megliča, je bil opravljen vzrejni pregled, točno kateri od teh psov so pridobili vzrejno dovoljenje, s katerim datumom je bilo vzrejno dovoljenje izdano in kdo je podpisan pod dovoljenje oz. kdo ga je izdal?

Ali so bila ta vzrejna dovoljenja po preteku dveh let od izdaje podaljšana? S katerim datumom in kdo je podpisan pod odločitvijo o podaljšanju vzrejnega dovoljenja?

Ali so bila pri vseh zgoraj naštetih postopkih pri izdaji vzrejnega dovoljenja pravilno upoštevana zakonodaja in vsa ostala pravila (Kinološke zveze Slovenije in Slovenskega kluba za velike pasme in molose)?

Ali drži podatek, da naj bi tudi že starša dveh od teh bulmastifov - Atlasa in Atosa, že pred njuno kotitvijo, vsaj enkrat napadla druge pse?
Janez Ribič

vir: KLIK

- Poslansko vprašanje v zvezi z obveščanjem državnega tožilstva v primeru "bulmastifi"
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4342 : petek, 23.04.2010 : 12:39:50 »

Do nedelje o Pogačniku v zadevi Baričevič: Je ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ravnalo nezakonito?
petek, 23.04.2010
Tekst: Tatjana Pihlar, Meta Roglič
Je ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ravnalo nezakonito, ko je nevarna bulmastifa Atlasa in Yoj 23. junija lani pod ministrovanjem Milana Pogačnika vrnilo lastniku Saši Baričeviču?
Tako je mogoče sklepati iz včerajšnje izjave predsednika vlade Boruta Pahorja. Napovedal je namreč, da je na dobri poti, da do nedelje razjasni ravnanje odstopljenega ministra Pogačnika in kmetijskega ministrstva v zadevi Baričevič. "Imam vse osnove, da slutim, da vem, kaj bo moje stališče o tem, kaj je bilo prav in kaj ne v primeru ravnanja pristojnih organov na kmetijskem ministrstvu v zadevi vrnitve psov. Naj samo namignem, da mislim, da je bilo poslansko vprašanje poslanca Radovana Žerjava ustrezno. To bo seveda imelo svoje konsekvence," je včeraj dejal Pahor.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042354587
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4343 : petek, 23.04.2010 : 20:41:41 »

Posnetek in tekst s tiskovne konference DZZŽ Ljubljana po aferi z bulmastifi, 8.4.2010

- posnetek
- tekst
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4344 : nedelja, 25.04.2010 : 20:45:23 »

Nadzori – dobra plat afere Baričevič, Nataša Medvešček, zurnal24.si
http://www.zurnal24.si/novice/nadzori-dobra-plat-afere-baricevic-168375
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4345 : nedelja, 25.04.2010 : 20:50:10 »

Človeška roka nad psom, Anja Ščuka, zurnal24.si
http://www.zurnal24.si/slovenija/cloveska-roka-nad-psom-168376



Morči zvezda Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #4346 : sreda, 28.04.2010 : 07:02:32 »

Prebrala članek o Morčiju, vsaj nekaj pozitivnega, da so začeli pisati o takih zadevah. Sem pa ravnokar slišala po radio, da Černetovo in Rotnerja čakajo sankcije.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4347 : sreda, 28.04.2010 : 07:08:57 »

Afera bulmastifi: Dva kinologa v disciplinskem postopku?
sreda, 28.04.2010
Tekst: Tatjana Pihlar

Kinološka zveza Slovenije bo zaradi Baričevičevih psov sprožila disciplinski postopek proti Alenki Černe in Rajku Rotnerju
Izredni vzrejni pregled in ocena zunanjosti bulmastifov sta zbudila tudi zanimanje komisije za preprečevanje korupcije, ki je posumila, da gre v tem primeru za korupcijo, zato je na Kinološko zvezo Slovenije naslovila nekaj vprašanj. Roman Höfferle, predsednik Komisije za strokovna vprašanja, je na podlagi zbranih informacij in dokumentacije ocenil, da gre za utemeljen sum, da sta Alenka Černe in Rajko Rotner storila disciplinske in strokovne prekrške, zato je zoper njiju predlagal uvedbo disciplinskega postopka. Predsednik KZS Blaž Kavčič nam je v zvezi s tem povedal, da je za vložitev predloga za disciplinski postopek pooblastil člana upravnega odbora zveze Aleksandra Česnika.

Na Kinološki zvezi Slovenije namreč nimajo ustreznih in verodostojnih dokumentov, ki bi dokazovali, da je bil 15. junija 2006 izredni vzrejni pregled v zavetišču Gmajnice opravljen, zato posledično zveza zanj ni zaračunala takse. Ugotovili so tudi, da Saša Baričevič in njegova partnerica Zora Roter na Kinološko zvezo Slovenije nista nikoli vložila uradne vloge za opravljanje izredne telesne ocene in vzrejnega pregleda njunih bulmastifov. Ker sta bili živali takrat zaradi napada na Megliča v zavetišču, se postavlja vprašanje, s kakšnim namenom je bil sploh opravljen ta pregled.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042355610

Hm ..., na KZS nimajo ustreznih in verodostojnih dokumentov?
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #4348 : sreda, 28.04.2010 : 08:22:29 »

Nimajo ustreznih dokumentov? Kaj je pa potem podpisana in poštempljana vzrejna dovolilnica?

Ma daj no, a nas imajo res za budale?? Da ne omenjam tega, da bo Černetova sodila drug vikend na CAC Barje - tolk o disciplinskem postopku.. Roll Eyes

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #4349 : sreda, 28.04.2010 : 08:42:26 »

Ne samo, da nimajo ustreznih in verodostojnih dokumentov, tudi z nekega drugega planeta so očitno naenkrat padli. KJE so pa bili do sedaj?
Logiran
Strani: 1 ... 285 286 287 288 289 [290] 291 292 293 294 295 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines