mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 06:25:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Jack Russel terier - čvek
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jack Russel terier - čvek  (Prebrano 41289 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« : petek, 14.06.2002 : 09:14:58 »

Ali je v Sloveniji kaksen vzreditelj jack russel terierjev?
Oziroma - ima kdo naslov kaksnega vzreditelja v tujini?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : petek, 14.06.2002 : 10:24:10 »

Zivjo Barbka,
vem, da je pred casom poizvedoval Marko Kljun (ima buldoga Bonota) na Nizozemskem za JRT. Nekaj je govoril o moznem nakupu.
lp,
Logiran

Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #2 : ponedeljek, 03.03.2003 : 10:37:40 »

V zadnjem Kinologu sem prebrala zanimivo novico v vezi Jack Russel Terierja, da so s 01. januarjem 2003 dokoncno priznali pasmo in mu po novem sodniki lahko podeljujejo tudi kandidaturo za mednarodni sampionat (CACIB)! Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : ponedeljek, 09.06.2003 : 12:59:21 »

Barbka, a je potem prisel se kaksen jack russel v Slovenijo? Mogoce kdo ve koliko jih je priblizno v Sloveniji? Pravzaprav me zanima razlicica parson russel! Smo imeli pri nas ze kaksno leglo? lp
Logiran

Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 09.06.2003 : 13:29:29 »

Kaja, ljudje, ki sem jim pomagala z zbiranjem informacij, so vzeli cist nekaj tretjega.
Na razstavi na Hrusici je bilo kar 5 parsonov, 4 od tega iz avstrije.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #5 : ponedeljek, 09.06.2003 : 17:55:22 »

pri nas v klubu sta 2,ki sta iz avstrije(od vreditelice ki je bila na razstavi na hrusici)

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6 : ponedeljek, 09.06.2003 : 18:22:39 »

Barbka, ze tipkam! Wink
Dasa, ali katera od psick trenira agility? lp
Logiran

Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #7 : torek, 10.06.2003 : 08:53:51 »

mislim, da sta ta dva, ki ju omenja Daša   Parson Russell Terrier-ja , to sta  ta Conny /samček/ in Ela /Samička/ , ki ju imata člana agility ilirija Miha in Brigita.



Se pa dogaja, da nekdo vneto išče "Jacka" , potem pa, ko opisuje "kaj želi" , opaziš, da ima v mislih  pa "Parsona".  

Jana predlagam spremembo /dopolnilo naslova te teme - naj bo tema namenjena obema tipoma teh dveh pasem. Imam občutek, da je v Sloveniji več Parsonov, kot Jackov - seveda uganjujem - če ima pa kdo natančnejšo statistiko, naj jo pa prosim napiše.

Jack Russell Terrier spada med kratkonoge terrierje - po FCi-ju skupino3-sekcija 2 -  "small sized", medtem , ko Parson Russell Terrier  spada v skupino 3-sekcijo 1 - k dolgonogim  - oziroma " large and medium" sized terriers.  To naj bi bila razlika -  čeprav pri obeh "modelih " srečaš zelo različne varitante (od kratkodlakih do resastih - enobarvnih, večbarvnih itd), ker je bil osnovni motiv pri nastajanju dobiti resnično delovnega  psa  , kakršenga so si želeli pri lovu. Mislim, da je osnovna  baza v staremu foxterrier-ju , se je pa dodajalo malo tega , malo onega , malo vsega Grin Grin -   vse, kar je krepilo lovske sposobnost.

Terierčki takšni in drugačni so itak male energijske "bombice". Wink Cheesy  
še par linkcov

Logiran
Janči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #8 : četrtek, 15.04.2004 : 07:31:27 »

Mene zanima, kakšna je cena psa s pedigrejem in ostalimi papirji? A so v Slo rodovniški, ali se je potrebno kje drugje pozanimati?
Kakšna je razlika med obema? Mene zanimajo Parson Russel terijerji s cisto kratkodlak in ne resasto dlako.
Prosim za odgovor čimprej!!!


Hvala.
Logiran
skotnik
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #9 : četrtek, 09.12.2004 : 14:45:42 »

Pozdravljeni! (to sporocilo sem napisal ze na drugem koncu foruma)
Ze dolgo casa se odlocam za nakup tega psa pa mi nikakor ne uspe najti primernega vzreditelja (ce odmislim preprodajalce psov, ki gredo celo tako dalec, da ti ga ponujajo na obroke...mislim...).
Zanima pa me Jack in ne Parson Russell, ce pravilno poimenujem te ljubke pse. Majhen, kratkonog, kratkorep in kratkodlak... Mi lahko kdo pomaga in me napoti k pravemu in postenemu vzreditelju?
Lp!
Logiran
mateja20
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #10 : nedelja, 23.01.2005 : 11:38:09 »

ojla!

ali ima kdo za prodati mladičke jack russel terierja?

lp
Logiran
jack r
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #11 : ponedeljek, 31.01.2005 : 16:15:14 »

jaz bi tudi rad vedel,če kdo v Sloveniji prodaj jacke?pa še za ceno bi vas vprašal sem slišal da so od 700-1000evrov!ni to mal preveč?
Logiran
lubej1
novinec
*
Sporočil: 6



« Odgovor #12 : ponedeljek, 04.04.2005 : 10:33:14 »

Pozdavljeni.

Zanima me kaksna je priblizna visina , pa tudi dolzina jack russel terierja

Hvala

Lp

Logiran
andy2
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #13 : ponedeljek, 30.05.2005 : 20:36:07 »

Živjo!

Vse o pasmah Jack in Parson  RT in vzrediteljih pri nas in po svetu si lahko preberete na moji strani ***** Če vas še kaj zanima, ali če rabite kakšen nasvet, me brez problema lahko pokličete na mobi *****. In še vesela novica-držimo pesti, da bo pri nas spet novo leglo Jack Russell terierjev. Samček je iz hrvaške, samička pa iz Kamnika. Bom jutri poklicala njeno lastnico in vam sporočim, če so kakšne bol frišne novice, vem pa, da so psička parili.

Lep večer!

Andreja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 30.05.2005 : 20:44:12 »

V Radomljah, bolj natančno pri Golfu na Rudniku so prejšnji teden izgubili Jack Russell terierja z imenom Timi. Srce se mi trga, ko gledam lastnike kako se vozijo s kolesi gor in dol in vsakega že en teden sprašujejo po Timiju. Skoraj na vsakem drevesu, na vsaki luči visijo njegove slike, na Radiu Hit stalno oglašujejo in obljubljajo nagrade.
Če bi kdorkoli, karkoli vedel o malem Timiju naj me pokliče na ***, trenutno nimam pri sebi številke lastnikov.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Jack Russel terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines