mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:47:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: avstralski svilnati terier
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: avstralski svilnati terier  (Prebrano 16230 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
avstralski terier
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : četrtek, 30.06.2005 : 10:33:29 »

 Smiley haj rada bi več zvedela o avstralskem svilnatem terierju

[spremenjen naslov teme; Jana]
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 30.06.2005 : 17:39:07 »

Avstralski terierji (imenovani tudi Aussie Terrier) so res zelo simpatični psički Smiley. So eni izmed manjših terierjev. So žilavi, predrzni s pogumom kakšnega veliko večjega psa. Ima neizmerno veliko energije, so pa tudi zelo zvesti in vdani lastniku. So zelo pametni psi. Visoki so od 23 do 28 centimetrov, tehtajo pa od 4 do 6 kilogramov. Kot pasma nimajo problemov s kakšno boleznijo - skorajda ni dednih bolezni. Živijo lahko do 15 let ali pa celo več. Njihova dlaka ne potrebuje veliko nege in se jo zlahka neguje, striženje ni potrebno. Ne izpada jim pogosto. Dlako je treba prečesati nekajkrat na teden. Teh terierjev ni potrebno pogosto kopati (če psa umiješ več kot enkrat na mesec, lahko njegova dlaka postane tanka). Če je potrebno, lahko dlake na ušesih in okoli oči trimamo. Krempeljčke strižemo, ko je to potrebno. Kot pa pove že njigovo ime samo, prihajajo iz Avstralije.

Drugače so pa avstralski terierji eni izmed mojih najljubših psov iz skupine terierjev.

Lp, Metka
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 30.06.2005 : 23:09:14 »

avstralski terier, v predstavitvi si navedla, da imas avstralskega terierja, torej nam lahko o njih ti kaj poves, a ne? Po enem letu in ker omenjas, da imas izkusnje...
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : petek, 01.07.2005 : 06:40:01 »

Govorite o avstralskem terierju ali avstralskem svilnatem terierju? lp
Logiran

Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 02.07.2005 : 16:47:50 »

Uh, kaja, me je pa uporabniško ime malo zavedlo sram.
Se opravičujem za tole zmešnjavo. Bi bilo bolje, če bi Jana moj prvi vpis kar izbrisala, da ne bo kdo kaj zmeden. Je kar velika razlika med avstralskim terierjem in avstralskim svilnatim terierjem sram.

Lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #5 : torek, 02.08.2005 : 22:27:08 »

Pa spada avstralski svilnati terier sigurno v FCI III skupino ali med družne pse?

V toy sekciji FCI III so navedeni le trije; avstralski terier, angleški toy terier ter yorkie...
Logiran
avstralski terier
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #6 : torek, 21.02.2006 : 13:02:05 »

avstralski svilnati terier z njim nimam izkusenj jana? tam kjer sem ga kupila so mi povedali pasmo sicer pa terier kot terier je trmast svojeglav drugace pa pravi srcek uboga pa sam mene in zna bit tudi mal ljubosumen Smiley
Logiran
tejč
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #7 : četrtek, 23.02.2006 : 17:40:37 »

Pozdravljena!

Če te še zmeraj zanima kaj več o avstralskem svilnatem terierju, krajše silkiju, se lahko obrneš name, ker se z njimi že kar nekaj časa ukvarjamo in jih imamo trenutno kar sedem...tako da je kar veselo pri hiši.
Logiran
LORDI
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #8 : petek, 08.09.2006 : 16:44:37 »

Pozdravjeni!
Imam vprašanje za Tejča. zanima me me kje je dobil avstralske svilnate terierje. Vesela bi bila odgovora.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : petek, 10.11.2006 : 11:18:04 »

O vzrediteljih na tem forumu zal ne moremo govorit. Obrni se na Klub za terierje.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #10 : sreda, 15.11.2006 : 18:05:40 »

ja silky spada v III FCI spupino, samo jih je  v sloveniji zelo malo.obrni se na ****, ce jih ima 7 doma bo vedela kaj vec povedat o njih in mogoce tudi svetovat na koga se naprej obrnit.
Logiran
LORDI
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #11 : nedelja, 19.11.2006 : 22:42:37 »

Hvala za odgovor. V katero skupino spada sem vedela, ker sem to pasmo že imela. Takrat je bil pripeljan iz Italije. Me pa res zanima, če jih kdo vzreja v Sloveniji,
lp
Logiran
norwich terrier
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #12 : torek, 21.11.2006 : 18:34:08 »

slika kakšna? Wink
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #13 : četrtek, 23.11.2006 : 16:50:49 »

ja bomo nastimali





evo ga silkyja
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #14 : četrtek, 23.11.2006 : 16:54:32 »

pa se ena dva





pa se en mali pupek




carteki mali z karakterjem velikih psov. pravi terierji.
Logiran
LORDI
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #15 : ponedeljek, 27.11.2006 : 10:32:22 »

Hvala za slikce, res so luštni.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #16 : ponedeljek, 27.11.2006 : 15:21:25 »

Lordi

ni kej- ta pravi teriercki so. ce bi pa rada kakega v zivo videla in spoznala njihov karakter me pa kontaktiraj.ne vem ce lahk dam svoj e-mail. bo prej jana pvedala a lahko a ne.
Logiran
LORDI
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #17 : torek, 28.11.2006 : 15:10:02 »

Karakter sicer dobro poznam, ker sem enega imela skoraj 10 let. Ravno zato se zanimam, ker se bom enkrat spet odločila zanj.
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #18 : nedelja, 03.12.2006 : 12:36:39 »

Lep pozdrav vsem!

Tudi mi imamo silkyja, psičko Tafi, ki je stara 12,5 let. Lordi, kaj se je zgodilo s tvojim? Silkyji so zelo zdrava pasma in večina psov doživi 15 let. Žal ne poznam slovenskih vzrediteljev, Tafi smo kupili na Hrvaškem. Vem, da je v Sloveniji pred 15, 20 leti bila ena psarna, imeli so pse iz odličnih avstralskih linij. Od te gospe je naša vzrediteljica kupila prvega psa, potem je pripeljala samca in samico iz Avstralije. Danes ima večina psov na Hrvaškem in v Sloveniji njene pse v rodovniku. Se pravi, dobrega silkyja lahko najdeš tudi v Sloveniji ali na Hrvaškem.

Pasma ima super karakter, so veliki psi v majhnem telesu. Pravi terierčki Wink Dlaka ni tako zahtevna, kot pri yorkiju, ni tako dolga. Ko smo že pri dlaki, ena zanimivost - silkyji so primerni za alergične osebe (njihova dlaka je najbolj podobna človeškem lasu).

L. 2004 so malo spremenili standard (spremenjena je višina, rep se ne kupira): http://www.ankc.aust.com/austsilk.html
Logiran
LORDI
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #19 : ponedeljek, 04.12.2006 : 01:24:29 »

Našemu Lordiju so odpovedale ledvice, tako smo ga morali dati uspavat. Na žalost.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: avstralski svilnati terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines