mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:37:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 77839 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #60 : petek, 12.02.2010 : 22:47:36 »

Ok, da ne bo slucajno tis pa se kdo v luft skocil, lahko recemo namesto "elita" tudi "kinoloska drustva in pasemski klubi", ker ne mores biti kar clan KZS, temvec vsaj enega kinoloskega drustva ali vsaj enega pasemskega kluba. Smiley. Sele ob tem prides v KZS. Namrec, clani KZS so drustva in klubi.
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #61 : petek, 12.02.2010 : 22:58:13 »

Ok, da ne bo slucajno tis pa se kdo v luft skocil, lahko recemo namesto "elita" tudi "kinoloska drustva in pasemski klubi", ker ne mores biti kar clan KZS, temvec vsaj enega kinoloskega drustva ali vsaj enega pasemskega kluba. Smiley. Sele ob tem prides v KZS. Namrec, clani KZS so drustva in klubi.

Še vedno mi tole diši na diskriminacijo, pa kakorkoli se že reče ...
To pomeni, da nismo vsi enaki pred zakonom in se moramo nujno včalniti v neke klube, KZS,..., da lahko imamo več psov ...?
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #62 : petek, 12.02.2010 : 23:01:01 »

Bodimo realni... tudi ZRPS (DVRPS, KVRPK, REPS, Burja) bodo spadali med "elito" in kolikor jaz vem nimajo čisto nič skupnega z KZS. Saj ne, da bi imel kdo v teh društvih toliko psov a vseeno.

Ali se morda motim?

Pa še kaj bi se našlo, kar verjetno ne poznam... in na osnovi tega brez težave povlečemo zaključek, da osnov za naslov, kot si ga zapisala ni.
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #63 : petek, 12.02.2010 : 23:02:41 »

Še vedno mi tole diši na diskriminacijo, pa kakorkoli se že reče ...
To pomeni, da nismo vsi enaki pred zakonom in se moramo nujno včalniti v neke klube, KZS,..., da lahko imamo več psov ...?

No vidiš, si že napačno predstavljaš. Ni bistvo včlanitev v klub - važno je, kaj s psom oz. psmi počneš. Če jih imaš le za čohat na kavču ti tudi klub ne bo nič pomagal Wink
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #64 : petek, 12.02.2010 : 23:07:00 »

Če jih imaš le za čohat na kavču ti tudi klub ne bo nič pomagal Wink

No in jaz hočem čohat pet posvojenih mešancev na kavču ...
Torej sem drugorazredni državljan, ker tega ne bom mogla početi, če ne bom z njimi nečesa počela oz. včlanjena nekam ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #65 : petek, 12.02.2010 : 23:10:31 »

Upam, da v primeru sprejetja tega stosa ne bo treba za pridobitev enega od potrdil biti clan KZS. To skoraj zagotovo ne bodo mogli poceti tekmovalci, ker morajo zdaj biti clani, ce tekmujejo v kateri od kinoloskih sportov, ki so pod okriljem KZS oz. FCI. Kako je s tistimi, ki se ukvarjajo s kaksnim od eksoticnih kinoloskih sportov, je povedala ze Jean. Razstavljavci bodo najbrz rabili samo potrdilo, da so prijavljeni na razstavo, drugace si jaz sploh ne predstavljam. Ali bo treba na 5 (katerakoli druga cifra je mogoca) razstav, da bos dobil naziv razstavljavec?

Ce ne bo treba biti clan, zakaj bi se pa potem KZS sploh ukvarjala z izdajanjem teh potrdil? Ni zdaj vazno, ali direktno v roke ljudem, ali bodo potrdila romala najprej s KZS na VURS, pa iz VURS v nase roke. Stos je popolnoma isti. Zaradi taks? Hm ... Zaradi cesa se?

Ali bo drzava poskrbela za konkurencnost med ponudniki KZS storitev v Sloveniji? Da bo vseeno, ali tekmujem v neclanici KZS, ali v clanici KZS; ali vzrejam pod KZS, ali pod katero od tujih organizacij, ki ni pod FCI, torej tudi ni pod KZS? Da bo vseeno, ali razstavljam samo v tujini in o tem KZS nima pojma, ali razstavljam na razstavah, ki niso v okviru FCI in o katerih KZS tudi nima pojma, ali pa moram samo pod KZS, ce bom hotela dobiti potrdilo?

tis, mi znas kaj od tega pojasniti?
Logiran

tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #66 : petek, 12.02.2010 : 23:11:31 »

Če gledaš tako potem si že dolgo drugorazredni državljan, ker imajo npr. psi vodniki za slepe po zakonu omogočen vstop kamorkoli, naši "navadni" psi pa ne.

Če se kdo želi počutiti kot drugorazredni državljan se lahko v vsakem trenutku. Le pravi razlog je potrebno najti.
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #67 : petek, 12.02.2010 : 23:12:43 »

No vidiš, si že napačno predstavljaš. Ni bistvo včlanitev v klub - važno je, kaj s psom oz. psmi počneš. Če jih imaš le za čohat na kavču ti tudi klub ne bo nič pomagal Wink

Potem si tudi jaz napačno prestavljam npr. ne boš mogel imeti pet psov za čohat, lahko pa boš imel enega tekmovalca in štiri samo za čohat  Huh
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #68 : petek, 12.02.2010 : 23:13:20 »

S situacijo v KZS nisem ravno na tekočem, imam pa svojo predstavo o teh zvezah ("konjski" KZS). Meni se zdi, da bi bila vredu, če bi bili vsi lastniki psov včlanjeni v zvezo (to ne pomeni, da bi morali tekmovati, razstavljati,....), saj je s tem vodena neka evidenca. Ampak s tem bi moralo biti povezano tudi kontrola oz. popis psov (magari pri obhodi po domovih) se pravi se spet vse vrne k doslednemu izvajanju zakonov (in čipiranju). In člani zveze bi morali tudi imeti kaj od članstva, ne pa samo plačevati članarine.
Kolikor sem v zadnjih dneh uspela zaslediti o KZS-ju (pasjem Tongue) je kakršnokoli "prisilno" včlanjevanje popolnoma nesmiselno, saj zadeve niso urejene kot bi morale biti.
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #69 : petek, 12.02.2010 : 23:17:28 »

tis, mi znas kaj od tega pojasniti?

Ne. Ampak dejstvo je, da ne znaš niti ti Wink
In zato so vsaki prehitri zaključki čisto mimo.

Po drugi strani pa je dejstvo, da nekdo mora bedeti žez pravila. Če bo to VURS, KZS ali mojpes.net je pa meni čisto vseeno. Če bi lahko vsi vse delali bi imeli anarhijo.

Dejstvo je, da je najlažja stvar na svetu pritoževati se in jamrati. Je pa tudi dejstvo, da je edina prava stvar (če si kdo želi sprememb) nekaj narediti brez jamranja.

Tudi članstvo v GZS je bilo včasih obvezno, pa sedaj ni več. Pa enako se bo zgodilo z OZS in z Zdravniško zbornico. Zakaj mislite, da je KZS močnejša in oh in ah? Pač, naredite alternativo Wink.


Meni je vseeno. Je pa dejstvo, da sem človek, ki ga zavajanja, kakršno je ta tema, motijo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #70 : petek, 12.02.2010 : 23:24:46 »

tis, lahko zakljuciva, ker si vrgel ven pse vodnike slepih, ki imajo vec ali manj vsepovsod po svetu poseben status, ki ni odvisen od nobene lokalne organizacije ali zveze, se manj od nekaj posameznikov s svojimi interesi. Mi govorimo o recimo 250.000 psih (od 300.000 odstej preveliko cifro rodovniskih, ki so ze v KZS), ti jih pa izpoistavis nekaj 10. Ce bi prebral, kar sem napisala, sem jih jaz izvzela iz zgodbe. No, ne bos me peljal zejno cez vodo na primeru psov vodnikov slepih.

Imas odgovor na vprasanje, zakaj bi zveza to pocela, ce bo imela od tega samo delo in nekaj denarja?
Pa na tole: Ali se predvideva se kaksna druga organizacija, ki bo imela pooblastila za izdajanje potrdil za vecje stevilo psov od zakonsko dolocenega? Ali se predvideva, da bo za nekatere to pocel VURS, za nekatere KZS, za nekatere nekdo tretji? Kako nam boste zagotovili pravico do izbire? Ali pa bo ze kar zdaj KZS prisla pod proracun, zaposlila nekaj VURS uradnikov in vodila evidence? Je morda z ministrom ze dogovorjen tudi prenos CRP pod KZS? Ker sicer ne vidim smisla te zelje KZS. Res ne. Prosim, preseneti me z odgovorom in pojasnili.

Ok, ne bom brisala, ker si medtem napisal, temvec bom pustila zgornje in dodala:
Ali menis, da lahko vsaka interesna skupina v tej drzavi pocne, kar zeli? Za vse drzavljane, brez da bi le-ti imeli izbiro? To dela drzava. Predpisuje, vodi evidence, pobira denar.
Se enkrat - se predvideva vstop KZS pod drzavo ze sedaj?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : petek, 12.02.2010 : 23:31:35 »

Mene pa moti, da me nekdo imenuje "navaden" lastnik psa, mi pa ob tem namerava krojiti in omejevati moje pravice, obenem ko pojasnjuje svojim "clanom", naj ne skrbijo, saj oni niso "navadni". KZS trenutno se ni drzava. Ker drzavo placujem, da mi kroji pravice in dolznosti. Vsepovsod drugod je moja participacija, vclanjevanje ali kakorkoli ze hoces iskanju teh potrdil na KZS reci, moja prostovoljna odlocitev.
Logiran

Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #72 : petek, 12.02.2010 : 23:37:05 »

Če gledaš tako potem si že dolgo drugorazredni državljan, ker imajo npr. psi vodniki za slepe po zakonu omogočen vstop kamorkoli, naši "navadni" psi pa ne.


 Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Ampak tole je pa res čisto drugo poglavje ...

Še vedno hočem imeti kot "navaden" državljan pet posvojenih mešancev in nočem spadati pod okrilje nobene organizacije, zveze ...imela jih bom zgolj za dolge sprehode v naravo, za poležavanje na kavču in zato, ker vem, da jim lahko ponudim srečno življenje. Psi bodo seveda registrirani in redno veterinarsko okrbovani, za njih bom dobro skrbela in jih predvsem obvladala. Torej vesten in odgovoren lastnik petih psov ...

Zakaj tega ne morem imeti brez izpolnjenega pogoja, da sem nekam pridružena, včlanjena?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #73 : petek, 12.02.2010 : 23:38:35 »

Èe gledaš tako potem si že dolgo drugorazredni državljan, ker imajo npr. psi vodniki za slepe po zakonu omogoèen vstop kamorkoli, naši "navadni" psi pa ne.

Èe se kdo želi poèutiti kot drugorazredni državljan se lahko v vsakem trenutku. Le pravi razlog je potrebno najti.
Sorry, ampak tule pa totalno v temo brcaš. Jaz pač ne rabim psa ki me vodi, slepi ga.
In lepo si se našel..kdor se hoče na nekaj obesit se pač bo..pa čeprav z dajanjem takih primerjav.
Logiran
tis
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #74 : petek, 12.02.2010 : 23:44:41 »

Kakorkoli... iz vsega napisanega še vedno nisi dokazala, da je "URADNO: Če nisi v KZS si navaden lastnik psa"
Wink

Meni se zdi normalno, da se bo omejilo koliko psov ima lahko posameznik. Zakoni nas spremljajo povsod. Eni so nam bolj všeč, drugi manj. Če ne bi bilo zakonov bi bili sedaj nekje v srednjem veku.

Isto tako se mi zdi normalno, da so v zakonu opredeljene izjeme. Kako bo to izvedeno trenutno od nas (več kot očitno) ne ve še nihče. Očitno se bo zadeva peljala mimo KZS, kar se mi zdi čisto smiselno. Zaključek, kot si ga ti povlekla iz tistih parih točk, ki jih je zapisal Vidic je pač strel v prazno.

Drugače pa uživajte še naprej in poskušajte čim manj zavajati Wink.

Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines