mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 14:03:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Muco trese
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muco trese  (Prebrano 5315 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« : sreda, 17.02.2010 : 17:48:33 »

Zadnjih nekaj dni sem opazila, da muca trese oz. da rahlo drgeta.
Zgleda tako, kot da bi ga zeblo, čeprav po pozi ležanja tega ni videti. Ko sem ga pokrila s koco, je enkrat ostal pokrit, drugič pa je prilezel ven in se vlegel zraven. Sicer je njegovo obnašanje popolnoma enako kot prej.
Kakšna ideja mogoče kaj bi to bilo?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 17.02.2010 : 17:52:05 »

Koliko ima telesno temperaturo?
Logiran
Notja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 225


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 17.02.2010 : 18:03:22 »

Popolnoma enak problem imam z mojo kužiko..... trese se ob sobni temperaturi, približno enkrat na mesec , vročine nima, tresenje traja cca. 5 minut, takrat je "tečna" , potem je vse spet po starem. Z njenim vetom o tem še nisem govorila. Bom v marcu, ko imava spet cepljenje, me pa zanima, če ima kdo že podobne izkušnje.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 18.02.2010 : 11:51:43 »

Temperature še mu nisem merila, bom pa mu poskusila naslednjič, ko ga bo treslo in upam, da nama bo uspelo, čeprav dvomim. Verjetno mu moram zmeriti takrat a ne?

Naš ni nič tečen in ni pri njem opaziti niti najmanjše spremembe. Tresenje sem opazila med spanjem, ki pa se je nadaljevalo tudi, ko je bil buden (sem ga zbudila, ko sem ga pokrivala), ampak ni zgledalo kot da bi bilo kaj narobe. Kotal se je po hrbtu, dajal buce in zraven predel, tako kot vedno, ko se zbudi. Nekaj časa je še drgetal, nato pa prenehal.
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #4 : četrtek, 18.02.2010 : 12:03:26 »

Je možno da gre za blage epileptične napade? Nekaj podobnega je bilo pri mojem Monstru le da je on še z glavo opletal.. najprej smo mislili da je kaj z ušeski, po dolgih mukah in težavah, skupaj z ostalimi simptomi, pa smo le pogruntali da je verjetno kakšna nevrološka težava.
Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #5 : petek, 19.02.2010 : 11:55:13 »

Joj nevem, upam da ne. Kaj pa je v tem primeru najbolje narediti, ga pustiti, prijeti, cartati..?
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #6 : petek, 19.02.2010 : 12:02:55 »

ČE je res kaj nevrološkega, recimo epilepsija (šanse za to so sicer dokaj majhne) mora obvezno diagnozo potrditi veterinar, on bo tudi svetoval nadaljnje zdravljenje. Če je muca načelno drugače mirna, če je videti da ji to tresenje ne povzroča nelagodja, potem ni sile - počakajte da mine.

Veliko pogostejši in verjetnejši je hiperestezijski sindrom (če razumeš angleško lahko ogromno informacij najdeš na spletu, išči pod Feline Hyperesthesia Syndrome).
Ena taka stran je na primer:
http://www.purelypets.com/articles/felinehyperesthesia.htm

Načelno ni nevarna motnja, lahko je pa nadležna ker te muc lahko napade (popraska, ugrizne), če ga primeš za rep ali za tazadnjo.

 
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #7 : petek, 19.02.2010 : 12:06:43 »

Še nekaj strani z informacijami o hiperesteziji (po slovensko bi se temu reklo preobčutljivost na dotik):
http://www.marvistavet.com/html/body_feline_hyperesthesia_syndrome.html

Zelo izčrpen članek, na dolgo in podrobno razloži:
http://ezinearticles.com/?Feline-Hyperesthesia-Syndrome&id=3211294
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Muco trese
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines