mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 03:23:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izpuščanje vode
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izpuščanje vode  (Prebrano 4503 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lial
novinec
*
Sporočil: 15


« : petek, 19.02.2010 : 07:13:30 »

Ker je to moj prvi prispevek, najprej lep pozdrav vsem!

Problem: imamo psičko, staro slabe štiri leta, iz Gmajnic smo jo dobili že sterilizirano, staro 8 mesecev.
Kužka je vesela in nima kakšnih posebnih zdravstvenih težav, razen nekoliko povečanega zobnega kamna, ki pa po mnenju veterinarja ni kritično in bo šla na čiščenje čez kakšen mesec dni.
Nenavaden problem ki ga imamo pa je nenadzorovano občasno izpuščanje vode.
In da bo stvar še nekoliko manj razumljiva - gre za ČISTO vodo (H2O). Del te tekočine sem uspel ujeti (pobrati z brizgo s tal) in jo nesti na analizo, ki je pokazala da v tej vodi ni ničesar, kar bi lahko kazalo na kakšno bolezen.
Res je, da ta oblika 'lulanja' ni moteča, ker nima vonja, se posuši brez sledov tako na tleh, kakor tudi na njenem ležišču, vendar to mojih (naših) skrbi prav nič ne zmanjša - celo nasprotno, razmišljamo o vsem mogočem.

Če se je kdorkoli kjerkoli srečal s čim podobnim, bom za informacijo zelo hvaležen!

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : petek, 19.02.2010 : 09:57:59 »

Se to mogoce pojavlja v zimskem casu? Vam psicka zre/lize sneg? Meni se je namrec zadnjic polulala na posteljo, ker ocitno ni vec zdrzala. Urin je bil popolnoma brez vonja in barve...posledica prevelike kolicine zauzitega snega.  Roll Eyes
Lahko pa je psicka seveda inkontinentna, kar pomeni, da nendzorovano pusca urin po kapljicah ali pa celo vec.
O tem ze imamo temo:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,33511.0.html
Logiran

lial
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #2 : petek, 19.02.2010 : 10:18:07 »

To s snegom bi lahko bil del odgovora, vendar so se ta 'puščanja' (vendar v bistveno manjših količinah) vode občasno pojavljala tudi kadar ni bilo snega.
Res pa je, da je tega sedaj več. Če je ta možnost velika, ali celo odgovor na mojo skrb, potem bi mi bilo takoj lažje.

Temo o urinu sem prebral, hvala za namig, vendar tekočina ki je naš problem ni urin... to je pokazala analiza pri veterinarju.
Gre za navadno vodo, s komaj zaznavnimi sledovi bakterij, ki pa menda ne kažejo na nič znanega.

LP
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izpuščanje vode
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines