mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 20:40:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139104 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #810 : torek, 16.02.2010 : 21:41:10 »

Vprašanje je bilo, ali se bo psica po sterilizaciji umirila in postala prijaznejša do drugih psov. Odgovor je NE BO.
Ostalo pa seveda drži.
Logiran
ALEŠ IN IZA
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #811 : torek, 16.02.2010 : 21:45:46 »

Ja pol pa res ne vem več! Plo je bolje da jo pustim tako kot je da vsej ko je v ciklusu pusti do sebe kakšnega samca da se malo igrata.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #812 : torek, 16.02.2010 : 21:46:32 »

In ti zaplodi leglo in boš imel sr*nje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #813 : torek, 16.02.2010 : 21:50:21 »

Ne. Daj jo sterilizirat, da res ne bo kakšne nesreče - pa v kakšen dober tečaj pojdita spomaldi.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #814 : torek, 16.02.2010 : 21:56:07 »

Če ji boš med gonitvijo spustil samca, da se ''malo igrata'', boš imel kmalu za tem doma en kup dela in stroškov z mladiči. Jaz ti svetujem, da psico steriliziraš, kar se tiče odnosa do drugih psov, pa jo naučiš vsaj ignorirat. Saj ni nobena tragedija, če je takšna. Če bi bilo fajn hudo, ji na sprehodih po površinah, kjer je več sprehajalcev s psi, pač natakneš nagobčnik.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #815 : torek, 16.02.2010 : 22:00:40 »

Tudi jaz ti svetujem, da psico steriliziraj in če se ti zdi potrebno, poišči pomoč pri strokovnjaku za vzgojo. Naj ti vsaj svetuje, če nočeš v šolo z njo. To je najbolje, kar lahko storiš. Mogoče se ne bo na splošno umirila, ampak vsaj zoprnih obdobij gonitve in napadov samcev ne bo. Ena skrb manj.
Logiran
ALEŠ IN IZA
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #816 : torek, 16.02.2010 : 22:09:01 »

Mislil sem na igro pod kontrolo ne na "igro" .Bom jo pa vsekakor dal sterilizirat.Dogwhisperja sem pa danes zasledil na forumu in ga šele dol vlečem ,tako da ga še nisem gledal.Bom videl če se da kaj naučit!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #817 : torek, 16.02.2010 : 22:23:01 »

Mislil sem na igro pod kontrolo ne na "igro" .Bom jo pa vsekakor dal sterilizirat.Dogwhisperja sem pa danes zasledil na forumu in ga šele dol vlečem ,tako da ga še nisem gledal.Bom videl če se da kaj naučit!

Med gonitvijo ne no igre, ampak ti bo samec naskočil samico. Samec bo odpeketal domov, ti pa boš ostal z brejo samico, ki ti bo čez 2 meseca skotila vsaj 6 mladičev. Glede na to, da imaš z njo težave že sedaj, ti nikakor ne priporočam še legla karakterno nestabilnih psov + psice, ki bo lahko zaradi zaščite legla postala še "bolj pasja". Ne igraj se. Če ne shendlaš enega psa, jih boš 1 + 6 (ali več) še manj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #818 : torek, 16.02.2010 : 22:30:59 »

igra s samci v času gonitve je dokaj tvegana zadeva. Namreč: če hočeš, da se psa res lepo igrata morata bit spuščena. saj se včasih zelo lepo igrajo. Ampak če najdeš tapravega kujona, ki je psici dovolj všeč, ti psico sredi najbolj nedolžne igre zaskoči, preden lahko rečeš joj. Potem, ko sta enkrat skupaj, se pa lahko samo še dol usedeš in kakšno pokadiš. Se najde tudi kakšen žilast silak, ki ti psico naskoči celo v primeru, da ga lastnoročno vlečeš dol.
Pa še nekaj - psice v času gonitve znajo biti do vsiljivih samcev, ki jim niso všeč še precej bolj zoprne kot sicer. Sploh pa v zadnjih dneh gonitve, ko samcem še vedno dišijo, do paritve jim pa ni več.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #819 : torek, 16.02.2010 : 23:37:51 »

a deeeeeej.....a se tule nekdo heca s temile vprašanji o igri med gonitvijo, a sem samo mal tečna danes pa se mi le zdi tako? Shocked Huh
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #820 : sreda, 17.02.2010 : 14:31:31 »

Citat
Zakaj pa bi imela mladiče?

Sunnyday..mladiče bi mela zato ker si jih pač želim...enega bi si rada obdržala tudi sama..psica je rodovniška in zato bi ji tudi poiskala primernega samca, seveda po pridobitvi vzrejnega dovoljenja..  Če ga po potrebnih pregledih ne bi dobila, bi seveda zadevo opustila.
Ampak glede na to, da je dandanes težko najt primerne lastnike, sploh za takšno pasmo, ki ni primerna za vsakega, glede česar bi jaz zelooo komplicirala, se bi znalo zgodit, da jih pa nebi hotela oddat.. Na podlagi vseh teh argumentov, sem se odločila, da mladiči za nas pač odpadejo!  Sad

Kar se tiče sterilizacije pa sem se bolj ali manj že odločila za njo, saj mi zelo težko shajat z Bibo in jo gledat v teh navideznih brejostih. Mislim, da je tako fizično kot tudi psihično preveč obremenjena, sprehodi sploh v tem času odpadejo, saj se v tem času spremeni za 100%... Iz hiperaktivnosti v čisto mirovanje in ni šans, da jo spreobrneš. Imam raje svojo veselo in igrivo bibo!  Wink

Zdaj pa še vprašam, če mi kdo priporoča kakšnega veterinarja, ki bi bil posebaj znan, da bi tak poseg odlično opravil?
Lp
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #821 : sreda, 17.02.2010 : 14:43:42 »

Aja, pa še to.. ker je glih govora o igri v času gonitve..  Povem lahko samo o svojem primeru...
Po končani krvavitvi, torej, ko so nastopili 'njeni dnevi' se je seveda veselo nastavljala zato igra NE pride v poštev, takrat pač psica ne misli na igro in tud pes ne..jima gre kaj druga po glavi-to je pač nagon! ..ne samo to, nam je bil problem opravit potrebo na sprehodu, sploh, če je zagledala kakšnega samca (ali za ograjo ali na drugi strani ceste ali kjerkoli, dovolj je bilo če ga je samo zavohala) Shocked Kar se pa v času krvavitve tiče, pa ji do igre tudi ni bilo, saj je postala dosti bolj umirjena in ji je bilo ljubše ležati doma na kavču  Grin

O spremebi obnašanja psic v času sterilizacije pa jaz ne znam kaj dosti povedat, stvar zanima tudi mene..ne poznam nobene psice pred in po sterilizacijo, da bi lahko presodila, pa tudi, če bi jo že, na podlagi ene tega nemoreš presodit. Mi je pa res čudno, ker eni govorijo da spremembe so, drugi trdijo da jih ni, tudi veterinarji. Verjetno imajo oboji prav, pač odvisno od vsakega psa posebaj, kar pa žal pred samim posegom ne moremo predvidet. Lahko samo upamo, da bo pač naš kuža ostal takšen kot je..sicer pa če ne bo, ga zato nebomo imeli nič manj radi   Kiss
Lp
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #822 : sreda, 17.02.2010 : 14:55:27 »

Jz lahko samo povem, da pri naši BT, se po sterilizaciji ni nič spremenilo. Sicer ni bila nikoli kakorkoli agresivna, tecna... Njen karakter je ostal enak, teža tudi, v glavnem samo ene tečne nadloge smo se rešili, skrbi da ne bi bilo upsa.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #823 : sreda, 17.02.2010 : 23:13:51 »

Jaz sem do danes imela vsega skupaj tri psice - in pri nobeni ni bilo zaznati nikakršnih sprememb po sterilizaciji (ne fizičnih - npr pridobljeni kilogrami, ne sprememb pri karakterju oziroma pri obnašanju).
Logiran
Maja1605
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #824 : torek, 08.06.2010 : 15:42:20 »

Mi smo pa dali v petek sterilizirat psičko (shih tzu - 5 mesecev in pol stara). Ker vem, da bi morala psička biti 1 teden čim bolj pri miru, brez divjanja, skakanja, pretegovanja,.... me zelo skrbi, ker je zelo nemirna, neprestano teče, skače,... vse kar nebi smela početi. Ves čas sem z njo, ampak če se samo za sekundo obrnem bo ona že na kavču ali postelji. Šive bomo dali ven v ponedeljek, rana pa mi zgleda lepo zaceljena ampak me vseeno skrbi, da si nebi kaj pretrgala. Kakšne izkušnje imate s tem?Huh
Logiran
Strani: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines