mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 23:46:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Nočne težave...
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nočne težave...  (Prebrano 7191 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« : sreda, 17.02.2010 : 16:00:53 »

Imamo dalmatinca starega slabo leto. Zadnje čase se mu dogaja, da mu ponoči nagaja prebava... in nekaj časa zdrži, potem pa hoče ven (itak), kjer pa išče samo travo. Če pa mu uspe se pokaka, seveda ima drisko. Sedaj ko je sneg, zna biti to velik problem. Hranimo ga večinoma z briketi Husse - probali smo tudi že druge, pa ni bilo nič bolje. Brikete dobi zmešane z vodo, da ni tako suh obrok... Prebava ga daje vsaj 1x na teden. Zadeva zna biti moteča, ker je treba ob 4-5-6 vstajat in ga vozit ven, kjer pa išče travo, domov pa tud noče it, ker kar upa, da jo bo našel...

Kaj ga muči? hrana? prebava? pomanjkanje kakšnih vitaminov?

Kakšni nasveti?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : sreda, 17.02.2010 : 16:02:36 »

Ste bili pri veterinarju in izključili kakšne resnejše zdravstvene težave?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 17.02.2010 : 16:26:36 »

Če je veternar izključil bolezenske vzroke in je problem "samo" enkrat na teden, je mogoče težava v kakšni izredni prehrani. Ukinit mu vse dodatke/priboljške, in spremljati če bo kaj bolje. Če se nažira snega, je lahko tudi od tega ali pa od pitja iz luž, pobiranja smeti,...

Vsekakor bi bila osebno nadvse vesela, da me budi sredi noči in želi ven in z veseljem potrpim, da si najde mestece za opravilo potrebe, rajši to kot, da bi morala doma po tleh pucati nezgodo. Drisko zadrževati ni nič fajn.

Torej, kaj je rekel veterinar?
Logiran

Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 17.02.2010 : 17:42:51 »

 Nekateri psi ne prebavljajo dobro namočenih briketov. Jaz sem jih samo enkrat namočila v vodo, v kateri je bil skuhan priščanec in je bila posledica driska. Ne vem, če je to krivo, toda pri nas je bilo. Huh
Logiran
msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 18.02.2010 : 11:45:42 »

pri veterinarju še nismo bili, ker mislimo, da je kriv sneg, pa sol v snegu in ostala svinjarija.

Urla; je dobival tud pripravljeno hrano, pa je bilo isto...

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5 : četrtek, 18.02.2010 : 12:25:44 »

Ce je sneg, potem bi najverjetneje to znal bit vzrok. Preprecite, pa boste videli ...
Logiran
msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #6 : petek, 19.02.2010 : 15:30:54 »

ha. to je težko, ker je večino časa odpet in leta naokoli. edin če bi mu dal nagobčnik...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : petek, 19.02.2010 : 19:54:28 »

Pravilnik o zasciti hisnih zivali
4. člen
(naloge skrbnika hišne živali)

(1) Skrbnik hišnih živali mora storiti vse potrebno, da zagotovi dobro počutje živali, ki so v njegovi oskrbi, in preprečevati vzroke, ki lahko povzročijo bolečine, poškodbe, bolezni ali motnje v obnašanju živali.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #8 : petek, 19.02.2010 : 20:04:41 »

torej po slovensko: za voljo zdravja,psa na povodec ali pa nagobčnik gor Smiley
Logiran

msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 20.02.2010 : 16:28:16 »

ah... dejte no. to je pa malo pretirano. pol ni fore, da ga imaš celo zimo na štriku...

sam druge rešitve ni očitno...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #10 : sobota, 20.02.2010 : 17:25:25 »

ah... dejte no. to je pa malo pretirano. pol ni fore, da ga imaš celo zimo na štriku...

sam druge rešitve ni očitno...

Psa itak moraš imet na štriku in pod kontrolo. A to ti je pretirano?
Hja, žal mi je, to bi moral vedet, preden si si nabavil psa.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : sobota, 20.02.2010 : 20:36:32 »

ah... dejte no. to je pa malo pretirano. pol ni fore, da ga imaš celo zimo na štriku...

sam druge rešitve ni očitno...

Zdaj te pa ne razumem. A je lažje imeti "psa na štriku" in kontrolirati, kaj požre ter se tako izogniti "nočnim težavam" oziroma vsaj izključiti določene vzroke, al je lažje jamrati na forumu in potem nasvete popljuvati?

Boš pač še naprej vstajal ponoči. Ali pa doma po tleh brisal, kakor hočeš.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
msenjur
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 22.02.2010 : 15:48:26 »

Yo: ja, preterino mi ga je imeti skoz na štriku. Pač ga ne vozimo ven v mesto, ampak če se le da ven iz asfalta v naravo. in tam ga pač ne mislim imeti pripetega.

Pepsi: nič ne pljuvam nasvetov. Sem hvalžen, da sem izvedel, da je nekaj res na tem snegu. in tud če je na štriku, lahko hitro kej v gobec dobi in pogoltne preden jest uspem urgirat.

Ja nič. Zime bo itak kmalu konec, pa bomo potem videli, če je sneg pravi krivec. Do takrat mu bomo pač gledali pod gobec in se potrudili, da bo čimmanj snega pojedel.
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 18.07.2011 : 19:08:03 »

Imeti ali ne imeti ps na povodcu ja,to je vprašanje.Mojega imam vedno ob sebi,v mestu na povodcu, doma pa v bližini,toda ko zavoha kaj zanimivega me pogleda ali pa se pripravi na skok,takrat ga primem.Nujno potrebno pa je,da ga na sprehodu spremljamo"na celi črti".pogovor po telefonu ali branje časopisa v parku lahko povzroči hude težave.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Nočne težave...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines