mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:26:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 77832 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #45 : petek, 12.02.2010 : 19:22:20 »

Ona goji.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : petek, 12.02.2010 : 20:59:33 »

tis, tam pise:

Citat
1.
Sprememba Zakona o veterinarskih merilih skladnosti, v katerem je med drugim določeno tudi največje število psov v stanovanju (zdaj 5) ne bo v ničemer vplivala na število psov, ki jih imajo lahko vzreditelji, tekmovalci in razstavljavci. Ko smo se v zvezi s tem pogovarjali na VURSU (novica o tem in vsebina pogovora bo objavljena v februarski številki Kinologa) pa smo predlagali, da pri pridobivanju statusa vzreditelja, tekmovalca oziroma razstavljavca sodelujejo tudi strokovni organi KZS  oziroma pasemski klubi, saj doslej o tem statusu določajo le veterinarji, KZS pa je pri tem povsem odrinjena. Zmanjšanje dovoljenega števila psov v stanovanju se torej nanaša le na »navadne« lastnike psov.

kar jaz berem takole:

Za vzreditelje pise v PSD KZS tole: Vzreditelj je fizicna ali pravna oseba, ki je lastnik psice v casu skotitve mladicev. Vemo, da v resnici ni vzreditelj samo tisti, ki je lasnik psice v casu kotitve, temvec so vsi, ki so kdaj imeli, imajo ali bodo imeli legla - imajo vzrejno psico ali plemenjaka ... Iz tega sledi, da je treba imeti samo psico ali psa, narediti vzrejno, se oklicati za vzreditelja in ... voila, dati ti morajo (no, najbrz ne vsem, ker pac tako ne gre nic, tudi med elito ne) potrdilo, da si upravicen do moznosti 5 psov. Imas kdaj leglo s katero od psic ali ne, ni vec vazno.

Kinoloskih sportov je kar nekaj. Nekateri so pod kapo KZS, nekateri niso. Ce bos zelel po tej poti priti do dovoljenja za posedovanje 5 psov, bos pac kupil/posvojil psa, placal clanarino enemu od drustev, sel na nekaj treningov, se prijavil na eno tekmo in zahteval potrdilo ... voila, lahko imas 5 psov. Ali se gres na kaksno tekmo ali ne, ni vec pomembno.
Kaj pa tisti sporti, ki niso pod kapo KZS? Oni pac niso ti posvecenci, da bi se jim reklo tekmovalci, ker se pac ne ukvarjajo s pravimi in posvecenimi pasjimi sporti.

Pri razstavljavcih je pa sploh hec - rabis rodovniskega psa, ni pomembno, kaksnega, da le ima papir. Lahko si ga tudi sposodis od frenda, placas KZS za prepis v rodovni knjigi, sibnes na razstavo, opravis postopek za vrnitev psa frendu - seveda spet proti placilu KZS. Psa prijavis na eno razstavao (najbrz tja niti ni treba iti) in zahtevas potrdilo, pa ze imas lahko 5 psov. Seveda ni nujno, da potem sploh se kaksno razstavo vidis.

Zgoraj tudi pise, da pri pridobivanju statusa vzreditelja, tekmovalca oziroma razstavljavca sodelujejo tudi strokovni organi KZS  oziroma pasemski klubi. Prav hec, a ne. Klubski predsedniski sindrom?

Ce bi namesto vzreditelj tam gor pisalo "psarna", potem je zadeva jasna, da ne gre v ta zakelj kar vsak, ki je (proti placilu clanarine) clan pasemskega kluba, temvec samo tisti, ki se ukvarjajo z vzrejo zares, saj je tezko pricakovati, da bo nekdo dal toliko denarja za registracijo psarne samo zato, da si bo potem lahko priskrbel 5 psov, ne glede na to, ali bo kdaj kaksno pasje leglo imel ali ne.

V Statutu KZS pise:
- vodi evidenco pasem, evidenco lastnikov psov po pasmah ter evidenco vzrediteljev;
- izreka prepoved vzrejanja vzrediteljem, ki so kršili predpise o vzreji;
- izreka vzrejne prepovedi psom in predlaga komisiji za strokovna vprašanja izrekanje prepovedi vzrejanja vzrediteljem, ki so kršili vzrejne predpise;

To, koliko manipulacij pri podeljevanju teh dovoljenj je moznih, si lahko vsak med vami, tudi tis, sam predstavlja. Jaz si jih prav v vse mogoce smeri. Dejstvo je, da je treba eno od zgornjih stvari poceti zato, da bi postal enak KZS eliti - imel moznost posedovati 5 psov. Ker ce nisi vzreditelj (vemo, kdo vse velja za vzreditelja), ce nisi tekmovalec (vemo, kako postati tekmovalec, razen ce se bodo sli elito med elito in bodo kot tekmovalci samo tisti redki, ki gredo na mednarodna tekmovanja) in vemo, kako je s "KZS razstavljanjem", se pac moras ukvarjati z mahinacijami, da prides do iste pravice, kot jo ima elita. Je morda namen izobrazevati pasje lastnike v lovljenju ovinkov?

Najlepsi stavek pri vsem zgornjem pa je zagotovo Zmanjšanje dovoljenega števila psov v stanovanju se torej nanaša le na »navadne« lastnike psov. in v njem briljira besedica "navadne". Ta stavek dobesedno razumem kot stavek, ki pomirja vzrediteljico in ostale naslovnike (seveda clane clanic KZS, kaj ste pa mislili, ki pa vsi ne vzrejajo, niso tekmovalci in niso razstavljavci). Skoraj dobesedno: ne skrbeti, vas se ne tice, to je samo za "une tam zunaj", za "navadne" lastnike psov.

Jaz sem zagotovo "tam zunaj" in "navadna". Nimam vzrejnih psic ali psov, temvec imam sterilizirani mesanki, torej ne morem biti vzrediteljica in ne razstavljavka, prav tako ne morem z njima tekmovati, ker je ena prestara, druga pa neustrezna za katerega od kinoloskih "tekmovalnih" sportov. Sta pa obe krasni prijateljici in "kavc bejbi". Torej, lahko posvojim se enega psa, ali pa kupim enega rodovniskega, se uvrstim z njim v eno od kategorij (seveda preko KZS, kjer je treba za karkoli PLACATI, da sploh zraven prides, potem pa se vsakokrat, ko se obrnes) in ko nekako le dobim potrdilo, lahko posvojim se dva psa. Ce se mi tega ne da pocet, lahko pac posvojim samo enega, da pridem do zakonske cifre 3 (upam, da bo 3, ker gor ni nic navedeno). A se vam zdi normalno, da imam jaz tolk posla s tem, da pridem na isti nivo pravic, kot jih ima vecina med clani clanic KZS ze zdaj? Se vam zdi, da je polozaj tistih, ki so v KZS in tistih, ki nismo v zgornjem pisanju predviden kot enakopraven?

Ali ne bi bilo bolje narediti kaj takega, da bomo najprej vsi nedolzni in vsi enaki, pa potem stejemo napake, stejemo dobre strani, tehtamo odgovorno skrbnistvo in neodgovorno ... Pa omejimo tiste, ki slabo delajo s psi, tiste, ki kar naprej prodajajo/oddajajo mladice, pa tiste, ki imajo pse v pesjakih in/ali okol bajt spuscene, pa tiste, ki se jim psi kar naprej izgubljajo ali uhajajo, pa tiste, ki mlatijo svoje pse ...

Se je kdo na KZS vprasal, da tak sistem omogoca popolno svobodo tistim, ki se bodo te igrice sli, ne glede na to, ali bodo vmes med "KZS vzrejo" tudi stepali, ali bodo med "KZS tekmovanjem" tudi stepali, ali bodo med "KZS razstavljanjem" tudi stepali ..., ali pa bodo preprosto z enim psom za javnost delali lepo, v ozadju pa stepali, izvajali pasje boje, vzgajali pse za napad in podobno. Najbrz ne. Ker pac to ni v pristojnosti KZS, da bi razmisljal kaj sirse od okvirov KZS. Stiri stene so res tezava, ker omejujejo. Predvsem pogled ven, ce so se okna povrh vsega zastrta.

Tako ozkogledno in tako strasansko elitisticno, da je ze prav smesno. In tako malo resnice za dobrobit psov, se manj za zascito psov, ki bi bila pogosto potrebna tudi pred tistimi, ki so med tem visokim KZS. Recimo, med vzreditelje spada Milc Koren iz Kranjske Gore. Kaj je naredila KZS za njegove hrte? Nic. Trenutno niti ne more, ker jih menda tam vec ni. Ni pa naredila NIC v treh letih, ko so bili tam. Pravzaprav je ena od njegovih clanic predsednisko solirala in "zabetonirala" pse na tisto gmajno. Bi pa zagotovo naredila vse, ce bi Milc Koren zelel svoj status vzreditelja uveljaviti in mu dovolila imeti 5 psov. V to sem skoraj povsem gotova.

Licemersko povdarjanje ljubezni do kuzkov, zraven pa skrb predvsem za "svoje ljudi" ...
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #47 : petek, 12.02.2010 : 21:00:57 »

Raje v stanovanju s petimi psi ,kot samo z enim samim osebkom kot je Mišo 57......

Podpišem in podčrtam z rdečo. Mišo57, ponavljam svoje vprašanje tebi iz neke druge teme, na katerega nisi odgovoril: a si ti mpgoče pobegnil iz kakšne posebne ustanove? bruham
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #48 : petek, 12.02.2010 : 21:19:56 »

"Kaj pa tisti sporti, ki niso pod kapo KZS? Oni pac niso ti posvecenci, da bi se jim reklo tekmovalci, ker se pac ne ukvarjajo s pravimi in posvecenimi pasjimi sporti."

Super. Se ukvarjam s frizbijem, s svojimi psi pobiramo pokale po celi Evropi,  se večkrat kvalificirali za svetovno in tam tudi enkrat tekmovala, kjer sva bili tisto leto (2008) z Lyro najvišje uvrščen par iz Evrope, ampak ker frizbi ni FCI priznana športna disciplina, za KZS nisem več tekmovalka. Imamo eno rodovniško psico, ki jo bomo mogoče kdaj parili. Ampak ker ge za vzrejo delovnih avstralcev ki so registrirani pri ASCA in ne FCI, smo spet le "navadni". No ja, še dobro da imam vsaj agility.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #49 : petek, 12.02.2010 : 21:25:53 »

Jana, hvala za malo bolj obširno razlago... kaj vse se pri nas ne gremo  butnglavc
Logiran
A-Tsa-Rja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.337


« Odgovor #50 : petek, 12.02.2010 : 21:31:25 »

Aha potem če rpav razumem, če razsavljam potem lahko imam več psov. Joj kaki problemi. Lips Sealed
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #51 : petek, 12.02.2010 : 21:35:32 »

Hm, meni pa tukaj nekaj ni jasno(no, jasno mi ni marsikaj, sem očitno bolj počasne sorte Roll Eyes ), jamrajo, da bo ali pa je sedaj VURS pristojen za to, kdo je vzreditelj, razstavljalec ali tekmovalec. Na kakšen način? KZS pa naj bi bila odrinjena pri tem in to naj bi zdaj spremenili. Ja, pa saj jaz sem morala psarno registrirati preko KZS, dobiti  moram  nalepko KZS, če hočem pariti psico in dobiti rodovnike za mladiče, se pravi, moram biti član pasemskega kluba že zdaj oz. društva. Enako se mi zdi, da je tudi pri tekmovalcih, vsaj tistih, ki jih jaz poznam ali berem o njih, vsi so člani klubov ali društev (razen tistih, ki tekmujejo v športih, ki niso pod okriljem KZS), torej so že zdaj člani KZS.
Torej še vedno vprašanje, na kakšen način je KZS odrinjena in kako naj bi VURS odločal o tem, kdo je razstavljalec, tekmovalec in podobno.
Se pa definitivno strinjam s tem, da je to diskriminacija, na " elito" in "navadne", tako kot povsod v tej naši ljubi SLO.  Angry
Oprosti Jana, to sem imela že kakšni 2 uri prej napisano, medtem sem si prebrala tvojo razlago ampak bom vseeno poslala Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #52 : petek, 12.02.2010 : 21:40:11 »

Torej, čeprav očitno nisem "navaden" lastnik psa, saj se redno udeležujem tekem ene od disciplin po kzs-ju in to celo z mešancem in tako po navedeni logiki očitno štejem med tiste "ne-navadne" - moram reči, da je tale izjava več kot m-i-m-o! in si je čisto nič ne štejem v čast Angry
Logiran

tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #53 : petek, 12.02.2010 : 21:44:25 »

Jana, če dobro prebereš g.Vidic sam piše, da KZS nima vpliva pri pridobivanju statusov, ki pse, ki bi bili izvzeti iz omejitve loči od "navadnih" psov.

Kaj piše v raznih statutih KZS in ostalih društev, zvez, interesnih skupin ipd. je tako čisto nepomembno - preberi vsebino odgovora. In zato tudi ti stvar napačno interpretiraš in se mi zdi tvoj naslov zavajajoč.

Stvari je treba brati tako, kot so napisane in ne tako, kot bi si kdo želel, da so napisane (iz takih ali drugačnih razlogov).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #54 : petek, 12.02.2010 : 22:21:04 »

Talija, verjetno si ze sama ugotovila, v cem je catch, pa vseeno:

Pristojni minister za veterinarske stose, ki je seveda pristojen za stevilo psov v tvojem stanovanju, se je ocitno ze pred temi hudimi pasjimi casi (pravijo, da potekajo aktivnosti v ozadju in tisini ze 2 meseca) spomnil, da mora narod malo zategniti pas - kot ga moramo (skoraj) vsi pri vsem, tudi pri psih. Ker je "kruha" premalo za vse, naj bo pac manj psov. In, ker imamo samo eno organizacijo v drzavi, ki se ukvarja s kinologijo (ce odstejemo nekaj solistov sprehajalcev, pasjih sol in drugih), je zraven povabil tudi taglavne iz KZS (ali pa so se morda sami ponudili). In kaj je lepsega, ce lahko gres k enemu od glavnih v peskovniku, ki ti pomaga skreirati krasne poticke po tvojih merah.

Verjetno so prosili najprej pravico za vse, ko pa se minister ni dal, so pa malo zdilali, tako da tisti, ki bodo pridobili status vzreditelja, tekmovalca oziroma razstavljavca, bodo lahko imeli 5 psov, vsi ostali, torej "navadni" pa bomo lahko imeli recimo samo 3.

tis, a ti resno mislis, da verjamem, da se bo VURS ukvarjal z izdajanjem dovoljenj za posedovanje psov za tekmovalce in razstavljavce? Verjamem, da za skrbnike psov resevalcev ali spremljevalci slepih, invalidov ..., mogoce se za terapevtske pse, za ostale pa ne verjamem. Kaj pa imajo veterinarji z razstavljavci in tekmovalci, ki recimo laufajo agility, al pa delajo RO? Vidic je napisal tocno tale nedvoumen stavek:

"Sprememba Zakona o veterinarskih merilih skladnosti, v katerem je med drugim določeno tudi največje število psov v stanovanju (zdaj 5) ne bo v ničemer vplivala na število psov, ki jih imajo lahko vzreditelji, tekmovalci in razstavljavci."

Ker vemo, da zdaj VURS daje dovoljenja samo za vzrejo/rejo/gojitev, z razstavljavci in tekmovalci pa nima (zdaj) nic, lahko ob branju zgornjega vemo, da bodo vse tisto, kar imamo zdaj vsi, obdrzali tekmovalci in razstavljavci, vzreditelji tako ali tako niso v nicemer ogrozeni, mi - "navadni" lastniki psov, ki nismo v nobeni od zgornjih skupin, pa bomo izgubili pravico do dveh psov.

Iz tega lahko pac sklepam, da je to ze dejstvo, sicer bi bila not beseda "predvidoma", "verjetno", "dogovarjamo se" ali kaj podobnega. V nadaljevanju pa pise o tem, da "je KZS predlagal, da pri pridobivanju statusa vzreditelja, tekmovalca oziroma razstavljavca sodelujejo tudi strokovni organi KZS oziroma pasemski klubi", kar v zvezi s prvim stavkom, ki pravi, da se zakon ne bo spremenil za V, T in R in ob vedenju, da ni mogoce, da bi VURS vzel pod svojo pristojnost izdajanje potrdil za T in R za pravico imeti 5 psov, razumem kot "predvidevanje", da bo to pocel KZS. Ce pa je VURS slucajno pripravljen, oz. je minister predvidel izdajanje potrdil s strani VURS za vse, sam nima vzvodov za presojanje, kdo je T ali R, temvec mu bo pri tem pomagal KZS (kar je isto, kot da izdaja potrdila bolj ali manj selektivno sam), ki ima pregled na kinoloskimi tekmovanji in tekmovalci, prav tako nad kinoloskimi razstavami in razstavljavci. Ali pa je morda minister predvidel takso, ki se bo morala placati na VURS in na podlagi katere bodo dali potrdilo vsakemu, ki bo zanj zaprosil? Vendar v tem primeru ne verjamem, da bi Vidic pisal o pravicah samo za vzreditelje, tekmovalce in razstavljavce.

Bi pa bila vesela, ce bi ti podrobno predstavil idejo, ki je z napovedjo objave v Kinologu ocitno ze "meso postala". Morda je pa Vidic samo neustrezne izraze uporabil za tisto, kar je zelel vsem na mailing listi povedati?
Logiran

Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #55 : petek, 12.02.2010 : 22:28:20 »

Hvala Jana, se mi jasni počasi Wink
Kako je pa to po drugih državah EU?
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #56 : petek, 12.02.2010 : 22:32:25 »

To morda pomeni, da bomo v tej naši državi tisti "navadni" ljudje z mešanci zopet tretirani kot drugorazredni ljudje z manj pravicami?

Ni tale predlog zakona malo proti ustavno naravnan ... Lips Sealed

Torej, moraš biti član "elite", da lahko imaš več psov ...

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #57 : petek, 12.02.2010 : 22:35:18 »

Ne vem, kako je drugje, me pa zanima, kaj pravite drugi, tako tisti, ki "boste obdrzali" pravico do 5 psov, kot tisti, ki jo "boste izgubili". Nikjer nisem rekla, da je moja interpretacija edina prava. Kot sem ze napisala, je lahko tekst kje narobe. Vendar tak tekst, kot je zdaj, jaz razumem tako, kot sem napisala. Ostali pa napisite, kako ga razumete vi. Sicer je verjetno ze prepozno, da kdo med nami karkoli pripomni, me pa vseeno zanima, kaj mislite o tem. V bulmastif temi vas je zelo veliko skakalo v luft, ko smo vmes pisali tudi o tej ministrovi ideji. Zdaj ste tiho. Hm ... Vam je vsec, kot je zgoraj predvideno?
Logiran

Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #58 : petek, 12.02.2010 : 22:37:58 »

Ni mi všeč, niti slučajno pa čeprav bom spadala med "elito" in tako kot pravi Podencica, gre za diskriminacijo!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #59 : petek, 12.02.2010 : 22:38:27 »

Navadni ljudje s prastarimi mešanci, posvojenimi iz zavetišč, bomo pač mogoče plačali neko članarino v kakšnem od klubov, se šli "blamirat"... Ma, ne, ne sebe, blamirat KZS, pa se bomo na kakšne agility tekme prijavili z 10+ starimi, slepimi in gluhimi psi in se režali vsem v fris. Saj se lahko gremo tudi tako. Če je to cilj slovenske kinologije...
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines