mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:25:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 78666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #195 : sobota, 20.02.2010 : 20:12:35 »

Mene je zlasti razkurilo tole:

Citat
V tem pogledu so nekatere omejitve utemeljene, a morajo biti razumne. Kdor ima pse za tekmovanje, kdor se ukvarja z njihovo vzrejo ali trenira vodiče slepih, bi pod določenimi pogoji smel imeti večje število psov. Da bi jih nekdo zbiral okoli sebe zaradi obsesij, to pa je gotovo oškodovanje javnega interesa.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #196 : sobota, 20.02.2010 : 20:30:39 »

Lanabela, imas morda kaksen podatek o tem, kaj je storila KZS oz. kdorkoli od njenih vidnih predstavnikov v zvezi z "zbiral okoli sebe zaradi obsesij" v primeru MM? Je kje kaksen zapis o nasprotovanju, ko so ji na VURS dali gojitveno dovoljenje?

Kaj nam bo koristila omejitev 2 ali 3, ce pa se bo z gojitvenimi dovoljenji lahko spet delalo kot prasica z mehom. Zaradi nekaj znanih ekscesnih primerov bomo naj... vsi, ekscesni primeri bodo pa se vedno.
Logiran

Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #197 : sobota, 20.02.2010 : 20:39:27 »

Citat
Torej menim,da bi bilo pametno poleg peticije na VURS nasloviti tudi en dopis z obrazložitvijo,da KZS ne more biti edini partner pri snovanju kakršengakoli zakona, ali popravkov zakonov, ki tangirajo področje kinologije
Strinjam se. Se je pa treba organizirati in argumentirano napisati, zakaj morajo biti pri tej tematiki udelezeni tudi drugi subjekti.
Te teme gotovo bere veliko takih, ki niso v KZS. Oglasite se, kajti samo skupaj bomo lahko kaj storili.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #198 : sobota, 20.02.2010 : 20:43:17 »

Če se bo kaj takega pisalo - in vi, ki imate pse in nekaj o tem veste, ste zagotovo prvi, ki bi imeli kaj za povedat - dajte prosim, PROSIM izpostavit še dejstvo, ki me je presunilo - pri izdaji vzrejnih dovoljenj KZS ne pogleda v register nevarnih psov, ker tam nima dostopa. Tako mi je vsaj povedal g. Vidic. Groza me je, ko pomislim na to.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #199 : sobota, 20.02.2010 : 20:48:24 »

- pri izdaji vzrejnih dovoljenj KZS ne pogleda v register nevarnih psov, ker tam nima dostopa. Tako mi je vsaj povedal g. Vidic. Groza me je, ko pomislim na to.

To je pa zelo čudno.  Sad Spet ena od "slovenskih cvetk".
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #200 : sobota, 20.02.2010 : 21:07:08 »

Ni cudno, ker KZS nima vpogleda v CRP, saj ga dejansko nima za kaj imeti, ker ni nikakrsna uradna sluzba. Ce bi bilo v interesu KZS res kaksno resevanje tega problema ze sedaj, bi ga ze zdavnaj resil in se recimo dogovoril z VURS za obliko potrdila, ki bi ga prinesel lastnik za vsakega psa posebej od svojega veterinarja in to potrdilo bi potrjevalo, da pes ni v bazi "nevarnih psov". Ze res, da bi imela zadeva ceno nekaj €, ki bi jih bilo treba placati veterinarju.

Da bi imel KZS zaradi nekaj rodovniskih psov, ki pridejo na vzrejni pregled in so morebiti tudi v evidencah "nevarnih psov" vpogled v osebne informacije VSEH lastnikov psov, ni mogoce. Ce se kdaj zgodi, da dobi KZS vpogled v CRP, bom ena med tistimi, ki bom dvignila glas in protestirala pri pooblascenki za varovanje osebnih podatkov. Vanje nima KZS kot interesna skupnost kaj zijati. Vanj lahko gledajo uradne osebe.

VURS po moje ni v stanju dati KZS zbirko podatkov o rodovniskih psih, ki so v bazi "nevarnih psov", ker takih podatkov ne iscejo in ne vodijo (saj poznate tisto popularno o "rumenih srednje odlakanih in srednje velikih zalatih prinasalcih". Do osebnih podatkov o lastnikih mesancev, ki so grizli, pa KZS nima prav nikakrsne pravice.
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #201 : sobota, 20.02.2010 : 21:21:18 »

Jana, da ne bi bilo narobe razumljeno - želela sem povedati le to, da uradno dovoljenje za legalne potomce lahko dobi pes ali pa psica, ki so že raztrgali kakšnega pudlčka ali pa prežvečili babico, ker ni povezave med enim in drugim telesom. Po moji laični presoji eno brez drugega ne gre, magari tako, kot ti predlagaš (da prinese lastnik potrdilo), toda tudi to odpira možnosti za dodatno muljanje. Namesto da v komisiji sedi še nekdo, ki zadevo spremlja iz strani VURSa in spotoma preverja, če je z njihove strani kaj z psom narobe.

Ustvarjamo paralelne svetove, namesto da bi težili k sinergiji. Ja, vem, to je beseda, na katero je marsikdo alergičen, toda brez povezovanja se dogajajo posledice, ki so včasih zelo hude. Kot sta na primer bila Athos in Atlas.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #202 : sobota, 20.02.2010 : 21:22:05 »

Jana, hvala za pojasnilo! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #203 : sobota, 20.02.2010 : 21:28:04 »

Nekaj v zvezi s podeljevanjem vzrejnih dovoljenj pod okriljem KZS.

Moj odgovor na današnji članek v dnevniku.si, oziroma na intervju s predsednikom KZS:
Citat:
»… psico Joy, ki je imela zelo neprijeten značaj. Bila je provokativna, napadala je druge pse, kmalu je to počela v tandemu s Knightom, nazadnje v tropu z Atosom in Atlasom. Bilo je kar nekaj neprijetnih napadov, pri čemer se je pokazala zelo neprijetna osebnostna črta Zore Roter. Uživala je v tem, da ima nevarnega psa, in če so njeni bulmastifi razmesarili druge pse, ni imela nobenega občutka slabe vesti. Ne bi sicer rad prilival olja na ogenj nekih čustev, a taka so dejstva.«

No pa smo zopet pri dvojnih merilih, korupciji, nespoštovanju zakonov, predpisov in pravilnikov tudi s strani Kinološke zveze Slovenije, njihovih strokovnjakov, priznanih kinologov, kinoloških sodnikov in podeljevalcev vzrejnih dovoljenj, vse pod okriljem KZS.

Vzrejni pravilnik SKVPM v svojem 15. členu določa vzrejno prepoved za psa/psico, pri katerih so ugotovljene napake:
- izrazita plahost, nemirnost ali popadljivost.

Ti psi pa so, ne glede na določbe pravilnika, imeli vzrejna dovoljenja, uradno priznana s strani KZS. Eden od njih, kot je meni znano, ga celo pridobil po napadu na Stanislava Megliča, še za časa življenja gospe Zore Rotar in to celo v času, ko je bil kot nevaren nameščen v zavetišču Gmajnice.  
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #204 : sobota, 20.02.2010 : 21:35:09 »

evav, samo pripomba glede Vzrejnega pravilnika SKVPM - Ko je dobila vzrejno dovoljenje psica Joy, je veljal star pravilnik. Nekje v tej temi sem dala web-archive link do starega pravilnika, kjer pa tega clena ni bilo.

Ti psi pa so, ne glede na določbe pravilnika, imeli vzrejna dovoljenja, uradno priznana s strani KZS. Eden od njih, kot je meni znano, ga celo pridobil po napadu na Stanislava Megliča, še za časa življenja gospe Zore Rotar in to celo v času, ko je bil kot nevaren nameščen v zavetišču Gmajnice. 


Hehe, sem se nasmejala ob tvoji navedbi o pridobitvi vzrejnega dovoljenja za samca v Gmajnicah Wink. Upam, da se bo zdaj s to informacijo kdo poigral prej, preden bodo dokumenti kam izginili.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #205 : sobota, 20.02.2010 : 22:37:32 »

Na lovskem forumu (http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56 -> Ostale debate o LOVSKI kinologiji -> Pes tokrat raztrgal in pokončal lastnika -> 15. stran pod sliko) sem zasledila se dve imeni, ki naj bi bili v tej famozni KZS svetovalski delegaciji, ki se je sla pogovarjat na MKGP. Eden je sodnik za zunanjost in vzreditelj (poleg ene druge tudi pasma pod SKVPM), druga je vzrediteljica (pasma pod SKVPM).
Kavcica poznamo (omemba samojedov), Vidica poznamo (omemba civav), Česnik je videti lastnik nemca (KLIK) in podpredsednik KZS.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #206 : sobota, 20.02.2010 : 22:45:40 »

Mene je zlasti razkurilo tole:
V tem pogledu so nekatere omejitve utemeljene, a morajo biti razumne. Kdor ima pse za tekmovanje, kdor se ukvarja z njihovo vzrejo ali trenira vodiče slepih, bi pod določenimi pogoji smel imeti večje število psov. Da bi jih nekdo zbiral okoli sebe zaradi obsesij, to pa je gotovo oškodovanje javnega interesa.


Hja..mi, ki nismo takoj razstavljalci in imamo več psov, imamo obsesijo...Bedak.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #207 : sobota, 20.02.2010 : 23:01:11 »

Pri shar peijih je drzavna vzrejna komisija.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #208 : nedelja, 21.02.2010 : 03:08:46 »

Pri shar peijih je drzavna vzrejna komisija.
Kakšna državna? A države Kitajske?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #209 : nedelja, 21.02.2010 : 09:14:39 »

Ja tko pise na stemplju, Drzavna vzreja komisija za pasmo shar-pei KZS-FCI .
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines