mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 12:45:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 138489 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #795 : torek, 16.02.2010 : 15:05:52 »

Zakaj pa bi imela mladiče?
Logiran
ALEŠ IN IZA
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #796 : torek, 16.02.2010 : 17:19:08 »

 Smiley Sem čisto nov na forumu zato prav lepo pozdravljam vse člane!!
Imam ene par vprašanj in sicer me zanima ali je pametno mojo psičko pasme AST sterilizirati pred prvim leglom ali po njem?? Stara je dve leti. Je čistokrvna a brez papirjev.
Ali je to res ,da se po sterilizaciji umiri?? Kajti probleme imam z drugimi psi ,občutek imam da je preveč zaščitniška do družine in zato ne pusti drugim psom blizu.Sploh ko je na povodcu.
Zato bi rad izvedel če se bi to res izboljšalo z sterilizacijo??
Potem se bo pa verjetno pojavil problem kam z maldički ,ker nima papirjev.
Imam namreč dva ponudnika in sicer ameriški staf. terier in angleški staf. terier kaj bi bilo bolje??
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #797 : torek, 16.02.2010 : 17:23:16 »

Nič parjenja, če nima papirjev. Sploh ker se že zdaj sprašuješ, kam z morebitnimi mladiči. Svetujem sterilizacijo (že zaradi tega, da ne bi prišlo do kakšnega ''upsa'').
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #798 : torek, 16.02.2010 : 17:23:30 »

Tisto o prvem leglu je fama, ki nima neke znanstvene potrditve. Nikar z legli, kaj pa boste z mladiči?! Zavedajte se, da brejost in kotitev prinese tudi kar nekaj stroškov. Poleg tega bi bilo neodgovorno producirati nerodovniške mladiče.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #799 : torek, 16.02.2010 : 17:28:49 »

Tole sem pred časom eni družini, ki je spraševala podobno kot ti, napisala, pa bom kar skopirala:

Citat
Glede sterilizacije: v Sloveniji je toliko nezaželenih psov, da res ni potrebe zaradi nekega mita o eni kotitvi padat na take pravljice. Poleg tega pa so v prid sterilizaciji oz. kastraciji številni zdravstveni argumenti.
- Pri psičkah se tako skoraj ne more pojaviti rak maternice, rak na seskih in druge oblike raka na rodilih, ne pojavljajo se piometrije na maternici, ne prihaja do navideznih brejosti, ki močno obremenjujejo organizem. Veterinarske študije na primer kažejo, da vsako gonjenje psičke občutno poveča možnost pojava raka na rodilih.
Prednost za skrbnika sterilizirane psičke je tudi ta, da psička nima ciklusa, torej ne krvavi, kar pomeni, da ni treba brisati za njo po stanovanju - nekatere imajo kar močne krvavitve, tako da jim je treba oblačiti spodnje hlačke itd. Poleg tega sterilizirana psička ni zanimiva za goneče samce - tako je vsak sprehod veliko bolj brezskrben.

Tuje veterinarske študije so pokazale, da zgodaj sterilizirani/kastirirani psi živijo tudi do 3 leta več in je kvaliteta njihovega življenja boljša (zaradi manj zdravstvenih zapletov in manj psihičnega stresa, ker se ne gonijo). Zgodaj sterilizirani/kastrirani psi so manj dominantni, manj agresivni, skratka, lažje je živeti z njimi, sploh v urbanem okolju, v bloku.

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #800 : torek, 16.02.2010 : 19:08:07 »

Agresije do drugih psov sterilizacija ne bo prav nič izboljšala, tu pamaga samo vzgoja.
Logiran
ALEŠ IN IZA
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #801 : torek, 16.02.2010 : 20:33:08 »

L.P. Me veseli da ne bo potrebno parjenje kajti meni se gre za mojo psičko,ki jo imamo vsi radi ,ne za mladičke.
Če pa sterilizacija ne bo pomagala,pol pa res ne vem kaj sem zamočil pri vzgoji? Vedno je bila v družbi raznih psov,ko pa sta se po letu in pol srečali z svojo mamo je bil takoj pretep.Od takrat naprej le redko spusti kakšnega blizu.Ali lahko sedaj po dveh letih kaj naredim za to ,ali je že prepozno??
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #802 : torek, 16.02.2010 : 20:49:32 »

Jaz ti svetujem, da pokličeš v kako dobro pasjo šolo,  se pogovoriš z inštruktorjem, vzameš mogoče kako individualno uro - saj je stara šele dve leti in torej še zelo mlada.

Sterilizirajte pa kar. Neželjenih mešancev je že tako preveč, najti potem res dobre lastnike vsem je pa resnično težko.  Mirnejši boste vi, ker  se ups ne bo mogel zgoditi, psička, ki jo imate radi pa ne bo obremenjena zaradi brejosti samo zaradi neke zastarele ideje, da se sterilizira po prvi kotitvi.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #803 : torek, 16.02.2010 : 20:55:09 »

Ni vse v vzgoji. Pri njih je itak odnos do drugih psov tako-tako že genetsko. Sploh pri raznih ''čistokrvnih brez rodovnika'' ipd. mešancih. Da se, ampak je treba res zgodaj začet (pa še to ni zagotovilo), pri odraslem psu pa ne vem, če lahko napreduješ do te mere, da bi popolnoma spremenil to nezaželeno obnašanje.
Logiran
ALEŠ IN IZA
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #804 : torek, 16.02.2010 : 21:03:52 »

V redu ,bom tako naredil!!
Če pa ima kdo predlog na kakšen način,se pa priporočam.
Najprej si imam namen pogledat serije od DOGWHISPER-ja,pl pa naprej.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #805 : torek, 16.02.2010 : 21:17:10 »

Če je zadaj genetika, potem je vzgoja še toliko pomembnejša. Pri starejših psih, ki zelo ne marajo drugih psov, ne moreš doseči tega, da jih bodo imeli radi. Lahko pa dosežeš, da jih ignorirajo.

Če ti je dogwhisperer res tako zelo všeč, potem si raje preberi kakšno njegovo knjigo - tam je name naredil precej boljši vtis kot pa v TV seriji (priznam, da sem gledala samo prvo sezono, od drugih pa samo par oddaj slučajno, ker se mi res niso dopadle)
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #806 : torek, 16.02.2010 : 21:21:41 »

Če je zadaj genetika, potem je vzgoja še toliko pomembnejša. Pri starejših psih, ki zelo ne marajo drugih psov, ne moreš doseči tega, da jih bodo imeli radi. Lahko pa dosežeš, da jih ignorirajo.
To itak, jaz sem samo hotela povedati, da to, ali ima tak pes ''rad'' drugega psa, ni samo stvar vzgoje, ampak genov.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #807 : torek, 16.02.2010 : 21:28:27 »

Drži. In v vsakem primeru sterilizacija  (za razliko od samcev, kjer kastracija  pomaga) ne pomaga prav nič. Prej nasprotno.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #808 : torek, 16.02.2010 : 21:31:46 »

miskica, samo za info - pravilno se reče piometra, ne piometrija Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #809 : torek, 16.02.2010 : 21:33:58 »

Sterilizacija pomaga, da ne pride do nezaželene brejosti, česar si ALEŠ IN IZA verjetno ne želi. Druga možnost je ta, da celo življenje 100% pazi v obdobjih gonitve. Kaj je enostavneje, se bo pa verjetno sam odločil.
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines