mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 01:22:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139112 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #825 : torek, 08.06.2010 : 15:51:16 »

Brez panike Wink.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #826 : torek, 08.06.2010 : 18:15:17 »

Ni treba ravno na Triglav z njo, drugače pa kot pravi SunnyDay - brez panike! Če ni bilo prvi dan po sterilizaciji nič narobe (da bi si recimo takrat kaj pregriznila) in se šivi lepo celijo, kot praviš, bo vse v redu.Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sončnica2
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #827 : torek, 30.11.2010 : 15:51:10 »

V kratkem smo naročeni na sterilizacijo in me zanima, kakšne so bile vaše izkušnje z opravljanjem potrebe zunaj ob mokrem vremenu? Tale sneg najbrž ne bo izginil in me skrbi, ker se bojda rana nikakor ne sme zmočiti... bomo obsojeni na šetkanje po betonu in poskuse vlečenja na mokro travo/sneg?
Logiran
sončnica2
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #828 : torek, 30.11.2010 : 16:31:13 »

p.s. psička je majhne rasti in posledično hitro mokra po spodnjem delu telesa.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #829 : torek, 30.11.2010 : 16:42:53 »

Po sterilizaciji bo dobila obvezo/gazo in mrežico - tisto gazo lahko brez težav menjaš tudi sama, če se zmoči. Lahko ji tudi oblečeš kakšen ohlapen plašček, da jo še dodatno obvaruješ. Moja je tudi kratkonoga, pa ni bilo nobenih težav (sterilizirana v deževnem mesecu januarju  Wink )
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #830 : torek, 30.11.2010 : 19:23:44 »

Koliko psicam se zgodi, da pride po sterilizaciji do inkotinence? Je potem to trajno? Je to lahko odvisno od pasme (namreč za švicarko sem slišala, da so podvržene temu in naj počakam eno gonitev raje). Se mora potem psico peljati šive ven pobrat a ne? Kdaj? Se opravičujem za toliko vprašanj, a imam zdaj prvič psico. V kratkem bo imela 6 mesecev in jo bomo sterilizirali.
Logiran
sončnica2
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #831 : torek, 30.11.2010 : 19:30:14 »

moksa: Super, hvala za nasvet Smiley
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #832 : torek, 30.11.2010 : 19:32:55 »

Se mora potem psico peljati šive ven pobrat a ne? Kdaj?
Ko sem za Neli spraševala, če in kdaj moram priti šive ven pobrat, so mi rekli, da jih sploh ne bo treba, češ da so tiste vrste, ki se sami razgradijo. Ker je bila to moja prva izkušnja s sterilizacijo, sem šla rano za vsak slučaj čez približno teden dni pokazat. Takrat je bilo vse ok, vsaj tako je rekel veterinar. Potem pa sem začela opažat, da se vse bolj pogosto skuša intenzivno lizat po rani, pa tudi eno tako lepljivo snov sem opazila (za to se je izkazalo, da je bil gnoj). Tudi s sprejem mi ni več pustila, da jo pošpricam, zato sem šla čez nekaj dni nazaj na veterino. Veterinarka je že na prvi pogled ugotovila, da se rana sicer lepo celi, vendar pa šivi kožo vlečejo v različne smeri in se je zato tudi malo zagnojilo. Je takoj šive ven pobrala in od takrat naprej je bilo vse krasno. Se mi zdi, da je Neli kar odleglo, ko so šli šivi ven. No samo toliko o moji izkušnji.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #833 : torek, 30.11.2010 : 19:44:16 »

Tudi naša Pika je dobila samorazgradljive šive. Se je že po drugem dnevu počutila tako, kot da ne bi bilo nič.  Smiley Zacelilo se ji je super, hodili pa smo k veterinarju po injekcije proti bolečinam. Ampak res, že drugi dan je tekala in skakala naokoli, ljubica pridna  Kiss
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #834 : torek, 30.11.2010 : 20:21:45 »

Neli je kljub motečim šivom prav tako že po dveh dneh začela skakat naokoli (in to kljub temu, da je bila še tik pred sterilizacijo zelo pod stresom in močno 'zdelana'). Sem morala prve dni, dokler se ni rana vsaj nekoliko zacelila prav pazit, da se ni preveč razživela. Tongue
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #835 : torek, 30.11.2010 : 22:28:14 »

Kako je bilo pa glede uhajanja urina? Mene to precej skrbi...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #836 : torek, 30.11.2010 : 22:35:41 »

Pri nas ni bilo nobenega problema. Cockta je bila sterilizirana pri 5 mesecih, še pred prvo gonitvijo, kar naj bi bilo najbolj priporočljivo. Jasno je, da nikoli ne moreš biti dovolj pameten, saj lahko vsaka psička odreagira drugače, ampak: če gre za preverjeno ambulanto in veterinarja,  ki mu zaupaš, pa če je psička zdrava in so pred sterilizacijo opravili še kakšno preiskavo (npr. pregled krvi), pa če je pri operaciji zraven anestezist in podobno, potem lahko tričetrt skrbi odpade že vnaprej.
Mene vedno najbolj skrbi narkoza in delam kroge okoli klinike, dokler me ne pokličejo, da je vse v redu... 100 % zagotovila ti ne more vnaprej nihče dati, ampak saj to že sama veš.  Mlade psice pa sigurno hitreje okrevajo po posegih, kar je prednost. Naša bi šla naslednji dan po sterilizaciji že na Triglav, če bi ji pustili. Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #837 : torek, 30.11.2010 : 22:49:48 »

zalarjeva, pri treh steriliziranih psicah nismo nikoli imeli nobenega problema z uhajanjem urina, kar pa itak samo po sebi ne pomeni čisto nič - mogoče bo to pri četrti. Pravzaprav nismo zaznali ne fizičnih ne psihičnih sprememb pri nobeni psici, celo toliko omenjene povišane telesne teže ni bilo.
Naša bi šla naslednji dan po sterilizaciji že na Triglav, če bi ji pustili. Tongue
Enako pri nas butnglavc
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #838 : torek, 30.11.2010 : 23:05:30 »

Peljala jo bom na veterinarsko fakulteto, tam imajo anestezistko, strah pa seveda vseeno ostaja Sad
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #839 : torek, 30.11.2010 : 23:14:45 »

V kratkem smo naroèeni na sterilizacijo in me zanima, kakšne so bile vaše izkušnje z opravljanjem potrebe zunaj ob mokrem vremenu? Tale sneg najbrž ne bo izginil in me skrbi, ker se bojda rana nikakor ne sme zmoèiti... bomo obsojeni na šetkanje po betonu in poskuse vleèenja na mokro travo/sneg?

Kaksen teden jo sprehahajte bolj po suhem, ti sprehodi naj bodo tudi res bolj kot ne za opravljanje potrebe in ne razgibavanje. Ko greste ven ji lahko oblecete kaksen otroski brezrokavnik (tako da se zapne na hrbtu), zenski body pod katerega lahko na spodnjo stran date kos polivinila ali zimprovizirate kaj podobnega.

zalarjeva ... tezko napovedovati karkoli okrog inkontinence.
Kar se tice terapije, odvisno od posamezne psice. Zacne se s priporoceno dozo propalina, ki se jo potem poskusa postopoma cim boljs znizat. Jaz sem jo najprej po homeopatski terapiji lahko povsem ukinila, potem pa smo po okuzbi z erlihijo, zaceli "jovo na novo", k sreci smo tudi potem lahko zmanjsevali.
Zdaj ji dajem propalin samo takrat, ko je ful utrujena, ali pa takrat, ko je zaradi alergije na medrolu, ki povzroca povecano uriniranje, sicer je brez (in naceloma ni luz).
Poleg propalina obstaja se nekaj drugih metod zdravljenja, ampak o tem v kaksniu drugi temi ...
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines