mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:45:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 77840 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #210 : nedelja, 21.02.2010 : 12:50:54 »

Treba je poudariti , da FCI -KZS kot njegova izpostava tako in tako ne deluje v dobro psov ali njohovih lastnikov.
Prav iz tega razloga je npr BBC v lanskem letu zavrnil poročanje s Cruftsa, politiki FCI pa glasno nasprotujejo tudi vsi živaloljubci drugod po Evropi in svetu.Jasno kaže na to tudi dejstvo,da KZS še vedno zagovaja in dopušča kupiranje.
Zato je KZS prav gotvo ena zadnjih organizacij od katere je pričakovati predloge v dobro psov ali karkoli drugega etičnega.

Tale prispevek najbrž že poznate ,ampak vsekakor velja link na ta video posredovati tudi VURSU, če se bo spodbijalo strokovnost

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/7779686.stm

Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #211 : nedelja, 21.02.2010 : 13:17:35 »

Če se bo kaj takega pisalo - in vi, ki imate pse in nekaj o tem veste, ste zagotovo prvi, ki bi imeli kaj za povedat - dajte prosim, PROSIM izpostavit še dejstvo, ki me je presunilo - pri izdaji vzrejnih dovoljenj KZS ne pogleda v register nevarnih psov, ker tam nima dostopa. Tako mi je vsaj povedal g. Vidic. Groza me je, ko pomislim na to.
No, sem nekako ciljajo moje zle misli, pa še kam drugam.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #212 : nedelja, 21.02.2010 : 13:44:22 »

Citat
Lanabela, imas morda kaksen podatek o tem, kaj je storila KZS oz. kdorkoli od njenih vidnih predstavnikov v zvezi z "zbiral okoli sebe zaradi obsesij" v primeru MM? Je kje kaksen zapis o nasprotovanju, ko so ji na VURS dali gojitveno dovoljenje?

kolikor je meni znano nič in nič. Do nedavnega naj jih nerodovniški psi ne brigali, razen tistih, ki jim lahko prinesejo kakšen fičenk na tekmah (pa še zato, da so lahko na tekmah v konkurenci nastopali tudi mešanci je bila od začetka huda bitka) ali tečajih.

Je pa zanimivo, ane. sem videla že precej obsedenih razstavljalcev in tekmovalcev, ki bi se za en CAC požrli med seboj, in so jim psi samo še orodje za dosego rezultatov. Ampak to je očitno OK in v javnem interesu.
Če imaš par psov samo za veselje, si pa škodljiv za družbeni interes. Fino.
Sem videla eno samo osebo, ki je bila obsedena s psi in si jih je nakopičila do onemoglosti. Kaj se je zgodili z Kovačem, ki si je upal presekati tisto negravžno zgodbo?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #213 : nedelja, 21.02.2010 : 18:20:38 »

vse takenapake kZS je sicer fino zbrat in jih tudi pripravit v enem tekstu za obrazložitev pomanjkljivosti KZS kot zastopnika psov oz leteh v povezavi z javnim interesom. Ampak kdor pa namerava it na okroglo mizo pa priporočam,da se tam tem etem bolj skrči.
 Na tej okrogli mizi moramo doseči,da umaknejo svoj predlog na VURS z uradno obrazložitvijo,da je bil dan samovoljno s strani oseb, ki so šle na sestanek in da ne predstavlja stališča KZS in  da skličejo skupščino.
Obenam lahko zahtevamo tudi ukrepe znotraj KZS proti delagaciji, ki je to storila mimo demokratičnih načel ,mimo stroke in mimo statuta KZS-lahko pa tudi to točko premaknemo na zasedanje skupščine,ker je to notranja stvar KZS zdaj pa bo zadeva odprte narave.
To pa je tudi vse, o čemer je smiselno na tej mizi govorit.
Z razpravo na temo Baričevič, MM in o predlogu zakona bodo samo dosegli tisto kar je njihov namen: da se zbrani folk skregal med sabo ali zapletel v govoričenje o vsem mogočem in pozabil na odgovornost delegacije. Zato so dali obširen  dnevni red.
Ampak dokažimo,da nismo tako neumni in da smo spregledali njihove umazane igrice.
Vse razprave o zakonu je treba spraviti za skupščino in vseh razglabljanj o Baričeviču, MM in podobno  se je treba vzdržati, pripombe na delo KZS podat oz objavit pisno,  drugače nas bodo žejne čez vodo peljali.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #214 : nedelja, 21.02.2010 : 20:07:40 »

Torej deteljica, ce prav razumem, ti mislis s sklicem skupscine sklic izredne skupscine?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #215 : nedelja, 21.02.2010 : 21:56:13 »

Mene je posteno zbodlo in razbesnelo mnenje KZS, da kdor ni njihov (jim ne placuje clanarine in drugih pristojbin), je kvazistrokovnjak. Ce je samo to merilo, potem mi je jasno, zakaj je stanje tako kot je.
Torej, dokler je neko drustvo ali klub (posledicno tudi posameznik) clan KZS, lahko organizira tecaje, izpite, predavanja ter izdaja potrdila. Ko to isto drustvo ali klub izstopi iz KZS, pa so kar naenkrat vsi instruktorji tega drustva/kluba nesposobni, kvazistrokovnjaki, ki nic ne znajo in sploh nimajo pojma ter bi se jim moralo prepovedati delovanje. Ampak ti isti instruktorji so se izobrazevali pri KZS, iz cesar bi lahko trdili, da KZS sama sebi negira strokovna izobrazevanja. In ko se nekdo za svoj denar izobrazuje sam, tudi v tujini, kjer so bili v nekem obdobju veliko naprednejsi od nase kinoloske srenje, ko se ta nekdo potrjuje v praksi, ki ne podleze nadzoru KZS, je avtomaticno disident, bedak, prodaja meglo, ipd. Razume naj, kdor hoce. Jaz ne.
Tudi v takih primerih je bila na delu znacilna slovenska fovsija. Namesto, da bi nekoga z veliko znanja znali pritegniti nazaj, da bi uporabili tudi njegovo znanje za svoje izpopolnjevanje, je treba vse take zatreti takoj in jih v javnosti oznaciti za kvazistrokovnjake.
KZS nikakor ne sme dobiti monopola nad solanjem in se nad marsicem drugim tudi ne.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #216 : ponedeljek, 22.02.2010 : 08:48:45 »

Torej deteljica, ce prav razumem, ti mislis s sklicem skupscine sklic izredne skupscine?
redne izredne- nisme se spuščala. Vsekakor je jasno ,da je skupščina tista,ki mora potrditi usmeritve razvoja  kinologije. In pisanje zakonov ki tangirajo pse to vsekakor je.
Poleg tega  še nekaj. Kdor hoče parirati KZS mora bit organiziran - pri  krojenju zakonodaje mora ustanoviti civilno iniciativo.
Kdor pa hoče parirati KZS pri potegovanju za koncesijo na področju šolanja, dovoljenj, evidenc itd pa nevladno organizacijo.

Predlagam,da se začne z ustanavljanjem CI za oblikovnje učinkovite in življenske zakonodaje na področju kinologije.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #217 : ponedeljek, 22.02.2010 : 09:13:46 »

To je meni jasno, ja, da je skupscina edina, ki lahko kaj takega potrdi, ma tole zdaj je okrogla miza, ne skupscina. Ce hocemo skupscino, se mora tako odlocit vsaj polovica clanic, ce prav berem statut. Redna je bila lani novembra, ane?



(3) Izredna Skupščina Kinološke zveze Slovenije se mora sklicati na zahtevo najmanj polovice članic Kinološke zveze Slovenije, predsednika Kinološke zveze Slovenije ali Nadzornega odbora.


Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #218 : ponedeljek, 22.02.2010 : 09:35:32 »

da se na nekaj mestih zbiralo maile vseh, ki se bodo prijavili za okroglo mizo KZS, da se bomo lahko uskladili pred dogodkom, drugače bo štala. Na maile bi dobili potem predlog sklepov s opisom kako naj bi zadeva zgledala in sprejemali kakšne dodatne predloge. Ker NE SME se zgoditi da bi tam izpadli neusklajena horda. Če je kakšna neuslajenost jo je treba prej ali pa drugje razčistit. Na maile pa zato , ker ne želimo,da je vse berljivo za nasprotno stran :icon_wink:
če se strinjate seveda.

Ja Nanok, to je okrogla miza in bo zgleda odprtega tipa.
naloga za to okroglo mizo je samo ena- dve točki:
-doseči da KZS umakne svoj predlog in se posuje s pepelom-se tiče vseh , ki bodo prišli.
-da KZS v najkrajšem času skliče skupščino ( redno izredno , ni bistveno) na kateri se bo govorilo o tem ali sploh kaj spreminjat v zakonodaji in če sploh kaj to na način ,da bo obešeno prej na strani KZS za javno obravnavo in kasneje potrjeno z večino vseh članic KZS preden se bo karkoli pošiljalo kamorkoli- ta del se tiče bolj tistih ,ki so v KZS.

Tisti ,ki niso v KZS (lahko pa seveda tudi tisti ki so) pa bi se sočasno z drugo točko izven KZS organizirali v CI, ki jo omenjam zgoraj.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #219 : ponedeljek, 22.02.2010 : 09:40:35 »

da se na nekaj mestih zbiralo maile vseh, ki se bodo prijavili za okroglo mizo KZS, da se bomo lahko uskladili pred dogodkom, drugače bo štala. Na maile bi dobili potem predlog sklepov s opisom kako naj bi zadeva zgledala in sprejemali kakšne dodatne predloge. Ker NE SME se zgoditi da bi tam izpadli neusklajena horda. Če je kakšna neuslajenost jo je treba prej ali pa drugje razčistit. Na maile pa zato , ker ne želimo,da je vse berljivo za nasprotno stran :icon_wink:
če se strinjate seveda.

Ja Nanok, to je okrogla miza in bo zgleda odprtega tipa.
naloga za to okroglo mizo je samo ena- dve točki:
-doseči da KZS umakne svoj predlog in se posuje s pepelom-se tiče vseh , ki bodo prišli.
-da KZS v najkrajšem času skliče skupščino ( redno izredno , ni bistveno) na kateri se bo govorilo o tem ali sploh kaj spreminjat v zakonodaji in če sploh kaj to na način ,da bo obešeno prej na strani KZS za javno obravnavo in kasneje potrjeno z večino vseh članic KZS preden se bo karkoli pošiljalo kamorkoli- ta del se tiče bolj tistih ,ki so v KZS.

Tisti ,ki niso v KZS (lahko pa seveda tudi tisti ki so) pa bi se sočasno z drugo točko izven KZS organizirali v CI, ki jo omenjam zgoraj.
Nisem v KZS, sem se pa prijavila na okroglo mizo, prijavo so mi že potrdili.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #220 : ponedeljek, 22.02.2010 : 09:56:46 »

Za udelezbo prijavila dve osebi, potrditve se nimam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #221 : ponedeljek, 22.02.2010 : 09:58:04 »

deteljica, se strinjam, seveda. Wink Sam, a ves, je problem, ker jaz vem samo za recimo stiri, ki gremo; ok, 5*, ce se tebe stejem. Ostalo je...tisina? Lips Sealed Pojma nimam.

Redno skupscino sklice predsednik najmanj 1x letno, sklic izredne pa lahko zahtevamo clani-najmanj polovica clanic.

*popravljam-7
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #222 : ponedeljek, 22.02.2010 : 10:07:07 »

Dobila potrditev. Nanook, se vidimo Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #223 : ponedeljek, 22.02.2010 : 10:17:35 »

lahko začnete tudi verižiti tole pismo:


Če ne želimo :
- neživljenske zakonodaje s področja kinologije,
- da nam KZS brez naše vednosti piše življenje  v našem imenu (ne glede ali se s trenutnim predlogom strinjamo ali ne). Se moramo v čim večjem številu udeležiti okrogle mize KZS.
O tem obvetsite in povabite tudi vse, za katere veste ,da lahko računamo na njihovo podporo zdravega razuma.
Predvsem kakšne pomembnejše osebe,ki sespoznajo n aproblematiko veterinarji niso izključeni, zaželeni so predstavniki klubov in orghanizacij , ki ne delujejo znotraj KZS. Če kdo pozna od vlečnih psov, terapevtskih, pašnih itd prosim naj kontaktira. Vsak naj tudi razširi poziv za udeležbo na svoje poznane iz vrst kinologije


Naloga za to okroglo mizo je lahko samo ena- dve točki:
-doseči da KZS umakne svoj predlog in se posuje s pepelom-se tiče vseh , ki bodo prišli.
-da KZS v najkrajšem času skliče skupščino ( redno izredno, ni bistveno) na kateri se bo govorilo o tem ali sploh kaj spreminjat v zakonodaji in če sploh kaj to na način ,da bo obešeno prej na strani KZS za javno obravnavo in kasneje potrjeno z večino vseh članic KZS preden se bo karkoli pošiljalo kamorkoli.

zardi lažje in učinkovite komunikacije med udeleženci okrogle mize predlagamo tudi, da vsi ,ki se bodo prijavili sporočijo svoje maile zaradi obveščanja in usklajevnja strategije nastopa.


kdor bo verižil to pismo, naj briše sledljivost- se pravi kopira samo tekst , naj ne pošilja kot posreduj!
maile naj pošiljajo njemu (nposrednemu kontaktu) in on zbrane naprej- ne v glavi sporočila.

več o problematiki:
tu napišete obrazložitev ali date link na forume
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #224 : ponedeljek, 22.02.2010 : 10:19:46 »

deteljica, kako lahko jaz pomagam?
Tukaj imamo eno rubriko, ki smo jo pred casom poimenovali "iniciativa" in ni vezana na clanstvo, temvec na uporabnike, ki zelijo dostop na izrecno zeljo. Seznam z imeni in priimki (v zaprti rubriki) se objavlja sproti z dajanjem dostopa, tako da je vsem udelezencem znano, s kom se pogovarjajo (ne samo po nickih, temvec po imenih). Lahko se jo uporabi, ce menite, da bi bilo bolj efektivno pri dogovarjanju. Je pa res, da je treba biti registriran tukaj.

Drugace pa lahko, ce menite, da sem kakorkoli uporabna, dodate na mailing listo moj mail jana@mojpes.net.

Pravkar sem tudi prijavila 2 osebi na okroglo mizo.
Logiran

Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines