mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:56:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: ko srecamo drugega psa bi ga najraje pojedel...
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ko srecamo drugega psa bi ga najraje pojedel...  (Prebrano 13258 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« : sreda, 17.02.2010 : 13:47:56 »

dragi forum-ovci imam tezavo in nisem edina kot sem zasledila ob branju aktualne teme vendar do danes nisem nasla primernega odgovora in razresila nasega problema.moj dragi kuza ima trenutno 15mesecev in tehta 35kg kar pomeni da ni ravno majhen...od lanskega poletja ko je imel pribl.9mesecev se je pocasi zacelo in se je stopnjevalo do danes njegovo neprijetno obnasanje.postaja agresiven do ostalih psov.naj si bodi na sprehodu kot v parku.ce smo na sprehodu in je na vrvici je nemogoce odvrniti njegovo pozornost.ze kadar od dalec zagledamo drugega psa je pripravljen na svojo akcijo.prav nic ne pomagajo piskotki ali igrace da bi preusmerila njegovo pozornost.se zmeni se ne.poizkusila sem se oddaljiti in dati prosti prehod prihajajocemu psu tako da se postavim na skrajni rob plocnika in ga dam na sedi...renci in laja in le s tezavo in zadrgom ovratnice uspem krotiti mrcino.to se dogaja ne glede na to ce gre mimo pes manjse ali vecje rasti pa tudi s psickami dokler ne ugotovi in zavoha da so psicke.tudi v parku ce ga spustim je pesem precej podobna.zelo je pozoren na to kdo vsopa v park in mu ne uide nobena malenkost.s psi ki se poznajo ni teh izgredov ker so ze dolocili pasjo lestvico z novimi priselki pa je tako da jih mora takoj prekontrolirati in daje znake dominanze.v kolikor se mu novi pes prilagodi in mu ne renci stece kot po maslu bi se reklo.ce pa mu samo malo zarencijo je pripravljen stopiti v akcijo in pokazati zobe.v okolici imamo kar nekaj potepuskih psov in samo enega od njih priznava za mocnejsega z drugimi bi se stepel ali jih nagnal.zgodilo se je da je bil na povodcu in je opazil potepuskega psa pred mano tako me je nasel nepripravljeno.usel mi je s povodca in se zagnal proti psu vendar je odstopil ko sem ga odpoklicala vendar sele potem ko je odgnal psa.tako da sem zacela verjeti da mogoce pa ni agresiven do te tocke da bi hotel ogristi psa temvec samo odgnati.kot npr. med sprehodom ko je na povodcu ce dovolim da se mu pribliza pes ne reagira takoj temvec po ovohavanju sprozi reakcijo ki je vedno ta da zeli podrediti.za mene so vsekakor zelo neprijetni njegovi izpadi.kar se vzgoje tice sva opravila tecaj poslusnosti(sedi,lezi,prostor) ki pa v tem primeru ne funkcionirajo.tudi ce bo sedel bo se naprej lajal in rencal.mislim da si ljudje ki naju poznajo naredili vtis da imam zelo nevarnega in agresivnega psa.pa ni to kar me skrbi kar si lahko drugi mislijo.tezava je ta da lovim zadnji vlak pri njegovi vzgoji ki bo kasneje vplivala na njegovo obnasanje do ostalih psov...in se sprasujem kje sem naredila napako.od prvega dneva ko je prisel v druzino sem ga skusala navaditi na okolje,ljudi in zivali.na vsej ostali ravni sem uspela.z ljudmi je angelcek in se celo z mackami se igra(ce so le te navajeni na pasjo druzbo).do sedaj sem bila pristas sladke vzgoje tako da tudi resultati ki sem dosegla so na basi le te.problem ki pa sem opisala se pa mislim vrniti na klasicno vzgojo ker mi "ta sladka" ni prinesla zeljenih rezultatov.poizkusila sem tudi z ovratnico halti pa zaman.zelo je moteca zanjga in mi si vedno drgne ob ali med noge.ne uspemo hoditi normalno ker ga imam vedno med nogami....ce ste slucajno uspeli resiti podoben problem vam bom zelo hvalezna ce mi poveste kako...lp irena
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : sreda, 17.02.2010 : 14:08:19 »

Preusmerjanje pozornosti deluje tako, da ti "moteč element" opaziš prej kot pes.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 17.02.2010 : 14:20:58 »

Preusmerjanje pozornosti deluje tako, da ti "moteč element" opaziš prej kot pes.

Točno tako


Pa še glede haltija bi nekaj rekla, sicer ni sredstvo za manjšanje agresije, ampak tako kot nagobčnika, se ga mora pes navaditi (postopoma) in ga seveda moti, to ni nič nenavadnega, sploh če ste mu ga nataknili brez "uvajanja".
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : sreda, 17.02.2010 : 14:34:56 »

Verjetno bi vam lahko pomagala tudi prava šola, torej ne "sedi, prostor, tačka" varjanta, ampak šolanje pri inštruktorju, ki se spozna na tovrstne vedenjske težave.
Nisem strokovnjak, a dvomim, da bi klasično šolanje naredilo kaj razlike. Če zlepa ne uspeš doseči, tudi "z grda" ne boste bolj uspešni.
Logiran
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 17.02.2010 : 14:48:33 »

se strinjam s tabo miskica...lepa beseda lepo mesto najde...
tudi mene zanima predvsem od kod in zakaj ta agresivnost da se bom lahko pravilno soocila s tem problemom...zal pa se nisem nasla primernega srokovnjaka ki bi me lahko razsvetlil na tem podrocju.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #5 : sreda, 17.02.2010 : 14:51:19 »

Iz kje pa ste? A v vaši bližini ni kake pasje šole, kjer bi se lahko pozanimala, če imajo inštruktorja z izkušnjami tudi na tem področju?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #6 : sreda, 17.02.2010 : 14:52:32 »

p.s. Leoni, dej prosim piši malo bolj slovnično. Te je res težko brati, ker ne uporabljaš ne velikih začetnic, ne odstavkov...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : sreda, 17.02.2010 : 22:16:19 »

..ne vejic, ne šumnikov...res je težko berljivo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : četrtek, 18.02.2010 : 13:28:24 »

Pri takih in podobnih težavah je vedno treba najprej utrditi svojo avtoriteto pri psu. Če želiš, da te bo pes šljivil kadar njemu ni do tega, se moraš obnašati kot vodja. O tem, kako se to naredi je dosti napisanega, malo poišči. gre pa za tisto zlajnano "nič ni zastonj" in tistih 10 ali koliko že pravil (kdo prvi je, kdo gre prvi čez vrata, kdo se mora komu umakniti, kdo začne igro, kdo konča igro....). Teh pravil, ki jih lahko tisti lastniki, ki nimajo težav mirno spregledajo, se morajo držati lastniki problematičnih psov zelo strogo in dosledno.

Druga stvar, ki jo je treba narediti je šolanje klasične poslušnosti, pri čemer je priporočljivo iti v tečaj. potem je treba to poslušnost tudi redno in pridno vaditi.
delaš lahko na "sladek" ali klasičen način, v obeh primerih pa moraš od psa dosledno zahtevati natančno in hitro izvedene vaje. In jih seveda primerno nagraditi

tretja stvar je zadostno gibanje in zaposlitev psa s tistim, kar ima rad in kar izboljšuje odnos vodnik - pes. To so trikci, prinašanje, iskanje predmetov....

in šele nazadnje pride na vrsto konkreten problem. če imaš narejene zgornjr tri zadeve, ti ne bo noben problem več na sprehodu od psa zahtevati, da ob srečanju z drugim psom sedi (ne leži) pred tabo in te gleda (tebe in ne prihajajočega psa).
Logiran
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 18.02.2010 : 14:06:19 »

hvala za odgovor Lanabela...
po vsej verjetnosti bomo sli res v kaksen klasicen tecaj preden ni prepozno...lp
Logiran
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 18.02.2010 : 14:11:08 »

Prav imas Miskica se opravicujem...
Zivimo malo pod centrom Italije in ze lep cas sem odsotna iz Slovenije.Tako da je moja slovnica malo zakrnela, malo pa je krivda tudi tipkovnice ki nima sumnikov...
V bodoce se bom bolj potrudila...
Logiran
goldfish
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 18.02.2010 : 23:58:07 »

kaj pa na kastracijo ste že pomislili? glede na to da psice pusti pri miru in je prpiravljen na sporad le s psi?
Logiran
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 25.02.2010 : 13:03:57 »


Dragi forum-ovci ki ste mi odgovorili...
Hvala za vaso pozornost.Ze nekaj casa ko se odlocam za ta korak upam da se vedno lovim "zadnji vlak".Mogoce sem zanemarila omeniti da je moj Rocco zelo navezan name in je zelo pazljiv da me ne izgubi izpred oci ce ni zunanjih vplivov kot npr. srecanje z psi istega spola ali psicami.Se posebej kadar nismo na domacem terenu.Vsekakor ze nelaj casa razmisljam da bi ga kastrirala.Odlocitev je padla in v marcu bomo opravili ta poseg.Zbrala sem dovolj informacij ki so v prid ali kontro.Moje stalisce pa je naslednje; ce sem ze toliko posegla da sem posvojila psa in ga pripeljala v "mestni svet" prikrajsala ga za njegov nacin "biti pes" z negovimi nagoni.Bi ga danes zelela resiti njegovih trpljen kar zadeva parjenja in teritorijalne posesije.Glede na to da sem analizirala negov karakter pricakujem da mu bom lahko dovolila vec svobode gibanja saj ne bo potrebno da bo na povodcu v parku ce so prisotni tudi ostali psi istega spola.
Vsekakor bi me zanimale vase izkusnje ce ste kastrirali psa v pozni puberteti in kaksne so bile posledice...
lp irena.
Logiran
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 25.02.2010 : 13:20:56 »

Pa se to bi rada pripomnila...
kjer zivim (juzni center Italije) je zelo neobicajno da kastrirajo pse.S sterilizacijo psic se strinjajo ker onemogocijo rast in podmladek potepuskih psov...ce pa govorimo o psih so le rdki ki odobravajo(imela sem vtis kot da bi hoteli zavarovati svoj moski ego) in sem nasla le redke pristase-pristasice temu dogodku.Celo moj veterinar se je zacudil da sem izrazila zeljo kastrirati psa.
Miselnost ljudi je precej odvisna od tega kje in na katerem kontinetu se nahajajo.Ze med nami je samo 800km razlike in je mentaliteta cisto drugacna....
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : sobota, 27.02.2010 : 15:09:19 »

Po kastraciji se ponavadi zmanjša agresivnost do drugih samcev. Terizorialnost ostane.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: ko srecamo drugega psa bi ga najraje pojedel...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines