mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 19:10:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 78599 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #135 : petek, 19.02.2010 : 09:01:45 »

Na spletni strani KZS so objavljeni zapisniki UO sej in skupscin (dveh?). Meni ne uspe najti nic konkretnega o teh pogovorih z ministrom. Je kdo drug kaj nasel?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #136 : petek, 19.02.2010 : 09:07:53 »

deteljica, srcno upam, da vam bo clanom clanic uspelo tole neumnost umaknit. Se pa bojim, da so KZS-jevci idejo VURSu ze prodali in bo zdaj tezko VURS spet na nekaj drugega napeljat. Se bojim, da se bodo zdaj na VURS losali vseh zunanjih sogovornikov, tudi takih, ki bi konstruktivne predloge prinesli.
Ok, pustimo se presenetiti.

Sicer pa, peticija vkljucuje ustavitev vseh zakonodajnih sprememb, tudi te v Zakonu o veterinarskih merilih skladnosti in ne vidim razloga, da se ne bi prikljucili. Kot sem seznanjena, bodo poslani pozivi k podpori peticije tudi na vsa drustva in klube. Upam, da se bodo tamkajsnji clani zavedli, da ne gre samo za nas, "navadne", temvec tudi za njih.

Glede svec skupina okrog te peticije nima popolnoma nic in osebno se distanciram od vsakrsne take manifestacije. Tam gre za tihi protest, brez da bi protestniki vedeli, proti cemu ali za kaj protestirajo. Mi pripravljamo uraden shod, kjer se bo tudi kaj povedalo.

Vse o tem je na http://www.dzzz.si/pobuda/, seznam podpisnih mest za peticijo pa je na http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=215
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #137 : petek, 19.02.2010 : 09:20:13 »

Nan, za skupscino pise na http://kinoloska-zveza.si/dokumenti/priponke/Zapisnik_skupscine_KZS_28.11.2009.pdf tole: "tesnejše sodelovanje z MKGP" in "nadaljevanje pogajanj z MKGP".

Za zadnjo sejo UO pa na http://www.kinoloska-zveza.si/dokumenti/priponke/ZAPISNIK%205.%20seje%2029.12.2009_bfk.doc pise "projekt z Ministrstvom za kmetijstvo in gozdarstvo, z ministrom Pogačnikom so se že opravili aktivni medsebojni razgovori."

Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : petek, 19.02.2010 : 09:23:38 »

Ja, saj, samo to. Meni se to ne zdi ravno neko hudo obvescanje clanic. Kaj pa ostali mislite?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #139 : petek, 19.02.2010 : 09:33:39 »

Ad 1 Potrditev predlaganega dnevnega reda

Predsednik KZS, mag. Blaž Kavčič je po uvodnem pozdravu podal krajšo analizo v preteklem letu. Opažanja so, da v kinologiji manjka pozitivne naravnanosti, medsebojnega spoštovanja, premalo strpnosti.

 bravo bravo
Nan, za skupscino pise na http://kinoloska-zveza.si/dokumenti/priponke/Zapisnik_skupscine_KZS_28.11.2009.pdf tole: "tesnejše sodelovanje z MKGP" in "nadaljevanje pogajanj z MKGP".

Za zadnjo sejo UO pa na http://www.kinoloska-zveza.si/dokumenti/priponke/ZAPISNIK%205.%20seje%2029.12.2009_bfk.doc pise "projekt z Ministrstvom za kmetijstvo in gozdarstvo, z ministrom Pogačnikom so se že opravili aktivni medsebojni razgovori."


Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #140 : petek, 19.02.2010 : 09:38:05 »

Ja, saj, samo to. Meni se to ne zdi ravno neko hudo obvescanje clanic. Kaj pa ostali mislite?
Sicer nisem članica, svoje mnenje pa lahko vseeno povem Smiley : da se mi zdi da so sami sebi namen in da ne štekam (še vedno) njihovega poslanstva oziroma ne vidim konkretnih pozitivnih rezultatov njihovega poslanstva, čisto lepo in prijazno povedano.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #141 : petek, 19.02.2010 : 13:51:36 »

Meni se je ob tem predlogu razblinila še ena iluzija. Do sedaj sem bila prepričana, da se zakoni pišejo ali pa spreminjajo zato, da ustrezajo dejanskemu stanju. Da več primerov kaže na to, da neka stvar v zakonu ni opredeljena ali pa da gre navzkriž z njim. Se pravi, da se odpravljajo pomankljivosti. Da so spremembe ali novosti utemeljene z neko raziskavo, poročilom, whatever... da ne gre le za muho posameznika ali pa skupine, ki si od tega obeta korist.
Kje je pri tem predlogu utemeljitev?
Kje je analiza, koliko gospodinjstev ima več psov? Od kje argumenti, da ne obvladajo teh psov, ali pa da zanje ni dobro poskrbljeno? Da motijo sosede? In kolikšen del teh ima status, ki ga po KZSju izvzema iz teh predlaganih sprememb?
KAJ ZABOGA TAK PREDPIS SPLOH REŠUJE?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #142 : petek, 19.02.2010 : 14:11:11 »

Sama se zakonskim nabulozam obicajno ne cudim, ker za njimi vecinoma ne stojijo strokovnjaki podrocja, za katerega pisejo zakone, ali pa vsaj ne strokovnjaki - praktiki, temvec imajo najpogosteje prste zraven strokovnjaki teoretiki.

V tej zgodbi se cudim samo temu, da so tako totalno oslarijo predlagali strokovnjaki, ki pravijo, da imajo 300 kom strokovnega kadra za solanje psov in ljudi. A si predstavljate? Jaz si ne. In ki zelijo v nase domove priti skozi komisije za pregled ustreznosti posedovanja tretjega vecjega ali cetrtega manjsega psa. Ki zelijo v nase domove priti tudi skozi nadzor nad CRP in v nase zepe skozi vstop pod drzavno kapo.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #143 : petek, 19.02.2010 : 14:41:37 »

Informacija za javnost v zvezi z bulmastifi http://www.kinoloska-zveza.si/sl/novice/149 
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #144 : petek, 19.02.2010 : 14:44:31 »

Strani že ni več
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #145 : petek, 19.02.2010 : 14:46:07 »

Svasta.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #146 : petek, 19.02.2010 : 14:51:23 »

So spet dali nekaj gor http://kinoloska-zveza.si/dokumenti/priponke/67_INFORMACIJA%20BULMASTIFI.pdf
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #147 : petek, 19.02.2010 : 14:54:39 »

Mislim da je isto kot prej, samo da je zdaj pdf prej je bil pa doc.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #148 : petek, 19.02.2010 : 15:16:00 »

A zdej pa javna razprava,ko so vse zasrali in vam voda v grlo teče?
A veste kdaj je bil ča za javno razpravo?
PREDEN je famozna samoklicana delegacja šla na VURS s svojimi osebnimi predlogi,ki so v škodo lastnikom psov!
Upam,da jim bo še hipodrom premajhen za najet!
Dejmo se zorganizirat. MASA je potrebna !! Prineste tiste sveče na to rapravo, da se jim bo podkurilo!!

Sicer je pa to, da sploh bo kakašna razprava (čeprav prepozno in je škod aže nepovratno narejena) zagotovo prav posledica dosedanje akcije
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #149 : petek, 19.02.2010 : 15:46:33 »

KZS poziva zdaj na javno razpravo.
Hm.
Če niso tile po načinu dela v sorodi z aferovci bulmastif naj mi takoj dildo zraste.
Postopke imajo enake, lažejo in izmotavajo se pa tudi enako!! Da o elitizmu in skbi za lastno rit na ramenih ljudstva ne bi govorili .
Ne spregledat, da so bili na VURSU PRED famoznim dogodkom, na keterga se bodo zdajizgovarjali za svoje multi akcijske ukrepe proti lastnikom psov! Če ne bi bilo tega dogodka, bi nas nekega dne parlament presenetil s prima zakonodajo, ki jo bi predlagal VURS na podlagi strokovne ekipe, ki se ima za bogove.
Ponovite si to vsak dan petkrat , da nas ne bodo žejne čez vodo peljali razni smehljajoči Vidici, ki uradno napišejo, da so konkretni bulmastifi prijazni inda je čas, da zapustijo zavetče, ko pa se zadeva pokaže v pravi lučui pa sedijo na TV na napačni strani mize in razlagajo , kako so oni lastnika opozarjali, da so psi nevarni . Tisti , ki v prvem stavku rečejo da ni nevarnih pasem, v drugem, da jih bi bilo strah živeti s tremi takimi psi v resnici pa tečejo na VURS in podajo predlog,da nihče ne sme imeti psov nad 40 cm in še to samo 2.

Pridite najavno razpravo v čim večjem številu, tudi če boste samo poslušali!
Samo čim več prič bo ohranilo resnico te razprave
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines