mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:34:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 78911 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #165 : petek, 19.02.2010 : 18:15:29 »

A z vsakim prispevkom se število inšpektorjev tudi manjša? Ali morda sploh ne vedo, kaj kdo dela?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #166 : petek, 19.02.2010 : 18:33:00 »

Ok, najbrz komu se vedno ni jasno, o cem bluzim s cipiranjem, pa bom dala tri sicer fiktivne primere, ki pa se dogajajo vsak dan znova in znova. Oz. dogajata se predvsem druga dva, prvi precej redko, o cemer lahko poroca VURS na podlagi porocil iz zavetisc.

1a) V zavetisce pride cipiran pes:
- zavetiski mojster vzame v roke citalec,
- poisce cip in odcita stevilko,
- priklopi se na Centralni register psov,
- najde podatke o lastniku (tako mu pac pravi vecina) oz. skrbniku,
- dvigne telefon in poklice na v CRP navedeno telefonsko stevilko (seveda, ce so sploh podatki v CRP, za kar odgovarja VURS),
- obvesti lastnika, kje je njegov pes,
- lastnik pride po psa,
- placa stroske morebitnega odlova, prevoza, nastanitve ...,
- ce ne pride po psa, ga zavetiski mojster prijavi na VURS in zacne se delo inspektorja.

Kako se to delo konca, je veliko vprasanje o ucinkovitosti VURSa, o kateri bi moral tudi KZS razpravljati na kaksni okrogli mizi, recimo.
Ce bi bilo vse prav, bi dobil lastnik za placat vse kazni, ki sledijo iz morebitne zapustitve (ce ne javi v zakonskem roku, da je izgubil zival), morebitne slabe oskrbe, celo mucenja ... Tak pes ne sme biti nikakrsen strosek ne za zavetisce, ne za obcino in ne za obcane, temvec je lahko izkljucno samo lastnik dolzan kriti prav vse stroske. Ce je treba, se mu gate z riti vzame. Ena sola mora bit in ce so pravila za vse, so tudi za take, ki nicesar nimajo.

1b) V zavetisce pride necipiran tetoviran pes:
- zavetiski mojster si s citalcem cipov nima kaj pomagati,
- ce uspe razbrati tetovirno stevilko, lahko med uradnimi urami poizve na KZS, kdo bi lahko bil lastnik, morda celo to, kdo je vzreditelj,
- v nekaterih primerih se zadeva resi tako, da se najde lastnika in se postopa po 1a tocki,
- vcasih se zgodi, seveda, da se lastnika najde po podatkih KZS,
- vcasih pa se tudi pri teh podatkih vse ustavi, ker:
* se je lastnik ze zdavnaj preselil ali
* vzreditelj nima pojma, komu in kam je prodal psa ali
* je stevilka neberljiva, morda iz tujine, morda ... tudi ponarejena ali
* verjetno se kaj, kar znajo povedati v zavetiscih.

V takih primerih ostane pes na grbi obcine, kjer je bil najden in kasneje na grbi zavetisca, seveda samo nekaterih. Ce se lastnika najde, so vsi stroski na grbi lastnika.

Kaksna je tukaj vloga KZS? Kaj je KZS naredila, da bi bili vsi psi pod njihovo kapo tudi cipirani in da bi se vse njihove clane in stranke (vzreditelji, ki niso clani, so stranke, ker je KZS zaradi pravil FCI edina v Sloveniji, ki lahko pise rodovnike za pse) nadzorovalo in prisililo k izpolnjevanju njihovih lastnih pravil - javljanju sprememb ob prodaji/podaritvi/smrti/izgubi ... psa iz njihovih evidenc? Da bi bili podatki dnevno azurirani tudi v njihovih evidencah?

Koliko se angazira KZS, ko se najde rodovniski pes, kateremu so sami pomagali izgubiti lastnika, ker podatkov nimajo? Koliko pasemskih klubov se aktivno vkljuci v resevanje problema in iskanje lastnika takemu psu? Lahko vprasate v zavetiscih.

2) V zavetisce pride necipiran netetoviran pes:
- zavetiski mojster sicer lahko ure in ure s citalcem opleta okrog psa, pa nic ne pomaga,
- psu na celu ne pise nobene tetovirne ali cipirne stevilke,
- lahko ga samo spravi v pesjak, objavi na spletni strani ter da nekaj oglasov v lokalne in druge medije in caka ...
- ...
- ...
- po 30. dneh lahko psa humano uspava in izda obcini racun za stroske oskrbe (za teh 30 dni),
- lahko pa se naprej caka, ce bo kdo morda pogresil svojega psa ali pa se bo morda nasel kaksen posvojitelj,
- seveda je vse cakanje po 30. dneh na racun zavetisca in morebitnih donatorjev.

Drugega NE MORE.

Torej, se enkrat sprasujem: Kako predlog pomaga? Zakaj ne naredi vsak tisto, kar ze zdaj lahko, da bi bila situacija drugacna?

Kaksno vezo imajo cipi z nevarnimi psi (se vedno ne vem, cemu sluzi tistih 40 cm in kaksno zvezo ima z nevarnimi psi)? Ko ima pes enkrat cip in ugrizne, pa ga najdejo, mu odcitajo cip in najdejo lastnika, ki placa racune in odskodnine, VURS psa vpise pod nevarne pse in sledijo ostale sankcije, seveda ob striktnem nadzoru.

Imamo pa mnogo psov, ki jih nevestni lastniki spustijo s strikov in keten ali samo iz stanovanja, da se sprehodijo in opravijo potrebo. Ti psi se sicer res klatijo, vendar niso klateski, temvec imajo le neodgovorne lastnike z imeni in priimki, ki jih nihce v tej drzavi ni sposoben poiskati. Brez cipov so ti psi za drzavo, za zakonodajalca in za vse drzavljane te drzave, od tistih, ki jim ni mogoce dokazati lastnistva in ne poklicati na odgovornost. Torej, je treba govoriti o klateskih psih zato, da bi bili popularni? Je treba udariti po odgovornih skrbnikih zato, da bi bili popularni? Je treba omogociti neodgovornim lastnikom se vec manevrskega prostora za nezakonita pocetja? Ja, ocitno res. S taksnimi predlogi ob popolni ignoranci realnih problemov, zagotovo res. Ker drugega razumljivega razloga ne najdem. Razen denarja.

Bo z novim predlogom manj neprimernega ravnanja z zivalmi ali celo manj mucenja? Ok, ze res, da ni to ZZZiv, temvec ZVMS. Ampak, zakaj vtikat nos tja? Ce zeli oblast zmanjsat cifro s 5 na 3. Ok, ampak vtikat nos v nadzor in si izmisljat bedarije o dovoljeni visini (bog ne daj tezi), o izjemah, o ... (bog ve, kaj bo se pricurljalo z novim predlogom na dan)?

V stilu Soul bom dala eno primerjavo: Vsi se vozimo z avtomobili in vsi vemo, da dobimo poloznico, ce prevozimo radar in ker je radarjev vsepovsod vsak dan vec, vedno bolj poskusamo voziti po predpisih, pa ne zato, ker bi se nam lahko kaj zgodilo, temvec zato, ker nismo pripravljeni placevati drage kazni za nekaj prehitrih kilometrov. Niti enkrat, kaj sele, da bi krsitve ponavljali in ponavljali ali celo izzivali "kazensko usodo". Vecina med nami. Vsepovsod so tudi izjeme.
Ce na avtomobilu nimamo tablic, se lahko peljemo mimo radarja 300, pa nam nihce nic ne more, oz. nas bodo iskali ob izvozu. Ce vozimo brez tablic po stranskih cestah, nas ne bo nihce dobil in lahko vozimo, kolikor hocemo.
Ce imamo oznacenega psa, nas bodo ob slabi oskrbi, zapustitvi, mucenju ... hitro nasli. Ce psa nimamo oznacenega, se ga lahko znebimo za vsakim grmom, pa nam nihce nicesar ne bo mogel.

Torej, spet vprasanje - kaj bodo psi pod 40 cm plecne naredili dobrega za boljse stanje v Sloveniji na sploh?
Ma, saj v resnici se mi ne da vec. Vsakih nekaj minut se mi zazdi, da si je nekdo podaljsal Pusta.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #167 : petek, 19.02.2010 : 21:05:13 »

Torej , čeprav razumem na pes.netu ni nikogar (razen mene) , ki bil včlanjen v katerikoli kinološki klub (niti lovski, nisti pasemski) ?
Taktika pustiti KZS pri miru, ker je svoj predlg že podala ima neko logiko, vseeno pa sem prepričana,da se vmešavanja "KZS strokovnjakarjev" v krojenje zakonodaje itd  ne bomo kar tako rešili. Če ne drugega  le ti, ki drekce mešajo, ne samo kinološki ampak tudi navadni politiki. In vseh vrst strokovnjakarji se bodo še naprej bohotili po Tv in krojili mnenje titih, ki bodo zakone pisali in sprejemali.
zato semi politika ignoriranja ne zdi modra. Vsaj doker ne bo uspelo vzpostaviti vzporedne organizacije, ki bi združevla ostalo nenavadno populacijo in izpodrinila KZS. A kaj delate na tem?
Poglejte primer DOPSa tudi niso nič več kot en ljubiteljski klub, pa se jim klanja vsa državna uprava in krojijo zakone EU , ptičje direktive itd- in med njimi je prav toliko strokovnjakarjev kot v KZS. Samo za ilustracijo
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #168 : petek, 19.02.2010 : 21:45:48 »

Izjava dneva: "Psa ne obvladujemo s kilogrami, pač pa z možgani." - deteljica - Pravi Pesjanar  Cool
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #169 : petek, 19.02.2010 : 21:46:50 »

Ja, jaz nisem včlanjena nikamor. Imam poleg zalege mačk samo dva bastarda doma, tako da...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #170 : petek, 19.02.2010 : 21:49:41 »

DOPPS in KZS nista primerljivi drustvi, niti pod razno.

Izjava dneva je pa pomoje: "Če niso tile po načinu dela v sorodi z aferovci bulmastif naj mi takoj dildo zraste."

Vsaj jaz sem se skoraj posc... od smeha. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
yerpo
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #171 : petek, 19.02.2010 : 21:55:53 »

Draga deteljica, zaradi mene lahko rečeš o KZS kar češ, ampak prosim ne blati DOPPS s tem da ga vlečeš v tole. Sploh pa ne na takle ignorantski način. Hvala.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #172 : petek, 19.02.2010 : 22:02:41 »

Ja, jaz sem član tud pasemskega kluba... Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #173 : petek, 19.02.2010 : 22:14:58 »

Hm ..., dobro vprasanje, deteljica Smiley
Kot je videti po odzivih, si (skoraj) sama Tongue. Jaz zagotovo nisem v nobenem drustvu ali klubu.

Glede ignorance shoda ali tega, kar pocne KZS: Šok je prevelik, da bi lahko karkoli z gotovostjo izjavila - za ali proti udelezbi. Zaenkrat sem osebno za ignoranco, zakaj pa sem ze nekje prej napisala. Ni pa s tem receno, da ne bo tam kdo drug, ki bo prav tako vedel, kje je treba v kaksno besedo skocit.
Bomo videli. Mize se niso postavili, zato tudi odlocitev se ni potrebna takoj. Smiley

Vsekakor bi bilo najbolj smiselno, da jim clani drustev in klubov poveste argumente, ki govorijo proti takim predlogom. Zunanji smo itak "navadni" in kao vedno nasprotniki. Kar sicer ni res in je samo v njihovih glavah, saj se nihce izven ni imel "prava glasanja" in vsepovsod nam je dano jasno vedeti, da smo proti njim nule. Prijazni, uglajeni, poslusajo pa ne, upostevajo se manj. Ok, ocitno sami sebi dovolj, s cimer nimam problema, dokler mi ne stopijo direktno na zulj.

Upam tudi, da se bodo vzreditelji zaceli zavedati, kaj taksna omejitev pomeni za njih - v prvi vrsti iskati "unique" kupce, kar bo ob vseh omejitvah tezko predvsem tistim, ki imajo pasme "nad 40". Sama si povsem z lahkoto predstavljam izgubljanje bitke proti raznim preprodajalcem, ki bodo delili certifikate o visini psa (seveda "pod 40"), pojavljale se bodo razne "bonsai variante" in podobno. Bodo se lahko parirali na trgu, kjer bo mali milijon omejitev za tiste, katerim je treba prodati cez 4000 mladicev na leto (s siframi se hvalijo v enem od zadnjih pisnih produktov KZS)? Ja, vzreditelji bodo lahko imeli neomejeno stevilo psov, oz. pac po omejitvah, ki bodo veljale za vzreditelje. Vendar, kljucni so kupci. Le-ti so "navadni" oz. bodo pri prvem psu "navadni" lastniki. Kupce vzreditelji potrebujejo, saj prakse, da bi mnozicno prodajali pse iz ene v drugo psarno v Sloveniji pac ni. Menda. Torej, a se zavedajo vzreditelji, da za njih niso toliko pomembne njihove ugodnosti, ki jim jih obljublja KZS, temvec enakopravnost vseh, tudi kupcev - "navadnih" lastnikov psov. Ker bodo sicer lahko vecino mladicev iz legel obdrzali kar doma. Ce so lojalni KZS, da bodo dobili razna potrdila.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #174 : petek, 19.02.2010 : 22:22:26 »

A lahko na okroglo mizo pridemo tudi tisti, ki nismo člani nobenega kluba, združenja in podobnih zadev in ali bodo takim navadnim lastnikom dovolili aktivno sodelovanje v razpravi? Vprašam preveč, ne  Roll Eyes?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #175 : petek, 19.02.2010 : 22:37:23 »

V Izjavi za javnost na http://kinoloska-zveza.si/dokumenti/priponke/67_INFORMACIJA%20BULMASTIFI.pdf pise tole:

V zvezi z opisano tematiko bomo organizirali javno razpravo, na katero bomo povabili predstavnike članic KZS, dobrodošli pa so tudi vsi drugi, ki jih zanima opisano področje kinologije. Prosimo vse, ki želite sodelovati na javni razpravi, da se prijavite do 26. februarja 2010 na elektronski naslov: info@kinoloska-zveza.si
Prijave potrebujemo zato, da bomo lahko pripravili ustrezno velik prostor.
Za razpravo predlagamo teme:
- vzroki za tragedijo z bulmastifi z zornega kota KZS,
- doslej izvedeni ukrepi in
- vsebinske smernice za zakonsko urejanje področja kinologije.
Okroglo mizo bomo pripravili predvidoma 4. marca ob 17. uri, lokacijo pa vam bomo sporočili pozneje, ko bomo dobili število udeležencev.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #176 : petek, 19.02.2010 : 22:40:36 »

OK, upam da se bo kdo prepričal na lastne oči in ušesa in po možnosti tudi glasilke  Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #177 : sobota, 20.02.2010 : 09:52:27 »

Hmm, jaz bi potrebovala malo vaše pomoči  Smiley
Takole: zanima me (čim bolj natančno) kako poteka postopek pridobitve vzrejnega dovoljenja in če je vzrejno dovoljenje časovno omejeno.
Pod vzrejnim dovoljenjem se najbrž nekdo podpiše z imenom in priimkom? Se da kje dobiti kopijo kateregakoli vzrejnega dovoljenja?
Se res opravičujem za dokaj neumna vprašanja, ampak s temi zadevcami nimam nobenih izkušenj, se mi je pa porodila ena žleht ideja  Evil
Hvala za kakršenkoli napotek/link.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #178 : sobota, 20.02.2010 : 11:06:24 »

Pripelješ psa/psico na vzrejni pregled, kjer dobi telesno oceno in vzrejno dovoljenje. Tako čisto na simpl. Potem se pa dovoljenje običajno/dostikrat podaljšuje tako, da spet plačaš članarino klubu in se dovoljenje podaljša "avtomatično". Ponavadi ti še psa ni treba imet s sabo.
No, to, kako se izloča agresivne pse oz. koliko se preveri sam karakter, sem pa na enem takem vzrejnem sama videla, ko je nekaj minut po napadu na mojo psico pes dobil vzrejno kljub temu, da so mi ga ravno člani komisije pomagali spravit s psice... Hm...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #179 : sobota, 20.02.2010 : 11:12:07 »

Yo hvala. Ja, sem že dobila nekaj info, iščem sicer še naprej, sem pa precej zaprepadena nad tistim, kar sem do sedaj prebrala. Včeraj sem bila še prepričana, da zaradi pomanjkanja določenega kinološkega znanja nimam kaj iskati na okrogli mizi KZS, zdaj pa nisem več prepričana, da sem taka mona, me najbrž v ozkoglednosti marsikateri "poklicani" prekaša.
A ima kdo namen priti na to okroglo mizo?
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines