mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:35:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 77870 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #300 : sobota, 06.03.2010 : 18:21:54 »

Me je presinilo, da bi recimo komisija, ki bi ocenila in kasneje presolala kaksnega nevarnega psa, morala biti sestavljena iz ljudi kot je g. Habic. Torej ljudi, ki so dejansko solali pse in to ne enega (pa ceprav sluzbene pasme in ne recimo molosov...). Pa omenjenega gospoda poznam le po imenu, ker spremljam vse oblike kinoloskih sportov ze precej let. V nasprotnem primeru grem lahk v kaksno komisijo tudi jaz sedet, z enim senkanim BBH-jem in nevroticno psico sem glih za tja. Tongue
jaz sem še boljši od tebe. z enim kupljenim IPO1, lol
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #301 : sobota, 06.03.2010 : 19:31:43 »

Sej jst bi tud IPO delala pa noce noben marker s fingartom delat, na rokav pa se tamala mal tezje obesi. Tongue

Sam takole podeljevat vzrejna dovoljenja je pa res svinjarija. Angry In kako naj po vsem tem sploh se zaupamo nasi rodovniski vzreji? Kako naj koga prepricamo, da naj kupi rodovniskega psa in ne psa od preprodajalca? Ze zdaj je bilo to bolj sizifovo delo, saj je vecina "povprecnih" ljudi mnenja, da je rodovnik le list papirja in da so rodovniski psi samo za razstave. Mislim za kozlat res.  bruham bruham bruham Upam, da se zdaj koncno oglasijo tudi vzreditelji in pritisnejo na KZS, da zacne dajat odgovore. S tole afero se posredno dela skodo vsem slovenskim vzrediteljem!!!  Angry
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #302 : sobota, 06.03.2010 : 19:34:01 »

Narobe ste me brali, ni problem v denarju oziroma v tem, da je nekaj predrago...se mi pa zdi idiotsko plačevat za neko stvar za katero 4 tedne kasneje ni treba nič, pa tudi če stane 1 cent, sory no. Samo za tale princip gre. Meni ni problema vzdrževat mladiča, trenutno imam še 2 stari 4 mesece doma, jih bom vzdrževala, šolala in v njih vložila neprimerno več kot je potrebno ali standardno.

Govorim samo o principu, zakaj bi plačeval nekaj zato ker je VURS nesposoben. Če bi bil VURS sposoben zagotovit, da so vsi psi cepljeni in čipirani s kontrolo in ustreznimi kaznimi, potem se mi tukaj nebi pogovarjali, ker bi bilo popolnoma jasno, da bodo vsi cepljeni. To je bil point mojega posta, ne to da je meni škoda v mladiča vložit tistih 23 eur, samo butasto se mi zdi, to pa priznam. In plačujemo spet samo tisti ta pošteni vzreditelji, ki hočemo met vse tipi topi porihtano, oni k**** od šteparjev in preprodajacev pa tako ne. In zdi se mi butasto, da se pustim od VURS-a in veterinarskega lobija nategnit še za dodatne evre, res. Raje jih kako drugače porabim za svoje mladiče.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #303 : sobota, 06.03.2010 : 19:42:05 »

McKruster, zakaj se pa ne zmenite v klubu, da bi pritisnili na KZS, naj se gre zmenit Wink na VURS, da velja za vzreditelje z rodovniskimi legli pravilo "zastonj cipiranja" pred cepljenjem za steklino, torej pri prvem cepljenju ali pri 7. tednu starosti ali ...?
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #304 : sobota, 06.03.2010 : 19:42:15 »

Tocno tako, kaja. Kako naj jaz nekomu, ki me prosi za pomoc pri nakupu psa, svetujem, da naj kupi rodovniskega in to pri nas? V cetrtek smo slisali, da tisto ni bil vzrejni pregled, danes je v casopisu javno objavljena vzrejna dovolilnica za plemenjaka... Kaj bo jutri, se sprasujem?  

McKruster, jaz cisto dobro razumem, da se ti zdi cipiranje mladicev-dokler so se pri vzreditelju-brezveze, ker pri tem kasira VURS in gre za princip. Meni osebno se ne zdi butasto, da gredo mladici od vzreditelja cipirani in torej sledljivi. Ne zdi se mi butasto, da vzreditelji naredijo vec kot pa je osnovni minimum za svoje mladice oz. svojo vzrejo. Ne zdi se mi butasto, da bo z 2011 po FCI cipiranje obvezno. Zdi pa se mi butasto to udrihanje cez cipiranje. Jebat ga, vzreja je strosek. Enkrat skasira VURS, drugic KZS, tretjic veterinar, cetrtic farmacija, petic prehranska industrija, sestic FCI,... Nategnjeni ste pa ravno toliko kolikor sami pustite.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #305 : sobota, 06.03.2010 : 19:43:53 »

Citat
Kaj bo jutri, se sprasujem? 

Bomo ugotovili, da ima Atlas potomce? Angry
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #306 : sobota, 06.03.2010 : 19:51:24 »

Bomo ugotovili, da ima Atlas potomce? Angry

Ne kliči hudiča...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #307 : sobota, 06.03.2010 : 20:22:32 »

Tocno tako, kaja. Kako naj jaz nekomu, ki me prosi za pomoc pri nakupu psa, svetujem, da naj kupi rodovniskega in to pri nas? V cetrtek smo slisali, da tisto ni bil vzrejni pregled, danes je v casopisu javno objavljena vzrejna dovolilnica za plemenjaka... Kaj bo jutri, se sprasujem?  

McKruster, jaz cisto dobro razumem, da se ti zdi cipiranje mladicev-dokler so se pri vzreditelju-brezveze, ker pri tem kasira VURS in gre za princip. Meni osebno se ne zdi butasto, da gredo mladici od vzreditelja cipirani in torej sledljivi. Ne zdi se mi butasto, da vzreditelji naredijo vec kot pa je osnovni minimum za svoje mladice oz. svojo vzrejo. Ne zdi se mi butasto, da bo z 2011 po FCI cipiranje obvezno. Zdi pa se mi butasto to udrihanje cez cipiranje. Jebat ga, vzreja je strosek. Enkrat skasira VURS, drugic KZS, tretjic veterinar, cetrtic farmacija, petic prehranska industrija, sestic FCI,... Nategnjeni ste pa ravno toliko kolikor sami pustite.

Jaz absolutno podpiram tole čipiranje, pa tetoviranje se mi zdi brezveze, še bolj brezveze pa je, da imamo oboje, funkcionira pa ne eno ne drugo ne - kot rečeno, tetovirne številke velikokrat nečitljive, čipiranih pa 3/4 psov ni. Naj uvedejo obvezno čipiranje pri sedmih tednih, ki ga naj subvencionira država v takšnem okviru kot ga zdaj pri steklini, saj si noben od nas ne dela utvare, da je čip popolnoma zastojn, pač ga plačaš v obliki takse oziroma davka, pač boš pol plačal neko takso pri čipiranju tako kot jo zdaj pri tetoviranju in rešeno. Ne pa da se kasira dvojno od ta poštenih in nič od barab kot je trenutni sistem.

Meni se zdi smiseln ta predlog, da se vzrejne referente priuči čipiranja, ko opravi vzrejni referent pregled, ti počipira pse, potem pa jih na kinološki vnesejo v register ter izstavijo rodovnike, na katerih je že številka čipa (minimalizira možnost zlorab). Pa koliko vem, so se tukaj uprli veterinarji, češ da je čipiranje tako kompleksno, da se ga navadni smrtnik (beri ne-veterinar) kvazi ne more priučit. Ta je bila ena izmed bolj glupih, ki sem jih slišala, ker veterinarji se pa rodijo s tem znanjem očitno no.

Pa še nekaj, jaz sem absolutno za to, da se morajo na enak način kot rodovniška registrirat vsa legla mešancev, popisat leglo, pregledat ustreznost razmer v katerih mladiči rastejo in jih pred oddajo čipirat, samo glede na neefektivnost našega vursa, ne vem ali je to dejansko resnično izvedljivo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #308 : sobota, 06.03.2010 : 21:15:38 »

No, ker je cipiranje domena VURS, res ne vem, zakaj bi kasirali in to opravljali tet. referenti. Zaenkrat sem kar za to, da ostane cipiranje domena veterinarjev, torej strokovnjakov, dr. vet. med..
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #309 : nedelja, 07.03.2010 : 14:07:23 »

Kako škodljivo že sam predlog tega zakona vpliva na kinologijo se že vidi. Včeraj mi je ena punca rekla, da jo je vzreiteljica iz Finske vprašala kaj se gremo zdaj v Sloveiji neke omejitve , ter da ji ne upa dat mladiča, ki je bil že rezerviran dokler se ne bo vedelo kako bo z novim zakonom.
Danes izvem isto od druge znanke, ki je hotla psa kupit na Nizozemskem- vzreditelj jo jevprašal, koliko psov že ima in če ima registrirano psarno, ker bi to bil njen peti pes in je slišal, daj ga v Sloveniji ne sme imet ji ga noče prodat. Hoče imet prej potrdilo,da ima registrirano psarno.
Ali kdo ve če so tuji mediji kaj pisali o tem, ali kako sicer tujci vedo skoraj bolje kot mi, kaj se pripravlja?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #310 : nedelja, 07.03.2010 : 14:23:05 »

Ali kdo ve če so tuji mediji kaj pisali o tem, ali kako sicer tujci vedo skoraj bolje kot mi, kaj se pripravlja?
Temu se reče navadna in običajna izmenjava informacij. Normalno, da če si v nekem "krogu" imaš toliko več informacij, kaj se naokoli dogaja v določenem sektorju in niti ni nujno, da za določen dogodek izveš iz medijev. Kaj so pa mislili tile naši kzs-jevski bedaki, da smo v srednjem veku in da se folk pogovarja preko golobov pismonoš pa da novice potujejo nekaj mesecev ali let?
To, kar se dogaja je milo rečeno žalostno. Pa me vzreditelji in bodoči lastniki še najmanj zanimajo, me veliko bolj skrbi izpad potencialnih posvojiteljev psov iz zavetišč zaradi gnoja, ki ga kao pametne kinološke glave uspejo spravit skupaj.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #311 : nedelja, 07.03.2010 : 14:27:55 »

Moje mnenje, ker mogoče tuji mediji poročajo o tem, ali pa, ker je KZS obvestila FCI, kakšen predlog pripravljajo. Ne vem, zakaj bi bilo to čudno, saj pa je KZS v februarskem Kinologu uradno objavila svoj predlog in tudi naslov teme tukaj je, kot lahko beremo zgoraj. Ta tema pa je nastala na podlagi uradnega sporočila KZS pod katerim je podpisan Upravni odbor KZS.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #312 : nedelja, 07.03.2010 : 17:31:30 »

ja dajte no, tako sočno zgodbico so pa ja objavili tudi tuji mediji. ne zgosdi se vsak dan, da bi trije cucki zamajali vlado, če garažne svinjarije niti ne omenjam. seveda na koncu n ppozabijo omeniti, da se nam zaradi dogodka obeta strožja zakonodaja, ki obsega tudi zmanjšanje števila psov na gospodinjstvo. Preprosto, a ne.
Prizadeti kupci mladičev, pa lahko ali takoj registrirajo psarno ali pa vzamejo mladiča čim prej, dokler zakon ni sprejet, za nazaj itak ne bo veljal.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #313 : četrtek, 11.03.2010 : 09:40:56 »

Da bi se lastnike , ljubitelje in simpatizerje vseh psov čim bolj in čim večkrat slišalo, z namenom ,da se iz monologa nekaj posameznikov končno razvije dialog vseh tangiranih, bi bilo modro, če bi vsi klubi  in društva ( tudi tista , ki ne delujejo v kZS a jih tematika prizadeva) sprejeli nekaj točk (res koncenz v klubu, ne nek funkcionar v imenu kluba)  in podali nekaj predlogov in ugotovitev , katere bi poslali na KZS in jih istočasno javno objavili na svojih spletnih straneh.
To je že storil klub za tibetenske pasme za kar si zaslužijo posebno pohvalo.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #314 : četrtek, 11.03.2010 : 09:59:31 »

Bi p aopozorila, da se omejitve in šolanja preveč rade  povezujejoizključno  z psi v "urbanem okolju". Do težav (še bolj) množično prihaja v "neurbanem okolju". Zato bi težnja za šolanje morala veljati za vse pse in za vse lastnike. Tudi ruralne.
Sem precej v stiku s psi n akmetih in z lovci in situacija izven mest je bistveno slabša- tudi s stališča varnosti ljudi in odgovornosti vodnikov do okolja. Po mnogih vaseh je situacija alarmantna. Tja prihajajo mešanci velikih pasem, križanci in nerodovniki primerki "zahtevnih pasem"  obravnanavajo pa jih tako, kot so nekoč nezahtevne za tako okolje "naravno" selekcionirane "pufije". Večina, ki je sploh klaj dojela, je od navodil proti mučenju živali dojela le to, da psi ne smejo bit na verigah (vsaj ne ves čas) in ednino kar so "bolj zavedni" v zvezi s tem storili je, da so jih odpeli z verig. Ob sodobnem kmetijstvu in dejstvu, da je večina slovenskih kmetov to le popoldne, ter da s etemu primerno dolgo vozijo n adelo in z dela, popoldne in ob prostih dneh pa delajo kmečka opravila in to strojno , psi nimajo več niti dela,ki so ga nekoč opravljali (ali pa vsaj spremljali lastnike ,ki so peš ali z vozovi hodili po opravkih), obenem pa lastniki nimajo niti urice časa ,ki jo imajo ljudje v urbanih strediščih, da se ukvarjajo s svojimi psi.
Logiran
Strani: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines