mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 04:52:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 78777 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #225 : ponedeljek, 22.02.2010 : 10:22:17 »

Dobila ze tudi potrditev Wink
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #226 : ponedeljek, 22.02.2010 : 10:43:53 »

dopolnjen mail za veriženje žekroži:


naslov maila je :

pomagajte preprečiti pokol psov

Če ne želimo :
- neživljenske zakonodaje s področja kinologije, ki tangira vse lastike in ljubitelje psov in živali,
- da nam KZS brez naše vednosti piše življenje *v našem imenu (ne glede ali se s trenutnim predlogom strinjamo ali ne). Se moramo v čim večjem številu udeležiti okrogle mize KZS, ki bo organizirana 4. marca 2010, v Ljubljani. *

O kraju vas bo obvestila KZS po prijavi, ki jo morate opraviti do 26. 2. 2010 na naslov: info@kinoloska-zveza.si

Vsi , ki vam ni vseeno za krute posledice, ki se obetajo po morebitnem sprejetju s strani KZS predlaganih omejitev za področje kinologije, posredujte to sporočilo in povabite tudi vse, za katere veste,da lahko računamo na njihovo podporo in zdrav razum.
Predvsem povabite kakšne pomembnejše osebe,ki se spoznajo na problematiko: veterinarji niso izključeni, zaželeni so predstavniki klubov in orghanizacij , ter ljubitelji, ki ne delujejo v okviru KZS. Če kdo pozna koga ,ki bi bil predstavnik vlečnih psov, terapevtskih, pašnih, pasemkih klubov , ki niso v KZS itd prosim naj kontaktira. Vsak naj tudi razširi poziv za udeležbo na svoje poznane iz vrst kinologije *
Naloga za to okroglo mizo je lahko samo ena- dve točki:
-doseči da KZS umakne svoj predlog in se posuje s pepelom-se tiče vseh , ki bodo prišli.
-da KZS v najkrajšem času skliče skupščino ( redno izredno, ni bistveno) na kateri se bo govorilo o tem ali sploh kaj spreminjat v zakonodaji in če sploh kaj to na način ,da bo obešeno prej na strani KZS za javno obravnavo in kasneje potrjeno z večino vseh članic KZS preden se bo karkoli pošiljalo kamorkoli.

obrazložitev:
kdo hoče naj kaj napiše ali pa da link na forum-e
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #227 : ponedeljek, 22.02.2010 : 10:55:38 »

Pravkar sem tudi prijavila 2 osebi na okroglo mizo.

Enako, se vidimo.
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #228 : ponedeljek, 22.02.2010 : 11:37:15 »

deteljica in ostali; jaz sem vse objavila pravkar na DK strani in poslala vsem uporabnikom e maile.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #229 : ponedeljek, 22.02.2010 : 13:10:26 »

DK ? prevod prosim, sem blond
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #230 : ponedeljek, 22.02.2010 : 13:15:46 »

hehe, deteljica, lahk pomagamo s kaksno farbo Wink Grin
DK = doberman klub
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #231 : torek, 23.02.2010 : 12:03:28 »

Kopiram ravnokar prejeto sporočilo

Spoštovani,

Obveščamo vas, da bo »javna razprava« 4. marca 2010 ob 17.00 uri v veliki sejni dvorani Občine Ljubljana Vič, Trg MDB 7, Ljubljana

 
S spoštovanjem,

Lidija Okleščen

Poslovna sekretarka KZS
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #232 : torek, 23.02.2010 : 12:25:53 »

deteljica, kako lahko jaz pomagam?

Drugace pa lahko, ce menite, da sem kakorkoli uporabna, dodate na mailing listo moj mail jana@mojpes.net.

Pravkar sem tudi prijavila 2 osebi na okroglo mizo.
ta en mail popolnoma zadošča. Moj cilj je itak nekako zagotovoti po enega govorca za vsako inetersno skupino.
Od teh dobiti neko zagotovilo,d ase strinajo s osnovnima 2 točkama,ki naj bi bile sprejete na tej okrogli mizi.
Doseči dogovor za morebitne druge točke ampak usklajeno.
Preveč širok krog debat bo povzročil ravno to, kar hoče dosečt KZS s svojim dnevnim redom (kamor so stlačili celo bulmastife, na katere se samo zgovarjajo NE pozabit, da je bil predlog na VURS v čistiu tajnosti dan 14.1. dogodek bulmastifi pa se je zgodil 2.2. !!!) - da bi se ljudstvo tam skregalo med sabio in začelo z gostilniškim razpravljanjem o popularnih temah o katerih nimajo čist usklajenih stališč.
Sistem deli in vladaj.
V to past ne smemo zait!

hočemo samo dve preprosti stvari:
da umaknejo predlog  in
posledično da se zakondaja zaenkrat sploh ne spreminja.

Če dosežemo prvo, smo dosegli trenutni cilj.
vse ostalo je preširoko za eno srečanje in neorganizirano množico (vsaj po mojem mnenju).
Če bi šlo to skozi hitro z malo upora ( kar pa dvomim), bi lahko še razpravljali o  čem več.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #233 : torek, 23.02.2010 : 12:55:19 »

deteljica, se strinjam, da je treba debato omejiti samo na ti dve tocki.
Sama ne nameravam tam govoriti, sprasevati ali komentirati nicesar, temvec poslusati. Smiley

Ko bo ta trenutni cilj dosezen, se je res potrebno organizirati, ker tole gre vedno dlje in dlje.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #234 : četrtek, 25.02.2010 : 15:02:14 »

Prosimo, ce se mi tisti "nasi" Smiley, ki nameravate priti na okroglo mizo, javite na mail jana@mojpes.net.
Hvala.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #235 : nedelja, 28.02.2010 : 23:20:41 »

Prepricana sem tudi, da je ogromno lastnikov rodovniskih psov, ki niso v pasemskem klubu ali v katerem od kinoloskih drustev.
jaz sem že en od njih


Treba je poudariti , da FCI -KZS kot njegova izpostava tako in tako ne deluje v dobro psov ali njohovih lastnikov.
Prav iz tega razloga je npr BBC v lanskem letu zavrnil poročanje s Cruftsa, politiki FCI pa glasno nasprotujejo tudi vsi živaloljubci drugod po Evropi in svetu.Jasno kaže na to tudi dejstvo,da KZS še vedno zagovaja in dopušča kupiranje.
Zato je KZS prav gotvo ena zadnjih organizacij od katere je pričakovati predloge v dobro psov ali karkoli drugega etičnega.

Tale prispevek najbrž že poznate ,ampak vsekakor velja link na ta video posredovati tudi VURSU, če se bo spodbijalo strokovnost

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/7779686.stm


Samo gre za  članek kjer niti z eno samo besedo ni omenjen FCI. Angleži tako kot USA, Avstralija, Kanada, niso člani FCI ker so samozadostni. So samo medsebojno priznani. Vsekakor ne govorim da so samostojne nacijonalne zveze ki nočejo biti člani FCI kaj boljši. Samo o tem govorim, da preveri svoje vire preden pišeš.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #236 : ponedeljek, 01.03.2010 : 09:38:12 »

jaz sem že en od njih

Samo gre za članek kjer niti z eno samo besedo ni omenjen FCI. Angleži tako kot USA, Avstralija, Kanada, niso člani FCI ker so samozadostni. So samo medsebojno priznani. Vsekakor ne govorim da so samostojne nacijonalne zveze ki nočejo biti člani FCI kaj boljši. Samo o tem govorim, da preveri svoje vire preden pišeš.

ja vem kaj je FCI in kaj je kenel club, pa tudi ta vir mi je znano na kaj se nanaša. Ampak vsi, ki jih omenjaš  so "isto sranje, drugo pakovanje" kar se pačenja pasem tiče. In na Cruftsu veselo paradirajo in tekmujejo njihovi dizajni v istih ringih. V tem je povezava tega članka in problematike z  FCI , ki je nisi opazil  Wink.
Kot tem vzporedne organizacije, ki iztopajo na bolje, pa vodijo svoje rodovne knjige in resno vzrejno politiko, mislim organizacije, ki vodijo vzrejo delovnih psov in se zato mnogokrat s temi zgoraj navedenimi ne združujejo. Npr ISDS (pretežno borderji) ki se delno tolrira oz so možni prehodi,  podobno pri avstralskih ovčarjih (tu s edopušča dvojno regoistracijo)pri kelpijih npr pa se organizacije, ki vzrejajo delovne (NAAKR in avstralska zveza) ne tolerirajo in prehajanje ali dvojn aregistracija ni možno. Potem so tu še klubi za posamezne pasme, ki majo neko svojo- mnogokrat bolj zdravo politiko, ki se ne skalda z "uradnimi" pa so zato proglašeni za "disidente".
Nimam pa pregled akolike je tega in pri katerih pasmah.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #237 : ponedeljek, 01.03.2010 : 21:41:45 »

Pravkar sem se po mailu javila vsem, od katerih sem prejela sporocilo o udelezbi na okrogli mizi. Ce se kdo manjka, naj se javi Smiley
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #238 : torek, 02.03.2010 : 07:25:28 »

Jst jst jst! Pozabila javit. A ma kdo mogoce program obeh kandidatov za predsednika KZS?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #239 : torek, 02.03.2010 : 07:25:50 »

Se pravi od teh zadnjih volitev.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines