mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 09:33:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Napad in ugriz lastnega psa
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad in ugriz lastnega psa  (Prebrano 63438 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #210 : sobota, 03.06.2006 : 14:47:31 »

Balu sem popolnoma strinjam s tabo kar si napisala, pes si mora zaslužiti hrano, nagrado, igro,...lp
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #211 : petek, 23.06.2006 : 21:42:44 »

Res je vedno si ti glavni ne pes, a pse smo naredili iz volkov. Tako pa še zmeraj velja staro reklo:" Pes je volk" in mislim, da skoraj drži.
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #212 : nedelja, 23.07.2006 : 18:34:14 »

Jaz imam basseta hounda - za pogledat kot en cuker - drugače pa na trenutke prava mora. Midva sva ga že degradirala, da da mir, ampak ves čas imam pa strah da bo otroku kaj naredil.

Najprej je otroka full vesel ko pride, potem pa ko se ga otrok dotakne ali hoče dotaknit, pa kar zarenči. To se je sedaj zgodilo dvakrat in obakrat sem ga držala, tako da mu ni mogel nič narediti. Sploh ne vem kaj naj z njim, predvsem za to ker v kratkem pričakujem dojenčka.

LP
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #213 : ponedeljek, 24.07.2006 : 07:26:07 »

Če pes zarenči proti otroku, ga dajte na hrbet in ga tamdržite, dokler se ne umiri...

Tako psa najbolj degradiraš. Tako naš posvojenec, ko misli da je glavni pristane in pol ni težav, sploh če parkrat ponoviš...

Seveda to pride v poštev, če pes mi sli, da je šef, če se boji, ker je mel a prier slabe izkušnje, je pa nekaj drugega in mu je treba zgraditi malo več samozaupanja...
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #214 : torek, 25.07.2006 : 00:20:22 »

Vse lepo in prav kaj pa ko se srecas z samcem ki je bil glavni v leglu in je odlocen da bo se drugje,kot naprimer v novi druzini , obenem pa je se trmast,odlocen pri temu v podporo pa ima gmoto misic.Vsak pes je drugacen to je res vendar je seveda tudi vprasanje koliko od nas se je dejansko srecalo z psom,ki je bil alfa samec v leglu.Tukaj se vidi dominanca(moje mnenje),ter da dejansko nekateri nasveti ne pomagajo pa ceprav so marsikomu ze ampak je nagon po prevladi enostavno tako mocen,da se marsikdo se ni srecal s takim problemom pa ceprav misli da je z pasjo dominanco opravil na hitro.Mogoce pa enostavno ni imel stika z psom,ki ima mocan nagon po prevladi vseh okoli sebe, pa ceprav misli da je imel.Jaz cisto razumem pisca ki je odprl to temo,pisca ki je napisal,da je svojega psa stresel ter je se bolj zacel rencati.Sem tudi jaz to naredil pa je se bolj zarencal.Sem se bolj stresel je se bolj zarencal.Sem ga pritisnil k tlom pa je rencal pritisnjen na tleh.Sem ga hotel obrniti na hrbet pa je napel vse sile in rencal kot pobesnel in se zvijal kot da bi mu slo za zivljenje.Bom tako vprasal:Koliko od vas je dozivelo da so pogledali svojega psa ki je hodil po njihovi bajti s prsi ven kot da mu bodo pocila,rep pa dvignjen kot da ga hoce zlomiti(dominanten stav) okrog njega pa nekaj sprica medtem ko on hodi po stanovanju.Ko pa dobro pogledas pa dojames da hodi in z dominatnim stavom z svojim bingljem sprica po celem stanovanju ces to je moje sam probaj kaj ce si upas.Govorimo o 3 mesecnem mladicku.Koliko od vas? 
lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #215 : torek, 25.07.2006 : 07:46:13 »

Meli meli... Moji starši so bili še neizkušeni in niso poznali celotne slike.

Če s psom delaš na vseh področjih kot je treba in si bolj trmast od njega pomaga. Sigurno pa ne čez noč in nikakor ne na hitro.
Sploh pa ne s stresanjem in podobnim, sej pes ni plen!

Treba je biti povsod pozoren, ma čisto povsod, če maš dominantnega psa. Nikoli ne sme biti na višjem kot ti, vse si mora zaslužit, vedno mora biti zadnji pri skupnih dejavnosti in ga včasih tudi z roko na ramenih spomnit, da si je malo preveč dovolil.

Če pa na drugih področjih ne boste pozorni in boste samo s takimi prijemi hoteli na hitro ratat šef pa boste prej dobili kak lep ugriz kot pa kako spoštovanje.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #216 : torek, 25.07.2006 : 09:23:26 »

Vse lepo in prav kaj pa ko se srecas z samcem ki je bil glavni v leglu in je odlocen da bo se drugje,kot naprimer v novi druzini , obenem pa je se trmast,odlocen pri temu v podporo pa ima gmoto misic.Vsak pes je drugacen to je res vendar je seveda tudi vprasanje koliko od nas se je dejansko srecalo z psom,ki je bil alfa samec v leglu.Tukaj se vidi dominanca(moje mnenje),ter da dejansko nekateri nasveti ne pomagajo pa ceprav so marsikomu ze ampak je nagon po prevladi enostavno tako mocen,da se marsikdo se ni srecal s takim problemom pa ceprav misli da je z pasjo dominanco opravil na hitro.Mogoce pa enostavno ni imel stika z psom,ki ima mocan nagon po prevladi vseh okoli sebe, pa ceprav misli da je imel.Jaz cisto razumem pisca ki je odprl to temo,pisca ki je napisal,da je svojega psa stresel ter je se bolj zacel rencati.Sem tudi jaz to naredil pa je se bolj zarencal.Sem se bolj stresel je se bolj zarencal.Sem ga pritisnil k tlom pa je rencal pritisnjen na tleh.Sem ga hotel obrniti na hrbet pa je napel vse sile in rencal kot pobesnel in se zvijal kot da bi mu slo za zivljenje.Bom tako vprasal:Koliko od vas je dozivelo da so pogledali svojega psa ki je hodil po njihovi bajti s prsi ven kot da mu bodo pocila,rep pa dvignjen kot da ga hoce zlomiti(dominanten stav) okrog njega pa nekaj sprica medtem ko on hodi po stanovanju.Ko pa dobro pogledas pa dojames da hodi in z dominatnim stavom z svojim bingljem sprica po celem stanovanju ces to je moje sam probaj kaj ce si upas.Govorimo o 3 mesecnem mladicku.Koliko od vas?
lp

Ni nujno  da ravno  samec Wink.  Naša Dina  je imela  drugi teden  bivanja  pri nas take izpade.(  stara je bila  5 m  in pol in prej navajena , da  je bila  v svojem pasjem  kardelu  " dasa od  pasa" Wink )
In, ko sem jo  hotela umirit  se je pognala  tudi  vame.  Pa  verjemi , da  je to naredila  samo  enkrat  in nikoli več  ,ker   v  tistem  trenutku , ko je šavsnila proti  meni  dobila tasvoje .
Moje mnenje je:  da  je  treba  dati  psu  v  tistem trenutku(  ko  prvič   proba)  vedet kaj se  sme in kaj ne,  in  kdo  je komu  šef.
Marsikdo  pa  tega  ne  stori  takoj  (  takrat)  in  potem  mu pes  zraste  čez  glavo.  Normalno  pa  da  samo  stopnjuje  svoje izpade.  Nazadnje  pa  pride do tega , da  se  lastnik  boji lastnega  psa in dela  z njim v  rokavicah ker se boji da  ga  bo  šavsnil.
To je pa  meni  totalno  mimo.

Logiran
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #217 : sreda, 26.07.2006 : 18:34:53 »

Lep pozdrav!

Tole je moj prvi post na tem forumu...

Imam 4 mesečno bokserko, kake 3 tedne nazaj je tud ona začela poskušat nekej z uveljavljanjem in dominanco (npr renčala je ko sem jo hotel odvlečt za ovratnico z njenega prostora, ni pustila vzet kake salame iz ust...), edino kar je pomagalo je bilo to, da sem jo močno stresel za vratno gubo. Ko sem to naredu se ji je čist strgal, začela je še bolj renčat in probala me je ugriznt, pol sm jo prjel čez gobec jo orng nadrl prtisnu ob tla in še mal potresel in od takrat ni blo več nobenih problemov.
Zanimivo je, da me je od takrat naprej začela nenormalno ubogat, pride ko jo pokličem kar prej niti pod razno ni nardila, usede se brez problemov, vsakič ko izrečem njeno ime me pogleda... in najvažnejše nikoli ne zarenči name, pa če naredim karkoli,

Tista pravila, da si mora pes vse zaslužit res pomagajo ampak bolj v smislu, da psa spomnijo kje mu je mesto, jst pri moji bokserki dominance samo z upoštevanjem teh pravil nisem dosegel...

Vratna guba je zakon!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #218 : četrtek, 27.07.2006 : 12:59:12 »

Vratna guba ni nič.
Pomen ima prijem čez gobec roka na hrbtu in pes leži na hrbtu pred nami in mi ga še malo dol potiskamo...

Če pogledaš kar si napisal JB je pes na stresanje odgovoril z renčanjem, na prijem čež gobec in zbitjem na tla pa je dala mir...
Torej ne stresanje je zakon, ampak je zakon tisto, kar mu je sledilo...  Wink

In ker si takoj odreagiral, verjetno ne boš imel več večjih težav na to temo. Ampak, če boš popustil in bo pes lahko počel kar mu je volja, vedno na lastno pobudo in če bo povsod ali vsaj velikokrat prva, se bo to obnašanje verjetno vrnilo. Tako, da napisat, da je vse ostalo brezveze in gremo samo kaznovat pse, ni realno. Ker tako ne bo zrasla v psičko, ki spoštuje svojega vodnika, ampak se te bo kvečjemu naučila bat, kar za enkrat ni tako...

Da smo dobri  vodje, vredni zaupanja, v pasjih očeh je treba bit vedno pozoren na naše obnašanje, ki pa mora biti še kako pravično, če ne znajo tako zameriti, da je groza... Roll Eyes
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #219 : četrtek, 27.07.2006 : 13:10:27 »

Se popolnoma strinjam z Angseter.
Stresanje zgolj hrani strahospostovanje,kar pa na koncu ne pomeni da si vodja,ki mu pes sledi in mu zaupa. Skozi tvojo vztrajnost,stalno opominjanje in nagrajevanje se pes nauci kje mu je mesto,kako zivet in se obnasat.
To je dosti bolj dolgotrajno kot stresanje za gubo ali tepez,prinese pa pomebno povezavo pes-vodnik,ki je trajna. In enkrat ko imas tako povezavo s psom lahko z njim pocnes vse.
Lp
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #220 : četrtek, 27.07.2006 : 13:22:33 »

Hehe midva z mojim tamalim trenirava sedaj da za kazen dobi grd pogled.Dela kot urca.Vcasih hoce obrniti na igro pol se pa zacne poigravanje z njegovimi mozgani Smiley  Odpoklic,grd pogled.bejz tja,ter ene parkrat tako,ko pa ga za nagrado poklicem k nogam je potuhnjen kot miska.Pa repek udriha kot nor Smiley Vendar priznam da odzunaj to ne dela,doma je cisto drugace.Kar se pa vratne gube v mojem primeru tice ni pomagala,dejansko tudi na hrbet ni pomagalo.Jaz sem imel kar nrkaj problemov,kot recimo ce sem ga pobozal je zarencal,mah karkoli mu ni bilo vsec je zarencal,koncalo se je tako da sem ga par mesecev hranil na hrbtu,tako da je to bil edini nacin da je sploh prisel do hrane.Je pa vse odvisno od psa nekateri so karakter da ga ne zlomis pa ce hoces(besedna prispodoba),drugi pa enkrat probajo in je stvar resena za vedno.
Lp forumovci Smiley   Za kakrsnokoli nestrinjanje se vnaprej ne opravicujem  hahaha,vsak ima pravico na svoje mnenje Smiley
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #221 : četrtek, 27.07.2006 : 13:41:36 »

Glede te tehnike da psa primes za gobcek in ga prevalis na hrbet se strinjam. Kljub temu, da se marsikomu zdi to nehumano in grdo je se najbolj normalen ukrep ko vsi drugi ne zalezejo. Drugace pa mi je zelo vsec kar je napisala Karmen Zaharias v knjigi To, Priden o uvajanju pravil med clovekom in psom. Namrec v krdelu ni demokracije. Tocno se ve kaj lahko dela vodja krdela (mi) in to more zacet uveljevljat takoj.

Nekaj privilegijev oz. napotkov kako uveljavit svoj status:

-Vse dobre stvari naj si pes prisluzi: hrano, sprehode, cohanje. Z>meraj naj opravi eno vajo preden mu ugodimo. Npr. sedi!
-Pes naj ne spi na nasi postelji ali foteljih, sami pa lahko tu in tam sedemo na nejgov prostor.
-Zmeraj najprej mi pojejmo hrano in jo sele nato damo psu.
-Priboljske naj ne dobiva brez trda, anj si jih prisluzi
-Vselej bodi mi pobudnik in zacnimo in koncajmo igro, crkljanje. itd.
Pri pseh z izredno mocnim dominantnim vedenjem se izugibajmo iger na moc. Npr. vlecenje vrvi.
-Skozi vrata stopajmo prvi, pes gre za nami.
-ne dovolimo da nas pri vzpenjanju po stopnicah prehiti in tako prevzame najvisjo stopnico.
-vsak poskus da nas prime z zobmi za dlan ali drug del telesa takoj koncamo z odlocnim "fuj"!.
-Psa navajamo da ga lahko pretipamo po celem telu (to je prav tako pravica matere). Ce kaze napetost in agresivnost pac delamo na tem psotopoma.

Evo to je na kratko. Je pa po mojem mnenju se nekaj pomebno kar je napisala. Treba je pazit da pravilno razumemo pasje vedenje in vzroke zanj, da ne ukrepamo prehitro in pasje vedenje tolmacimo kot "dominantno" ali "agresivno".

To so pomoje kr dobri nasveti, ki se jih poskusam kr drzat! Smiley

Upam, da ni nic narobe ker sem to povzel iz knjige,no pa za vsak slucaj naj se se enkrat ve da so misli iz knjige Karmen Zaharias - To, priden! Smiley

Lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #222 : četrtek, 27.07.2006 : 13:47:51 »

No,sej...ce se od malega drzis teh pravil,ki jih je napisal Popo je malo verjetnosti ,da bi pes kot odrasel hotel uveljavljat svoje. Jaz se tudi strinjam z misljenjem,da si pes ne zeli biti vodja krdela:je dosti lazje uzivat ob vodniku in se pocutit varnega,kot biti vodja in imeti vse na oceh. Ampak ce pa nismo dobri vodje,si bo pac pes misli ,da tako pa ne gre vec naprej in skusal sam vzet vajeti v roke.
Lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #223 : četrtek, 27.07.2006 : 14:52:36 »

Pri nas je tako, da bolj kot uboga, več ji je dovoljeno. v bistvu ji pustim, da je prva skozi vrata na primer, na postelji se valjava obe, na kavču prav tako, po stopnicah dirka prva navzgor, sicer tudi navzdol...  Roll Eyes

Je pa tako, ob prvi neposlušnosti je pa konec s tem. Mislim, da sem samo enkrat morala prirezat krilca.
Redno pa z njo vadim naučeno in jo učim novih stvari in v bistvu tudi ko dirka naprej in mi tišči igračko v naročje, ko se hoče igrat, točno ve, da čeprav je na njeno pobudo to ne pomeni, da mi lahko ukazuje.

Upam se razume kaj sem hotela napist, ker po eni strani težim z doslednjostjo, po drugi pa recimo, da na videz nisem tako zelo.


Ker kakorkoli pa pogledam sama, nesporazumov z mojim psom ni. In do zdaj mi tudi noben pes s katerim sem imela opravka ni bil šef in jih ni bilo ravno malo...

To sem napisala, da nebi kdo mislil, da če sprejmeš tudi pasjo pobudo, da je to zelo narobe, nasprotno. Pes čuti, da z njim sodelujete...
Je pa treba jasno videt kje je meja in če ta meja ni jasno vidna je pa malo druga pesem. Se je treba prilagajat karakterju vsakega psa posebej. Ni nujno, da vse velja za vse...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #224 : četrtek, 27.07.2006 : 15:09:01 »

Ni nujno, da vse velja za vse...
No to pa je se najbolj res. Cheesy
Pac tisto so nasveti iz knjige, ki se meni osebno zdijo zelo vredu, po drugi strani pa je doma druga zgodba.
Pri moji psicki se najbolj drzim tistega da grem jaz prvi skoz vrata(uporabno je ze zaradi tega da prvim vidim ko stopim kam ce je kaj takega da lahko Trixy vidla in se pognala.), potem tega da priboljskov ne dobi kr tak(si jih more zasluzit, ponavadi kr z preprostim sedi, prostor ali daj glas), potem tega da jo lahko pretipam povsod(to je super ce pes pusti, ker marikatere tezave resi ko je z njim kaj narobe). Druga pa tak...pustim ji da me krize ampak vse ma svojo mejo(ka zecne pretiravat je s tem koncano). Glede pobude pa nisem najbolj dosleden, vcasih popustim, ponavadi pa naredim tako, da ce mi ona naprimer prinese zogico poskusam naredit tako, da grem naprimer v drugo sobo za minuto dve in se potem vrnem in jaz zacnem z igro. Tolko da jo pretentam da sem jaz zacel igro - JEDI MIND TRICK Cheesy
Ampak kot je AngSeter napisala, odvisno je od psa. Ne sme bit popolne diktature, demokracije pa prav tako ne! Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Napad in ugriz lastnega psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines