mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:08:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 77860 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #180 : sobota, 20.02.2010 : 11:30:14 »

moksa, lahko ti napisem, kako s stalisca lastnika izgleda vzrejni pregled, kasneje pa ti lahko tudi potegnem pravila iz pravilnikov, vendar enostavno ne vem, ali so pravi in veljavni, ker po pravilu zelo malo iz pravilnikov v resnici velja (bom na koncu razlozila, zakaj trdim, da v pravilih ne velja tisto, kar pise):

Bulmastif spada pod Slovenski klub za velike pasme in molose, prav tako nemska doga, ki sem jo peljala na vzrejni pregled jaz in za katerega potek bos brala v nadaljevanju.
- klub razpise vzrejni pregled in oceno zunanjosti (kako to izgleda v SKVPM najdes na http://www.skvpm-klub.si/),
- do dolocenega datuma prijavis psa na vzrejni pregled in dostavis zahtevane dokumente,
- pri dolocenem veterinarju opravis slikanje kolkov in dobis vpis o tem v original rodovnik,
- na dan "prireditve" se postavis v vrsto, predlozis original papirje (rodovnik in oceno zunanjosti s kaksne razstave - ce te nimas, placas in opravis lahko kar tam) in pocakas, da prides pred sodnika (kako izgleda, lahko pogledas na http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=504, bila sem tam s svojo psico),
- sodnik pregleda psa, ga izmeri, narekuje opis zapisnikarju ..., pove napake (ce), mogoce se kaj ...
- placas pristojbine (cena je za clane katere od clanic KZS, neclani placajo vec - cene najdes tudi na http://www.skvpm-klub.si/pravilnik.html)
- gres domov in pocakas na papirje, ki pridejo cez kaksen mesec ali kaj taksnega - papirju se rece vzrejna knjizica.

Veljavnost vzrejnega pregleda je 2 leti, podaljsujes ga lahko kar po posti, le placati moras KZS pristojbine (tudi o tem najdes navodila na http://www.skvpm-klub.si/index.html).
Obicajno klubi prirejajo vzrejne preglede 2 x letno - spomladi in jeseni. Mogoc je tudi izreden vzrejni pregled, ki ima posebnosti v organizaciji in ceni.

Zakaj pravim, da ne vem, kaj v pravilnikih velja in kaj ne:
1. Lansko leto smo se z vzreditelji neke pasme zapeli na polno zato, ker sem trdila, da v veljavnem pravilniku KZS o razstavah pise, da se morajo psi s pogojnimi rodovniki razstavljati v razredu izven konkurence. Tocno tako je pisalo v veljavnem pravilniku in nic drugace. Ko sem raziskovala zadeve, so VSI govorili, da pac prakticirajo razstavljanje psov s pogojnim rodovnikom kar v konkurenci, ker se pravilnik ni usklajen z FCI pravilnikom o razstavah, ki pa je to ze uredil. Po svoje in mimo pravilnika so delali nekaj let na vseh razstavah, razen redkih izjem. Ko sem stavila, da na razstavi, kjer izjem vsa leta ni bilo, ne bodo psi s pogojnimi rodovniki v konkurenci, so me organizatorji presenetili - prisel je ukaz z vrha KZS, da morajo psi s pogojnimi rodovniki v konkurenco. Pravilnik je veljal se vedno isti, kot prej. Mene ne briga, kaj dajo v pravilnike in kaj ne. Kot zunanji razstavljavec (ki ni v KZS) mi je vazno to, kaj pise v pravilih in zahtevam, da se do zadnje pike izvrsuje zapisana pravila. No, po pravilih FCI bi moral KZS Pravilnik o razstavah uskladiti z FCI do 31.12.2009, pa nimam pojma, ali so ga res ali ne, ali pa se vedno velja pravilnik, ki ni v skladu s krovno mednarodno organizacijo, ljudje pa sploh ne vemo, kaksna so v resnici pravila za razstavo, ker nekaj pise, nekaj drugega se pa dela. Hec je to, da je bila razlaga vseh enotna, da po tistem pravilniku noben organizator vec ne dela.

2. Hrti v Kranjski gori - zapleta se ves cas, saj enkrat v Klubu za hrte izkljucno sebi dajejo kompetence za vso strokovnost ob podajanju mnenj, da so lahko greyhoundi na -15, v naslednjem pisanju pravijo, da oni nimajo nobenih kompetenc za taksna mnenja podajat, ko pa jih vprasamo, kje imajo statut, ki naj bi bil podlaga za njihov obstoj in delo, pravijo: "Statut je na KZS pri statutarni komisiji in bo objavljen, ko bo potrjen oz. usklajen." Po cem zdaj delajo? Po starem statuttu, ki ga tudi ni nikjer, po novem, ki se ni usklajen ...? Vsekakor nekdo kot morebiten bodoci clan ne more imeti pojma, kam se vclanjuje.

Papirje o vzreji najdes na:
- FCI - najvisja organizacija http://www.fci.be/uploaded_files/Breeding_EN.doc
- KZS - nasa krovna organizacija http://www.drustvo-lkdgorica.si/pravilniki/PSDKZS.pdf
- SKVPM - klub, kamor spada bulmastif http://www.skvpm-klub.si/pravilnik.html
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #181 : sobota, 20.02.2010 : 11:52:11 »

Hvala. Mi je tudi Nanook obrazložila kako in kaj pa mi posredovala link SKVPM, ampak mi ne gre v glavo tisto podaljševanje po pošti, pa sem bila med ostalim tudi skoraj prepričana, da se malce več pozornosti da na preveliko plašnost/agresivnost ocenjevanega psa (vem, da to nikakor ne more biti enostavna naloga, ampak vseeno). No, postopek pridobitve VD me zanima predvsem zaradi tega, ker bi rada vedela, če so ga podaljšali kateremkoli od treh (prej štirih) psov po prvem dokumentiranem napadu.
Tako da me veljavnost oziroma neveljavnost posameznih delov pravilnikov niti ne čudi - pravzaprav sploh ne vem več, kaj naj bi me še čudilo, ker se mi dozdeva, da se dela vse bolj "po domače".
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #182 : sobota, 20.02.2010 : 14:17:30 »

Tako da me veljavnost oziroma neveljavnost posameznih delov pravilnikov niti ne čudi - pravzaprav sploh ne vem več, kaj naj bi me še čudilo, ker se mi dozdeva, da se dela vse bolj "po domače".

Tocno tako - po domace.
Najbrz vsi vemo, da lahko gredo zadeve "po domace" med frendi in med kaksno skupino, ki nima vpliva "na svojo okolico" - recimo "klub veselih vaskih pevk", ki pojejo enkrat pri eni, drugic pri drugi, vendar nikoli v javnosti. Wink

Nikakor pa ne more biti dopustno nikakrsno delovanje "po domace" v organizaciji, ki ima zaradi pravil FCI edina vlogo kreiranja pravil, nadzora in sankcioniranja vsega, kar je povezano z vzrejo pasemskih psov in izdajo rodovnikov, kaj sele, da bi imela lahko kakrsnekoli veze z vsemi psi v Sloveniji in vsemi njihovimi lastniki.

Upam, da bodo ljudje to spoznali kljub leporecju in kljub stalnemu in neumornemu otresanju jezikov okrog strokovnosti. Kaj je kinoloska strokovnost, lahko vidimo zdaj iz dneva v dan tudi javno (ne samo v ozadju) v vseh medijih. O izkusnjah in referencah se vedno nikjer nic.

Kavcic za danasnji Dnevnik pravi, da si kinolog (torej strokovnjak):
- ce "se spoznas na pse" - moj komentar: Ali velja tudi to, da zivis 40 let s psi, od tega jih 6 kom sam vzgajas skozi 30 let in z njimi nimas tezav? Ali je "spoznavanje na pse" omejeno na krog KZS, vsi ostali pa o psih po PSD nimamo pojma?,
- si "pridobis nekaj teoretičnih znanj" - moj komentar: Ali je ok, da preberes goro knjig - tudi tujih, goro materialov, objavljenih na netu (strokovnih in ne forumskih cvekov) ali pa je tukaj misljena teorija iz pravilnikov, ki jih niti sami ne upostevajo?
- in "praktičnih znanj" - moj komentar: Ali je dovolj viseti nekajkrat na ograji kaksnega od lokalnih kinoloskih poligonov, ali en lasten pes pripeljan do BBh, ali pa gre vendarle za izkusnje z mnogimi (vsaj 10 kom) razlicnih pasem in razlicnih zahtev pri solanju?
- in da "gres skozi mednarodno priznani program usposabljanja" - moj komentar: Ali je po izjavah predsednika KZS sploh mogoce v Sloveniji postati kinolog, ce nisi v KZS (v katerem od njenih satelitov)? Trdim, da ne in trdim, da vse, kar govorijo, lahko govorijo v svojem imenu, torej imenu ozke interesne skupine, ki se ima za elito med strokovnjaki, ki lahko izustijo besedi pes in kinolog.

Strokovni kinološki kader sestavljajo vsi strokovno usposobljeni kinološki delavci, ki so navedeni v Katalogu kinoloških nazivov. Posamezne evidence glede na njihovo usposobljenost vodijo pristojni strokovni organi KZS. Pri svojem delu morajo obvezno upoštevati vsa dolocila PSD. Za morebitne kršitve se proti njim ukrepa v skladu z dolocili Pravilnika o disciplinski odgovornosti.

KZS mora posvetiti najvecjo skrb dvigu strokovne ravni kinološkega kadra, še posebej sodnikov; kinološke organizacije pa morajo za pripravnike predlagati le osebe, od katerih se lahko pricakuje, da bodo izpolnile vse zahtevane pogoje.

vir: http://www.drustvo-lkdgorica.si/pravilniki/PSDKZS.pdf

Realnost: Ce zelim postati kinolog, ne morem tega storiti z izobrazevanjem, ki bi bilo "na trgu", temvec le in izkljucno samo tako, da se vclanim v eno od "kinoloskih organizacij" (beri: kinolosko drustvo ali pasemski klub, ki je član KZS).

Nobenega od ostalih kinoloskih akterjev v Sloveniji Kavcic (z vsemi drugimi za seboj) ocitno ne priznava - ne Policije, ne vojske in nobene od kinoloskih sportnih organizacij, ki niso pod KZS. V enem mailu, ki krozi okrog in o katerem sem ze pisala, oznacuje ista sodnica drustvo Flipsi, ki ni v KZS, se pa ukvarja z dog frisbyjem in se celo uspesno udelezuje mednarodnih tekem, kot desidentsko organizacijo in kot pravi, smo vsi, ki nismo v KZS, za njo (in ocitno tudi njih) priskledniki.

Nam zeli morda tukaj kdo povedati, da je edino relevantno neko "izobrazevanje" s titulami in skupaj z izkusnjami v nekem "klubu veselih vaskih pevk"?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #183 : sobota, 20.02.2010 : 14:22:16 »

Zanimiv je tudi tale dokument:

PRAVILNIK O IZOBRAŽEVANJU,
PREVERJANJU ZNANJA, IMENOVANJU IN
NAPREDOVANJU KINOLOŠKEGA KADRA

http://www.drustvo-lkdgorica.si/pravilniki/PIPZINKK.pdf

Pojma nimam, ali se velja, ali ne.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #184 : sobota, 20.02.2010 : 14:51:54 »

Ah veste kaj, jaz sem poslala svojo prijavo na okroglo mizo KZS in upam, da mi bo res uspelo priti. Se mogoče še česa novega naučim.
Pride še kdo?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #185 : sobota, 20.02.2010 : 18:32:02 »


Veljavnost vzrejnega pregleda je 2 leti, podaljsujes ga lahko kar po posti, le placati moras KZS pristojbine (tudi o tem najdes navodila na http://www.skvpm-klub.si/index.html).
Obicajno klubi prirejajo vzrejne preglede 2 x letno - spomladi in jeseni. Mogoc je tudi izreden vzrejni pregled, ki ima posebnosti v organizaciji in ceni.

...........


Zakaj pravim, da ne vem, kaj v pravilnikih velja in kaj ne:
1. Lansko leto smo se z vzreditelji neke pasme zapeli na polno zato, ker sem trdila, da v veljavnem pravilniku KZS o razstavah pise, da se morajo psi s pogojnimi rodovniki razstavljati v razredu izven konkurence. Tocno tako je pisalo v veljavnem pravilniku in nic drugace. Ko sem raziskovala zadeve, so VSI govorili, da pac prakticirajo razstavljanje psov s pogojnim rodovnikom kar v konkurenci, ker se pravilnik ni usklajen z FCI pravilnikom o razstavah, ki pa je to ze uredil. Po svoje in mimo pravilnika so delali nekaj let na vseh razstavah, razen redkih izjem. Ko sem stavila, da na razstavi, kjer izjem vsa leta ni bilo, ne bodo psi s pogojnimi rodovniki v konkurenci, so me organizatorji presenetili - prisel je ukaz z vrha KZS, da morajo psi s pogojnimi rodovniki v konkurenco. Pravilnik je veljal se vedno isti, kot prej. Mene ne briga, kaj dajo v pravilnike in kaj ne. Kot zunanji razstavljavec (ki ni v KZS) mi je vazno to, kaj pise v pravilih in zahtevam, da se do zadnje pike izvrsuje zapisana pravila. No, po pravilih FCI bi moral KZS Pravilnik o razstavah uskladiti z FCI do 31.12.2009, pa nimam pojma, ali so ga res ali ne, ali pa se vedno velja pravilnik, ki ni v skladu s krovno mednarodno organizacijo, ljudje pa sploh ne vemo, kaksna so v resnici pravila za razstavo, ker nekaj pise, nekaj drugega se pa dela. Hec je to, da je bila razlaga vseh enotna, da po tistem pravilniku noben organizator vec ne dela.



1.  To morda velja v SKVPM. V Klubu Ljubiteljev Nemških Bokserjev je podajšaevanje vedno osebno, z vsemi papirji in pes mora bit prisoten. Praktično to zgleda kot ponoven vzrejni pregled. Sicer pa se je že zgodila tudi ta diskrecija, ko je dolgoletni vzreditelj zbolel in so pač po diskrecijski pravici podaljšali vzrejno. AMpak je bila to odločitev vzrejne komisije zaradi višje sile da pač človek ne bi rabil izrednega vzrejnega plačevat, ko je vendar šlo za zgolj podaljšanje. Prisotnost psa ima pri podaljšanju zgolj to funkcijo, da po teoriji vzrejna vidi kako se je pes razvil skozi leta in iz tega potegne zaključke. V realnosti ne potegnejo nobenih zaključkov. Smao bogu cajt kradejo in sebi ter lastniku. Družaben moment cele zadeve je pa irelevanten. Ker konc koncev bi na druženje folk tudi prišel, sodnik za delo, pa marker pa sodnik za zunanjost bi imeli pa vsakič pol manj dela.


2. Pravo pravi da je višji zakon nad nižjim. Torej je neglede na to da niso  uskladili papirjev z papirji krovne organizacije, pravica razstavljalca da razstavlja po FCI pravilniku nad določbo KZSjevega.
Pes s pogojnim rodovnikom ima vse pravice vključno s pravico doseganja šampionata posamezne države članice. Nima le pravice da dobi titulo INTER CH.
Pes z NEPOPOLNIM pa naj bi imel tudi to pravico.
Ker ene države imajo tud več tipov rodovnikov
eni so pogojni eni pa nepopolni. Nepopolni so ponavad tisti ki imajo not psa ki je imel pogojnega. Tu se jasno da stvari zapletejo, predvsem pri mladih pasmah, ko FCI sicer postavi zahtevo da prizna pasmo ki ima 5 linij ki noso v sorodu in 5 generacij. AMpak v realnosti je mlado pasmo zelo težko naredit 5 total različnih ružin, tako da tukej tudi FCI zamiži v momentu ko ta pasma doseže 5 generacij in je dovolj številčna da predstavlja nov priliv keša v blagajno skozi razstave in vzrejo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #186 : sobota, 20.02.2010 : 18:52:28 »

OK. Dodatno vprašanje: me lahko napotite še na kakšen link ali pa objasnite, kdo in pod kakšnimi pogoji lahko ustanovi klub za neko pasmo... Namreč, če sem pravilno razumela: vzrejne preglede organizirajo posamični klubi, sodniki na VP pa so v domeni....?
Koga? KZS ali posameznega kluba ali obeh? 
Vzrejna komisija je v domeni kluba ali KZS?
Pod VD se podpiše klub ali KZS?
Res se opravičujem za naravnost butasta vprašanja, ampak bi rada razumela kaj točno je v čigavi pristojnosti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #187 : sobota, 20.02.2010 : 19:08:33 »

Kul, Alti, sem full vesela, da je v kaksnem klubu se drugace in je treba pokazat psa za podaljsanje vzrejnega.

moksa, na vzrejni knjizici od Bali pise KZS, stempiljki pa sta notri dve, obe SKVPM. Ena je pod imenom sodnika, ki je naredil vzrejni pregled, druga pa v okencu, kjer pise, do kdaj vzrejni pregled velja (v konkretnem primeru do septembra 2007).

Mi je pa hecno, da ni nikogar med clani KZS (katerega od drustev ali klubov), ki bi kaj o vzrejnih napisal. Moji podatki so stari Smiley in morda je zdaj kaj drugace?
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #188 : sobota, 20.02.2010 : 19:20:18 »

...mislim, da nam nobena okrogla miza sklicana sedaj iz strani KZSja ne pomaga več...glede na funkcije politične seveda (in na vse kar vidimo sedaj kaj se zmore) predsednika KZS, jim bo uspelo vse kar so si zadali in si bodo......Slabo? Mislim, da zelo. Lips Sealed
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #189 : sobota, 20.02.2010 : 19:33:54 »

Imam eno idejo. Če se strinjate povejte, vsekakor bo potrebna pomoč (med drugim nimam obilice časa za aktivizem ).
Torej menim,da bi bilo pametno poleg peticije na VURS nasloviti tudi en dopis z obrazložitvijo,da KZS ne more biti edini partner pri snovanju kakršengakoli zakona, ali popravkov zakonov, ki tangirajo področje kinologije.
Poleg njih obstajajo v Sloveniji tudi pasme (in razstavljavci), ki niso pod okriljem FCI/KZS. Npr jaz se spomnim, staroangleških buldogov, pa kelpijev, borderjev, avstralcev z rodovniki delovnih organiracij in itd ( saj imate nekje celo spisek če se ne motim - nepriznane pasme)  imamo športe, ki jih FCI/KZS ne priznava, a so pod okriljem drugih mednarodnih organizacij ( freesby, paša, vleka sani ) imamo tudi humanitarne klube , ki ne delujejo pod KZS (reševalno društvo Kranj, vsi lavisnski psi ,ki delujejo pod gorsko reševalno službo)  in kdo ve kdo še. Poleg teh subjektov, ki so nedvomno najmanj tako strokovni kot KZS (ali še bolj ,saj se večinoma nočejo združiti z FCI ker ji oporekajo delo v dobro psov in strokovnost). Poleg teh obstajajo še društva in privatne šole za šolanje psov, ki niso včlanjeni v KZS. O tematiki nedvomno več od sodnikov za zunanjost vedo tudi veterinarji, ki so specializirani za vedenjske težave in delavci zavetišč.
Ob vsem tem je nesprejemljivo, da bi VURS ob snovanju zakona upošteval zgolj mnenje samooklicanih predstavikov KZS.
Za tak dopis bi se morala spodaj podpisati za vsako navedno aktivnost ena kompetetntna  oseba.

Poleg tega pa še ločen dopis v katerem bi se poudarilo, da je KZS poslal delegacijo brez uskladitve in v nasprotju z mnenjem članic. Tega bi bilo dobro, če bi ga podpisalo čim več predsednikov KD.

Na tem forumu, če prav razumem lahko pomagate morda pri prvem dopisu?
 
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #190 : sobota, 20.02.2010 : 19:37:13 »



Poleg tega pa še ločen dopis v katerem bi se poudarilo, da je KZS poslal delegacijo brez uskladitve in v nasprotju z mnenjem članic. Tega bi bilo dobro, če bi ga podpisalo čim več predsednikov ali vsaj članov KD in LKD.
 

zaradi tematike drugega  pa je pombna udeležba na tej okrogli mizi.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #191 : sobota, 20.02.2010 : 19:43:21 »

Jana hvala.

Mi je pa hecno, da ni nikogar med clani KZS (katerega od drustev ali klubov), ki bi kaj o vzrejnih napisal. Moji podatki so stari Smiley in morda je zdaj kaj drugace?
Tudi jaz upam, da se še kdo oglasi.
Mene pa še vedno zanima, kako je s temi klubi: jih lahko ustanovi kdorkoli, ki pač pridobi xy število članov ?In klub, ki izda VD mora avtomatsko biti član KZS?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #192 : sobota, 20.02.2010 : 19:50:26 »

Podpis peticije, prevzem letakov in nakup majic bo možen jutri na stojnici Mačje hiše na CAC Celje !
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #193 : sobota, 20.02.2010 : 19:52:44 »

deteljica, se povsem strinjam in podpiram prvo tocko, pri drugi pa nimam nic zraven, ker boste to morali sami znotraj KZS speljati. Prepricana sem, da bo tudi "zunanjih" dovolj na okrogli mizi in da bo podpora za pritisk.

Razen odzivov nekaterih, ki jih nastevas, nimam pojma, kaksen je njihov odziv na predlog KZS. Treba bo ogromno lobiranja.

Kje so predstavniki mesancev? Pa tistih, ki se sploh ne ukvarjajo z vzrejo, kinoloskimi sporti in razstavljanjem? Z gotovostjo trdim, da je teh vecina. "Delegacija" res predstavlja samo manjsino, govorijo pa za vse nas. Shocked

Tukaj zraven bi lahko bila tudi drustva za zascito zivali.

moksa, klub lahko naredi kdorkoli, povsem po reglcih o ustanovitvi drustva. Za vstop v KZS je treba dat vlogo in placat "vstopnino". Seveda ne dovolijo vstopa vsem. O vzreji pa se lahko v novih klubih le sanja. Upam, da bodo pomagali shar-pejevci z razlago, kako in kaj je z novim klubom in vzrejo, ali pa buldogasi. Oboji so se pred leti odcepili od SKVPM.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #194 : sobota, 20.02.2010 : 19:54:19 »

Prepricana sem tudi, da je ogromno lastnikov rodovniskih psov, ki niso v pasemskem klubu ali v katerem od kinoloskih drustev.
Logiran

Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines