mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:56:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hranjenje mladička nemškega bokserja
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hranjenje mladička nemškega bokserja  (Prebrano 19183 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aron_bokser
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : sobota, 20.02.2010 : 08:46:36 »

Pozdravljeni!

Pred enim tednom sem kupila mladička nemškega bokserja, star je dva meseca. Mladiček je zdrav, razigran, vendar pa mi dela skrbi s svojimi prehranjevalnimi navadami, ki jih v bistvu nima.

Kuža je razglisten, cepljen pa še ni bil, ker je veterinar rekel, da mora biti najprej 14 dni v novem okolju.

Kužek poje samo polovico predpisane količine hrane. Kupila sem mu brikete Hill´s, Eukanuba, Royal Canin, pa z njimi ni kaj preveč zadovoljen. Brikete sem mu namakala z vodo, mešala z konzervami, mlekom... Pa nič bolje. Nekaj še poje če ga hranim iz roke.

Skrbi me, da se kuža zaradi premajhne količine hrane ne bo pravilno razvijal. Kljub vsemu pa je kuža zelo razigran in ne kaže nobenih znakov bolezni.

Prosim za kakšen nasvet, pomoč.

Maja in Aron
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 20.02.2010 : 08:53:45 »

..., cepljen pa še ni bil, ker je veterinar rekel, da mora biti najprej 14 dni v novem okolju.
Huh
nujno priporočam zamenjavo veterinarja in vzreditelja!
Logiran

aron_bokser
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 20.02.2010 : 08:58:53 »

Tudi jaz sem bila presenečena, ko mi je rekel veterinar, da moramo počakati 14 dni preden ga damo cepiti. Baje zato, ker je inkubacijska doba za bolezni, ki jih lahko pes prinese iz legla, 14 dni. In da je lahko za psička nevarno, če ga cepi takoj.

Gre pa za zelo priznanega iz ******, zato niti nisem dvomila o njegovih trditvah.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 20.02.2010 : 09:00:38 »

Ja kaj pa vzeditelj? A ga ni dal cepit že pri 6.tednih nekje?
Logiran

aron_bokser
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 20.02.2010 : 09:03:34 »

Ne, vzreditelj ga menda ni dal cepiti.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : sobota, 20.02.2010 : 09:18:45 »

Koliko je mladic star?

Na zacetku mladica hrani z enako hrano, kot jo je dobival pri vzreditelju. se vedno sem ob mladicu dobila tudi hrano, ki jo je jedel v leglu, v katero sem zacela postopoma mesati tisto s katero ponavadi jaz hranim pse.
Ne glede na starost psa je potrebno drugo hrano vedno "uvajati" postopoma.

Proti cemu se ni bil cepljen? Katera cepljenja so ze zavedena v njegovem potnem listu? V tej knjizici je tudi napisano katera cepljenja in kdaj so bila cepljenja opravljena (ce so seveda bila). Vse vzrediteljeve trditve o cepljenih morajo biti podkrepljene z nalepkico in podpisom veterinarja v prej omenjeni knjizici/potnem listu. Ni mi jasno, kaj pomeni, da ga MENDA ni cepil. Ali ga je ali ga pa ni.

Jaz osebno menim, da je veterinar odreagiral pravilno. Popolna neumnost je psa cepiti na vrat na nos. Se vecja, da se psa cepi naenkrat proti steklini in ostalim kuznim boleznim, ker lahko pride do hude reakcije.

Ce gre za priznanega vzreditelja, potem si ob prevzemu psa morala dobiti tudi rodovnik in potni list (beri: knjizico o cepljenih). Ce tega nisi dobila, potem ne gre za priznanega vzreditelja ampak steparja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #6 : sobota, 20.02.2010 : 09:20:29 »

Pozabila napisat...
ne filaj psa z vsemi mogocimi in nemogocimi znamkami hrane!!!
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #7 : sobota, 20.02.2010 : 09:23:10 »

Predvidevam, da gre za nerodovniškega psa, tako ne gre govoriti o vzreditelju, namreč o šteparju, kateri ni poskrbel za potrebna cepljenja in ti ne svetuje ob morebitnih težavah kot recimo o prehrani, kot bi to vestni vzreditelj počel. Zato torej tudi upravičen strah veterinarja pred kužnimi bolezni.
Logiran

aron_bokser
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 20.02.2010 : 13:30:05 »

Kuža je nerodovniški, pa tudi potnega lista še nima.

Sedaj sem probala s tem, da mu hrano umikam. Bomo videli če bo to kaj bolje.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #9 : sobota, 20.02.2010 : 13:54:58 »

Kako ti je pa priznani vzreditelj prodal nerodovniškega psa?
Ti opazuj raje razvoj, težo... Zna bit, da sploh ne potrebuje toliko hrane, ker mogoče sploh nima niti b od bokserja...
Logiran
doda22
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 20.02.2010 : 13:56:59 »

vrjetno ni misla, da je vzreditelj priznan, ampak da je veterinar...
Logiran
aron_bokser
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 20.02.2010 : 13:59:19 »

Nisem rekla da je vzreditelj priznan ampak veterinar. Preber si še enkrat.

Ima pa kar B in O in K in S in E in R od bokserja.
Logiran
doda22
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 20.02.2010 : 14:04:40 »


Ima pa kar B in O in K in S in E in R od bokserja.

in kaj bi naj to pomenlo?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #13 : sobota, 20.02.2010 : 14:05:09 »

Ima pa kar B in O in K in S in E in R od bokserja.

Kako veš? Kje to piše?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #14 : sobota, 20.02.2010 : 14:13:26 »

Nikoli ne bom razumela, kako lahko kdo od kogarkoli (da ne govorimo od "vzreditelja") kupi:
- nerodovniskega psa;
- psa, ki ni cepljen, ceprav bi moral biti;
- psa, o cigar navadah oz. hranjenju ne izvemo od prodajalca nicesar ...

Na tem forumu je veliko tem, ki govorijo o tem, kako se psa NE kupuje. Hecno, da jih malo potencialnih kupcev sploh opazi. Take teme, kot je tale, kjer se lahko dobi pametne nasvete po tem, ko so na neodgovoren nacin psa ze kupili, pa hitro najdejo. Zanimivo.

Za tega bokserja od bokserja pa predlagam, da res najprej za nasvet vprasate se kaksnega drugega veterinarja. Srecno.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 20.02.2010 : 14:43:14 »

Glej, ni vsak B O K S E R bokser Roll Eyes in to kar zdaj sprašuješ in ne veš, bi se morala pozanimati že P R E D nakupom, P R E D samo namero nabave psa, o P R A V I L N E M nakupu, ravno takrat bi se morala tudi pozanimati o tem kaj P R A V I bokser je in psa kupiti pri V E S T N E M vzreditelju in ne kr enemu brezvestnemu šteparju nerodovniških psov M E Š A N C E V, ki povrhu krši marsikateri zakon o zaščiti živalih.

Tko je to. Srečno.
Logiran

aron_bokser
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 20.02.2010 : 17:44:53 »

Ne vem ali vas razumem prav ali ne. Za mene niti nima veze ali ima pes rodovnik ga nima. Jaz ga imam enako rada. Skrbi me le to, ker malo je. Kar pa je mogoče le posledica za njega tako velike spremembe.

Po vsem tem spraševanju, kako lahko nekdo kupi nerodovniškega psa, kaj k potem mešančki niso v redu? Ker ti pač noben ne more povedat za cepljenje, pa za hrano itd? Očitno more biti pes rodovniški da je tukaj kaj vredno. Kar se mi pa absolutno ne dopade!

Hvala za pomoč in lep pozdrav.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #17 : sobota, 20.02.2010 : 17:50:30 »

Mešančki so kul. Smiley Pasemski so kul. Smiley

Štepanje mladičev katerekoli "kao pasme" in njihova PRODAJA - ni kul.  :-(

Bolj enostavno ne znam razložit. Za več preberi karkoli na tem forumu. Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #18 : sobota, 20.02.2010 : 18:12:56 »

Preberi si več na forumu, pa ti bo jasno.

Sama sem imela rodovniške pse, mešance... Razlike ni. OK, razlika je v tem, kaj hočeš s psom počet. Skrbet je pa za vsakega treba enako dobro.
In razlika je, kako do psa prideš. Gre za odgovoren nakup pri odgovornem vzreditelju (=rodovniški pes z vsem, kar spada zraven) ali za posvojitev nezaželjenega psa (iz kakršnihkoli razlogov). Tretja pot je nakup pri šteparju, ki se mu očitno ne da delat in zanj delajo (beri: rojevajo) psice... To je bil tvoj nakup, tvoja odločitev.

Ker ti pač noben ne more povedat za cepljenje, pa za hrano itd? Očitno more biti pes rodovniški da je tukaj kaj vredno. Kar se mi pa absolutno ne dopade!

Hrano ti lahko svetujemo, če boš povedala, kaj je pes jedel pri vzreditelju, koliko je težak, koliko je aktiven... Program cepljenja je zelo odvisen od tega, kako je bila cepljena mam, mladiči v leglu itd. To bi ti moral vse povedati človek, kateremu si plačala za tega psa (sorry, ampak tako je, ali se motim?). Bodi jezna nanj, on te je nategnil, ne kdorkoli od nas.

In zadrži se komentarjev o našem "cenjenju" kateregakoli psa, ker hodiš po zelo tankem ledu. Nihče te ni pripel na ketno in te prisilil, da kupiš psa od šteparja. In prav tako te nihče ni silil, da se obračaš sem z vprašanji, na katere bi ti že pred nakupom znal svetovati pravi vzreditelj.

Pač si nategnjena. Nič preveč in nič premalo. Samo toliko, kolikor si se sama pustila nategnit.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 20.02.2010 : 19:36:03 »

Vsi psi so kul in vsi psi potrebujejo odgovoren in ljubeč dom.

Ni pa kul, kako prihajajo nekateri psi na svet, kako odraščajo, kako končajo.
Nič kul ni malomarno proizveden mešanček, ker se ni preprečilo nenadzorovano parjenje in nič kul ni načrtno proizveden nerodovniški pes iz zaslužkarskih razlogov, ker je nerodovniška "kao vzreja" bolj komot in profitna.
Ni kul, kako so z enimi prenapolnjena zavetišča in ni kul kako drugi bolehajo od raznoraznih bolezni.
Marsikaj ni kul.
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #20 : sobota, 20.02.2010 : 19:36:59 »

Ah pa kaj pa ve govorite! Pusite jo, da ima tega psa. Samo da lahko reče da je bokser in da je bil poceni. Kajne? Guess what, psi iz zavetišča pridejo še manj, a so kaj manj vredni zato zate, ki trdiš, da so tukaj itak vredni kaj samo psi, ki imajo rodovnik?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #21 : sobota, 20.02.2010 : 20:32:43 »

Zmeraj mi je hudo, ko berem take zgodbe - zato šteparjem posel cveti, ker je cel kup takih, ki bodo pri njih vedno kupili "čistokrvnega bokserja /ali pa kaj drugega/ brez rodovnika".  Sad
Upam, da bo z mladičkom vse v redu, saj verjamem, da je zate najlepši na svetu. Vse, kar si prihranila s cenejšim nakupom, boš zdaj (in v kasnejših letih) zelo verjetno zapravila za veterinarja. Pa si potem izračunaj, če je bilo vredno. 
Tega, ki ti je psa prodal, primi za vrat in od njega zahtevaj podatek, ali je mladička cepil ali ne, točno kdaj in točno s čim. Pa naj te ne nategne, da so vsi mladiči dobili "sredstvo za krepitev imunskega sistema" ali kaj podobnega - ker to ni nobeno cepljenje, ampak navaden larifari. Ko boš to izvedela - in predlagam, da ga pokličeš zdaj takoj - potem boš psička lahko peljala cepit - prvič ali pa po ustrezno pretečenem času drugič (čeprav verjetno prvič).   Sad

In kot so ti povedali že ostali: najdaljuj s hrano, ki jo je dobival že v leglu in potem postopno prehajaj na tisto, za katero se boš pač odločila, da jo bo jedel pri tebi. Ne vem zakaj se mi zdi, da je kot mladič dobival Pedigree ali kakšno podobno "ž-kvaliteto". S tem pa seveda nikakor ne nadaljuj,  če mu nočeš škoditi.


Vse pripombe na tem forumu so dobronamerne, da boš vedela. Nihče ne napada tebe - si se pač pred nakupom preslabo pozanimala oziroma si - tipično slovensko - hotela prišparati. Zdaj lahko samo upaš, da se bo dobro izteklo, kar pa sploh ni nujno. Tistega, ki ti je prodal psa, bi pa marsikakšen član tega foruma z veseljem na g****. Če bi le kaj pomagalo... Angry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #22 : petek, 04.06.2010 : 11:17:55 »

Aron_bokser. Samo nekaj me zanima. Kako ste si lahko omislili psa , a ne veste nič o rodovniku, njegovim pomembnostim itd.?

Takšnikm vzrediteljem, ki psa niti cepiti niso dali, se izogibaj! Takšnim gre ponavadi samo za denar in jim je VSEENO v kakšen dom pride psiček! Vam je dal kakšne napotke o prehrani? NE! Vam je povedal karkoli o vzgoji, šolanju, obnašanju? NE! Vam je povedal kakšne slabe in dobre lastnosti imata starša? POMOJE NE! Vam je dal hrano, ki jo je mladiček jedel?

Zdaj vam bom na kratko povedala zakaj je rodovnik pomemben! Rodovnik je potrdilo, da sta starša ZDRAVA, da so predniki ZDRAVI! Saj so opravili vzrejno dovoljenje! In če vzrejnega dovoljenja NI, potem tudi mladičkov NE BI SMELO biti! Ker pa je vaš vzreditelj neodgovoren "štepar" pa vam je podturil psa, ki NI Bokser! Samo psi Z RODOVNIKOM so ta pravi Bokserji! Saj ti ne veš kakšni so predniki!

Zato je najbolje kupovati psa pri priznanem vzreditelju, ki ima PSE Z RODOVNIKOM, ki se trudi, da psički najdejo topel dom, ki mu NI VSEENO, k kakšnim ljudem pride pes, ki psa  razglisti, poskrbi potni list, rodovnik itd.

A si je to res tako težko zapomniti? Če sem si jaz pri 12 letih lahko, si boste lahko tut vi! Brez zamere.

BOKSER BREZ RODOVNIKA, NE OBSTAJA! To je navaden MEŠANEC! Ki nima nikakršnega potrdila o zdravju, o dednih boleznih in ničemer!


Pravi vzreditelji bi vam svetovali, bi vam opisali zakaj je rodovnik pomemben, bi ohranili stik z vami in prišli psička pogledati NA DOM, bi vam dali hrano za domov, in še in še!


Upam, da zdaj vsaj približno veste zakaj je rodovnik pomemben, če si že niste mogli malo potruditi in prebrskati preden ste (neodgovorno) kupili psa.


lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #23 : nedelja, 06.06.2010 : 07:41:11 »

Samoyed lover  bravo Afro
Logiran
ninanye
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 08.08.2010 : 12:49:31 »

Živjo,
čez 1 teden dobim nemško boxerko, skoteno 11. junija. Sedaj jo hranijo s Pedigree briketi, za katere pa sem jaz slišala da niso ravno najboljše kvalitete. Sama se odločam med hranami Regal, Hill's in Tecni-cal. Vem da moram novo hrano uvajati postopno, zanima pa me kaj vi menite o zgoraj naštetih hranah? Je bolje da pes je samo brikete ali lahko dodajam tudi konzerve? Najlepša hvala za odgovore!
Nina
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #25 : nedelja, 08.08.2010 : 12:56:46 »

Resni vzreditelji ne hranijo svojih psov s Pedigejem. Pri resnih vzrediteljih dobiš tudi vse ostale napotke in nasvete, kako se ravna z mladičem, kako ga hraniš in podobno.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #26 : nedelja, 08.08.2010 : 13:07:05 »

Podpis, Patapižu.
Beži čim dlje  in čim hitreje  stran od rejcev, ki dajejo svojim psom (predvidevam, da tudi mati ne dobi nič boljšega) hrano žnj kvalitete.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #27 : nedelja, 08.08.2010 : 13:25:33 »

Glede na prebrano po raznih temah:
- gre za nerodovniško leglo
- kupirali so repe
- hranijo s pofl hrano
- mladiči niso cepljeni
- nimaš nikakršnih napotkov, kaj in kako naprej
- ipd.
... bi ti resno svetovala, da se nakupu odpoveš. Tu takoj, vsakemu naslednjemu pa do takrat, ko boš vedela, kaj, kje in kako kupiš psa.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #28 : nedelja, 08.08.2010 : 13:28:35 »

Res... Ne jim plačat za tako delo! To je izkoriščanje.  Undecided

Beži čim dlje od teh ljudi. To je edino pravilno. Če ni kupcev in povpraševanja, ne bo niti vedno več in novih mladičev in izkoriščanja boge psice.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #29 : nedelja, 08.08.2010 : 13:29:17 »

Pa prijavi jih za mučenje! Repov nebi smeli kupirat!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #30 : nedelja, 08.08.2010 : 18:34:16 »

Ninanye, tudi v tej temi dobivaš enake odgovore - mogoče ti bodo le segli do živega. Če si za mladiča že plačala akontacijo, jo zahtevaj nazaj. Če ti denarja ne bodo hoteli vrniti, jim zagrozi s prijavo in z odvetnikom - verjemi, da bo že samo grožnja dovolj. Res je; najbrž bodo zlahka našli  drugega "pacienta", ki bo vzel tega istega mladiča. Ampak ti si se vsaj toliko potrudila, da postavljaš določena vprašanja - torej ti ne more biti vseeno? Huh

Prijavo ti tudi jaz svetujem v vsakem primeru.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hranjenje mladička nemškega bokserja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines