mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:41:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 77891 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mskerl2
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #285 : petek, 05.03.2010 : 17:27:31 »

Jana da ne boš popravljala teksta bom kar tukaj povedal,da sem poleg tega da so trije terjerji tempirana bomba razločno povedal da "če jih jaz tako naučim".

Sicer pa me je sram,da od lovske kinologije ni bilo ne duha in sluha .Po drugi strani pa mi laska dejstvo,da je forum-lov (čigar predsednik sem) prisoten vedno in to tudi takrat ko ostali lovci zmrznejo zaradi bog si ga ve česa.

Lep pozdrav Skerl Miha.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #286 : petek, 05.03.2010 : 17:52:35 »

mskerl, mene je ta tvoja pripomba o tempirani bombi tako nasmejala. Hvala. Kiss
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #287 : petek, 05.03.2010 : 20:14:20 »

Jana, pri meni pa prosim popravi izjavo o šibkosti Rotarjeve in Beričeviča - tisto je izjavila Metoda in ne mag.Kavčič.  Drugače pa se strinjam z vsem zgoraj napisanim. Srčno upam, da se bo KZS pred podajanjem predlogov o kakšnih spremembah zakonodaje Vursu ali MK posvetovala s članicami in bi se mogoče skupaj odločali kaj si v bodoče želimo in, če si sploh želimo. Me je Vidic ustavil po 3min, sem želela še povedat, da je obstoječi zakon itak v redu, da pa je problem, ker se ga ne izvaja. Naj raje prenesejo več pooblastil iz Vursa še na policijo ali kogarkoli oz. naj zamenjajo polovico Vursa, če sami ne utegnejo nadzirat situacije.
Mi je pa zunaj mag.Kavčič po koncu razložil, da nimajo vsi vzreditelji možnosti čipirati mladičev pred oddajo, saj s tem veterinarji kršijo veterinarsko doktrino  Huh V tem stilu, da pač ne moreš voziti zdravih psov na veterino čipirat... mi ni bilo najbolj jasno...sem potem samo še uspela vprašat...če jih potem sploh cepijo....
Kakorkoli, še enkrat povem, VSAK vzreditelj lahko čipira svoje mladiče PRED oddajo novim lastnikom. Lahko se dogovori v ambulanti in mladiče čipirajo ob prvem cepljenju proti kugi itd. ali pa pride vet na dom, jih cepi, čipira, si spiše vse podatke in jih potem ravno tako vnese v CRP (Centralni reg.psov). Lahko jih pa pač čipira tik predno gredo v nove domove, stvar dogovora z  vetom. Jaz jim posredujem še nove naslove lastnikov, njihovo emšo in stvar je urejena. Ja,  je pa res, da je čipiranje na moje stroške, ni zastojn, kot bi bilo, če bi novi lastnik čipiral psa ob cepljenju stekline. Ampak ta strošek bomo pa menda vzreditelji že zmogli ...ali pač... Undecided
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #288 : petek, 05.03.2010 : 22:50:13 »

Na veterinarski postaji Slovenska Bistrica, ob prvem cepljenju legla proti kužnim boleznim, tudi čipirajo mladiče. Ob tem dobi vzreditelj EU potni list s kodo čipa in dodatne kode čipa. Vsi mladiči so v register vneseni na ime vzreditelja in vzreditelj dobi že natisnjen obrazec "izjava o spremembi lastništva psa v CRPSI", ki ga potem novi lastnik odda ob naslednjem cepljenju pri svojem veterinarju za vnos v register. V kolikor pa so mladiči oddani v tujino, pa se v register tudi vnese podatek izvoz. Tako je bilo že lani.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #289 : petek, 05.03.2010 : 23:04:41 »

Pr tem čipiranju je "problem" samo to, da ti prvič, mastno zakasirajo, če takrat čipiraš mladiče, 23 eur po čipu, zraven tega ti zakasirajo še potni list 8 eur, napišejo mladiče v register na tvoje ime, potem pa novem lastniku zakasirajo še 16 eur za prepis lastništva. Torej so v takšnem postopanju zaslužili 47 eur po mladiču, to pa je že kr konkreten denar, glede na to, da je dober mesec kasneje vse to pač v ceni in če je mladič že prodan ni niti stroška prepisa. Saj pri par mladičih to še gre nekako, ampak zdaj si pa predstavljajte leglo z 10 mladiči, to je 470 eur dodatnega stroška za kaj in koga, zaradi nesposobnosti VURS-a?!?!?!? Meni se odkrito povedano zdi brezveze, da bi mladiče čipirala in plačevala za njih, še cepivo si zrihtam če se le da in jih za kužne bolezni cepim sama, pri zdajšnjem leglu sem celotno leglo 2x sama cepila za kužne bolezni, to noben zakon ne prepoveduje, razen veterinarski lobi, ki je ob zaslužek. Tiste 3, ki pa so ostali do 3. meseca, pa sem seveda normalno cepila, čipirala in imajo vse papirje, dve ki sta še doma in čakata nove lastnike pa bodo pač morali plačat prepis.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #290 : sobota, 06.03.2010 : 00:38:40 »

Verjetno nekaterim spet ne bo vsec, pa bom vseeno napisala:
Vceraj je bilo za moje pojme na okrogli mizi zelo malo ljudi, ce vemo, da naj bi bilo clanov clanic nekaj cez 9000, med prisotnimi pa smo bili tudi "zunanji". Torej, zelo malo ljudi v resnici zanima tako zakonodaja kot dogajanje v organizaciji, kateri placujejo razne pristojbine. Ocitno se jim zdi normalno, da vecinoma "dajejo" in se niti ne spomnijo, da bi organizirano zeleli kaj nazaj. Prav tako jih najbrz ne zanima, kaj jim bodo novega "obesili" na ravni drustva, zveze ali drzave. Skoda. Resitev je namrec cel kup na dosegu roke, le prepoznati je treba, kam bi radi sli. Verjetno bo kdo zopet pripomnil, da so med posamezniki in krovno organizacijo drustva in klubi, pa se ne dam odgnati - krovna organizacija naj bi imela povezovalno vlogo. Za dogovarjanja navzven lazje kaj doseze ozek krog pooblascenih pogajalcev, kot pa da drustva in klubi razdrobljeno ter vsak zase iscejo dogovore navzven.

Ce bi bila splosna zelja, da se oddaja v nove domove cipirane mladice, bi to vzreditelji ze zdavnaj lahko uredili tako, da bi bilo za njih lazje, ceneje, predvsem pa bi prinasalo varnejso oddajo mladicev. S to zeljo je prav tako, kot z vsako drugo. Kot z urejenostjo trga psov, kot s pomenom kvalitetne vzreje, kot z odgovornim skrbnistvom, kot ... z vsem tistim, kar so odkrivala vcerajsna vprasanja in kar so nakazovale vcerajsne nove ideje. Za kaj takega je seveda premalo en vzreditelj, pa tudi dva ne prideta nikamor. Najbrz tudi deset ne. Pa vendar, vedno je treba nekje zaceti in obicajno se somisljeniki hitro najdejo skupaj. Zal smo Slovenci ocitno nagnjeni k nezaupanju in drzanju fig v zepih, predvsem pa cakanju, kaj nam bodo pripravili drugi. Skoda. Dovolj mocna in vztrajna skupina vzrediteljev z jasnimi cilji izboljsanja razmer za pse, zanje in za kupce njihovih mladicev bi zagotovo bila uspesna, tako na pogajanjih z njihovo maticno organizacijo, kot navzven. Vse zagotovo ne bo nikoli za vse dobro in sprejemljivo, vendar lahko dobri temelji dolgorocno prinesejo samo dobre rezultate, ceprav je treba med potjo prestopati mnoge prepreke, ki jih mecejo najveckrat prav "kolegi".

Torej, kako jaz vidim resitev problema McKruster, ki pravi, da je cipiranje mladicev za vzreditelja predrago? Vidim dve mozni poti, vendar nobene resitve ni brez tistih, ki bi pokazali dovoljsen interes. Prva pot bi lahko bila z "zvezno subvencijo". Imajo organizacijo, ki zeli delati v dobro psov. Vceraj so to nekajkrat povedali. Pa tudi v dobro lastnikov. Torej, prvi pogoji so ze izpolnjeni - interes krovne organizacije, da naredi nekaj dobrega za pse in ljudi - po zakonu oznaceni mladici so zagotovo v veliko boljsem polozaju od tistih, ki se niso oznaceni, kupci bodo dobili ze oznacene pse, moznosti manipulacij se bodo zmanjsale, kupcem se ne bo treba "loviti" s temi pravili in postopki, vzreditelji bodo mladicem morda lazje "sledili" ... Poleg tega bi verjetno moral biti interes te krovne organizacije tudi v tem, da promovira pravilno in korektno vzrejo, torej vzrejo rodovniskih pasemskih psov sirse, v javnosti, med kupci, ki so potencialno tudi novi clani njihovih clanic ... in lahko tako racunajo na precej kratkorocno "vrnitev vlozka". Se precej vec bi naredili s taksno potezo dolgorocno, ob cemer bi bili zadovoljni tudi vzreditelji in bi se morda (ob ostali podpori krovne organizacije) tudi novinci raje odlocali za korektno in odgovorno vzrejo, saj bi cutili, da imajo na voljo nekoga, ki jim pomaga na razne nacine in jim stoji ob strani ... Druga pot pa bi lahko bila v izkoriscanju energije in zelje krovne organizacije po participaciji pri odlocanju z oblastmi. Namesto pogajanj o novih zakonih bi se lahko lotili pogajanj, ki bi prinesla manjse takse za oznacevanje rodovniskih pasemskih psov in pri izdaji potnih listov, morda tudi manjse placilo veterinarskih storitev pri teh postopkih, seveda ob predpostavki, da je promocija korektne vzreje rodovniskih pasemskih psov sploh v interesu te krovne organizacije. Ce je, potem tudi oblasti ne bi bilo tezko prepricati za sodelovanje ob predstavitvi konkretnih resitev tudi ostalih podrocij. Brez sivih con. Dogovori z veterinarji bi lahko potekali na visjih ravneh in ne vsakega vzreditelja in veterinarja posebej, s cimer bi bila tudi pravila obojim bolj jasna (zgoraj beremo, da se ponekod ne da tako zgodaj cipirat, drugje ni problemov ...).

Ce izhajamo iz zakonske obveze, da mora biti vsak pes cipiran, ne razumem povsem vztrajanja pri tetoviranju. Predvsem pa ne razumem vcerajsnje izjave, da bo tako mnogo tetovirnih referentov odvec, saj ce prav razumem, ti ljudje niso redno zaposleni kot tetovirni referenti in jim s tem, ko se tetoviranje ukine, ne bo odskrnjen "kruh" in ne bo slo za "odpuscanje" oz. vecanje stevila brezposelnih ali celo ustvarjanje socialnih stisk. Predvidevam, da to delo opravljajo v prostem casu, seveda proti placilu, ki pa ga dajejo prav vzreditelji. Torej morajo vzreditelji zdaj po vseh pravilih placati dvojno oznacitev psov, kar je seveda odvec in razumem McCruster, da smatra cipiranje za odvecen strosek. Ce pa pomislimo, da tetoviranje ne bi bilo vec potrebno, oz. bi ga ukinili povsem, ostaja samo strosek zakonsko obveznega cipiranja in nakupa potnega lista. Na KLIK lahko najdem cenik tetoviranja: tetoviranje za clane 3 € + potni stroski tetovirnega referenta (5 € za Ljubljano - povsal, ostali kraji je kilometrina po ceniku v UL RS). Nekaj se prispara s tem, nekaj nazica krovna organizacija popusta za svoje clane, pa bo takoj lazje.

Zal so vceraj povedali tudi to, da zelijo "omehcati" vzrejna pravila, iz cesar lahko razumem, da je zgornje pri tej garnituri precejsnja utopija, pa vendar ... Sem vecni optimist. Morda pa bom presenecena in bo krovna organizacija usmerila vso svojo energijo v resnicno pomoc, podporo in servisiranje tistih, ki so "njihovi" in pustila nove zakone in tiste, ki smo "zunaj", ob strani.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #291 : sobota, 06.03.2010 : 07:49:15 »

Sorry McKruster, ampak kaj bolj idiotskega pa tezko preberem. Da vzreditelji jamrate, da morate placat cipiranje? In to celo 23eur po psu. Madona! Po koliko se pa proda mladica, 25eur? Bi rada videla, res. Ce bi se jaz ta trenutek odlocila za nakup psa v tujini pri enem izmed "mojih" izbranih vzrediteljev, bi ga dobila CIPIRANEGA in cepljenega proti kuznim boleznim. PI-KA! Brez predavanj in jamranja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #292 : sobota, 06.03.2010 : 08:13:12 »

Agresivni Atlas je dobil vzrejno dovoljenje; kinologinja Alenka Černe mu ga je podelila kar v zavetišču.

Zanimivo...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #293 : sobota, 06.03.2010 : 09:14:06 »

Citat
Ce bi se jaz ta trenutek odlocila za nakup psa v tujini pri enem izmed "mojih" izbranih vzrediteljev, bi ga dobila CIPIRANEGA in cepljenega proti kuznim boleznim. PI-KA! Brez predavanj in jamranja.

Pa se nic novega ni to. Ze leta 2003 bi z Nizozemske dobila cipiranega (in ne tetoviranega) psa, pa se odkod drugod tudi. Pri nas kupljena psicka pa je tetovirana, tetovaza pa je ze pri pol leta popolnoma izginila. Vidi se ena sama pika.
Sem za to, da zaradi vecje sledljivosti mladicke tetovirajo ze v leglu in prenehajo s tetoviranjem.  Smiley
Logiran

taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #294 : sobota, 06.03.2010 : 13:55:34 »

Sorry McKruster, ampak kaj bolj idiotskega pa tezko preberem. Da vzreditelji jamrate, da morate placat cipiranje? In to celo 23eur po psu. Madona! Po koliko se pa proda mladica, 25eur? Bi rada videla, res. Ce bi se jaz ta trenutek odlocila za nakup psa v tujini pri enem izmed "mojih" izbranih vzrediteljev, bi ga dobila CIPIRANEGA in cepljenega proti kuznim boleznim. PI-KA! Brez predavanj in jamranja.

Se popolnoma strinjam z Nanook.
V leglu sem imela 9 mladičev. Ob oddaji novim lastnikom so bili mladiči tetovirani, čipirani, cepljeni proti kužnim boleznim s strani veterinarja in z vso potrebno dokumentacijo. V skladu s predpisi FCI, na kar me je opozoril vzrejni in tetovirni referent ob popisu legla, so bili novim lastnikom oddani v starosti 10 tednov. Le ena psička je bila, na izrceno željo novega lastnika, oddana v starosti 9 tednov, kar pa je skladno s slovenskimi predpisi. Skrbno sem izbirala nove lastnike in jih veliko tudi zavrnila. Tako sta mi ostali doma dve psički 4 mesece. Tudi ti dve sem ponovno cepila pri veterinarju. Sama oskrba legla me je stala neprimerno več, glede na velikost pasme, kot lahko razberem iz avatarja McKruster, saj so moji mladiči bili ob oddaji tako veliki ali celo večji kot odrasli psi male pasme. Obstajamo tudi lastniki in odgovorni vzreditelji, ki jim gre predvsem za dobrobit psa in ne za zaslužek. Zadnjo oddano psičko iz legla sem po štirih dneh vzela nazaj, saj sem po večurnih dnevnih telefonskih pogovorih z novim lastnikom ugotovila, da le-ta želi psa, ki se ga bodo ljudje bali in ga namerava tako tudi vzgojiti. Prepričala sem ga, da mi je psico vrnil in mu ob tem vrnila vso kupnino, čeprav je bila vrnjena v slabšem stanju kot je bila ob oddaji. Ob tem sem se odločila, da psička ostane doma, saj je menjavanje okolja za mladiča precej stresno in lahko pusti na psu posledice, ki si jih pravi ljubitelji psov in odgovorni vzreditelji nikakor ne želimo. Tako sem pristala pri treh bulmastifih in ne zaradi "obsesij" (kot smo lahko brali v enem izmed člankov v Dnevniku.si). Prizadevam si povrniti dobro ime pasmi in njenim lastnikom, vendar pri tem žal le sama tulim v rog, saj me pri tem ne podpre niti Klub velikih pasem in molosov niti KZS, ki s svojimi izjavami v javnosti dela pasmi in njenim lastnikom več škode kot koristi. Sama sem v zvezi s tem utrpela že veliko škode, tako verbalne kot materialne, zaradi tega imela zastrupljena 2 psa že po prvem incidentu. Psa sem morala dvevno voziti na infuzije en teden, poleg ostale veterinarske oskrbe, ki je bila ob tem potrebna, da sem ga lahko ohranila pri življenju. In verjamite, da je bil ta veterinarski račun, glede na velikost psa, zelo visok. Tudi po drugem incidentu sem odkrila pred svojo ograjo nastavljeno hrano, predvidevam, da zastrupljeno in hvala bogu, da sem jo odkrila prej kot psi. Pasma in njeni lastniki smo zaradi nekaterih izjav v medijih neupravičeno stigmatizirani že od leta 2006, kar se je lepo videlo tudi na okrogli mizi KZS, ko je moj prijatelj povedal, da živi s tremi bulmastifi in je v dvorani kar zašumelo.
Toliko o ljubiteljstvu psov in o odgovorem vzrediteljstvu.

Morda še to. Ker je po mojem mnenju prav KZS tista, ki mora enakovredno in enakopravno zastopati vse pasme FCI, ne pa z izjavami v javnosti širiti nepotrebnega strahu in sovraštva do pasme, sem na okrogli mizi predala KZS pisno stališče in ob tem zahtevala pisni odgovor KZS o uradnem stališču KZS v zvezi s pasmo bulmastif in v zvezi z dotičnimi Baričevičevimi psi.   
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #295 : sobota, 06.03.2010 : 14:41:18 »

Kopiram iz bulmastif teme:


...lažnivci....


13. člen PSD pravi (med drugim):
Vzrejna dovoljenja izdaja psom pristojen strokovni organ KZS.

Ti bogca, to pa je strokovnost, a.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #296 : sobota, 06.03.2010 : 15:05:42 »

15. člen PSD

Strokovni organi KZS so dolžni za pasmo oziroma pasemsko skupino voditi evidenco vzrejno
pregledanih psov in o tem sproti pisno obvešcati KZS.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
peroflero
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #297 : sobota, 06.03.2010 : 15:31:21 »

...pa še moje skromno mnenje:

KZS ni dorasla situaciji. Razblinilo se je njeno osnovno poslanstvo, to je servisiranje v vseh pogledih vsem in vsakomur, katerega življenje je povezano s psmi (prav tako vloga "filtra" napram okolici v konfliktnih situacijah). Razlogi, da je do tega prišlo, so skoraj nepomembni, predvsem pa meni premalo poznani. Vem le, da po številnih letih, odkar sem bil v teh vodah aktivnejši, na kapitanskih mestih še zmeraj eksistira skoraj enaka posadka. Spretnosti, kar se tiče "političnega" plutja med čermi jim gotovo manjka, o njihovi strokovnosti sem se pa tudi lahko prepričal med mnogimi članki na tem in podobnih forumih (mimogrede, vsa pohvala vrsticam in predvsem dosežkom g. Habiča, katerega delo in dosežke iskreno cenim). Ali je pričakovat z njihove strani vsaj malce osnovne moralne higiene in posledično kakšen "časten" samoumik? Bojim se, da ne... Za kaj takšnega bo potreben pritisk baze, ki šteje, kot berem 9000 ljudi. Pa bo to izvedljivo? Iskreno, imam slab občutek... Zakaj?

Priznajmo si, da je v Slo registriranih in ustanovljenih veliko društev (in vzrediteljev), kateri namen je prvenstveno pridobitne narave (če delajo korektno in kvalitetno, tudi nič narobe). Njihov "blagoslov" s strani KZS je potreben in nujen skozi njihovo delovanje (prireditve, razstave, tekme, vzrejni pregledi/dovoljenja, legla...). Skozi leta funkcioniranja se je osvojil nek ustaljen sistem, ki so se mu prilagodili (predvsem v smislu delovanja po liniji najmanjšega upora, četudi kdaj malce po ovinkih). Dejstvo je, da vsi ti ljudje sprememb ne želijo, saj le te lahko prinesejo s kvalitetnejšimi evidencami, nadzori, kontrolo...tudi in predvsem več težav (vsaj zanje) in posredno "kreganje s kruhom"... Prav tako velika večina članov KZS nima interesa kakorkoli aktivneje sodelovati, saj so naučili svojega štirinožca vsaj osnovnih prvin za normalno sobivanje z njim, za to so naredili/prejeli pač nek izpit in to jim je dovolj.

In še o aktualnem starem/novem zakonu: povsem iskreno, tudi sam najbolj ne razumem človeka, ki si v stanovanje veliko nekaj deset kvadratov "naseli" 3,4, ali kolikor pač psov že. A ok, če jim uspe nudit vse pogoje za kvalitetno (ne samo osnovno) življenje, pač naj bo...Definitivno so omejitve glede številk neumne, kriteriji  morajo bit konkretnejši.

Sam bi si dovolil nekaj izmed svojih predlogov:

- vsi psi (ne glede na velikost, pasmo ali "nepasmo") morajo bit zavarovani
- vsi psi v urbanem okolju morajo opravit z lastnikom socializacijski izpit
  (kriterije in izvedbo prepuščam strokovno kvalificiranim osebam)
- psi določenih pasem in njihove "mešane izpeljanke" (ponovno stroka) ne glede na lokacijo bivanja morajo opravit ta  
  isti izpit
- vsi psi morajo bit čipirani (pri mladičih že pred odajo novim skrbnikom)
- nadzor tudi davčne uprave (DURS) nad vzreditelji (prijava prihodka od legel)
- visoke finančne kazni za vse morebitne prekrške
- ...

Kakorkoli modrujemo o morali, etičnosti, humanosti in podobnem ostaja dejstvo, da je pri nas na desettisoče psov, ki živijo v razmerah, ki so enostavno rečeno za bruhat (ali za zjokat). Tukaj ne pomaga nobena pridiga, temveč palica. Ta palica v obliki tako visoke kazni, da ti na kraj pameti ne pade izogibanje in izigravanje zakonov. Čisto enostavno: pes na verigi - plačilni nalog, ni čipiran - opala, pa smo tukaj, a nimate izpita - hvala za prispevek, poteklo zavarovanje - joj, res mi je žal...

Res me iskreno zanima, koliko vzrediteljev ima v skladu z zakoni registrirano dejavnost in prijavlja prihodek, koliko jih za prodane pse izstavlja račune in pogodbe, koliko jih vodi vse potrebne evidence (ne samo predpisane s strani KZS). Vem, omenjeno (plus zavarovanje, čipiranje...) bi podražilo ceno psov. Pa prav nič narobe. Psa ne kupujemo za leto, dve, morda bi zraven vseh ostalih stvari tudi to vsaj malo pripomoglo k treznejšemu razmisleku pred nakupom, katerega brzopletost žal najhuje občuti ravno ta, ki je namanj kriv - žival. In če bo sedaj "investicija" za starega ata (zanj je pes še zmeraj investicija, ki se amortizira preko na verigi čuvanja hleva) prevelika, mu sporočam tole: "ata, za tebe pes pač enostavno NI!!!...tudi zadnjega konja ste zaklali teden dni po tistem, ko ste kupili traktor...kupite še alarmno napravo in jo privežite na verigo..."

Vem, da je veliko napisanega utopija, pa vendar...
 
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #298 : sobota, 06.03.2010 : 15:51:04 »

Sam bi si dovolil nekaj izmed svojih predlogov:

- vsi psi (ne glede na velikost, pasmo ali "nepasmo") morajo bit zavarovani
- vsi psi v urbanem okolju morajo opravit z lastnikom socializacijski izpit
  (kriterije in izvedbo prepuščam strokovno kvalificiranim osebam)
- psi določenih pasem in njihove "mešane izpeljanke" (ponovno stroka) ne glede na lokacijo bivanja morajo opravit ta   
  isti izpit
- vsi psi morajo bit čipirani (pri mladičih že pred odajo novim skrbnikom)
- nadzor tudi davčne uprave (DURS) nad vzreditelji (prijava prihodka od legel)
- visoke finančne kazni za vse morebitne prekrške
- ...

V moji bližini, na čistem podeželju je psarna bulmastifov. No, če je še, o leglih ni nič slišat, o incidentih pa tud ne. Psi spuščeni lutali po vasi (kar mal več kot trije), včasih koga malo začopatli.. So ljudje prijavljali, sam itak ni bilo glih haska. Denarno odškodnino je že kdo dobil, to je pa tud vse. Tako da boljš napisat, naj imajo socializacijski izpit kar vsi psi, ne glede na okolje. Pa še izognemo se pasemskemu stigmatiziranju  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #299 : sobota, 06.03.2010 : 15:55:41 »

Za vzrejo z 5 ali manj psi ne rabiš imeti prijavljene dejavnosti in ni treba prijavljati dohodka.
Vzreditelje, ki vzrejajo po pravilih in jim uspeva tudi spraviti skupaj omembe vreden zaslužek, lahko pri nas prešteješ na prste.

kar pa se tiče čipiranja mladičev pred oddajo ne bi smelo biti prav nobenega problema: saj ni treba spreminjati pravil samo na slabše. pa naj se določi, da se mladiča namesto ob cepljenju proti steklini čipira pri prvem cepljenju. Stalo bo natančno enako, kot če se čipira ob cepljenju proti steklini. In če KZS skrbi kam z 100+ tetovirnimi referenti - večina je veterinarjev, pa naj čipirajo namesto da bi tetovirali.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines